VE “AÇTİLAR” ÜLKEYİ İÇ...! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: VE “AÇTİLAR” ÜLKEYİ İÇ...!  (Okunma sayısı 2242 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     14 Aralık 2009 Pazartesi

VE “AÇTİLAR” ÜLKEYİ İÇ...!

Anayasa mahkemesi`nin, önceki yıllarda Refah ve Fazilet partilerine verdiği kapatma kararlarına çok üzülmüştüm, dünkü kapatma kararına  üzülmedim.

Bu kapatmanın sebebi ne kadar, anayasa, hak, hukuk, kanun dinlemeyen DTP’nin kendisi ise, bir diğer sebebi de tek başına iki dönemdir iktidar da olan, kanunları dinlettirmeye! hiç aldırış etmeyen, yanaşmayan hükümettir.

Hâlbuki tek başına iktidardasın, daha fazla Özgürlükten, demokratik haklardan yanasın ve bu ülkenin bu önemli hususlara ihtiyacı olduğunun bilincindesin, önce ülkenin iki küçük! Muhalefet partisini yanına almayı başarmalısın.

Bu muhalefet partilerini yanına Alma çabası içindeyken, huzuru bozacak ileride ülkeyi ve iktidarı önü alınamayacak huzursuzluklara sokabilecek olanları, kafayı kaldırdıklarında hemen cımbız ile çekip toplamasını bilmelisiniz.

Kanun, nizam tanımayan kim olursa olsun, belediye başkanı, milletvekili mevcut anayasanın, kanunların gerektirdiği cezaları uygulamalısınız ve bu arada da ülkenin her kösesine, insanına huzur getireceğine inandığınız çalışmalara hız vermelisiniz.

Bir taraftan ülkenin Anayasanın, hizmet veremeyen, çürümüşlüklerini tamir etmeye çalışırken, diğer taraftan mevcut anayasaya kendiniz bas kaldırmayacaksınız çünkü mevcut anayasanın sizlere verdiği haklarla iktidara talip oldunuz, geldiniz ve "anayasal düzenlemeleri" başarana kadar mevcut anayasaya aykırı hiç bir davranışta bulunmamaya, bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

Yoksa bugün itibariyle ülkenin birliğine Savaş açmış, açmak isteyenlerin önünü acarsınız, onlara yürü dersiniz diğer yandan kendi! Ayaklarınıza da kelepçe! Vurulabileceğini hesap etmekte gecikmiş olursunuz.

Ben bu iktidarın bu konularda bu kadar basarîsiz olabileceğini hiç hesap etmiyordum.

Her zaman, ancak tek başına bir siyasi partinin ülkeyi çıkmazlardan kurtarabileceğini düşünüyordum yalnız bu son kuvvetli! İktidar döneminde de görüldüğü gibi, tek başına da olsa, siyasi partilerimiz beş yıldan daha fazla bir zamana yetecek enerjiye ve bilgiye ve tecrübeye sahip olmadıklarını hep beraber görmüş bulunmaktayız.     

Bu hükümetin bu zamana kadar ayakta durabilmesini, bu iktidarın içinde olan ayrılıkçıların, bir şeyler kapabilmek, hükümeti, ülkeyi bu zor günlere getirebilmek sevdasından ses çıkarmadıkları ve ülkeyi içinden yetikleri açıkça görülmüştür.

Bir tarafta ayrılıkçı bir partinin cezalandırılmasına ses çıkarmayarak ve hükümeti yapılan ayrılıkçı hareketlere ses çıkaramayacak duruma getirerek istediklerini elde etmişlerdir.

Anayasa mahkemesinin DTP yi kapatma gerekçesinin "odaklaşma" sebebi, daha önceki yıllarda Refah ve Fazilet partisinin de başını yemişti.

Acaba Ak parti yani iktidar partisi, bu odaklaşma ve akabinde gelebilecek, Türkiye`nin parti kapatma geleneğinin uzağında, yakınında neresinde!?

Her şeyin en doğrusunu bildiğini zannetme hüsrana uğrarsın.

Ülkemize, Huzurlu günlerin yakin olması dileklerimle

Servet Işıldar -YGKYD-2000”Bir Nebze Ferahlık”

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• duzenli

• Ziyaretçi
sevgili servet abi seni çok seven değer veren bir kardeşin olarak son yazmış olduğun yazıların sitemizin misyonuna uymadığını belirtmek ister bu tür tavır ve davranışlarla bir çok kardeşimizi sitemize karşı soğutmaktasınız biz burada siyasi fikirleri deyil güzellikleri paylaşmak için bulunuyoruz sizlerin bu tutumu devam ederse bizler bu siteten ayrılmak zorunda kalacağız bunun vebali de size aittir bunu bilesiniz..

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Sevgili Düzenli kardesim,neden siyaset yazmayalim ki? Yeryüzünde siyasetsiz yürüyen bir düzen bir yönetimsekli varmi? yada kaldimi?

Köyünüzün Muhtari dahi birazcik olsun siyasetten anlamaz ise köyünüzün yolunu asfaltlamayi bir türlü basaramaz,kimseye birsey anlatamaz,hep baskalarinin yani siyasetten anlayanlarin yardimini! bekler! durursunuz.
Demekki siyaseti iyi okuyup,iyi anlayip zamana ayak uydurmak lazim degilmi?maalesef siyasetsiz olmaz! demekki siyaset gerekli!

kaldiki sitenin siyaset anlayisi,ben size soruyorum,benim yazilarimi bir tarafa birakirsak,sitemizi bir tarayin,„siir“ lerinden,türkiyenin sizce en büyük sorunu“ hangisidir? den, yazarlar kösesinde bir,iki yazar kardesimizin disinda hangisinin yazilari siyaset den uzaktir?

Genclerimizi iyi egiterek,cok yönlü siyasetten anlayan,siyasi fikirlerle donatmaliyiz ki,dünyayi yöneten siyaset kurt`u devletlerle mücadele edebilelim ve kendimize bu dünyada hayat hakki! bulabilelim! Yoksa bir savas dan cikar öteki savasa girersiniz ve elinizdekileri de kaybedersiniz! Bu önemli siyasetsizlik! konularinda aci kayiplarimiz vardir.Dünyanin gidisati böyle, kabul edip etmemek sizin elinizde.

Durum bundan ibaretken,benim yazilarimdan dolayi site den ayrilmak,hemde „vebal“i bana yada baskalarina yükleyerek! gitmek „ucuz kacis“ olmazmi? birde site de yazilan her yaziyi,ya kabul edecek yada kabul etmeyip elestireceksiniz hatta site den ayrilacaksiniz diye bir kural da olmasa gerek. Ayrica „hicbir sahis hedefim deyildir“ diyerek,yazilarimin „ortaya“ oldugunu anlatmaya calisiyorum.

kimsenin rahatsiz olmasina gerek yoktur. Bu site de güzelliklerde baylasilmali,siyasi görüslerde,fikirlerde baylasilmali diye düsünüyorum.

Bende seni seven bir agabeyin olarak,yazilarimdan rahatsiz olma ve site de kal,varsa site den ayrilacak olanlar onlarada kalin diyorum.

Almanya`dan, sizlere salam ve sevgilerimle.

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 „Bir Nebze Ferahlik“

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear