"ŞÜPHE" - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "ŞÜPHE"  (Okunma sayısı 4257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
"ŞÜPHE"
« Topic Start: 28 Mart 2010 - 12:09 »
  • Yayınlama
  •      SERVET IŞILDAR
         servetisildar@msn.com
         29 Mart 2010 Pazartesi

"ŞÜPHE"

Bu hükümet yedi yıldan beri "arkadan dolanmağı" oynuyor amma sadece dolanıyor, dolana dolana bir çıkar yol bulamıyor bu gidişle bulamayacak da, hükümetin beyni bulandı ve ayakta duramayacak şekilde beyni dönüyor ve düşmesine az! kaldı gibi.

Hükümet kurulduğu andan itibaren yapması gerekenleri yapmayarak kendi ayağını doladı ve işin farkına geç vardı, şimdi bazı düzenlemeler yapmak peşinde koşuyor, muhalefet partilerinden hiç biri bu hükümete güvenmiyor ve legale almıyor, bu durum da hükümeti zordan zora sokuyor, adeta bitiriyor.

Ülkenin en büyük partisi bu sıkıntılı günleri ya bilerek hazırladı, yada bilmeyerek amma görünen o ki gözden düştüğünün, ülkeye bir faydalı çalışma yapamayacağının farkında amma çok geç!

Ülkede yasayan ve bizlerden bir farkı olmayanları "azınlık" olarak ön plana çıkararak ülkeyi karıştırmıştır, halkımızın birbirlerine olan güvenini derinden sarsmıştır.

Kendinde gördüğü "hakki" nerden aldığının! Büyük muamma konusu olan hükümetin dağıtmak istediği hakları kimsede almaya yanaşmıyor.

Öyle ki birkaç yıl önce, yıllardan beri Türkiye’de yaşayan ve Türklerle et-tırnak gibi olan, Türkiye’yi kendilerine vatan edinmiş Arnavut ve Boşnak kardeşlerimize kendi dilinizde TV-radyo yayını "hakki" verelim sizlere teklifine, lisanîmiz Türkçe, milliyetimiz Türk diyerek, şiddetle karşı çıkan bu kardeşlerimiz bizleri rahat bırakın demişlerdir.

Hükümet, son günlerde ülkede yaşayan Romanları da karıştırmaya el atmış ancak ayni tepkiyi görmüştür.

Ülkede yasayan gayri Müslimleri de görülmemiş haklarla donatmaya çalışan hükümetin, ülke aleyhindeki bu davranışlarından cesaret alan bazı ülkeler, sözde soykırım iddialarına! (sadece Ermeniler değil!) yenilerini! ekleyerek yavaş, yavas ihanet ağını genişleterek yayılmaya, Türkiye’nin hareket alanını daha da daraltmaya çalışıyor.

Türkiye’de "yüksek oranda gayrimüslim bir topluluk" oluşturmaya çalışan Türkiye düşmanlarına en büyük destek, bu ülkenin en büyük partisinden, ayni zamanda hükümetinden sağlanıyor gibi!

Camii derneklerine "hükmü" kalkmış mabetler yaptıranlar, devlet eliyle ki...! restorasyonu yapanlar, kin ve nefret tohumları ekerek sokak isimleri değiştirenlere ses çıkarmayarak, hatta ve hatta (yakında gazeteler yazar) fetihin sembolü "Fetih Camii"(Ayasofya’yı) tam manasıyla bir camii olarak değil, kafirlere yaranmak uğruna,ki...! Olarak gayrimüslimlerin isteklerine! cevap vermeyi amaçlamakla, Müslüman Türk halkının gözünden düşmüş, gönlünden silinmeye yüz tutmuştur.

Amerika’dan başlayan, İsviçre’lere, İsveç’lere ve daha başka devletlerle devam edecek olan bu iftiraların baş sorumlusu maalesef şimdiki hükümetin olduğu görünüyor.

Türkiye’de yasayan yüz bin "kacak" Ermeni’nin geri gönderilmemesinin başka nedenleri vardır, öyle birilerinin ülkelerinde ekonomik kiriz olduğundan bu "kaçakları" geri göndermiyoruz demesi "şüphe”lidir! Kacak olarak Türkiye’de yaşayan Ermeni çocuklarına eğitim verebilme imkânının araştırılması bu "şüphe”yi derinleştirmektedir. Senin ekonomik durumun çok mu iyi, geçim sıkıntısından ahlaki çöküntünün, intihar vakalarının ne kadar yakınındasınız?

Avrupa ülkelerinde "kaçaklara, kanunsuzluklara hiç taviz verilmez oysa bizim hükümetimiz kaçakları "ak" lamaya çalışıyor!

Müslüman Türk milletinin dini, milli, tek millet kardeşlik anlayışı hiç bir dönemde, son yedi yıllık hükümet dönemi kadar aşınmamış, yara almamıştır.

Ülkede iyi gibi gösterilmeye çalışılan ekonomik durumun bir balon olduğu, hainlerin hainlikteki başarılarına! Ulaştıklarında, ülkedeki kedi sırtındaki ekonominin nasıl tepe-taklak olacağını şimdiden anlayan anlar önlem alır, anlamayanların ise yasayacağı hüsranlı günlerin çok uzak olmadığı aşikardır.

