ŞİDDETLİ RÜZGÂRLAR HAYATI FELÇ ETTİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ŞİDDETLİ RÜZGÂRLAR HAYATI FELÇ ETTİ  (Okunma sayısı 2449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
ŞİDDETLİ RÜZGÂRLAR HAYATI FELÇ ETTİ,
RÜZGÂRLAR BÖLGEMİZİ ESİR ALDI

Of Dernekpazarı Çaykara ve Köprübaşı’nda dün akşamdan bu yana devam eden şiddetli rüzgâr hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Dün öğleden sonra  şiddetini artıran rüzgâr bölge genelinde etkili olurken birçok ilçe ve köylerde maddi hasara neden oldu.  Alınan bilgilere göre Of Taşhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile  Çaykara Anadolu  Lisesinin çatıları ile çok sayıda binaların çatıları uçtu. Bazı mahallelerde  ağaçları ve elektrik direklerini köklerinden deviren rüzgâr elektrik kesintilerine ve bazı yolların kapanmalarına neden oldu.

Gülen Köyünde ise aldığımız bilgilere göre Foster Adem Düzenli, Hacıoğlu Süleyman Düzenli, Rasim Algül, Ahmet Düzenli, Mustafa Aktürk, Salih Düzenli, Mustafa Düzenli ve İsmet Bektaş’ın evlerinin çatıları uçtu ve maddi hasarlar meydana geldi. Rüzgar şiddetini gösterdikten sonra yerini kar yağışına bıraktı.

Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık A.A.ya yaptığı açıklamada “Bölgemizde son yılların en sert rüzgarları esmekte. Bu rüzgârların ilçemize maddi hasarı büyük. Her mahallemizde en az 5 – 6 evin çatısı uçmuş durumda. Ağaçlar, elektrik direkleri, telefon direkleri yollara yıkılarak bazı yollarımızın kapanmasına neden olmuştur. Yollarımız açılmış olup bazı mahallerimizde elektrik ve telefonlar kesik durumda. Mahalle Muhtarlarımızla irtibat halindeyiz zarar tespiti yapmaya çalışıyoruz. Olayın sevindirici yanı vatandaşlarımıza bir şey olmamasıdır.” dedi.

Öte yandan Son yılların en büyük fırtınası olarak ifade edilen Okul öğrencileri dışarı çıkarılmazken, Belediye hoparlöründen yapılan anonsla öğrencilerin  velileri tarafından okuldan ayrılmalarına müsaade edildi.

Haber: Dernekpazarı Gazetesi

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
ruzgar nettun evumi

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni