CÜBBELİ HOCA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CÜBBELİ HOCA  (Okunma sayısı 44376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 232 Mesajı Toplam
    425 Kere Beğenildi
    • antoloji
CÜBBELİ HOCA
« Yanıtla #40: 22 Ocak 2012 - 10:45 »
  • Yayınlama
  •       Ömer kardeşim yukarıda da anlatmıştım. Şu an İslam adına ve yüce milletimiz adına ülke içinde ve de dünyanın dört bir yanında devletin yaptığından bile fazlasını yapan bir teşkilatı (Nur Cemaati) hain ilan eden kimsenin benim gözümde değeri yoktur. İsterse bütün hadisleri bütün ayetleri eksiksiz bilsin.

Olayı cemaat tartışmasına dönüştürmeyiniz.Cemaat liderlerini ilahlaştırmayınız.İşte burda duralım bir dakika şimdi ister istemez Cübbeli Hocayı savunmaya geçiyorum.Altını çizerek belirteyim öncelikle savunmamın sebebi bu yazıdan kendinize pay çıkarmadan "ANLIK BİR KAREYLE DEĞERLENDİRMEK ve YANLIŞ BİR KARARLA HÜKÜM VERMEK"
    Sanırım ki gazeteleri yeteri kadar takip etmediniz, doğrudur Adnan Oktardan fırsat kalmamıştır.Cübbeli Ahmet o konuşmasından sonra Nur Cemaatinin yolladığı yazı üzerine özrünü diledi ve bilmediği bir konuda yorum yapmanın utancı yaşadı.Bunu git hangi Nur cemaatine sorarsan bilir....

İnsanları değerlendirirken yaptığı işlere değil doğru ve yanlışına bakmamız gerekir demişsiniz bu doğru ama kesinleşmemiş bir olay hakkında ASLA YORUM YAPMA TAVSİYEMDİR....Yaptığı işe bir yerde bakmamız lazım çünkü bir olayı yakıştırıp yakıştırmamak ve dinlemek gerekir.Baykal'ın kaset olayında anında hüküm verildi sanırım görüş açısıyla alakalı.Umarım anlamışsınızdır !!!!

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #41: 22 Ocak 2012 - 10:52 »
  • Yayınlama
  • İki paragrafı dikkatle okuyalım ve noktayı koyalım....

Gördüğün bir şeyin gelişme şeklini, gidişatını, oluşumunu bilmediğin için anlık okuduğun ya da gördüğün bir olay karşısında hemen yargıya varıp yanlış kararlar alabilirsin… Duyduğun bir olayda ise sen duyana kadar kaç kişinin ağzında şekillenerek sana ulaşıyor bir düşün… Hani şu çocukken kulaktan kulağa oynadığımızda bize gelene kadar bir cümlenin nasıl değiştiğini göz önüne almalı insan… Bir de medyanın istediğini yüceltme, yücelttiğini köreltme kabiliyetini unutmamak gerek …

Kişinin üç düşünüp bir konuşması fikrinde sabit kalmamdaki haklılık payımın doğruluğu “Sen ki hayrı şerri bilmezsin. Önce kendini sına sonra da başkalarını. Kendini sınadığında zaten başkalarını sınamaktan vazgeçersin..!” diye sayfaların arasından bana seslenen Mevlâna akabinde,“Ey iman edenler! Eğer (iftira etmekten, günah işlemekten sakınmayan) bir fâsık, size bir haber getirecek olursa onu araştırın. Yoksa cahillikle bir topluluğa sataşır da yaptığınıza pişman olursunuz.” (Hucurat:6) ayeti ile birlikte vukuya erişmişti…

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: LEMA (17 Şubat 2012 - 03:06), lazigo (22 Ocak 2012 - 11:04)
    • Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    • GSM: 05356886550
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #42: 22 Ocak 2012 - 23:36 »
  • Yayınlama
  • Olayı cemaat tartışmasına dönüştürmeyiniz.Cemaat liderlerini ilahlaştırmayınız.İşte burda duralım

Cematleri ilahlaştırma anlamınımı cıkarın bu yazıda pes doğrusu nerde duracağımı da bırakın ben karar vereyim başka anlamlar cıkarmamak icinde baştan yazıyım benim ilahım sadece ALLAH tır bahsettiğim cemaata karşı ilgim var dolayısıyla kim kimden özür dilemiş dilememiş biliyorum