Ülkede kaliteli muhalefetin biran önce oluşması, ülkeye gelecek vaat etmesi, laf değil fikir-çözüm üretme yarışına girmesi, ülkenin birliği ve kalkınması için hayati önem taşıyor.

www.gulenkoyu.com sitesini izleyen tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimle…

YGKYD-2000-Derneği-Başkanı: Servet Işıldar - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlık"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    "Süphe"
    « Yanıtla #1: 28 Mart 2010 - 22:48 »
  • Yayınlama
  •    Gelecek hükümetmi dediniz Binnaz hanım... Mahsuru yoksa gördüğünüz rüyanızı bizimle paylaşırmısınız...

desen 49

• İbrahim Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 4 Mesajı Toplam
      5 Kere Beğenildi
    "Süphe"
    « Yanıtla #2: 29 Mart 2010 - 11:29 »
  • Yayınlama
  •      Gelecek hükümetten bahıs ediyorsanız,yine AK parti olacakdır.buna kimsenin şübhesi olmasın.O hayal görenler hayal görmrğe devam edecekler.neyazıkki...

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    "Süphe"
    « Yanıtla #3: 29 Mart 2010 - 20:30 »
  • Yayınlama
  • keşge''' saadet ''olsa ama temekle olmuyo ipreler AKPden yana gösteriyor

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 350 Mesajı Toplam
      551 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    "Süphe"
    « Yanıtla #4: 30 Mart 2010 - 09:27 »
  • Yayınlama
  • ülkede kaliteli muhalefetin biran önce olusmasi,ülkeye gelecek vadetmesi,laf degil fikir-cözüm üretme yarisina girmesi,ülkenin birligi ve kalkinmasi icin hayati önem tasiyor.
    Aynen katılıyorum eskiden alternatif partiler vardı ama şuanda maalesef bunu göremiyoruz... Herkes işini güçünü bırakmış görevi muhalefet yapmak çözüm üretmek olan partilerin hepsi el birlik yapmış gibi hepsi tekmili birden bir partinin üzerine yoğunlaşmış... Şimdi ben size sorarım sizin üzerinize biri bu kadar gelse siz bunlarla mücadele mi edersiniz size karşı yapılan karalama kampanyalarıyla mı uğraşırsınız yoksa aman bena ne derlerse desinler isterlerse beni hükümetten düşürsünler ben icraatlarıma bakarım mı dersiniz. Elinizi vicdanınıza koyun kendi kendinize bu soruyu sorun ve nasıl davranırdınız diye bir düşünün...

Bu arada Sadık Yılmaz abinin lafına "keşge''' saadet ''olsa ama temekle olmuyo ipreler AKPden yana gösteriyor" gülmekle beraber çok doğru düşünüyor.

Bu benim fikrimdir isteyen saygı duyar isteyen duymaz. Alternatif partilerin olmasına herkesin yanlışarı olabilir sonuçta bunlar insan Peygamber değiller ama bir insanın yanlışlarını görüğünüz gibi ALLAH aşkına doğrularını da bir görün... Bu anlamda kusura bakmayın Servet abi ama koskoca yazınız da ben en son paragrafı doğru buldum ve üzerime aldım...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Administrator
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      31 Kere Beğenildi
    "Süphe"
    « Yanıtla #5: 30 Mart 2010 - 17:31 »
  • Yayınlama
  • Dış borç nasıl almış başını gidiyor, bi izah etsene? Bu hükümetin heralde yaptığı en iyi şey "borçlanma". İyi derken borçlanma stratejisi olarak iyi, yoksa keşke hiç borcumuz olmasa.

Yine elmayla armutu almış karıştırmış yorum yapmışsın. Cümlelerinde  doğrular var ama bissürü klişe yalan yanlış şeyi kopyalayarak yine o doğruları gölgelemişsin.  Hiç sorgulamadan, aman yemek pişene kadar biraz da ordan burdan bişeyler alıp siteye yapıştırayım diye yazmış gibisin. Biraz daha emek harcayıp, araştırıp, rafine, ikna edici yazsan ne olur sanki. Ama nerdeee.???

Güzel bi söz vardır " Gölge etme başka ihsan istemem " senin gibi yanlış muhalefet yapanlar yüzünden AKP'nin oyu bi türlü düşmüyor zaten.

• İbrahim Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 4 Mesajı Toplam
      5 Kere Beğenildi
    "Süphe"
    « Yanıtla #6: 30 Mart 2010 - 19:19 »
  • Yayınlama
  •   Arkadaşlar,Kim bu kendindan haberi olmayan BIRNAZIM denen kişi.yoksa o damı darbecilerdan.bu kişiyi muhattab alımayın yazısına cevab vermeyin.Bu da doğrulrı ve yanlişları ayrit edemiyen  herşeye karşı gelen erkenekoncıların avukatlıgını yapanlar kibi bir zavallıdan başka birşey değildir,,,,

• coruhlu

• Ziyaretçi
    "ŞÜPHE"
    « Yanıtla #7: 27 Mayıs 2010 - 15:59 »
  • Yayınlama
  • bu senin yorumun servet kardes bence bu hükümet bu zaman kadar gelmis gecmis en iyi hükümetlerden biri dünyada sayilir kisiler arasina girdi sayin R T ERDOGAN ama hala sizin gözleriniz eski hükümetleri arar oldu baksana yaptiklarini görmez oldunuz sizin aradiginiz hükümet bir sey yapmayacak sadece doguda asker yigib devlet in parasini harcamak ama sunaki hükümet oraya harcanan parayla ilk okul kitaplari bedava hastaneler birlesti otobanlar aldi basini gitiyon en son ekonomi büyüme %6 ISDEDIGIN ECZANEYE GIT özel hastaneye git 18 yasina kadar ücretsiz doktor daha ne sayayim saysamda fark etmez cünki siz bir seye odaklanmissiniz görmez olmussunuz bakiyorum her yaziniz hükümeti elesdiri acik acik yazin cesaretiniz var sa bundan daha iyi devlet i yönetmis ve yönetecek kim var

Facebook Yorumları

Twittear