Ne kü... Ne Demokrasi Acilimi, Atatürk`ün Kafasindaki TC Bayraginin Acilimi Ger - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Ne kü... Ne Demokrasi Acilimi, Atatürk`ün Kafasindaki TC Bayraginin Acilimi Ger  (Okunma sayısı 12473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
gaz dediğin yolunaçak çinstenmi
sahi söyle bunu yazdın içdenmi
atalete silah toğrutan zalim
çesaretim dört tuvara mahküm olan biçtenmi

ayrı millet aynı devlet bir bayrakta toplanır
geri kalan yaylalarda toplanır
devlet birdir millet bircok bayrak birdir değişmez
değişmeye kalkan kişi leşi bile bu devlette iplenir

türk kürt birdir bir cephede savaşdı
şimdi bilmem niye böyle talaşdı
bıçak geldi şahdamara ulaşdı
bitsin ardık yeter bitsin bu cile
yeter artık kürt türk oynanan hile
kardeş kanı dökmeyin bile bile
barış gelsin inat etmen nafile

akan kandan bir çıkarmı sağlarsın
 kardeşindir evlatındır öldü niye ağlarsın
kalbin  yokmu onu n anası yokmu
sade gendi yüreğini tağlarsın

asılacak olanları asmasan
kasılacak kimse olsan küsmesen
esen boyraz olsan ama esmesen
harman kurur yel savurur ekini
vermen boşa barış edin tüşünün ötekini

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
"Demokrasi açılımı" nı kamuoyunda bilinen ismiyle "kürt açılımı" nı yürekten desteklediğim gibi hükümetin bu adımdan kesinlikle geri atmamasını temenni ediyorum. Yıllardır hiç bir yere varamadık bu konuda, ilk defa ümitliyim.

Bu açılıma karşı olanlara bakıyorum(MHP-CHP-DTP-PKK-Ergenekon-Statüko.......), karşı olanların ismine bakarmısınız. PKK ile MHP, CHP ile DTP aynı şeyin üzerinde hem fikirler. PKK ve DTP'nin karşı olduğu şeyi elbette ben yürekten destekliyorum. MHP ve CHP gibi marjinal olmayan partileri PKK ve DTP'nin değirmenine su taşıdıkları için kınıyorum.

Söylermisiniz fena mı olur ülkemiz rahata erse, 30 yıllık terör belasını defetse. Fena mı olur bunlar. Fena mı olur doğudaki halk dağa çıkacağına ülkesi için çalışsa, ülkesi yararına bir şeyler yapsa, hiç bir şey yapmasa bile köstek olmasa. Her ırk kendi dilini, dinini, örfünü, ananesini yaşatma noktsında özgür olmalıdır. Bu anlayış insan olmanın bir gereğidir. Hiç bir ırk hiç bir ırktan üstün olduğunu iddia edemez,etmemeli.

Ucuz milliyetçilik yaparak vatan sevgisi gösterilmiyor. Vatan sevgisi ülke menfaatine ne varsa onu istemeyi emreder. Kafatasçılık yapmak demek vatanı sevmek demek değil. Biz ne vatan severler gördük her taraflarından bombalar çıktığını, vatan sevgisi için masum insanların canına kıydıklarını. Vatan sevgisi böyle gsterilmiyor beyler. PKK'nın ve Ergenekon'un(ikiside aynı merkezden yönetiliyor) değirmenine su taşıyanlar vatan sevgisinden bahsetmesin lütfen. Mümkünse vatanı sevmesin böyleleri. Yerim vatan sevgilerini onların, vatan sevgisiymiş.

Bu arada Servet Abi'nin yazdıklarına saygı duymakla birlikte yazdıklarını tehlikeli buluyorum. Vatan sevgisiyle uzaktan yakından alakası olmayan bir yazı. Vatanını seven böyle düşünmemeli, vatana kasten bir zarar vermek istediğini düşünmesemde realite de vatana zarar verdiğini düşünüyorum. Bu ülkede faili meçhul cinayetler, masum insanların canına kastetmeler hep bu zihniyet yüzünden gerçekleşti. Umarım yeni nesil bu zihniyetle yetişmez.

Ben AKP'li falan değilim ama hükümet bu konuyu çözsün ayakta alkışlamazsam ne olayım. Bir vatandaş olarak, gerçek bir vatansever olarak hükümetin atacağı her adımda yanlarındayım. Bu ülkenin huzur, refahı için uğraşan her kim ise hepsinden ALLAH razı olsun. Bu ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin, ülkenin en önemli meselesi için çözüm önerilerini baltalayanların ise ALLAH belasını versin. Yeter artık, bu ülke zincirlerini kırsın bir kere, bir kere adam akıllı bir iş yapalım. Doğru bir hamlede siyasi ranta bakmadan karşı durmayalım.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
Kürt sorununa genel bakılmalıdır. Terör bitmiyor, dağa çıkışın önü alınamıyor. Bölge halkı, Kürt milliyetçiliği yapan, aslında Stalinist bir sol parti olan PKK çizgisindeki siyasî partilere, giderek daha fazla destek veriyor. Demek, ortada sadece bir terör problemi yok. Asıl ayrışma, problemin çözümü uzadığı için oluyor. Ortada, bir an evvel çözüm gerektiren bir sorun var. Güvenlik dışında konunun, sosyal, kültürel, ekonomik boyutları olduğu neredeyse her gün tekrarlanıyor. Peki neden çözülmüyor bu sorun, neden? Neden çözüme PKK ve DTP'nin yanında MHP ve CHP de karşı. Ortak noktaları ne bunların.

Dilin kemiği yok ya, Bahçeli de, Baykal da ağzına geleni söylüyorlar. Kalplerdeki katılık, öfkeli ses tonlarına, hançerelerini yırtarcasına çıkan laflara yansıyor. En ağır eleştirileri yapıyor; fakat "sizin çözümünüz nedir?" dendiğinde, dut yemiş bülbül gibi oluyorlar. Dilleri dolaşıyor. Doğu ve Güneydoğu'da iki partinin toplam yüzde 3-5 civarında oy alması, onlarda başka havalar estiriyor. Kürt asıllı seçmenden ümitlerini kesince milliyetçi hamasete sarılıyorlar. Ama şunu bilmeliler, Kürt vatandaşlarımızı çok incitiyorlar. Kullandıkları dil çok acımasız. Bıçak yarasının geçtiğini, dil yarasının geçmediğini unutuyorlar. Yine unutuyorlar; dilin kendi küçük, cürmü büyüktür.

Ayrıca, hükümetin başlattığı Kürt açılımı, ya da demokratikleşme hamlesi, tıpkı Ergenekon davasında olduğu gibi kimin nerede durduğunu gözler önüne seriyor. Halk bnları izliyor ve görüyor. Çözümden yana olmayanlar, bu ülkenin tekerine çomak sokanlar elbet halktan şamarı yiyecektir.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
Neden sorunlarımızı çözmekten kaçınıyoruz anlamıyorum doğrusu...
30 bin insanın öldüğü, 5 bin  şehit verdiğimiz bir gerçek var ortada...
Hala ortada bir problem yoktur deyip yerimize oturup ne zaman şehit haberi gelecek diye mi bekleyelim...
Sığ bilgilerle tartışma yapıyoruz arkadaşlar...
Herkes kendince haklı sebeler ortaya koyuyor...
Bu mesele üç beş kalem yazıyla acıklanacak bir mesele değil...
Ortalık toz duman . Kimin eli kimin cebinde belli değil...
Mayamız dinimizdir...Bunu Türk'ü de Kürd'ü de bilmelidir...
Mesele çeşitli menfaat ilişkilerinin olduğu karmaşık bir süreçtir.
Terörün bitmesini istemeyen binlerce menfaatperest mevki makam sahibi Türk ve Kürt bulunmktadır.
Her ne şekilde olursa olsun akan kanların durmasından yana tarafım ve bu yöndeki tüm çabaları desdekliyorum.
Türkiye Cumhuriyetinin bölüneceği yönündeki kaygılara katılmıyorum.Zira bu millet bu ülkeyi din birliği ve ülkü birliği ederek kurtuluş savaşını vererek kurmuştur.Bunu bölmeye kimsenin gücü yetmez ve bölmekte her yiğidin harcı değildir.
Sorunu çözmek için neler yapabiliriz ? sorusunu soran hükümete yapılan önyargılı eleştirilere katılmıyorum. Çözümde görev alamayanlar sorunun bir parçası olurlar. Sanırım bağırıp çağıranlarda çözümde görev alamadıklarından dolayı bağırmaktadırlar ve sorunun bir parçası olmaktan öte gidememektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında nice yıllara...Nice 30 Ağustos zafer bayramlarına...
Birbirimize farklı gözlerle bakmayalım...Hepimiz bu geminin yolcularıyız unutmayalım...
Nifak tohumlarının yeşermesine müsade etmeyelim...Aksi takdirde Ahmet Hocanın (Dayımın) dediği gibi  GAZ olmaktan başka çaremiz kalmaz.
Saygılarımla...

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
Neden sorunlarımızı çözmekten kaçınıyoruz anlamıyorum doğrusu...
30 bin insanın öldüğü, 5 bin  şehit verdiğimiz bir gerçek var ortada...
Hala ortada bir problem yoktur deyip yerimize oturup ne zaman şehit haberi gelecek diye mi bekleyelim...
Sığ bilgilerle tartışma yapıyoruz arkadaşlar...
Herkes kendince haklı sebeler ortaya koyuyor...
Bu mesele üç beş kalem yazıyla acıklanacak bir mesele değil...
Ortalık toz duman . Kimin eli kimin cebinde belli değil...
Mayamız dinimizdir...Bunu Türk'ü de Kürd'ü de bilmelidir...
Mesele çeşitli menfaat ilişkilerinin olduğu karmaşık bir süreçtir.
Terörün bitmesini istemeyen binlerce menfaatperest mevki makam sahibi Türk ve Kürt bulunmktadır.
Her ne şekilde olursa olsun akan kanların durmasından yana tarafım ve bu yöndeki tüm çabaları desdekliyorum.
Türkiye Cumhuriyetinin bölüneceği yönündeki kaygılara katılmıyorum.Zira bu millet bu ülkeyi din birliği ve ülkü birliği ederek kurtuluş savaşını vererek kurmuştur.Bunu bölmeye kimsenin gücü yetmez ve bölmekte her yiğidin harcı değildir.
Sorunu çözmek için neler yapabiliriz ? sorusunu soran hükümete yapılan önyargılı eleştirilere katılmıyorum. Çözümde görev alamayanlar sorunun bir parçası olurlar. Sanırım bağırıp çağıranlarda çözümde görev alamadıklarından dolayı bağırmaktadırlar ve sorunun bir parçası olmaktan öte gidememektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında nice yıllara...Nice 30 Ağustos zafer bayramlarına...
Birbirimize farklı gözlerle bakmayalım...Hepimiz bu geminin yolcularıyız unutmayalım...
Nifak tohumlarının yeşermesine müsade etmeyelim...Aksi takdirde Ahmet Hocanın (Dayımın) dediği gibi  GAZ olmaktan başka çaremiz kalmaz.
Saygılarımla...

Helal olsun kardeşim. Senin gibi düşünenleri gördükçe gelecek için, ülkem için ümitvar oluyorum. Her kelimesine imzamı atarım.

• Aktif Visirli
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
recep kardesimle emrullah kardesimin yazdiklarinin altina imzami atiyorum.söylenek bir sey kalmadi benim tarafimdan .kaleminizi saglik .ha bu aradsa kimse kimse kimsenin vatan severligini tartmaya kalkmasin yeri ve zamani geldiginde kimlerin en önde carpisdigini bu millet cok iyi bilir hamast yapan vatan millet diye kendini parcalayanlarin ic yüzlerini gördük görmeyede devam ediyoruz.bu olaya bir parti olayiyimis gibi bakmayalim devletin meselesidir cözülmesi lazimdir bugüne kadar sectiklerimiz bunu konusmaya dahi cesaret edememislerdir.bu günse cözüme dogru hizli adimlarla gidildiginmi görmek bana memnuniyet veriyor..
   gültane abla  yukarki yazimda kullandigim daga cikma mevzuu tamamen mecazi olarak kullanilmisdir.
             Kemal algül....

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    61 Kere Beğenildi
  • GSM: 05356886550
  Zaman herseyim ilacıdır eğer bu cözümse hepimiz cözümden yanayız ama cözümden cok taviz vermek olduğuna inanıyorum eğer devlet bu sorunu cözerse bu acılımla ayakta alkışlarım ama yok cözemezse ortaya acılım fikrini actıktan sonra ki halkın karşı cıkanlara ettiği bedduayı hatırlatırım

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • 39 Mesajı Toplam
    54 Kere Beğenildi
türkiyeyi bölmek icin bir zemin hazirliyorlar bunu iyi bilin , 

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
gaz dediğin yolunaçak çinstenmi
sahi söyle bunu yazdın içdenmi
atalete silah toğrutan zalim
çesaretim dört tuvara mahküm olan biçtenmi

ayrı millet aynı devlet bir bayrakta toplanır
geri kalan yaylalarda toplanır
devlet birdir millet bircok bayrak birdir değişmez
değişmeye kalkan kişi leşi bile bu devlette iplenir

türk kürt birdir bir cephede savaşdı
şimdi bilmem niye böyle talaşdı
bıçak geldi şahdamara ulaşdı
bitsin ardık yeter bitsin bu cile
yeter artık kürt türk oynanan hile
kardeş kanı dökmeyin bile bile
barış gelsin inat etmen nafile

akan kandan bir çıkarmı sağlarsın
 kardeşindir evlatındır öldü niye ağlarsın
kalbin  yokmu onu n anası yokmu
sade gendi yüreğini tağlarsın

asılacak olanları asmasan
kasılacak kimse olsan küsmesen
esen boyraz olsan ama esmesen
harman kurur yel savurur ekini
vermen boşa barış edin tüşünün ötekini

bu kan bişekilde dursun da beteli ağırda olsa ödeyelim ama akıllı olalım carşıya pirince giderken eldeki bulkurdan olmayalım

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• birnazım

• Ziyaretçi
Ümidimiz, bu ülkeyi sevenler, Devlet büyüklerimiz doğabilecek feci durumların farkına varır ve inatla, ısrarla bir yerlere getirmeye calışdıkları açılımlardan vazgeçer bu vatanin ruhuna uygun topyekûn ekonomik açılımlara yönelirler ve önlem almakta gecikmezler.

İnşALLAH Servet abi.
selam ve saygılar.

Facebook Yorumları

Twittear