DERTLERİ DERELERE... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERTLERİ DERELERE...  (Okunma sayısı 6549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
DERTLERİ DERELERE...
« Topic Start: 06 Haziran 2011 - 21:33 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK (HOCA)
         agulen61@gmail.com
         06 Haziran 2011 Pazartesi

DERTLERİ DERELERE...               

Toplumları yıkan, bir birine düşüren, husumet ve fitneyi çoğaltan en önemli etken kişinin davranışlarıdır.

Ne söylediğiniz değil, neyi iddia edip neyi savunduğunuz veya neyi nasıl yaşattığınız önemlidir.

Çevresine telkin ettiği hayat tarzı ile yaşadığı hayat tarzı hiç de örtüşmemektedir. Ama bunu dayatabilmekte ve bu yolla kandırabildiği kitleleri peşinden sürükleme azminde olduğunu gözlemlemekteyiz. Her dürüst insan karşısındakini kendisi gibi algılar. Kötülük seven de herkesi kendisine benzetmeye çalışır. Bunun için atasözlerimizden biri de " Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" şeklindedir. Manası derin bu sözün altında birçok hakikat yattığının farkındasınız. Kendisini toplumun aynası olarak gösteren kişilerin kişiliklerine baktığınızda hiç de göründüğü gibi olmadığını, ikiyüzlülüğünün çehresinden makyajın döküldüğü gibi döküldüğünü göreceksiniz. Komşusundan yol isteyen kişi önce kendisi yol vermesi lazım. Komşusundan komşuluk bekleyen kişi önce kendisi örnek komşu olması lazım değil mi?

Son zamanlarda toplumumuzda beliren bası kişilikler "Ele verir talkını kendi yutar salkımı" merkezindedir maalesef. Bu durumu bile bile dürüstlükten, ahlaklılıktan, dindarlıktan söz etmeleri manidar geliyor bana.

Aslında siyasi yazı yazmaktan çok toplumsal ve sosyal olaylar hakkında hep yazı yazdığımı gözlemlemişsinizdir. Siyasi gibi görünse de sosyal bir kategoriye girdiğini düşündüğüm bazı güncel veya geçmiş olayları tahlil etmek istiyorum.

Bu günkü gazetelerde vaka-i adiyeden olan bir haber okudum. Bu habere "vaka-i adiye" dememin nedeni önemsiz görülen ve haber değeri olmadığını düşündüğümdendir. Oysa çok değil bundan 10-12 sene önce böyle bir haber olamazdı. Olamazdı; çünkü böyle bir olay olmazdı.

Haber şu: "Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Nasif'in, bugün itibariyle Jandarma Genel Komutanlığı emrine alındığını, yerine Jandarma Yarbay Alper Sır'ın atandığını bildirdi. Yemlihalıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hopa'da 31 Mayıs'taki AK Parti mitingi öncesi ve sonrasında çıkan olaylara ilişkin müfettişlerin yürüttüğü soruşturma çerçevesinde İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Nasif'in Jandarma Genel Komutanlığı emrine alınmasının uygun görüldüğünü söyledi. Vali Yemlihalıoğlu, Artvin İl Jandarma Komutanlığı'na Jandarma Yarbay Alper Sır'ın atandığını ve Sır'ın bugün itibariyle göreve başladığını belirtti. AA"

Hatırlar mısınız bilmem? 28 Şubat döneminin zifiri karanlık günleri...
         Göz gözü görmüyor.
         Kimse kimsenin gözüne bakarak konuşmuyor... Herkesin gözü ayak parmak uçlarına bakıyor...
         Çok milliyetçi ve muhafazakâr bilinen bir il'imiz.

17 Nisan 1997'de Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Özbek, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'a yönelik ağır bir konuşma yapıyor. Kameraların önünde açıkça "peze...k" diyor.

Hasan Celal Güzel o döneme ait ilginç bir anısını Şubat 2006'da SkyTurk'te anlatıyor. Güzel, dönemin Hükümet Sözcüsü Abdullah Gül'e, "eğer gereken yapılmazsa, hükümet otoritesinin sarsılacağını" ifade ediyor. Gül, konuyu Başbakan'a iletiyor. 24 Nisan'da Başbakan ile Cumhurbaşkanı Demirel bir araya geliyor. Tuğgeneral Özbek'in açıklamaları konusunda dosya hazırlandığı ve cumhurbaşkanına iletildiği açıklanıyor. Ancak Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir, sorular üzerine kendilerine herhangi bir dosyanın ulaşmadığını belirtiyor. Güzel, Gül'ü yeniden arıyor. "Gereken yapılmazsa, konuya ilişkin tepkisini bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağını" söylüyor. Gül, ertesi gün Güzel'i arayarak, Özbek Paşa hakkında gerekenin yapılmasıyla ilgili Genelkurmay'a gönderilecek evrakı Başbakan'a imzalattığını ifade ediyor. Refah-Yol koalisyon hükümeti 18 Haziran'da düşüyor. Ağustostaki Askeri Şûra'da küfrün sahibi Tuğgeneral Özbek, tümgeneralliğe terfi ediyor. Güzel, ilk karşılaşmasında Gül'e "imzalı evrakı" soruyor. Aldığı cevap şaşırtıyor. İstifanın ardından Erbakan'ın Başbakanlıktaki eşya ve evrakları toplamak üzere makam odasına giden Gül, imzalı o evrakı sumen altında buluyor. Yani evrak Genelkurmay'a hiç gönderilmiyor.

Türkiye Cumhuriyetinin ikinci makamını, icra makamının başı Başbakan'a ağır küfür ediliyor. O milliyetçi, vatanperver, Türkçülük numarasına yatanların ağzını bıçak açmıyor… Peki onlar açmıyor da, bu gün meydanlarda onun yoluna ölürüz diyenler ne yaptı dersiniz. Önlerine baktılar... Bacak arasından ayakkabılarının uçlarına baktılar. Hiç bir şey yapmadılar.

Korktular, titrediler, tutuklanma korkusuyla dağlara kaçtılar. Sözlerini tevil ettiler... ”Biz öyle demek istemedik” diye kıvırdılar. Şimdi o korkular kalktı. O korkulu anları kaldıran kişiye sataşmak, iftira atmak, onun aleyhinde konuşmak hangi Müslümanlığa, hangi milliyetçiliğe yakışıyor?…

Şu anda Türkiye’nin her yerinde seçim propagandası yapılırken korkusuzca dini ritüellerden konuşabiliyorsun. Dün bunları yapamazken bu gün göğsünü gere gere bunları yapabiliyorsan o tenkit ettiğin, oylarınla bölüp başkalarına yem etmek istediğin can ciğer kardeşine bu yapılır mı?  Hangi kardeşlik hukukuna sığar bu… Bu kişi hangi münafıklığı yaptı ki… Böyle Müslümanlık, böyle kardeşlik, böyle komşuluk olur mu? Şimdi ise bakın bu kudrete ki müfettiş kararıyla görevden alınabiliyorlar ve kimsenin gıgı çıkamıyor...

1997 yılında hasb-el kader Trabzon Erkek yetiştirme Yurdu Müdürü iken Ankara'dan gelen bir bayan müfettiş Yetiştirme Yurdu'nda MESCİT var diye şahsıma KINAMA cezası verip görevden almıştı. Gerçi o hadise bizim beratımızdır. Ama bu gün gelinen noktada mütedeyyin insanların rahat yaşantılarını görmeyen gözlerin hangi ruh haliyle tenkit ettiklerini merak ediyorum... Onların içindeki sadizm’i anlayamıyorum.

Gelelim futbola... Manasız ve içi boş bir söylemle kin kusmaya çalışan zihniyetler var.

Trabzonspor üzerinden yapılan yorumları yanlış buluyorum. Bu konuda içimiz kan ağlasa bile bunu siyasete yüklemenin anlamsızlığını ve mantıksızlığını görüyorum. Kelin ilacı olsa başına sürermiş... Rize ve Kasımpaşa neden küme düşsün ki?

2011 seçimleri vatana ve millete hayırlı olsun..

Selam ve dua ile...

Ahmet Aktürk (Hoca) 'nin Mesajlarını Beğenen 9 Kullanıcı: ebruçobanoğlu (01 Ağustos 2011 - 10:50), Şafak YAZICI (26 Haziran 2011 - 00:50), LEMA (10 Haziran 2011 - 01:49), YAVRİLİGOT (07 Haziran 2011 - 18:18), AHMET AKTURK (07 Haziran 2011 - 09:16), Kenan Yazıcı (07 Haziran 2011 - 09:05), iSM@iL DUZENLi (07 Haziran 2011 - 09:02), engin_a61 (07 Haziran 2011 - 09:00), Recep Ali Düzenli (06 Haziran 2011 - 21:44)
    • Ömer'im
    • Aktif Visirli
    • *
    • 13 Mesajı Toplam
      19 Kere Beğenildi
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #1: 09 Haziran 2011 - 23:27 »
  • Yayınlama
  •     Yorum yazmayacaktım ama ts hariç diğerleri beni mest etti eline ve kalemine sağlık...

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #2: 10 Haziran 2011 - 11:11 »
  • Yayınlama
  •       Ömer abim gibi bu yazı beni de mest etti, yalnız ben ayırmıyorum yazının bütünü beni mest etti. Eline yüreğine sağlık Ahmet abim...
          ''Sizin hayır gördüklerinizde şer, şer olarak gördüklerinizde hayır vardır''

desen 49

• Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      11 Kere Beğenildi
    • GSM: 0534 303 30 37
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #3: 10 Haziran 2011 - 11:38 »
  • Yayınlama
  • evvela o satırları kaleme alan ellere ALLAH zeval vermesin,eline, yüreğine,kalemine sağlık.bundan başka ne söylenebilirki.hayırlı cuma'lar.ALLAHa emanet olun.

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #4: 10 Haziran 2011 - 20:54 »
  • Yayınlama
  •       Ömer'ciğim, TS konusundaki görüşlerim tabiiki şahsi görüşümdür.Geneli bağlamaz. Bu konuda kesin bir delilim olsa ben de Trabzonsporun şampiyon yapılmaması için siyasilerin devreye girdiğini iddia edebilirdim. Ama kesin bir delilim yok. Kesin deliliniz varsa paylaşın ben de ikna olayım. Bu konuda delil olusa ikna olmam gerekir. Mevcut ve ortaya konulan deliller söylenti, tevatür ve dedikodudan ibaret olduğu kanaatiyle  TS hakkındaki kanaatim bir etkenin olmadığı yönündedir. Diğer yandan siyasetle futbolu ilişkilendirirseniz kesin delil bulmak zorunda kalırsınız. Bunun karşılığında somut bir parti karşınızda  bulamazsınız. Yani diyelim ki; AKP Trabzonsporu şampiyon görmek istemedi, hile yaptı, şike yaptırdı falan filan... .Peki MHP döneminde 3 yıl bakanlık yapan Koray AYDIN neden Trabzonsporu şampiyon yapmadı, yapamadı?  Koray AYDIN'a bu kadar siyasi küfür edildi mi? 5 yıl Trabzon Belediye Başkanılığı yapan CHP'li Volkan CANALİOĞLU zamanında neden şampiyon olamadık?  Şu anda Volkan şampıyon olamama nedenini AKP 'ye bağlamasını ne derece doğru ve etik buluyorsunuz? Siyasi rant elde etmenin peşinde olduğunu anlamayacak andavallı mı sandılar bu millet.. Ki Volkan beş yıllık Trabzon Belediye Başkanlığı döneminde ne sporda, ne yerel yönetimler anlamında, ne de yatırım anlamında bir eseri var mıdır? BU düşüncelerim siyasi bakış açısı değil kendi partisindekilerin de kanaati olduğunu biliyorum. Bütün bu gerekçelerimi sıralayarak diyorum ki; seçimlerde kimse Trabzonspor yüzünden OY'unu zayı etmesin. EğER KİŞİ ÖNCEKİ SİYASİ GÖRÜŞÜNE GÖRE TERCİH ETTİĞİ PARTİYE VERİYORSA BUNA DA DİYECEĞİMİZ YOKTUR. zATEN dEMOKRASİNİN şartı da budur.Selam ve sevgiler....

• Aktif Visirli
    • *
    • 52 Mesajı Toplam
      71 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0532 160 62 61
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #5: 11 Haziran 2011 - 10:54 »
  • Yayınlama
  •    Hocam ;yazınız için elinize sağlik.Tam olarak bamteline dokundunuz.Daha sık yazılarınızı okumak istiyoruz.Bunun için yönetim kurulu olarak üzerimize düşen görev neyse (!) yapmaya hazırız...........                                                                                                                       Fakat canımızı yakan TRABZONSPOR şampiyonluk konusunda acizhane size bir hatırlatmada bulunmak isterim.TRABZON BELEDİYE şeçimlerinin akparti tarafından kaybedilmesine sebep: yine başbakan ve fenerbahçe aşkı olmuştur.Buradan ders almayan fanatik fenerbahçeli başbakan'ımız yine aynı ha..'ı işlemiştir.Ayrıca KASIMPAŞA'ı bu lige başbakan çıkarmıştır.Fenerbahçeyi şampiyon yapmakla uğraşan başbakan KASIMPAŞA'nın düşmesine göz yummak zorunda kalmıştır.Yani sen feneri,RİZE'yi şampiyon yap,KASIMPAŞA''yı düşürme.E bukadarını 550 milletvekin olsada yaptırmazlar adama!derler ya BUKADARINA DA PES YANİ.Hocam saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.......

