Merhum Faik Cakmak Agabey - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Merhum Faik Cakmak Agabey  (Okunma sayısı 3588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Merhum Faik Cakmak Agabey
« Topic Start: 24 Mart 2008 - 22:12 »
  • Yayınlama

• Bu resim,24.3.2008 tarihinde,Bischofsheim`de Faik agabey`in Cenaze namazindan sonra,Russelsheim`de, bizi misafir eden, Hasan Düzenli agabeyin evinde cekilmistir.

bu gün üzücü bir gündü,biz Gülen Köylüler icin,hatta gözetledigim kadari ile, uzun müddet bir arada yasadigi Bischofsheim`daki komsulari,Camii cemaati ve Bischofsheim Camii nin muhterem hocasi,Camii`ye varisimizdan ögle namazi ve cenaze namazi sonuna kadar herkezden güzel sözler ve methiyeler duyduk faik agabeyimiz hakkinda.özellikle uzun yillardan beri bir arada yasadigi Türkiyenin degisik bölgelerinden insanlarin,Faik agabeyimiz hakkindaki güzel sözleri bizleri oldukca duygulandirdi.ne denli,uyumlu ve yardimsever bir insan oldugu teyid edildi.yukardaki resimdeki köylülerimizle bir ekip olarak gittigimiz cenaze namazinda,cok duygulu ve hüzünlü anlar yasadik.insanin kalbi burkuluyor dogrusu. tek tesellimiz,Faik agabeyimizin kendisine,Ailesine faideli olmasi ve elinden geldigince yardimlasmayi cok sevmesi ve ömründe bu anlayisini herkes ile paylasmak istemesi.1973 yilindanberi,35 yildir ayni sehirde yasayan,degisik isyerlerinde calisan Faik agabeyimiz,35 yil önce,bavuluna birkac camasir koyarak,belkide bir kac sene calisip dönmek hesaplariyla,garip cikdigi gurbet serüvenini,35 yil sonra,beyaz bir ihram ile bavuluna kendisini koyarak,belkide daha garip bir sekilde,geldigi topraklara geri döndü.gurbete cikarken Ailesi onun gidisine nasil üzüldü ise,dönüsünde de Ailesini,cocuklarini ve sevenlerini belki bir kac yil sevindirecegine,takdiri ilahi yine üzdü,cileli dünya hayatini noktaladi.(15 yillik Alman patronunun cenaze töreninde söyledigi,cok iyi bir arkadasdi,böyle yanliz degilde,Ailesinin yaninda ölmesini cok isterdim.)en azindan bu kadarini Faik agabeyimiz icin biz de cok isterdik.ALLAHüteala kendisinden razi olsun,nur icinde yatsin,Ahiret hayatinda ona darlik göstermesin.bu vesile ile,merhum faik agabeyimize ALLAH`tan rahmet,kederli Ailesine,es,dost ve yakin akrabalarina(Cakmak Ailesine) bas sagligi ve sabir,selamet diliyorum.

Gülen e.V.-YGKYD-2000-Dernegi Baskani:Servet isildar-stuttgart/Almanya

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
    • *
    • 3 Mesajı Toplam
      4 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #1: 24 Mart 2008 - 23:51 »
  • Yayınlama
  • çok iyi bir insandı ALLAH rahmet eylesin ailesine başsaglıgı dileklerimle

Hiç bir koşul gözetmeksizin
    Sevgimizin her şeyin üstünde geleçeği
    Bir beraberliğe adım atmaya vesile olacak
    Düğün törenimize sizide şahitlik etmeye bekliyoruz...

• Aktif Visirli
    • *
    « Yanıtla #2: 25 Mart 2008 - 00:32 »
  • Yayınlama
  • ALLLAH rahmet eylesin

• Mustafa Genç
    • Aktif Visirli
    • *
    • 22 Mesajı Toplam
      24 Kere Beğenildi
    • GSM: 05364771761
    « Yanıtla #3: 25 Mart 2008 - 12:05 »
  • Yayınlama
  • alllah rahmet etsin rahmetli cok iyi bir insandı vefatı herkesi cok uzmuştur merhuma ALLAHdan gani gani rahmet yakınlarınada ALLAH sabır ihsan etsin  MUSTAFA GENC  İSTANBUL

mustafa genç

• Ali Durmus

• Ziyaretçi
    « Yanıtla #4: 21 Nisan 2008 - 00:32 »
  • Yayınlama
  • ALLAH Rahmet eylesin

• Aktif Visirli
    • *
    • 2 Mesajı Toplam
      2 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #5: 21 Nisan 2008 - 13:00 »
  • Yayınlama
  • ALLAH rahmet eylesin geride bıraktıklarına ALLAH sabırlar versin

Vurulup tertemiz alnından,uzanmış yatıyor,Bir hilal uğruna ya Rabb,ne güneşler batıyor!

• 61HACI61

• Ziyaretçi
    « Yanıtla #6: 01 Temmuz 2008 - 23:08 »
  • Yayınlama
  • SAYINcakmak ailesinin bütün fertlerinin  ve hebimizin basi sag olsun  fayik kibi bi tostumuzu ebeti aleme yollatik       ALLAH rahmet eylesinnnn sag tostlarinata sabir ihsan eylesin megani cennet olsun ben haci  mustafa akyol mehmet ali oglu  berlinten

Facebook Yorumları

Twittear