Günahlarımla Geldim - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Günahlarımla Geldim  (Okunma sayısı 2463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
Günahlarımla Geldim
« Topic Start: 08 Temmuz 2010 - 15:38 »
  • Yayınlama
  •      MUSTAFA YILMAZ
         mustafa-yilmazzz@hotmail.com
         08 Temmuz Perşembe

GÜNAHLARIMLA GELDİM

Sevgili klavyem, yaklaşık iki yıldır acı tatlı günlerde parmaklarımın sırdaşı oldun. Ben tuşlarına bastıkça sen harflerden kelimeler, kelimelerden cümleler, cümlelerden de makaleler sundun bana. Bazen sertliğimin kurbanı oldun; bazen de tembelliğimi ortaya çıkardın. Ne ekersem onu biçtirdin bana. Kızgınlığıma denk geldiğinde hiç itiraz etmedin. Her seferinde ezdim seni, her seferinde alçaldın.

Sevgili klavyem, bu halinle bile çok şey öğrettin bana. Alçalarak değerlendin gözümde. Ezildin, iki büklüm oldun ama senden beklenileni yaptın. Eksiksiz ve gediksiz olarak… Ya ben? Benden beklenileni eksiksiz ve gediksiz yapabildim mi? Keşke dilin olsa da konuşsan sevgili klavyem. Belki de ‘heyhat’ derdin ama çekiniyorsun. Çekinme klavyem, söyle! Söyle içinden geldiği gibi…

Bir kul olarak yapmam gerekenleri söyle, unuttuklarımı, unutmaya çalıştıklarımı…

Günahlarımı, harama yanaşmada sadaretliğimi, öncülüğümü söyle

Helalinden kazanmada ısrarcı olamamamı, boğazımdan geçenleri ve yutkunma rahatlığımı söyle

Malayani koşturmalarımı, peşine takıldıklarımı, girdiğim çıkmaz sokakları söyle

Dilime pelesenk ettiklerimi, kötü sözlerimi, usul bilmez laflarımı söyle

Tembelliğimi söyle sevgili klavyem, uyuşmuş bedenimi de dile getir çekinmeden

Kırdığım kalpleri ve hep memnun edilme isteğimi söyle

İsyanlarımı, küfürle arkadaşlık etmelerimi de ekleyebilirsin bunlara

Merhametsizliğimi, çocuklardan bile şefkati esirgememi, gaddarlığımı söyle

Yalanlarımı doğru gösterme çabalarımı söyle

İkiyüzlülüğümü, pervasızlığımı söyle

Menfaatlerimi, çıkar ilişkilerimi, “kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez” lerimi söyle

İfratlarımı ve tefritlerimi, dengesizliğimi söyle

Umursamazlığımı, yalnız kendimi düşünmemi, aç yatmalarına göz yumduğum komşularımı söyle

Edepten nasip almamışlığımı, en mahrem mevzuların dahi aile sohbetlerinde konuşulmasını hoş görmemi söyle

Anama ve babama hayırlı bir evlat olamamamı, akraba ilişkilerimin kopukluğunu söyle

Eğlencelerimi, zevki sefalarımı ve sırt çevirdiğim düşmüşleri söyle

Görmezden geldiklerimi ve daha ölmeden gömdüklerimi söyle

Söyle klavyem, hiç çekinme hem de! Ezilme nedir bilmeyen nefsimin inadına söyle!

Serkeşliğe meyil eden nefsimin inadına söyle!

Söyle de yıkılsın duvarlar, yıkılsın benliğim, enaniyetim!

Yıkılsın tüm müspete aykırı davranışlarım, menfi hay huylarım!

Ve yeni bir inşa için O’na döneyim. Beni yerden kaldıracak olanın kapısına döneyim.

Günahlarımla geldim diyeyim. Affına muhtaç olduğumu belirteyim. Heyûlalardan (korkutucu hayal) arınmak istediğimi belirteyim.

Ben geldim ALLAH’ım. Günahlarımla, affedilme ümidimi içimde yeşerterek geldim.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear