SAMİMİ OLDUKLARINA İNANIYOR MUSUNUZ? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SAMİMİ OLDUKLARINA İNANIYOR MUSUNUZ?  (Okunma sayısı 1923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
     RECEP ALİ DÜZENLİ
     rad1453@hotmail.com
     12 Mayıs 2009 Salı

SAMİMİ OLDUKLARINA İNANIYOR MUSUNUZ?

Bu ülkede yaşanan bazı şeylerin akıl süzgecinden geçirilmeden insanımız tarafından sorgulanmadan kabullenilmesine çok şaşıyorum. Ama neden bir millet hep seyirci, şakşakçı konumunda kalır. Kalem oynatmaz. Gözü önünde yaşanan haksızlıklara ses çıkarmaz. Sorgulamaz. Düşünmez. Akletmez.

Bu ülke 9 vatan evladını 1 Mayıstan bir gün önce hain bir saldırıda kaybetmişken 1 Mayısta taksim şehitlerini anmak için polisi bile karşısına almaktan çekinmeyenlerin samimi olduklarına inanıyor musunuz? Dokuz tane vatan evladının cenazelerini es geçip taksimde neyi kutlamaya gidiyorlardı? 1 Mayısta bu yıla mahsus olmak üzere yas ilan edilemez miydi? Ve bu ülke için hayırlı şeyler düşündükleri konusunda samimiliklerinden şüphe ediyorum. Siz samimi olduklarına inanıyor musunuz? Samimi olan bir insan bu ülke insanın vergileriyle yapılmış kaldırımları söküp polisin üstüne atar mı? Masum insanları arabalarını, iş yerlerini taşlar mı?

“Paşalar olmasaydı başörtüsü yasağını uygulayamazdım” diyen bir Prof.Dr, bilim adamı ve aynı zamanda bir rektörün bu ülkeyi sevme konusunda samimi olduğuna inanıyor musunuz? Bu ülkenin böyle bilim adamlarıyla muasır medeniyetler seviyesine çıkabileceğini düşünüyor musunuz? Yine aynı şekilde başka bir sözde bilim adamı “bu ülkede yüzde doksan oy alsalar da bizim dediğimiz olur” diyebilecek kadar adileşen bir Prof’un bu ülke için sağlıklı şeyler düşündüğüne inanıyor musunuz? Demokratik olduklarına inanıyor musunuz?

Düşünün bir ülkede sanatçıyım diyen (Ferhan Şensoy) oynadığı oyunun içerisinde darbe özlemlerini dile getiriyor. Hatta o kadar basitleşiyor ki sağa sola sataşmaya başlıyor. Şöyle diyor;“Her gün sabah ezanına kadar uyumuyorum. Hani olur ya Ergenekon’dan dolayı beni de almaya gelebilirler” diye. Ama sabah ezanı okununca bende uyumaya geçiyorum, çünkü Ergenekon Savarlar sabah namazına gidiyor” diyor. Daha da ileri gidiyor şöyle diyor “Bu ülkenin darbe vakti geldi fakat Asker bir şey yapmıyor. 1980’de yapılan darbe sırf Kenan Paşa’nın resim merakından dolayı yapıldı, darbe yapacaksınız madem şimdi yapın ‘’ diyor. Şimdi soruyorum sizlere bu ülke insanının sayesinde cebi birkaç kuruş görmüş sanatçı bozuntuları sanatı kötü emellerine alet etmiyorlar mı? Sizce bu tipler sanat adına bu ülke için samimi şeyler düşündüklerine inanıyor musunuz?

Düşünün ki bir ülke kurtuluş savaşı veriyor ve dört bir yandan saldıran sırtlanlar sarmışken her bir yanımızı, şimdilerde çıkmış ABD başkanı o yıllarda yaşanan olayları sırtlan ülkelerden bir tanesi olan Ermenistan lehine felaket olarak nitelendiriyor.  Siz şimdi ABD başkanının samimi olduğuna inanıyor musunuz?

Şimdilerde ülkemde solcu olmak “A” partisi karşıtı olmakla eş tutuluyor. Solculuğun bu kadar ayağa düştüğü bir ortamda solcu olanların samimiyetine inanıyor musunuz?

Ülkemiz için yasa dışı propaganda yapan bir tv kanalını basın özgürlü deyip kapatmayan Danimarka başbakanının samimi olduğuna inanıyor musunuz?

29 Martta Kürdistan sınırları çizilmiştir diyen bir TBMM milletvekilinin bu ülke için hayırlı şeyler düşündüğüne inanıyor musunuz?

Türkiye kendi etrafındaki meselelerini halletmeye çalışırken Azerbaycan’ın küsüp bir kez olsun gerçekte neler oluyor diye sormadan soluğu Rusya kapılarında alması sizce samimiliğin bir ifadesi midir?

Bunca samimiyetsiz arasında samimi olanları bulmak çok zor. Sorgulayan, düşünen bir millet olmak için çaba sarfetmek okumak gerekiyor.

Bundan böyle yazı sonlarında kitap tavsiyesinde bulunacağım.

Tavsiye dilen kitap: Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı-Mustafa Armağan –Ufuk Yayınları

Selam üzerinize olsun….

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

Facebook Yorumları

Twittear