KÖYÜMÜZÜN İSMİ DEĞİŞTİRİLMESİ HUSUSUNDA KAMUOYU ARAŞTIRMASI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KÖYÜMÜZÜN İSMİ DEĞİŞTİRİLMESİ HUSUSUNDA KAMUOYU ARAŞTIRMASI  (Okunma sayısı 3290 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
    • Gülen Köylülerin Buluşma Noktası
Kamuoyu Araştırması:

Son yaşadığımız olaylardan sonra Köyümüzün isminin tepki amaçlı değiştirilme fikri ortaya atıldı. (Gülen Köyü) Bizler de gulenkoyu.com ailesi olarak kamuoyu araştırması yapmak ve şayet köyümüzün ismi değiştirilme kararı alınırsa isim konusunda fikirlerinizi almak isteriz. Önemli not; köyümüz son belediye kanunu ile Dernekpazarı Belediyesine dâhil edildiğinden köy kavramından çıkıp mahalle kavramına girmiştir. Önereceğiniz isimleri bunu dikkate alarak yaparsak güzel isimler çıkacağına eminim (Gülen Mahallesi).

Ayrıca isim değiştirilmesi gereken başka bir konu da yaylamızın ismi. “O’güzlü” Yaylası söylenişi “Öküzlü” yaylası bence bu ismin acilen değişmesi lazım… Bu konuda da isimlerinizi bekliyoruz…

Görüş, öneri ve fikirlerinizi bekliyoruz…

Bütün Haklar Saklıdır®™ www.gulenkoyu.com
|l|lllll|lll||ll||lll
61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

Türkçe 'nin bir eksiği yok. Ya Sizin ? ...

Gulenkoyu.Com 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 10:43)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
    • kondisyon aletleri spor malzemeleri
  • GSM: 05335523755
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Niye değişiyormuş köyün ismi,o zaman gülen kelimesini de kaldıralım,fetoşun kullandığı bütün okul ismlerini,dersane isimlerini vs hebsini kaldıralımmı?(fatih-Alpaslan-yavuz-vs )böyle şey olmaz bana göre lafı bile edilmesin.fetoş unutulur gider fakat köyün ismi baki kalır.hem bu köyün ismi yenimi konmuşki ismini değişelim.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
bence GÜLİSTAN    yadaUSTALAR kÖYÜ olabilir

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
VUSLAT
DERMAN
TİKENLİ KOY
SİVRİ TEPE
KURTULUŞ

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Halil Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Bence köyün 2. bir ismi var zaten. Visir olsun. Hem yabancı olmadığımız bir isim. Gülen köyü ismini sadece resmi olarak kullanıyoruz zaten. Köyün ismi Visir. Yasal olarakta kabul göreceğini düşünüyorum. Çünkü birçok kürt isimli köy yasalaştı.

• Aktif Visirli
  • *
  • 34 Mesajı Toplam
    59 Kere Beğenildi
koyun isminin degiştirilmesi doğru degil neden degişecekmiş fatoştan dolayı güldüm hııııııı niyemi   bir ceviz ısırmadik ki dişimiz agirsın, ya da  abdestimizden subemiz yoktur koyun ismini degisecegimiz yerde bunlarla baglantisi olanlar koyu terk etsın pireden sebep yorgan yakılmaz koyun ismi bellidir en az 70  yada 80 yıllık mazısı vardır  böyle bir önerinin gündeme gelmesi bile yanliştir asağilik kompleksine kapılmayalım koyumuz Gulen koyu yanında eski ismini kullanabiliriz ya da mahallelerden birine wisir ismi verilebilir koyumuzun isminin degistirilmek istenmesi çoook yanlış

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Kiymetli kardeslerim, Köyümüzün ismi zaten yanlis yaziliyor, Gülen Köyü degil "Gülenköy" seklinde olmasi lazim, Köyümüzün  cevre köyler yerlesim Planinda köyümüz sadece Gülen olarak geciyor  resmiyette-yerlesim planlarinda  " Gülenköy" olarak gecmesi dogru olanidir, "Gülenköy" seklinde düzeltilince, isim degisikligine gerek kalmaz! son yasanan "Vatansizlarin-soysuzlarin, Vatanimiza ihaneti" sonrasi Gülen isminin tardisilmasi normal olabilir. yanina neden? (fatih-Alpaslan-yavuz-vs) eklenmesini anlayamadim dogrusu, ( fetoşun kullandığı bütün okul ismlerini,dersane isimlerini vs hebsini kaldıralımmı? bence kaldiralim, isim mi yok?

