SAADETİN SAADETİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SAADETİN SAADETİ  (Okunma sayısı 2443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
SAADETİN SAADETİ
« Topic Start: 23 Ekim 2010 - 14:06 »
  • Yayınlama

•      AHMET YAKUPHAN
         ahmetyakuphan@hotmail.com
         23 Ekim 2010  Cumartesi

SAADETİN SAADETİ

• Her insanın ve her toplumun ulaşmak istediği yer huzurlu ve saadetli bir yaşamdır.
         • İnsanların saadete ulaşmaları kolay değildir. Madden iyi durumda olsalar bile saadet yakalanamayabilir. Atalarımız da onun için “Para ile saadet olmaz” demişlerdir.
         • Saadeti yakalamak için maddiyat ve maneviyat beraber olmalıdır. En önemlisi de maneviyat önde olmalıdır.
         • İnsanoğlu hangi şarta olursa olsun haline şükrederse kendinden madden zayıf olanları görürse o insanın mutluluğu ve saadeti yakalaması kolay olur.
         • Toplumların huzur ve saadeti yakalaması kolay değildir.
         • Öncelikle hangi kurallarla huzur ve saadet yakalanır o bilinmesi gerekir.
         • İnsanlara mutluluk ve saadeti kimler yaşatabilir o da bilinmesi gerekir.
         • İnsanların ve toplumların huzur ve saadeti yakalayabilmeleri için peygamberlere ve onların getirmiş olduğu İslam’a uymaları gerekir.
         • Çünkü İslam’dan başka saadete ulaşabilecek bir yol yoktur.
         • Nemrutlarla Firavunlarla ve onlara uşaklık yapanlarla saadete ulaşılamaz.
         • 17 Ekim 2010 tarihinde de Saadet saadete ulaştı.
         • Birçok olumsuzluklardan sonra kendini beğenen genç bir başkanın havalara girmesi Milli Görüş’ün rotasını değiştirmeye kalkması saadetli insanları tedirgin etmiş ve huzurlarını kaçırmıştır.
         • Musa gelip Firavunlaşmayacağına söz vermişti. Ancak …
         • Nihayet Milli Görüş’ün lideri bu işe el koymuş ve Saadet’li insanları saadete kavuşturmuştur.
         • Şimdi Milli Görüş’çüyüm diyen herkes liderinin yanında yer almalıdır.
         • Ben de Milli Görüş’çüyüm ama başka yerdeyim diyenler, kendilerini iyice yoklasınlar ve kendilerini aldatmasınlar.
         • Kendilerini aldatanlar başkalarını da aldatırlar. Bunlar da Milli Görüş’çü olamazlar.
         • Milli Görüş’çü olmak kolay iş değildir, delikanlılık ister. Bu da herkesin işi değildir. Toplum da ancak Milli Görüş ile saadete ulaşacaktır.

Sevgi ve Selamlarımla...
         Ahmet  YAKUPHAN

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    SAADETİN SAADETİ
    « Yanıtla #1: 24 Ekim 2010 - 06:40 »
  • Yayınlama
  • hocam cok gücel yazdında son cümleyi naptın öyle