KENAN EVREN VE RECEP TAYYİP ERDOGAN - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KENAN EVREN VE RECEP TAYYİP ERDOGAN  (Okunma sayısı 6336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     06 Haziran Cumartesi

KENAN EVREN VE RECEP TAYYİP ERDOGAN

Sayin basbakan Tayyip Erdogan`in sön söyledigi sözü duyunca,aklima 10-15 sene önce sayin Kenan Evrenin bir sözü geldi.

O tarihlerde Kibris gündemdeydi ve Türklerin %33 topragi ile rumlarin %67 toprak oranlari gazetelerde konuydu.

O zamanlar Sayin Kenan Evrenin söyledigi bir söz vardi “biz kibris`da hakettigimizden daha fazla toprak aldik” demisti! üc kita da at kosturmus bir cihan devletinin,milletinin kücülmüs hali olan Türkiye cumhuriyetinde Genelkurmay baskanligi yapmis (velevki o söyledigi gibi de olsa) bir sahsiyetin ancak rumlarin söyleme cesaretini göstermesi gerekeni, bir türk genelkurmay baskani olarak türk milletini asagilar gibi söylemesini cok yadirgamistim ve bu söz cok zoruma gitmisti o zamanlar.

Aradan gecen bunca zaman sonra,ve ayni Türkiye cumhuriyetine ikinci kez basbakanlik yapiyor olan ismiyle analim-Sayin Recep Tayyip Erdogan`in bu günlerde söyledigi “Gecmiste azinliklara fasizan yaklasimlarda bulunuldu” cümle bana ayni o zamanki üzüntüyü yasatti. Demekki bu ülkenin nimetlerinden yararlanabilmek icin,önemli yerlere gelebilmek icin,Esas ön fikirlerini arka pilana atarak,iyi niyetli Türk insaninin hosuna gidecek donanimlarla meydanlara cikanlar ve istediklerini elde edenler sonrada hesablarinin dürüldügünü anlayanlar, gider ayak esas fikirlerini ortaya koyarak,alacagimizi aldik,bizi secenleride avanak yerine koyduk diyebiliyorlar.

Bu oyunlari bu ülkede yillarca basbakanlik yapanlar meslek haline getirmisti.bu nezih Türk milleti,Türkün nimetlerinden sadece kendi cikarlari icin fayda saglayanlara “Baba” bile demisti. Simdi sormak lazim,bu son söylenen cümle ile,istanbulda biz hep ermeniyiz diyenlerle veya bu konularda özürdileyenlerle bir farki varmi acaba? Eger öyleyse bukadar dünya ülkelerini niye karsimiza aliyoruz,Türk Tarih Kurumu neyi anlatmaya calisiyor?kim kimi aldatmaya calisiyor? En yetkili agizlarimiz böyle konusursa biz kime ne anlatacagiz?

Secimlerle bu tip “aday”lari tasfiye etmesini iyi bilen müslüman büyük Türk milleti, bu son iktitari da tasfiye etse bile bu durum Türk halki icin cözüm olmayacaktir. Bu “adaylari” tasfiye ederek bu hayati konulara bitti gözüyle bakmak yerine, bu ülkenin gercek sahibleri,bu vatanin “gercek” kadrolarini yetistirmedikce bu oyunlarin devam edecegini beyinlerine hic silinmeyecek sekilde yazmalidirlar. Eger Türkiyemizde bu kadrolar varsa,Türk milleti bu kadrolari ön pilana cikarmali,secimlerle yerlerine koymali ve yagmur gibi genclerini,kadrolarini yetistirmenin alt yapisini dahada saglamlastirmalidirlar. Bu hayati konunun baska cikar yolu yoktur.

Sevgi ve saygilarimla

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Almanya

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Çok kötü bir benzetme.Hangi saiklerle yapılırsa yapılsın iki şahıs arasında dünyalar kadar fark olduğunu idrak edemeyecek feraset yoksa sizde;ALLAH feraset nasip etsin derim.Selamlarımla..

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
bu gun söylenn bu sözü ben öz elestiri ve tarihle yüzlesmek olarak degerlendiriyorum.cok kendimi zorladim fakat senin gördugun pencered3en ben bakamadim neyazikki sayin baskanim...

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Degerli Ahmet Agabeyim,iki sahis arasinda cok büyük farklar olabilir amma bu gibi kötü birlesme noktalari olmamaliydi."Gecmisle yüzlesmek" adli yaziniz ile,Kalemsörlere yaptiginiz "protestoyu" bir yüzlesdirirseniz yazilarinizdaki düsünce farkliliklarini,(birbirlerini tamamlayamayan yazilarinizi) anlayabilirsiniz diye düsünüyorum. Ben devlet adamlarimizin söyledigi sözlere ve bu vatana verdigi zararlara bakarim.15 yil önce söylenen ve bugün söylenenin ararsinda bir fark varmi. maalesef devlet adami yetisdirmede bu ülke bir adim ilerleyemiyor.bir örnekle,bayburtlu gurbete gitmis seneler sonra köyüne dönmüs,komsulari sormus,nasil cok para kazandinmi diye oda kazanmasina kazandik amma kazandiklarimizida yedik der. iste türkiyemizin kazanimlarini ve kendi basarilarini bir anda yok etmeyecek! liderlere ihtiyaci vardir diye düsünüyorum.

saygi deger agabeyim ve sevgili kardesim sizlere selam,saygi ve sevgilerimi yolluyorum.

"Dogruya dogru"

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Sevgili Servet,"birbirini tamamlayamayan" yazılarımın hangileri olduğunu ben idrak edemedim bu kıt aklımla.Lütfen bana hangi yazımın diğeri ile çeliştiğini açıkça yazarsan memnun olur,anlayamadıklarımı da anlamış olurum sayenizde.Protesto yazımı bir "kara mizah" olarak kaleme aldığımı anlayacağınızı umardım.Ama malesef o yazımdan da çıkaracağın dersi çıkaramadın ne yazık ki.Ben yazılarımı yazarken mutlaka bir delile dayandırarak yazdığımı farketmişsindir.Ayrıca,yazılarımda kullandığım özel terimlerde dar bir milliyetçılık manasından ziyade,evrensel "olguların" dikkate alındığını da hatırlatmak isterim.Şünca yıllık ömrümde bu coğrafyaya yapılan en büyük kötülüğün "kafatasçı milliyetçılık" saikinden doğduğunun farkına vardım.Bu farkı görmeden düşeceğiniz çukurun çıkılmaz italyan çukuru olduğunun farkındalığını görmeniz beni daha da mutlu edecektir.Bir sivil toplum kuruluşunun başkanı ve önderi olarak, yönlendirmeye/yönetmeye çalıştığınız topluluğa bu dar anlayışla başkanlık etmeye layık olup olmadığınız şüphesi uyandırmanızı manidar buluyorum.Bu millete layık çok geniş ufuklu,çok geniş perspektiften bakan bir yönetici olmanızı dilerim.Selam ve sevgilerimle...

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Saygideger agabeyim,ben sizin son yazinizin “basligi” ile"Gecmisle yüzlesmek" Basbakanimizin sön söyledigi “Gecmiste azinliklara fasizan yaklasimlarda bulunuldu”
sözü ile bir baglanti kurzum. Cünkü sayin basbakan da gecmisle yüzlesmek adina bu sözü söyledigini gazeteler yazdi.Sizde yazinizi hemen bu söylemlerin akabinde yazdiniz. Eger sizde gecmisle yüzlesmek adina basbakanin son söylemlerini destekliyorsaniz; neden bu ülke adina!! özürdileyenleri protesto ediyorsunuz? eger bu “yüzlesme” dogruysa bu özür sahiplerine! haksizlik ediyorsunuz`.Sayin basbakanimizida ayni durumda görüyorum. bu durum bir celiski degilmi. tarihte bazi olaylar ya olmustur yada olmamistir.
biz bu güne kadarki ögrendiklerimizden,okuduklarimizdan,tarihcilerimizden,o tarihleri yasayan insanlarimizdan, bize karsi yapilan iddialarin dogru olmadigini ögrendik. Ben bu celiskilere üzülüyorum, hele bu celiskiler en yetkili agizlardan olursa bunlar beni daha cok üzüyor. bana göre bu celiskili sözleri maalesef Cumhurbaskanimiz da dile getirdi(neyi anlatmaya calisdigimi anliyorsunuz” ve bu söylemlerden “Asil“ Milletten “azinliklar” doguruldu. Bu durum bu vatan,millet icin Cook derin yaralar degilmi? Birde size sormak istiyorum"kafatasçı milliyetçılık" sözünü Cook telafüz ediyorsunuz,soru olarak,kafatasci milliyetciler cumhuriyetin kurulusundan sonra Türkiyemizi
Kac yil yönettiler? ki bu vatana büyük zararlar verdiler.Sizin anlatmak istediginiz manada Türkiyede kafatasci milliyetci varmi? varsa kactane var? Yoksa sizce Cumhuriyetten önce “Osmanli” da mi “kafatasci Milliyetci“ idi. Bu farkı görmeden düşeceğiniz çukurun çıkılmaz italyan çukuru“ iste bu telafünüz beni üzüyor ve size yakismiyor. Ve sunu belirtmek isterimki ”Bu millete layık çok geniş ufuklu,çok geniş perspektiften bakan!“ yöneticilerimizin Türkiyemizi nasil bölünmenin esigine getirdigini de maalesef hep beraber görüyörüz.
Kiymetli Ahmet agabey,bu site de Politika yapalim fikri yanilmiyorsam sizden gelmisti.Böylece politikaya da girmis oluyoruz. Malumunuz politikada böyle tartismalar olur.Sizin yada beim yazdiklarimizi herkes bizim istedigimiz sekilde Kabul edecek veya yorumlayacak diye bir zorunluluk yok herhalde. Onur kirici elestiriler olmadikca,Herkesin görüslerine saygi duymak lazim degilmi? Bu yazismalara biraz da Politik perspektifden bakilabilir diye düsünüyorum.