Köyümüzün Eski isminin kullanilmasi yönündeki,  Kürtler eski kürt köylerinin isimlerini kullaniyor,(dogru arastirilinca Kürtler kendi eski isimlerini kullanmiyor! Ermeni isimleri Kürtlere kürt ismi diye yutturuldu, is meydana cikiyor, yakinda isimler yine degistirilirse sasirmayalim!) bizde resmi olarak Visir ismini kullanalim fikri de bence yanlis, yazan kardesim Kürtler!! eski isimlerini resmi olarak kullaniyor diyor, bunuda anlayamadim, biz eski  ismi kim icin kullanacagiz? diyelimki kürt bir milliyet!kullaniyor,  sen hangi millet adina kullanacaksin!??  ülkemizde yasayan bazi topluluklar kendilerini ayri bir millet olarak tanimlayabilir? bizler ise "Halis Türk milletiyiz" daha öncelerde, bölge topraklarinda bizimle beraber yasamis olan Gayri Müslimlere! özlem duymanin mantigini anlamak zor! Suanki Türkiye Cumhuriyeti topraklari tarihin hicbir! sahnesinde! Türk süz olmamistir! Bu topraklar, Milattan önce 15.000 bin yilindan günümüze özbeöz "TürK yurdu dur"

Ayrica, Yaylamizin ismi girisinde yazilan gibi "O`güzlü" yaylasi dogru anlamak isteyenler icin cok güzel bir isim, yalniz "Öküz"  le karistirilinca cirkinlesiyor tabiki, benim bildigim O`güzlu yaylasi Gülensu yaylasi olarak degistirilmis? bana göre Gülensu veya "Gülsu"  yaylasida güzel isim, resmi olarak kayitlara gecebilir.

tüm kardeslerime selam ve sevgilerimle

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• İbrahim Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
  >:(  Evet arkataşlar Köyümüzün adının değiştirilmesi  gündme gelirse ve gelmiştir Köyümüzün bir önceki adı gündeme gelmesi gerekir bence VİSİR  NEDEN OLMASIN ,Bekli bu ad rumça olabilir bir mahsuru olacağını düşünmüyorum.Güneydoguda bir çok köyün adı Kürtce .ejladımızın ,dedelerimizin koyduğu VİSİR  adı Yani visir mahallesi çok güzel olur. &(

• O Bir Visirli
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
    • Web Tasarım
  • GSM: 08503027442
Sakın değiştirmeyin , çok güzel bir ismimi var.Bir şerefsiz için köy ismimi değişirmiş ? Önemli olan zihniyeti değiştirmek

webtasarım 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Ahmet yilmaz (07 Ekim 2016 - 00:02), sadıkyılmaz (25 Eylül 2016 - 08:42)
  • ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
  • GSM: 0545 508 02 51
Bence köyümüzün adı değiştirilmemeli; neden mi? Nedeni şu: yarın veya başka bir zaman yine bir hain çıkar onun da adı Hamza olursa Hamzalı köyü adındaki tüm köy isimlerini değiştirmek mi gerekir, yok böyle birşey! Köyümün adı çok güzel Fetullah da kim ki köyümün adının değişmesine sebep olsun. Gülen Mahallesi çok çok güzel ve böyle kalmalı. Saygı ve sevgilerimle ....

İmamoğlu Ömer Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Ahmet yilmaz (07 Ekim 2016 - 00:02)
  • O Bir Visirli
  • *
Köyümüzün ismi değişirse kesinlikle köye ayak basmam. Gündeme gelmesi bile utanc verici bişey

Facebook Yorumları

Twittear