ÇAY KAŞIĞI İLE HAYAT VERMEK - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÇAY KAŞIĞI İLE HAYAT VERMEK  (Okunma sayısı 2161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
ÇAY KAŞIĞI İLE HAYAT VERMEK
« Topic Start: 12 Haziran 2012 - 16:22 »
  • Yayınlama

•      AHMET YAKUPHAN
         ahmetyakuphan@hotmail.com
         12 Haziran 2012 Salı

3 misyoner kaldıkları otelin balıkla dolu havuzunun başında çaylarını içerler. Misyonerlerden biri diğerlerine “Bu havuzdaki balıkları nasıl yok edersiniz?” diye sorar. İçlerinden biri üzerini soyunur ve havuza atlar, balıkların bir kısmını tutar ve havuzdan dışarı atar. Ancak balıkların çoğu oradayken kendisi yorgun düşer ve havuzdan çıkar. İşi başaramamıştır. Sıra diğerine gelir o da silahını çeker, havuzdaki balıkları vurmaya başlar. Sonunda o da başarısız olur. Başta soruyu soran misyoner işe girişir. Önce havuza gelen suyun vanasını kapatır. Daha sonra da elindeki çay kaşığı ile havuzun suyunu boşaltmaya başlar. Sonunda havuzdaki su biter ve balıklar cansız halde havuzda yığılırlar. Böylece üçüncü misyoner başarıya ulaşır.

Ülkemizde de 1908’de İslam vanası kapatıldı. 1950’lere kadar değişmesi gereken ana kurallar değiştirildi. 1950’den sonra hürriyet adına demokrasi adına insanımızın İslami anlayışı ve İslami yaşantısı da azar azar, yavaş yavaş yok edildi. Şu anda dahi dizilerle ve eğitim sistemi ile yok edilmeye devam edilmektedir.

Dindar nesil deniyor ama eğitim sistemi hiç de öyle demiyor.

Seçmeli Kuran dersi hem de kanunla getirildi.

Siz okullarda öğrencilerin KUR’AN dersini seçeceğine inanıyor musunuz? 
    İlkokul 4. Sınıftaki çocuğa 2 saat İngilizceyi mecbur kılıyorsunuz da 2 saat Kuran dersini neden mecbur kılmıyorsunuz?

Düz liselerin hepsini Anadolu lisesine çevirerek 6 saat İngilizce dersini mecbur kılıyorsunuz da neden 2 saat siyer dersi koymuyorsunuz?

Çocuğu kendine bırakırsan kendiliğinden dindar olmaz, olamaz. Dini ve milli bir takım dersler mecbur olacak. Bu olmazsa ne dindar nesil yetişir ne de milli gençlik yetişir?

Son 10 yılda eğitimde gelinen nokta çok parlak değil. 4+4+4’le de çok iyi olacağını düşünmüyorum. İyi olması sistemin içinin dolmasına bağlı. Ama inşALLAH ben yanılırım. İyi olması için de duacıyım. Yeni sistemle Kuran kursları ve hafızlık yok olacaktır. 10 yıl geçmesine rağmen soygun düzeni devam ediyor. Zengin fakir arasındaki fark uçuruma doğru gidiyor. Toplumun eğitim seviyesi de belli. Toplumun tansiyonu çok yüksek. Toplumun maneviyatı nasıl azar azar yok edildiyse, havuz çay kaşığı ile nasıl boşaltıldıysa şimdi de tam tersi yapılarak havuzun vanası yavaş yavaş açılarak havuz su ile doldurulacak ve balıklar yetiştirilmeye başlanacaktır.

Bu yapılmazsa ülkenin geleceği karanlığa gider.

ALLAH(c.c.), bu ülkeyi yönetenlere İslami anlayışlar nasip eylesin veya İslami anlayışta olanları ülkenin başına getirsin.

Sevgi ve Selamlarımla
         Ahmet YAKUPHAN

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    « Yanıtla #1: 12 Haziran 2012 - 18:15 »
  • Yayınlama
  • Hayatta en hakiki mürşit ilimdir oda yetmez ilimle amel etmek gerekir oda yetmez ilmin yararı olduğu gibi zararlısıda var en hayırlı ılim ALLAH'a imandır.

Birde tersini düşünelim hocam çay kaşığı ile havuza su bırakmak oradaki balığın yaratılışını düşünelim...

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Facebook Yorumları

Twittear