EKONOMİ Mİ, LAİKLİK Mİ YADA KAĞITÇIK MI ? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: EKONOMİ Mİ, LAİKLİK Mİ YADA KAĞITÇIK MI ?  (Okunma sayısı 1464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
     MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     23 Haziran 2009 Pazartesi

EKONOMİ Mİ, LAİKLİK Mİ YADA KAĞITÇIK MI ?

-Hulusi abi,şu çaylarımızı yudumlarken birkaç soru sormak istiyorum.

-Sor bakalım Rüstem,neyi öğrenmek istiyorsun?

-Şimdi Hulusi abi,dün akşam yorgun argın eve gelince yemeği yedikten sonra kendimi attım çekyatın üstüne.Uzattım ayaklarımı boylu boyunca.Bir yandan da göbeğimi kaşırken hanıma da, “bir çay üstüne koy da içelim” dedim.Hanım mutfakta uğraşırken ben de televizyondaki haberlere göz atıyordum.Bütün kanallarda günün sabahında basın toplantısı düzenleyen ordumuzun başının konuşmaları yayınlanıyordu.O konuşma üzerine yorumlar yapılıyordu.

-Evet Rüstem.Ben de takip ettim o konuşmaları.

-Benim sormak istediğim soru başka Hulusi abi.

-Ne dikkatini çekti Rüstem?

-Abi, ben o kağıtçığın gerçek mi sahte mi,bahsi geçen imzaların kime ait olduğunu  bilemem.Onun teknik takibini yapıyorlar zaten.Biz,göbeğini kaşıyanlar olarak da sorgulamak bize düşmez.Ama şu kıt aklımla bir şey dikkatimi çekti.Hani geçenlerde Yargıtay Cumhuriyet başsavcısı durduk yerde bazı sözler sarf ettiydi.

-Evet,evet,ekonomik kriz bahanesiyle laikliğin gündemden uzaklaştırıldığı demeci değil mi?

-Hah iş te o abi.Diline sağlık.

-Bunun komutanın konuşmasıyla ne alakası var, anlayamadım.

-Ben, siz gibi geniş bakamam konuşulanlara.Değinmek istediğim çok basit gelebilir sana.

-Eee hadi Rüstem, ne diyeceksen de artık.

-Tamam abi, diyorum.Komutan nasıl başladı konuşmasına?

-Nasıl başladı Rüstem?

-Aaaynen şöyle başladı abi: “Dünya küresel ekonomik krizle boğuşurken,Kıbrıs sorunu ve terörle mücadele sürerken Türkiye yaklaşık iki haftadır bu konuyla enerjisini tüketmektedir.”Benim kafam zaten karışıktı,şimdi hepten karıştı.Ülkemizin asıl sorunu ne abi? Bir hukukçumuz “ekonomi de neymiş,laikliğe bakalım” diyor,öte yandan da askerimiz  “bırakın bu kağıttan işleri,asıl mevzuumuz olan ekonomiye bakalım” diyor.Kime inanacağız? Kim doğruyu söylüyor ya da biri yalan mı söylüyor?

-Rüstem,aklım kıt mıt diyorsun ama nasıl yakaladın bunu? Bak bu hiç dikkatimi çekmedi.

-Demek istedikleri şu olabilir mi Hulusi abi?

-En başta sen bana soracaktın ama meraklandım şimdi.Sence ne demek istemiş olabilirler?

-Hatırlasana 27 Nisan bildirisini.İrtica haberleri gırla gidiyordu. “Türkiye Denizli olmasın dendi.” “Kutlu doğum etkinlikleri kapsamında çocukların kıyafetleri eleştirildi.” Asker de,  ne alakası varsa, bu haberlere dayanarak irticaya dur dedi ve bastı bildiriyi.Şimdi de irtica haberleri var ama komplo haberleri.İşin içinde siviller olunca basacaksın bildiriyi.Asker bulaştı mı, bizim kovuşturacak bir şeyimiz yok diyeceksin.Hem bu zamana kadar sen duydun mu hiç askerin biraz da ekonomiyle ilgilenin dediğini?Şu yaşıma geldim.Askerin ağzından “laikliği korumak bizim asli görevimizdir” den başka bir şey duymadım.Bir de bu sıralar seslendirdikleri” demokrasiye bağlıyız” lafları var.Sadece laf ama.Onlara göre LAW silahları bile içi boş bir borucuk!Kime ne zararı var?!!

-Çok haklısın Rüstem.Katılmamak elde değil sözlerine.Ama bu kanı bozuklar hemen temizlenmiyor ki askeriyeden!

-Temizlenmiyor doğru ama böyle zamanlarda uygula demokratlığını.Ne dedi askeri savcılık?  “Kovuşturulmaya gerek görülmemiştir”.Ahan da ben de buraya yazıyorum. Sen kovuşturmaya gerek yok dersen birileri de devam eder ellerini ovuşturmaya.Bak şimdi,bu kağıtçığı uçak yapıyorum.Biraz temiz hava alması için pencereden dışarı atıyorum.Nasıl olsa sivilim.Birazdan gelirler beni almaya!!!

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear