GÜLEN KÖYLÜ DİN GÖREVLİLERİ ve İMAMLARIMIZ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: GÜLEN KÖYLÜ DİN GÖREVLİLERİ ve İMAMLARIMIZ  (Okunma sayısı 8629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

GÜLEN KÖYLÜ DİN GÖREVLİLERİ ve İMAMLARIMIZ

Evet, değerli gulenkoyu.com sakinleri çok değişik bir çalışma ile yine karşınızdayız. Bu çalışma tam 2 ayımı aldı. Önceleri 2, 3, 4 derken ulaştığım kişilerden Gülen Köylü İmamlarımız sayısını 11’e ulaştı. Benim bulabildiğim kişiler bunlar eğer sizin aklınızda Gülen Köylü olup sağ olup  imam ya da din görevlisi olarak görev yapan kişileri tanıyorsanız bize 1 adet fotoğrafı ile kısa öz geçmişini yollarsanız buraya o kişiyi ekleyebiliriz…

Ayrıca bu çalışmanın devamı gelecektir Gülen köylü emniyet ve asker teşkilatı, doktorlarımız, memurlarımız, öğretmenlerimiz ve sporcularımız diye çalışmalarımız devam edecektir.

Aklımıza gelmeyen Gülen Köylü İmamlarımız ve Din Görevlileri varsa onlardan buradan özür dileyerek en kısa zamanda bize ulaşmalarını dilerim.

ABDULLAH COBANOĞLU   (Ramazan Çobanoğlu'nun Oğlu)

22.11.1974 tarihinde Gülen Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesi’ne kaydoldu. 1993 yılında imam-hatip lisesinden mezun oldu. Aynı yıl üniversite imtihanın kazanıp Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne kaydoldu. 1998’de ilahiyat fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul-Pendik Haseki Eğitim Merkezi’nde “İhtisas Kursu” için açılan imtihanlara girip başarılı oldu ve iki buçuk yıl süren bu kursta dini ilimleri Arapça olarak klasik metinlerden tahsil etti. Mart 2006’da ihtisas eğitimini dereceyle tamamladı. İhtisas kursuna devam ederken bir yandan da Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı, Kelam Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etti. Haziran 2006’da “Halk Arasında Yaşayan Hurafeler Üzerine Bir Alan Araştırması (Bursa-Osmangazi Örneği)” isimli teziyle yüksek lisansını tamamladı.

19.09.1997 tarihinde Bursa’nın Büyükorhan İlçesi Elekçalı Köyü’nde imam-hatip olarak göreve başladı. Nisan 2000’de merkez Orhangazi İlçesi Gençosman Camii’ne naklen atandı. Açılan vaizlik imtihanında başarılı olup aynı yılın Aralık ayında Bursa İl Müftülüğü’nde vaiz olarak göreve başladı. 2002 yılında Sivas Levazım Depo Komutanlığı’nda kısa dönem olarak askerlik vazifesini yerine getirdi.

Haziran 2006’da Gebze vaizi olarak atandı. 2007 yılının ilk yarısında 6 ay Ankara’da yurtdışı görevi için Fransızca kursuna katıldı. Ekim 2007’de açılan görevde yükselme imtihanına girip başarılı oldu ve müftü oldu. Nisan 2008’de Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde ilçe müftüsü olarak göreve başladı. Kısa süre sonra yurtdışı görevini yapmak üzere Fransa’nın Lyon şehrindeki görevine başladı. İki yılı aşkın süredir bu görevini sürdürmektedir. Arapça, Fransızca, İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

İRTİBAT TELEFON NO: acobanoglu61@hotmail.com

ALİ KEMAL YAKUPHAN   (Haci Osman Bey Düzenli'nin Oğlu)

22.08.1968 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğreniminin yarısını Gülen Köyü İlkokulunda diğer yarısını Trabzon’da tamamladı. Of Çatal dere Köyünde yaklaşık 3 yıl Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi aldı. Ortaokul ve Liseyi hafızlık yaptığı dönemde dışarıdan bitirme sınavlarına girerek İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Bu arada askere gidene kadar İslam âlimlerinden dini bilgiler tahsis etti. 1990 da askerliği bitirdi. 1992 yılında Üniversiteyi Yurtdışında Mısır’da El-Ezher Üniversitesi’nde İslam Hukuku üzerine okudu. 1996 - 2002 yılları arası ilk görev yeri Arsin Atayurt Beldesine oldu. 2003 – 2007 yıllarında ise Arsin merkez Ulu Camii’nde görev yaptı. 2007 den sonra ve halen görev yaptığı Arsin Çiçekli Köyü Kız Kur’an Kursu’nda görev yapmakta. Evli ve 5 çocuk babası.