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

Ömer Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (17 Şubat 2012 - 03:06)
    • Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #43: 23 Ocak 2012 - 14:15 »
  • Yayınlama
  •      Dün aksamki yazımı silen zihniyet her kimsen bu yaptığın terbiyesizliktir bunu bilesin zaten uzun zamandır bişey paylaşmıyordum ama ama malum bağlı olduğum cemaatın hocasına hakaret varis konuşmalar ve başka cemaatlarle karşılaştırmalar nedeniyle yazma ihtiyacı duydum ama görüyorumki bazı şeyleri aşamamışsınız bu kafayı değiştirin artık insanların yazdıklarını silmekle bir yere varamazsınız madam siliyorsun konuyu saptırmaya calışan yazılarıda silin  ben hicbir cemaati haşa ilahlaştırmadım vede hicbir cemaati hain ilan etmedim yazılanları dikkatli okuyunuz

Ömer Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (23 Ocak 2012 - 15:00)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #44: 23 Ocak 2012 - 15:20 »
  • Yayınlama
  • Ömer bey; öncelikle o terbiyesiz zihniyetin ben olduğumu size belirteyim.Sanırım bazı sorunlardan kaynaklanan yanlış anlaşılmalar var.Ben size özel mesaj attım yanlış anladığınıza dair sanırım okumamışsınız.Ben ki bir zamanlar siteyi karıştırıp ortalığı velveleye veren insanların yorumlarını silmeyin,nicklerini engellemeyin diyen biriyim ancak yorumunuzu silmemde inanın art bir niyet yoktu zaten sizlere karşı böyle bir niyetim asla olamaz.Silme sebebim size yazılmayan bir yorumu üzerinize aldığınız içindi okuyan kişi de sizi o yorumla değerlendirecek ve "şuna bak kız ne demiş bu atlamış" v.s gibi yorumlar yapacaktı.İnanın amacım oydu adminlerin alakası yok pireye kızıp yorganı yaktınız  ama adminlerden ricam tekrar yayına koysunlar o yorumu.

BEN SİZLERİ SANALDA İKİ CÜMLEYLE YARGILAYIP ELEŞTİRME HAKKINA SAHİP DEĞİLİM.Hepiniz değerlisiniz benim için.Siz yazdığım yorumu dikkatle okursanız ben sizden taraf olmuşum ve yorumunuzu beğenmişim.Ancak ben Fethullah Güleni seviyorsam Cübbeli Hoca beni hain ilan ederse dur derim.Cübbeliyi seviyorsam Gülenciler hainsin derse dur derim ki bu yazıda böyle bir hitap bile yok konu nerelere gitti.İlahlaştırmdan kastım aşırı sevgi.Atatürk nasıl ilahlaştırıldı bilmiyor musunuz? ya da Said-i Nursi nasıl ilahlaştırılmaya (kendisinin)karşı çıktı bilmiyor musunuz? Cemaat işi vatan işi değildir kimileri masumdur kimileri rantçıdır bu konuda artılar ve eksiler olarak sizinle hemfikir olduğumuzu düşünüyorum,zaten dile getirmişim bunu.

Yalnız bu yazı cemaat yazısı değil altını çizerek defalarca kişileri anlık bir kareyle anlamadan dinlemeden yargılamayın dememe rağmen yazık bana ki kimseye derdimi anlatamamışım.Altta kalanın canı çıksın metodu sanırım bizlere mahsus bir durum.Benim amacım kişi hakkında söyleyeceğiniz her söz düşündüğünüz herşey size HAK olarak geri dönecektir.Kişileri yargılamadan önce sorun ya da sonucu bekleyin.... Bu yazıdan kimse bu sitede yapılan yorumları çıkarmadı ama biz ne yazdık ne anladık ne dedik ....

Ömer bey yazıları dikkatli okuyarak yorum yaparsanız Bursaya geldiğimde İnögöl köfte sözünüzü yerine getirmiş olacaksınız...

• Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
    • 389 Mesajı Toplam
      575 Kere Beğenildi
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #45: 23 Ocak 2012 - 15:27 »
  • Yayınlama
  • Yorumunuz geri alınmıştır Ömer bey...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #46: 24 Ocak 2012 - 00:09 »
  • Yayınlama
  •     Senin gözünde olmasına da gerek yok zaten aydın bey senin gözüne adnan oktar girmiş bir kere karşına yarı cıplak kimse cıktımı maşALLAH masALLAH ne kadar güzelsin sen öyle beni seviyormusun diye sor nur cemaatiyle ilgili konuya girmeyecem kusura bakma konu cok farklı yerlere cekilecek cünkü faydaları ile birlikte zararları da var görüşündeyim
             Ömer kardeşim sence  nur cemaatinin ne gibi zararları vardır. Öğrenebilirmiyim?

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #47: 25 Ocak 2012 - 01:50 »
  • Yayınlama
  • Ömer bey; öncelikle o terbiyesiz zihniyetin ben olduğumu size belirteyim.Sanırım bazı sorunlardan kaynaklanan yanlış anlaşılmalar var.Ben size özel mesaj attım yanlış anladığınıza dair 

Ömer bey yazıları dikkatli okuyarak yorum yaparsanız Bursaya geldiğimde İnögöl köfte sözünüzü yerine getirmiş olacaksınız...

Öncelikle yazıyı sizin silebilceğinizi tahmin edemedim kullanmış olduğum terbiyesiz kelimesini hak etmediğinizi düşünerek şahsınıza karşı yapmış olduğum terbiyesizlikten dolayı özür diliyorum yazıyı silebileceğini düşündüğüm adminlerden helallik istiyorum birkez daha yapmış olduğum iki yorummdan sonra ücüncü yorumumun özür ve helallik alma gerektirdiğini anlamamdan dolayı uzun süredir izleyici olmamın cok faydalı olduğunu ve daha uzun süreler yorum yapmamamın gerektiğini anlamış oldum umarım birdaha yorumda bulunarak konunun seviyesinin düşmesine neden olmam

Köfte sözünü ne zaman verdiğimi hatırlamasamda  :D :D istediğiniz zaman inegölde size köfte ısmarlayabileceğimi belirtmek isterim.

Ömer Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: LEMA (17 Şubat 2012 - 03:09), ebruçobanoğlu (25 Ocak 2012 - 12:44)
    • Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
    • 389 Mesajı Toplam
      575 Kere Beğenildi
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #48: 25 Ocak 2012 - 08:20 »
  • Yayınlama
  • Ohh ne güzel önce vur öldür, sonra kusuru bakma yanlışlık oldu de... Yok öyle,,,

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Kenan Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Aydın Akyol (13 Şubat 2012 - 13:30)
    • ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #49: 25 Ocak 2012 - 09:55 »
  • Yayınlama
  • bu ömerde herkese söz veriyor karedeşim :) ucan kusa köfte borcun var ömer toplu olarak gelicez herhalde  ;D

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

Zikrullah Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (25 Ocak 2012 - 12:44)
    • Hatice Düzenli YAZICI
    • Aktif Visirli
    • *
    • Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir
    • 18 Mesajı Toplam
      22 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #50: 25 Ocak 2012 - 10:21 »
  • Yayınlama
  •     (Böyle başkaları hakkında hakaret etmen çok yanlış bir şey. İblise benzettiğin kimse bizim karadeniz kanallarına da sürekli çıkan biridir. O halde o kanalları da hiç izleme.)
        Karadeniz kanalına çıkıyor diye ,sevmek zorunda değilim ki ayrıca ben o kanalları hiç izlemem :)

Akıllı sustuğu vakit tefekkür
    Konuştuğu vakit zikreder
    Baktığı vakitte ibret alır.

Hatice Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (25 Ocak 2012 - 13:18)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #51: 25 Ocak 2012 - 13:08 »
  • Yayınlama
  • Ömer bey ,

Öncelikle yapmış olduğunuz son yorum için teşekkür ediyorum.Yorumunuz sitenin gerçek amacına birazcıkta olsa ulaştığının kanıtı oldu.BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN HOŞGÖRÜ ANLAYIŞI ...Sadece yanlış anlaşılmadan kaynaklandı terbiyesizlik yok ortada ...

Ayrıca;siteden uzak durmak misafir olarak gözlemlemek bir çözüm değil aksine sitede hoşgörü çerçevesinde fikir alışverişi olmalı ki site amacına ulaşsın.

