Kaybolan Karadeniz Şarkıları - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Kaybolan Karadeniz Şarkıları  (Okunma sayısı 2696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Rize ve Trabzon yöresinin bilinmeyen şarkılarını da içine alarak bir kültür mozaiği oluşturan Anadolu'nun Kayıp Şarkıları isimli belgesel, 'Birbirimizi dinlemeye hazır mıyız?' sorusunu soruyor.

Turgay Ayhan 2002 yılında başlanılan ve 7 yıllık bir çalışmanın ürünü olan "Anadolu'nun Kayıp Şarkıları" belgeseli Anadolu'nun binlerce yıldır suskun kalan kültürleri, müzik ve görsellikte yapılan modern uygulamalarla, belgesel severlerle buluşturuldu.

Nezih Ünen tarafından yönetilen belgesel, senaryosu olmayan ve bugüne kadar Anadolu müzikleri hakkında yapılmış ilk uzun metraj film olma özelliğini taşıyor. Anadolu halkının kendi mekanlarında ve provasız kaydedilen otantik performansları, 20 benzersiz şarkı halinde yeniden düzenlenirken bazıları ise orijinal halinde bırakılmış.

Ulusal ve Uluslararası bir çok festivalde görücüye çıkan belgeselde, Rize ve Trabzon yöresinin unutulmaya yüz tutmuş türküleri yer alırken, Karadeniz insanının sıcak hikayelerini de duymak mümkün.

İşte "Anadolu'nun Kayıp Şarkıları" belgeselinde Rize ve Trabzon yöresini perdeye taşıyan bölümler...

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xdn3m0_anadolu-nun-kayyp-yarkylary-karaden_shortfilms?start=291" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xdn3m0_anadolu-nun-kayyp-yarkylary-karaden_shortfilms?start=291</a>

Kaynak: Laz Haber

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
nede güzel soylerler
bizim nenelerumuz
kabandida acılmaz
bizum cenelerumuz