İRTİBAT TELEFON NO: 0537 824 93 32

AHMET YAKUPHAN   (Haci Osman Bey Düzenli'nin Oğlu)

03.11.1969 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğreniminin yarısını Gülen Köyü İlkokulunda diğer yarısını Trabzon’da tamamladı. Ortaokul ve Liseyi Trabzon İmam-Hatip Lisesinde okudu. Üniversiteyi Yurtdışında Mısır’da El-Ezher Üniversitesi’nde İslam Hukuku üzerine okudu. 1 Yıl Yavuz Selim Vakfında geçici olarak yöneticilik yaptı.

1997 Yılında doğup büyüdüğü ekmeğini yediği topraklara hizmet etmenin vakti gelmiştir diyerek Gülen Köyü Merkez Camii’nde göreve başlayıp, Kur’an Kursu’nda 50’ye yakın talebe yetiştirerek bir nebzede olsa vefa borcunu yerine getirerek. 2005 yılında Trabzon Kalkınma Mahallesi Merkez Camii’ne tayını çıktı. Halen daha aynı yerde görev yapmakta olan Ahmet Hocamıza nice öğrenci yetiştirmek dileğiyle...

İRTİBAT TELEFON NO: 0536 610 87 10

AHMET BİBER   (Abdullah Biber'in Oğlu)

01.02.1986 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğrenimi ve Orta öğrenimini Dernekpazarı Atatürk İlköğretim okulunda okudu. Orta okuldan sonra Gülen Köyü Merkez Kur’an Kursunda hem hafızlık yapıp hem de Liseyi dışarıdan bitirme sınavlarına girerek mezun oldu.

07.09.2007 tarihinde Şanlıurfa Harran Tanınmış Köyü Merkez Camii’nde imam olarak imamlığa başladı ve halen daha aynı yerde görev yapmakta. Evli

İRTİBAT TELEFON NO: 0536 484 14 53

BARIŞ ÇAKMAK   (Orhan Çakmak'ın Oğlu)

10.05.1987 Yılında Trabzon ili Çaykara ilçesi Dernekpazarı Gülen Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Gülen Köyü İlkokulunda ortaöğrenimini  Dernekpazarı ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra Gülen köyü Kur’an kursunda hafızlık eğitimini sürdürürken dışarıdan açık liseyi bitirdi. Daha sonra Of İmam-Hatip lisesine kayıt yaptırıp fark dersleri vererek mezun oldu. İlk görevini vekil imam olarak 2009 yılında Çaykara ilçesinin Maraşlı köyünde yaptı.
     2010 yılında Çaykara ilçesi Demirli köyünde 6 aygörev yaptıktan sonra yine Çaykara ilçesinin Alçakköprü mahallesine kadrolu olarak atandım. Şuan Çaykara Alçakköprü Mahallesi Camiinde görev yapıyor.

İRTİBAT TELEFON NO: 0537 432 24 59

BAYRAM AKYOL   (Selahattin Akyol'un Oğlu)

01.01.1987 Yılında Trabzon ili Çaykara ilçesi Dernekpazarı Gülen Köyü’nde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini  Dernekpazarı ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra Gülen köyü Kur’an kursunda hafızlık eğitimini sürdürürken dışarıdan açık liseyi bitirdi. Daha sonra Of İmam-Hatip lisesine kayıt yaptırıp fark dersleri vererek 2006 yılında bu okuldan mezun oldu. 2007-2008 yılları arası kendi köyünde vekil imam-hatiplik yaptı.

2008 yılında Çaykara ilçesi Eğri dere köyü Dere Mahallesi camiine sözleşmeli imam-hatip olarak atandı. Şuan Çaykara Şahinkaya Köyü Duruca Mahallesi Camiinde görev yapıyor.

İRTİBAT TELEFON NO: 0534 658 54 70

FATİH YILMAZ   (Adem Yilmaz'ın Oğlu)

04.11.1985 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Gülen Köyü İlköğretim okulunda okudu. Ortaokulu dışarıdan bitirme sınavlarına girerek okudu. Daha sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesine kaydını yaparak buradan 2006 yılında mezun oldu. İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 2007 yılında ilk görev yeri Rize Çamlıhemşin’de imamlığa başladı.

Daha sonra yine Rize Merkeze bağlı Yeni Doğan Köyü Merkez Camiine atandı ve halen aynı yerde görev yapmakta. Evli ve 1 çocuk babası.

İRTİBAT TELEFON NO: 0535 459 66 18

HASAN AKYOL   (Dursun Ali Akyol'un Oğlu)

1974 Trabzon Çaykara İlçesi Gülen Köyü doğumlu. İlkokulu Gülen Köyün de okudu. Trabzon Of İlçesi Gürpınar Kasabası Kuran Kursunda hafızlığımı tamamladı. Daha sonra Çaykara İmam Hatip Lisesinden 1998 yılında mezun oldu.2001 yılında vatani vazifemi ifa etti. 2007 yılına kadar fahri İmam Hatiplik görevlerinde bulundu.

2007 yılında Antalya Konyaaltı İlçesi Doyran Seklik Mevkii Camiinde 4 yıldır İmam Hatip olarak göreve yapmakta. Evli ve 2 çocuk babası.

İRTİBAT TELEFON NO: 0535 676 69 06

MİKAİL DÜZENLİ   (Adnan Düzenli'nin Oğlu)

12.12.1985 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. 1991-1996 yılları arasında ilkokulu, 1996-1999 yılları arasında hafızlık eğitimini, 1999-2005 yılları arasında ortaokul ve İmam-Hatip lisesini bitirdi. Halen AÖF ilahiyat ön lisans ikinci sınıfa devam etmektedir.

2007 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesinde sözleşmeli İmam-Hatip olarak göreve başladı, aynı yıl içerisinde Trabzon ilinin Çaykara ilçesi Çambaşı köyü Gürpınar mahallesine asaleten atandı ve aynı yerde görevine devam etmektedir.

İRTİBAT TELEFON NO: 0539 332 34 61

NEVZAT AKYOL   (Dursun Ali Akyol'un Oğlu)

15.11.1977 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Gülen Köyü İlköğretim okulunda okudu. Ortaokulu Of‘ta Şehit Ahmet Turkan Ortaokulunda okudu.

Daha sonra Çaykara İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 14.09.2007 de. İlk görev yeri Konya Ereğli Namık Kemal Mahallesi Hz. Hasan Camisinde imamlığına başladı. Ve halen aynı yerde görev yapmakta…

İRTİBAT TELEFON NO: 0537 447 87 61

OSMAN YAKUPHAN   (Eyüp'un Ali Yakuphan'in Oğlu)

15.10.1985 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini 4.sınıfa kadar Gülen Köyü İlköğretim okulunda okudu. 5.sınıfı Trabzon Ata İlköğretim okulunda okudu. İlkokuldan sonra Gülen Köyü Merkez Kur’an Kursunda hem hafızlık yapıp hem de Ortaokulu dışarıdan bitirme sınavlarına girerek mezun oldu. Daha sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesine kaydını yaparak buradan 2006 yılında mezun oldu.

İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 2009 yılında ilk görev yeri Uzungöl de vekil imam olarak imamlığa başladı. Daha sonra 2010 yılında Sivas Doğanşar Avcıçayı Köyü Merkez Camiine kadrolu olarak atandı.

İRTİBAT TELEFON NO: 0536 280 36 97

SALİH BİBER   (Ahmet Biber'in Oğlu)

20.06.1979 Yılında Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesinin Gülen Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Gülen Köyü İlköğretim okulunda okudu. İlkokulu okuduktan sonra 3 yıl Gülen Köyü Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimi aldı. Ortaokulu Dernekpazarı Atatürk Ortaokulunda okudu.

2000 Yılında Çaykara İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. İlk görev yeri Çaykara İlçesi Köknar Köyü Cevizli Mahallesi Camii imamlığına başladı. Evli ve 1 çocuk babası.

İRTİBAT TELEFON NO: 0536 836 84 45

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Ömer'im
  • Aktif Visirli
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
    Başarıları ile mutluluk,meslekleri ile gurur duytum.Yalnız biz taniyabilmemiz için,kimin çoçukları oltuklarinı yazarsanız sevinirim.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    Başarıları ile mutluluk,meslekleri ile gurur duytum.Yalnız biz taniyabilmemiz için,kimin çoçukları oltuklarinı yazarsanız sevinirim.

Çok haklısın Ömer Abi dalgınlığımıza geldi mesleklerini icra edenlerin kimin çocukları olduğunu yazmayı unutmuşuz, uyardığın için teşekkürler... Hemen düzelttim konuyu, bu arada cevap yazmakta geç kaldığım için özür dilerim malum bu aralar hem işler hem de site nin yeni tasarımı ile ilgileniyoruz...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• O Bir Visirli
  • *
ben erenkoyluyum ve fransanin lyon bolgesinde yasiyorum abdullah cobanoglu hocayla irtibat kurmak istiyorum tlf numarasi konusunda bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.tesekkurler

Facebook Yorumları

Twittear