Köfte sözünü ne zaman verdiğimi hatırlamasamda  :D :D istediğiniz zaman inegölde size köfte ısmarlayabileceğimi belirtmek isterim.

Bu sözü bana yaz tatilinde nereye gitsem başlığı altında (2008) Bursaya gelin teklifinizle söz vermişsiniz bende geçenlerde eski forumlara bakarken hatırladım ve o köfteyi bir gün yiyeceğimi belirtmek istedim  :D

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #52: 25 Ocak 2012 - 13:18 »
  • Yayınlama
  • bu ömerde herkese söz veriyor karedeşim :) ucan kusa köfte borcun var ömer toplu olarak gelicez herhalde  ;D

Oooo herkese sözü varsa çok bonkör diyeceğim ama kurbanda gelin dedi işyerinden izinleri kurbana almak lazım lazigo tabi sen babandan alabilirsen  ;D

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #53: 25 Ocak 2012 - 13:48 »
  • Yayınlama
  • ben izini her zaman alabilirimde kurbanda inegöle gidecek kadar enayimiyim :D bu ömerde az değil ha kurbanda yerim kavurma köftede nedur  ;D

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

Zikrullah Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (25 Ocak 2012 - 13:50)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #54: 25 Ocak 2012 - 15:10 »
  • Yayınlama
  •     (Böyle başkaları hakkında hakaret etmen çok yanlış bir şey. İblise benzettiğin kimse bizim karadeniz kanallarına da sürekli çıkan biridir. O halde o kanalları da hiç izleme.)
        Karadeniz kanalına çıkıyor diye ,sevmek zorunda değilim ki ayrıca ben o kanalları hiç izlemem :)
         Hatice hanım size 1-2 çift sözüm var. İnsanlar hata yapabilir. Yaratılışında vardır bu. Lakin biz insanlara günahkardır diye kafir, şeytana benziyor vb. şekilde ağıza alınmayacak türde laflar edersek kendimiz de günaha girebiliriz. Kişi islama soğuktur diye biz herkese o kimse için kafir,iblis..vb. benzetmeler yaparsak gün gelir hakiki islamı yaşamaya başlarsa biz söylediklerimizden dolayı günahkar duruma düşeriz. O halde yapılması gereken nedir? İnsanları eleştirirken terbiye sınırlarını aşmayacak şekilde ağır hakaretlerde bulunmamak. Günahkar deriz, islami yaşantısı yok deriz hatta ALLAH ıslah etsin deriz ama hakaret edersek bu işten zararlı çıkan biz olabiliriz.

• Hatice Düzenli YAZICI
    • Aktif Visirli
    • *
    • Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir
    • 18 Mesajı Toplam
      22 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #55: 26 Ocak 2012 - 03:36 »
  • Yayınlama
  • DOĞRU HAKLISINIZ MESAJ ALINMIŞTIR

Akıllı sustuğu vakit tefekkür
    Konuştuğu vakit zikreder
    Baktığı vakitte ibret alır.

• Aktif Visirli
    • *
    • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
    • 40 Mesajı Toplam
      47 Kere Beğenildi
    • GSM: 05337352022
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #56: 14 Şubat 2012 - 15:32 »
  • Yayınlama
  • Hepinizi tebrik ediyorum büyüklerimi saygı ile selamlıyorum.

Konu hakkında tek diyeceğim şudur ki; her ne olursa olsun, Şahit olup Şehadet etmeden bir kimse için hüküm verilemez. hüküm ALLAH (C.C.)'ındır.

ayrıca Adnan Oktar beyefendi içinde, gördüğüm ve izlediğim kadarıyla hoş olaylar cereyan etmemektedir.

Aydın Akyol: Doğadaki herşey bir evrim geçirir ama bu evrim tesadufi değildir. İrade buyuran vardır. Bunları en basit ayette görmeyecek olan kördür. Bu farklı bir irşad yöntemidir. ama irşad eden kişi de bu amel güzelliğine mazhar olmalıdır. 10 numara mankenlerle ilgi çekmek doğru değildir. hatalı ve gayri ahlaki bir yoldur. Yiğit Bulut programında notebook u yok diye cevap veremeyen bir şahsiyettir. İman edenler mucizeyi aramazlar. zati görünürdedir.

vesselam.

Şafak Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (14 Şubat 2012 - 15:36)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #57: 14 Şubat 2012 - 18:05 »
  • Yayınlama
  • Hepinizi tebrik ediyorum büyüklerimi saygı ile selamlıyorum.

Konu hakkında tek diyeceğim şudur ki; her ne olursa olsun, Şahit olup Şehadet etmeden bir kimse için hüküm verilemez. hüküm ALLAH (C.C.)'ındır.

ayrıca Adnan Oktar beyefendi içinde, gördüğüm ve izlediğim kadarıyla hoş olaylar cereyan etmemektedir.

Aydın Akyol: Doğadaki herşey bir evrim geçirir ama bu evrim tesadufi değildir. İrade buyuran vardır. Bunları en basit ayette görmeyecek olan kördür. Bu farklı bir irşad yöntemidir. ama irşad eden kişi de bu amel güzelliğine mazhar olmalıdır. 10 numara mankenlerle ilgi çekmek doğru değildir. hatalı ve gayri ahlaki bir yoldur. Yiğit Bulut programında notebook u yok diye cevap veremeyen bir şahsiyettir. İman edenler mucizeyi aramazlar. zati görünürdedir.

vesselam.
           Şafakçığım öncelikle şunu söylüyüm burada konu Adnan hoca değil Cübbeli hoca'dır. Ben Cübbeli hoca'nın düne kadar sadece ismini biliyordum. Lakin sayenizde çok şeyler öğrendim. Yalnız bunlar hiç de olumlu şeyler değil. Hele hele İslam adına ve de yüce Türk milleti adına yaptığı hizmetleri hiç tartışamayacağız Nur Cemaati için en ağır lafları eden bir kimseyi ben hiç savunmam. Bazı üyelerimiz diyor ki özür dilemiş. Yok öyle yağma. Ben de o halde herkes için her türlü iftirayı atıyım sonra da kimsenin duymayacağı bir şekilde özür dileyim onlardan. Madem diyorsunuz büyük alimdir 10 yaşında çocuğun bile kafayı kullanıp yapamayacağı    hakaretleri niye yapıyor. Anlayamıyormu o kadarını. Canlı yayında iken konuşmalarını dinliyorum ağıza alınmayacak türden kaba laflar söylemesi bende hiç olumlu intiba bırakmıyor. Daha neyi söylüyüm. Bakın bir zamanlar ülkemizde derin devletin, şer güçlerin kurduğu Aczmendiler diye sözde bir tarikat vardı. Fadime Şahin, Ali Kalkancı, Müslüm Gündüz gibi isimler yapılan oyunun başlıca aktörleriydi. Gerek bu isimler gerek diğer tarikat mensupları olsun hemen her gün bir ahlaksızlık, kadın erkek sapık ilişkiler vb. anormal şeyleri duyar olmuştuk. Buradaki maksatları neydi? Toplumumuzda inançlı kesimi dolayısıyla yüce dinimizi karalamaktı. Lakin hesapları tutmadı ve foyaları  da meydana çıktı.   Ben bütün bunları niye anlatıyorum? Bir zamanlar Aczmendiler için söylenen çok şey bugün Cüppeli hoca için de söylenir olmuştur. Bu söylenenler de bana yaşantısını ve konuşmalarını gördükçe biraz gerçekçi geliyor. Ülkemizin kötülüğünü isteyen şer güçler istedikleri zaman çok kimseleri piyon gibi kullandılar. Mesela Danıştay saldırısını yapan kişi İslam adına hareket ettiğini söylemesine rağmen gerçekte asker kökenli olduğu ve Ergenekoncuların da bir maşası olduğu ortaya çıktı.  