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #6: 11 Haziran 2011 - 18:54 »
  • Yayınlama
  • Değerli Başkan'ım,
    Yorumlarına katılıyor ve de hak veriyorum.Her ne olduysa oldu ve içimiz yandı. Bizi yakanı bulabilsem  gençlere bırakmam onu kendi elimle boğarım. Bu kadar hırslanmışım, kinlenmişim, bilenmişim.Ancak elde somut delil olmayınca suçlamayı kendi adıma etik bulmuyorum.Seçimler için bu bir nakısa ise tamam tüm Trabzonspor taraftarı olarak AKP'yi boykot edelim.Bir önceki Belediye seçimlerinde Trabzon boykot etti ne oldu? Kim kar etti? Bir andavallıyı seçtik Trabzon'un içine etti. Kim zarar gördü Fenerbahçeliler mi? Yine olan Trabzonsporlu taraftara oldu. Gelen başkan Volkan Canalioğlu sadece belediyeden nemalandı halka hizmet getirmedi. Getirdi diyen bir Trabzonlu varsa ben de siyaseten bu başbakanı cezalandıralım derim.Ama bence bu siyaset başka Trabzonspor başka..Bu Başbakan'ın Trabzona sadece spor adına yaptığı ve yapacağı yatırımları düşündükçe bir oyu hak etmediğini düşünmek nankörlük olur diye düşünüyorum.Sadece AKYAZI projesi için verdiği paraya değer. Sporu ayrı kefeye koyalım derim.Kinimizi saklayalım ama Trrabzon'u siyaseten cezalandırmayalam.. Yola devam.... Sevgiler....

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #7: 11 Haziran 2011 - 19:02 »
  • Yayınlama
  •         Hocam ağzına sağlık, hürmet ederim.

desen 49

• Aktif Visirli
    • *
    • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
    • 40 Mesajı Toplam
      47 Kere Beğenildi
    • GSM: 05337352022
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #8: 26 Haziran 2011 - 00:58 »
  • Yayınlama
  • bağırsakta çağırsakta oldu birşeyler, lakin bu bağırış ve çağırış sebepli bir durumdur. boş yere değildir. bir kaç hemşerimiz abimiz bize ağır sözlerle eleştirdiler. bu % 50de yer almak da güzel ama, bu olayı anlamsızlaştıran bu anlaşılmaz tavırlardır. evvela bu seçim Memlekete huzru, bereketi ve güzellikleri getirir inşALLAH. akabinde adalet, eşitlik ve fırsat eşitliği getirir inşALLAH.  benim tasvip etmediğim yapılan yolsuzluklar. bunu göremez ve ispat edemezsin diyenlere kızıyorum aslında. minareyi çalan kılıfını hazırlar demiş atalarımız. ama ispatlarımda var şahitlerimde. hala daha bu haksızlıklara hayır diyenler varsa acıyorum o güzel gözlerine. evet oy verdim mertçe diyorum ama bu demek değil ki haksızlığa ve yolsuzluğa boyun eğelim. eleştirenlere selam ve dua ile. bi mukabele herkese.

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #9: 26 Haziran 2011 - 17:00 »
  • Yayınlama
  • dertleri derelere döksen dere tolar'mı hadi doldu teyelum buda  care olurmi
    dereler taşar taşar yüce dağları  aşar dereler dağ olursa vijdanlara sığarmı

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• Adnan Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 6 Mesajı Toplam
      7 Kere Beğenildi
    DERTLERİ DERELERE...
    « Yanıtla #10: 04 Temmuz 2011 - 22:50 »
  • Yayınlama
  • hocam sağol herkes birşeyler söylemek için çabalıyor aslında.kimileri yalnış bulsa da sayın başbakanımız iktidarı boyunca hiç bir şey yapmasa,şu ergenekon denilen vatan hainleri çetesini çökertmesi bu memlekete ve millete yapabileceği bin yıllık hizmetten daha hayırlı hizmettir.bir de sağlıkta,eğitimde,ulaşımda ,dış işlerinde yapılan hizmetleri acaba kim inkar edebilir.herkes bir şey söyleyecek ama durmak yok yola vdevam.

Adnan Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (05 Temmuz 2011 - 12:23)

Facebook Yorumları

Twittear