TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI KARABÜK’TE YAPILDI - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI KARABÜK’TE YAPILDI  (Okunma sayısı 1743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • İleti: 3.132
  • Cinsiyet: Bay
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası Karabük’te yapıldı. 90 kilogramda Suluova da ikamet eden iş adamlarımızdan Abdullah Aydın’ın oğlu Ömer Aydın Türkiye şampiyonu oldu

Karabük Merkez Spor Salonu’nda 15-16-17 Nisan tarihlerinde başlayan şampiyonaya İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kocaeli, Gaziantep, Çankırı, Çanakkale, Amasya, Zonguldak, Şanlıurfa, Karabük, Samsun, Adana, Ordu, Hatay, Konya, Kilis ve Kırklareli illerinden 108 sporcu katıldı. Oturarak ve ayakta olmak üzere sağ ve sol kol kategorileri üzerinden yapılan yarışlarda engelli sporcular bileklerinin güçlerini sergiledi.

Yapılan yarışlar sonrası büyük bayanlarda sağ ve sol kol 65 kilogramda Cihan Durak, 65 + kilogramda Zeynep Yılmaz ve Şadime Yıldız, 65 kilogramda Yüksel Akçura birinci oldu.

Genç erkekler sağ kol  55 kilogramda Fartih Kamuz, 55 + kilogramda Onur Demirel, birinciliği elde etti.

Oturarak büyük erkekler sağ ve sol kolda  55 kilogramda Mehmet Kaya, 65 kilogramda Gökhan Seven, 75 kilogramda Yılmaz Faziloğulları, 75 + kilogramda Ümit Burunlar ve Olcay Avşar (sağ kol) birinciliği elde etti.

Ayakta büyük erkekler sağ ve sol kolda  60 kilogramda Mustafa Karadağ, Emin Berat Kocakaya (sağ kol), 70 kilogramda Kenan Eroğlu, 80 kilogramda Murat Cırık, Yasin Urhun (sağ kol), 90 kilogramda "Suluova da ikamet eden iş adamlarımızdan Abdullah Aydın’ın oğlu Ömer Aydın", 90 + kilogramda Celali Bulut, Süreyya Ayçe (sağ kol) birinci oldu. Dereceye girenlere madalyaları verildi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Taner Canyurt, dünya ve Avrupa şampiyonu olmuş sporcuların bu mücadelesinde başarılı olanların milli takıma seçileceğine söyledi.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear