Trabzona Gidince Yapmadan Dönme - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Trabzona Gidince Yapmadan Dönme  (Okunma sayısı 22430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Evet Arkadaşlar yeni bir konu açıyorum "Trabzona Gidince Yapmadan Dönme" sizin önerilerinizi bekliyorum bu sayede memleket hasreti çeken gurbeçilerimize memleketlerine döndüklerinde yol göstermiş oluruz.

İlk ben başlayayım ben yerden çok yemek diyeyim "Karalahana çorbası" şimdi diyeceksiniz onu heryer yapıyor ama memleketteki lahanadan deyil üstelik aynı tatı bulamazsınız.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Bence Trabzona gelince bir yaylaya uğramadan dönmeyin. Hangi yayla olduğu önemli değil fakat yayla havası müthiş birşeymiş. Yaylayı pek sevmezdim ama yaylara haksızlık etiiğimi anladım.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Birde Sümela Manastırını görmeden gitmeyin diyecektim fakat manastırda son yapılan onarımlardan sonra görmeseniz daha iyi olur.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
       Bende diyorum ki şeraha gidip alabalık yemeden dönmeyin.Yaylaya gidersenizde files suyundan içmeden dönmeyin.
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Ligarba yemeden dönmeyin..
Solaklı çayının kıyısında mutlaka biraz oturun. (Ben en çok çocukken yaptığım şeyleri özlüyorum. )
Bir de mutlaka okuluma uğruyorum.
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Hangi birini yazayım ki; bence gidin ve hiç dönmeyinnnn....Kurban olayım taşına,toprağına,suyuna,
havasına,yağmuruna,kar yağışına,üfür üfür esen rüzgarına,derelerine.göllerine,meyve ağaçlarına,
ormanlarına,patika yollarına,incirine,karaüzümüne,eriğine,hamucerasına,kestanesine,
salatasına,karayemişine,kirazına,çakal armuduna,trabezap armuduna,kalun sap armuduna,yiristo kabağına,felilerine,muğlamasına,arpa çorbasına,kardofina,yayla kuymağina,ezanina,çakal bağirmasina,kacalağa çıkmağina,orda piknik yapmasina,orda top oynamaya,top kaçınca çalıların arasında top aramaya,kacalağta güzel bir tesisin hayalini kurmaya,yürüyerek yaylaya çikmaya(Canfer-Celal-yada Dursun Ali abilerimizin kamyonlarının kasasında çıkışta olabilir),yaylalarımıza,
lemonsuyindaki muhabbetlere,mağtala ile maç yapmaya giderken heyecana ve yenip dönerken o coşkulu muhabbete,kuskunegalara,o yaylanun sisine,ğalazina,evin üzerindeki saçta çıkardığı sesine,
yayla düzindeki ve karşıki düzdeki maçlara o heyecanlara,eğtiyarlarun muhabbetlerine,sabah
nağirun çağırılmasına (soğuk su tarafina),nenegalarun siğirlari nazlamasina,akşam geldiklerinde yelaklama muhabbetine,kurban olayımmmmmmm.Bu konu çok uzun şimdi çıkıyorum sonra devam edeceğim.A...E...O...

desen 49

• Aktif Visirli
  • *
Bende hangisini sayacağımı bilemiyorum.Şunu söylemek istiyorum köyüme gittiği zaman oradan istanbul'a geri dönmek istemiyorum.En çok boztepeye gitmek ve yaylalara gitmek istiyorum.Karalahana,muhlama ve bol bol turşusunu yemek istiyorum.KÖYÜMÜ VE KÖYÜMÜN GÜZEL İNSANLARINI ÇOK SEVİYORUM VE TRABZON'LU OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM.
YAŞAMAYI SEV, ÖLÜMÜ UNUTMA

YARATILANI SEV, YARATANI UNUTMA

MALI MÜLKÜ SEV, HESABINI UNUTMA

DÜNYA HAYATINI SEV, KABRİ UNUTMA

• ipsilli

• Ziyaretçi
YAPACAK ÇOK ŞEYİM VAR AMMA BENDE SAKLI KALSIN.............

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Köye yürüyerek çıkın ve yarlardaki çileklerden mutlaka yiyin.. :'(

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • GSM: 05337352022
Kazalaha çıkıp o mükemmel manzarayı seyretmek, zanukli dan da o çaykaraya kadar olan dağları resmetmek ve kara tavuk avlamaya çalışmak. :) visir deresinde ğovil yakalamak. :)

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Ula ğovil da nedur? Hem sen ne zaman endun dereye bakayim?

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Aktif Visirli
  • *
      Ebedi hayata göçmüş olan yakınlarımızın mezarlarını ziyaret edip Yasini Şerif vb. sureler okuyup dua etmek. Nitekim bu çok önemli gördüğüm şey için en iyimser 1-2 senede bir fırsat bulabiliyoruz.
Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
muhakkak dere boyu yürüyün...köyün dibinden tutun başından (kazan gölünden) çıkın...yürürken çocukluğunuza dair anılarınızı her gölün başında hatırlayın...(yolculuğu arkadaş gurubuyla yaparsanız daha zevkli oluyor tabi)...
Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Gideceğiniz bir yre, PATİKADAN gidin!  Patika yollarını çok seviyorum köyün.. :)

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
Bende hangisini sayacağımı bilemiyorum.Şunu söylemek istiyorum köyüme gittiği zaman oradan istanbul'a geri dönmek istemiyorum.En çok boztepeye gitmek ve yaylalara gitmek istiyorum.Karalahana,muhlama ve bol bol turşusunu yemek istiyorum.KÖYÜMÜ VE KÖYÜMÜN GÜZEL İNSANLARINI ÇOK SEVİYORUM VE TRABZON'LU OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM.
helal sana ne diyeyim !!!!!!!!!!!!

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
ârkadaslar size bir tavsiye sürmenede zahra dagina cikin tüm karadeniz sahilini kucaginiza alin hava güzelse bir de havuza girin orda dagda ha denizde degil.bir gecede yatin orda .bakin kac yas genclesiyorsunuz.
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Aktif Visirli
  • *
basit bi terim olacaka ama   sümela manastırı  cok güzel bir mekan  ayrıca yaylara cıkmadan geri dönmeyin muhtesem yerler  fındık deşirin inek sağın ne bileyim bunlar muhteşem seyler
Özü DoğRu OLanın SözüDe DoĞRuDuR!

• Aktif Visirli
  • *
kazalaha çıkmadan devor suyundan içmeden orda bi gece uyumadan sakın aşağı dönmeyin ona göre dönerseniz pişman olursunuz ;D

• Kazım Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0534 303 30 37
pardon arkadaşlar benmi yanlış anladım yoksa soru TRABZONla mıydı.yani Trabzona gidince ,ya soru yanlış oldu yada herkes gidip te yapmak istediği şeyleri yazıyor.yani sonuçta orası bizim doğduğumuz topraklar,orda yapmak istenenler çok doğal,ama ben enson 2001 de Trazondaydım,gene gidersem yine boztepede denize karşı nargilemle beraber çayımı içmek istiyorum.oh be huzur bu işte ,dert yok kasvet yok ..........

• O Bir Visirli
  • *
EN ÖNEMLİSİ KÖYÜN O BERRAK SUYUNDAN LİTRELERCE İÇMEK,VE DÖNERKEN Bİ KAÇ ŞİŞE GÖTÜRMEK

Facebook Yorumları

Twittear