Salam,saygi ve hürmetlerimle

"Dogruya dogru"

HACISERIFOGLU-

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Sevgili Servet,
Önce şu "kafatasçı milliyetçi" liği çözelim.Siz Çi^n'de yaşamış olsaydınız ve bir Çin'li olsaydınız "saf ırk" tan bahsedip milliyetçılık yapabilirdiniz.Şu anda yaşadığımız coğrafyada "ırklar" karmaşası yaşarken kurdun aklına kuzuyu getirmek gibi bir "milliyetçilikten" bahsederseniz hem kendinize hem de yaşadığınız çevreye büyük kötülük yaşatmış olursunuz.Biz bir coğrafyada yaşıyoruz.Ve bu coğrafya sorunlu.Nereden bakarsan bak 72.5 tüerlüırkın yaşadığı mekanı unutmamak gerekir.Efendim burası Türk'tür.Gerisi yalandır dersen 35 bin insanına ve 300 milyar dolarlıı servetini verir ve fındığına,çayına kaynak kalmaz hale getirilirsin.Bu zaviyeyi hiç görmediğin için bu sitemleri yaptığımı unutma.
Bu bir.
İkincisi Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın söylediği "özür" meselesini geniş düşünürsen onlara hak vereceksin.
Sana bir örnek vereyim.Sadece bu örnek geçmişle yüzleşip özür dilemenin gerekçesi olacaktır.
Dün YÖK katsayı sorununu halletri.Birb karar aldı.Meslek Lisesi çıkışlılar ile düz lise mezunları arasındaki adaletsizliği giderdi
Tam on yıldan beri bu katsayı adaletsizliği yüzünden hiçbir İmam-Hatipli doktor,mühendis,avukat olamıyordu.Bu adaletsiz düzen yüzünden binlerce gencimiz heder edildi,haları yendi.
Şimdi,bu adaletsizliği yapan Yüce Türk Devleti sıçsuz mudur diyeceğiz.Devklet bu gençlerden özür dilemelidir dersek devleti mi küçültmüş oluruz.
Kurulan devleti adı Türk olsa ne olur,Kürt olsa ne olur,Çerkez olsa...vs..ne olur.Adaletsizlik yapınca adı Tüğrk olduğundan dolayı savunman yerli midir sence.Bu ne biçim bir adalet anlayışıdır,anlamadım.Adı Türk diye devletin adaletsiz olsa dahi savunulması mantığı Faşızan bir tutum değil mi sence?
Eğer yarım yamalak değil de tam bir tarih bilgisine sahip olsaydın,Başbakana hak verirdin.Ben hak veriyorum.Evet Özür dilenmeli..Çünkü haksız bir uygulamayı görnmemek adaletsiz bir ortam oluşturmaktır.Bir devlet adaletsiz uygulama yaparsa biter...
Hasılı Servet Bey,
Elbette siyaset yazalım.Yine aynı görüşteyim.Ama siyaset yaparkrn söylenilenleri kendi kafa yapımızdaki şablonlarla değil,tarih süzgeçinden geçirerek yapmamızda fayda var diyorum..ALLAH'a emanet olun.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Degerli Ahmet agabey, Cin „saf irk“ mi? mancuryalilari,tipetlileri ve digerlerini bir tarafa birakirsak,en azindan Türkler nereye gitti? Cin saf irk! ligiyla yakin gelecekde kaca bölünecegini hep beraber görecegiz veya genc nesiller görecek.(bu konu abayri bir konu)
Türkler, daha ortaasyadan kalkmis suan üzerinde
yasadigimiz TC topraklarini vatan edinmis,üs olarak kullanmis ve üc kitayi idare etmistir. 600 yil sonra malumunuz! tekrar bu kücücük cografya ile yetinmek! durumunda kalmisiz ve bu kücük cografyanin,o zaman ki zor durumumuza,sartlarimiza
Ragmen, bütün büyük dünya devletleri tarafindan dahi Türk yurdu oldugu kabul görmüsdür,(gizli bazi sartlar! olsa da)bizleri TC olarak tanimislardir. Bizim buyük bir millet oldugumuzu,haysiyetli,adaletli gecmisimizi birtek son zamanlarda TC sinirlari icerisindeki „Jöndönmeleri“ ve son zamanlarda artis gösteren „genis ufuklu“lar kabul etmeme görüntüsü veriyor. TC icerisinde hatta askeriyemizde, adaletsizligi,bazi cürümeye yüz tutmus idare! sekilleri olabilir. Sizin cok begendiginiz mevcut hükümet bu adaletsizligi,cürümüslügü tamir edecegine,hayat vermeye calisacagina,meydanlara cikip,benim bosnak,abaza,cerkez,laz,arnavut ve daha sadece bin! lik nüfüslarla sayilabilecek, vatantaslarimin sorunlari!! var diyerek,kurdun aklina kuzuyu kimin getirdigini iyi kavramamiz gerekir diye düsünüyorum.
(Kurulan devletin adı Türk olsa ne olur,kürt olsa ne olur,Çerkez olsa...vs..ne olur.) diyorsunuz. Sizler icin bu cennet vatanin isminin ne oldugu önemli olmayabilir amma bu ülkede yasayanlarin büyük cogunlugu icin „TC““Türklerin Cumhuriyeti“ isminin bir insani hayatta tutan “can,kan,hava ve su“ gibi büyük önem tasidigini bilmeniz gerektigini saniyorum. Ülke icinde bazi haksizliklar varsa bunlari demokratik yollarla cözmek mümküngen,icerde,disarda herkesden özür dilemegi bir marifet sanmak acizligin ifadesi degilmi? Adaletsizligi degil ama bence “Türkiye Cumhuriyeti“ni savunmak fasistlik degil “vatan sevgisi“yle esdegerdedir ve tabiki bu anlayis insanin kalibina!yapisina! göre degisir
(yönlendirmeye/yönetmeye çalıştığınız topluluğa bu dar anlayışla başkanlık etmeye layık olup olmadığınız şüphesi , Eğer yarım yamalak değil de tam bir tarih bilgisine sahip olsaydın , Yahu...Alah aşkına...Bu yazı ve yorum sahipleri (ikisi hariç) hiç tarih bilmezler mi?) - yukarda, yazilarinizdan bir kac alinti ile birkac soru sormak isterim. Ahmet agabey,sizce tarih bilginiz ,yeterli! mi?izledigim kadariyla tarih bilginiz var,(ögrenmissiniz!) sormak istedigim,suanda kafanizda olan bilgilerlemi dünyaya geldiniz? Genis ufuklu ve bolca hak,hukuk,hürriyet dagitilmasindan yana bir kisi olarak, WWW.gulenkoyu.Com sitesinin yazarlarindan,yazilarindan rahatsiz olan “memur“lardanmisiniz? Bazi yazilardan rahatsiz olsaniz bu duruma nasil tepki gösterirsiniz,siteye girmeyerekmi? Yazilari elestirerekmi? Velhasil, siz nedersiniz bilmem amma ben üslübunuz! Yanlis! derim. saygilarimla

"Dogruya dogru"

HACISERIFOGLU-

Facebook Yorumları

Twittear