Mahmut hoca saygı duyduğum muhterem bir zattır. Cüppeli hoca ise çok kereler Mahmut hoca  ile bir tutuluyor. Lakin Cüppeli hoca onun ismini  kullanıyor da deniliyor. Mahmut hoca da toplum içine çıkan biri olmadığından böyle kimseleri kaale bile almıyor ve açıklamalar yapmıyor. Hatta o kadar ki son yaşanan gelişmelerden sonra yanından kovduğunu bile söyleyenler oldu. Uzun lafın kısası ben yaptığım araştırmalar sonucu, çevremden edindiğim bilgiler sonucu bu kimsenin İslam adına faydası olduğuna hiç inanmıyorum. Bir zamanlar yukarıda lafını ettiğim Aczmendiler gibi şer güçlerce kullanıldığını çok söyleyenler var. Sıfır derecesinde İslami yaşantısı olmayan Fatih Altaylı gibi birinin stüdyosuna konuk olarak gitmesi bile aklımda çok sayıda soru işaretine vesile olmuştur.
             Adnan hoca'dan bahsediyorsunuz. Bakın ben sizlere şunu söylüyüm, Ben Adnan hocayı düne kadar Harun Yahya olarak yaptığı belgesellerden bilirdim. O belgeseller ki Yüce ALLAH'ın varlığını bilimsel olarak ispat eden belgesellerdi. Bir üyemiz yanılmıyorsam Ebru hanımdı, bu belgesellerle sadece bilim yoluyla evrim teorisinin çürütüldüğünü söylemişti. Yani dersiniz ki İslam adına yapılmış bir şey değildir. O belgeselleri izleyenler hafızalarını yoklarlarsa burada ilmen ne yapılmışsa Yüce kitabımız Kuran'dan yola çıkarak yapılmış olduğunu görürler. Sizler Deccal nedir bilirmisiniz? Ahir zamanda var olacak insanlık için en büyük tehlike yani dinsizliktir.
                  Bir gün batıdan güneş doğacak
                  Gören insanların benzi solacak
                  İşte o zaman Deccal çıkacak.....
           Sizin de gördüğü gibi en büyük tehlike olan Naturalizm, Darwinizm, Evrim teorisi, Materyalim vs. ne varsa bütün bunları Kuran'ı rehber ederek yaptığı ilmi çalışmalarla çürüten bir kimse sizce niçin böyle mankenlerle, artistlerle sizin anlıyacağınız magazin programı yapar gibi televizyonlara çıksın. Bunda büyük bir çelişki yokmu? Bakın ben geçen akşam Adnan Hoca'yı gene böylesi bir programda gördüm ve ben de pek uygun görmedim. Bir an aklıma sosyete müftüsü denilen Y. Nuri Öztürk geldi. Yalnız bu insanlığa verilmiş en büyük hizmet olan dinsizliği yıkmanın çok gölgesinde kalır.
            Şafakçığım evrim diye bir şey vardır diyorsun. Burada çok yanlış düşünüyorsun. Ne insan Darwin'in iddia ettiği gibi maymundan gelmiştir ne de öteki evrim teorileri doğrudur. Şöyle düşün Darwin diyor ki Zürafalar sürekli ağaçlardan yedikleri için boyunları çok uzun olurmuş. Eğer dediği doğru olsaydı keçiler de hep ağaçlardan yer boyunları niye uzun olmadı? Ve ya develer de yerden ot yedikleri halde zürafalar kadar olmasa bile boyunları uzun olmuştur. Kısacası Darwin'in iddia ettikleri çok mantıksızdır. Yaratılmış bütün canlılar ilk gün ne ise bugün de öyledir. Ufak değişiklikler olmuşsa bunlar evrim denilen sebepten değil Coğrafi sebeplerdendir. Mesela ilk insan Hz. Adem beyazdı. Bugün zenciler nasıl oldu? Sıcak memleketlerde yaşayan insanlar coğrafi sebeplerden dolayı yavaş yavaş şimdiki rengini aldı. Bakın bütün bunları gerek Harun Yahya hoca gerekse başka hocaların evrim ile alakalı belgesellerini izleyin, kitaplarını okuyun daha iyi anlarsınız. Saygılarımla...

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #58: 14 Şubat 2012 - 22:23 »
  • Yayınlama
  •      Arkadaşlar cok özür dileyerek araya yine girmek istiyorum Mahmut Efendi Hazretleri hic bir zaman cübbeli hoca icin kötü kelime kullanmamıştır bundan bir kac yıl önce Mahmut ehendi yaşlılıktan dolayı gözleri iyice bozulmuş ve doktor artık bişey okumanın cok zor olduğunu kendisine bildirmiştir ve o ortamda olan cübbeli hocaya Efendi Hazretleri dönerek Ahmetim duydunmu bundan sonra gözüm sensin dediği canlı şahitler tarafından görülmüştür ayrıca ceza evine girmeden önce Cübbeli yeni evine taşındığında efendi hazretleri bizzat evine gitmiş cübbelinin misafiri olmuştur bu facobook gibi akfif sitelerde cemaatin sitelerinde yayınlanmıştır Aydın arkadaşımız Hatice hanım adnan oktar hakkında kulanmış olduğu kelimelerden sonra aydın bey kendisini uyarmış olmasına ragmen kendisi cübbeli hoca gibi birini müslüm gündüzler le fadime şahinlerle kıyaslayarak niyetini belli etmiştir tekrar ediyorum cemaatin icinde biri olarak cübbeliyi kovdu cemaatten kimse istemiyor cübbeliyi gibi laflara inanmayın cemaatle alakalı hic b
    ir bilgisi olmayan bu arkadaşın cemaatle olan senaryolarına inanmayınız saygılarımla

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #59: 14 Şubat 2012 - 23:27 »
  • Yayınlama
  •      Arkadaşlar cok özür dileyerek araya yine girmek istiyorum Mahmut Efendi Hazretleri hic bir zaman cübbeli hoca icin kötü kelime kullanmamıştır bundan bir kac yıl önce Mahmut ehendi yaşlılıktan dolayı gözleri iyice bozulmuş ve doktor artık bişey okumanın cok zor olduğunu kendisine bildirmiştir ve o ortamda olan cübbeli hocaya Efendi Hazretleri dönerek Ahmetim duydunmu bundan sonra gözüm sensin dediği canlı şahitler tarafından görülmüştür ayrıca ceza evine girmeden önce Cübbeli yeni evine taşındığında efendi hazretleri bizzat evine gitmiş cübbelinin misafiri olmuştur bu facobook gibi akfif sitelerde cemaatin sitelerinde yayınlanmıştır Aydın arkadaşımız Hatice hanım adnan oktar hakkında kulanmış olduğu kelimelerden sonra aydın bey kendisini uyarmış olmasına ragmen kendisi cübbeli hoca gibi birini müslüm gündüzler le fadime şahinlerle kıyaslayarak niyetini belli etmiştir tekrar ediyorum cemaatin icinde biri olarak cübbeliyi kovdu cemaatten kimse istemiyor cübbeliyi gibi laflara inanmayın cemaatle alakalı hic b
    ir bilgisi olmayan bu arkadaşın cemaatle olan senaryolarına inanmayınız saygılarımla
        Ömer kardeşim sen Cübbeli Ahmet Hoca'nın islama hizmet olarak yapabildiği bir şeyi bana anlatabilirmisin? Madem Mahmut Hoca gibi saygı duyduğum bir zatın gözüdür diyorsun yaptığı edebi üslubu aşan konuşmalarıyla, hakaret ettiği bazı kesimlerden sonradan özür dilemeleriyle, Fatih Altaylı gibi yüce dinimize soğuk birinin her türlü oyuna gelebileceği halde ayağına kadar gitmeleriyle...vs.   Bütün bu cahilane hareketleri yapan birine sence Mahmut Hoca gibi büyük İslam alimi bir zat kendi teşkilatını olduğu gibi teslim edebilirmi? İnanıyormusun sen buna? Ateş olmadık yerden duman çıkmaz derler. Onun hakkında söylenen son iddialar şayet gerçekse onun yerinde olsam bunu gizlemezdim böylece daha çok suçlu duruma düşmüş olursunuz. Adnan Hoca gibi kimseden bir şey gizlemeden ister manken olsun, isterse başka bir şey hemen herkesle programlar yapardım. Yeter ki milletten bir şeyler saklamıyım. Bu tür kimselerle bir araya gelmekten hemen aklınıza büyük ahlaksızlıklar gelmesin. Şayet böyle bir niyeti olsaydı gizli gizli yapardı. Gene de yaptığı programlar bana da hoş gelmiyor ama ben o programları değil Ahir zamanda insanlık için en büyük tehlike olan Darwinizm, Materyalizm (maddeci zihniyet), Evrim teorisi hülasa dinsizliğin temel ilkelerini ortadan kaldırmasını ölçü alırım. Peki Cübbeli hoca bunun benzeri insanlık için faydalı olabilecek ne yaptı? Bana söyleyebilirmisin?

Facebook Yorumları

Twittear