Sizce Ailede Kadın Çalışmalı mı.....!!!!!!!? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Anket

Sizce Ailede Kadın Çalışmalı mı?

Hayır, çalışmamalı
17 (19.5%)
Evet, çalışmalı
9 (10.3%)
Ailenin ihtiyacı varsa çalışsın
34 (39.1%)
Asla çalışmamalı
6 (6.9%)
Bu konu da bir fikrim yok
0 (0%)
İsteğine bağlı
21 (24.1%)

Toplam Oy Verenler: 1

Gönderen Konu: Sizce Ailede Kadın Çalışmalı mı.....!!!!!!!?  (Okunma sayısı 19506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Levet Küçük

• Ziyaretçi
İhtiyac sahibiyise çalişmasında bir sakınca olmayacagı kanıncayım.Ama yinede bayanların yeri evi oldugunu düşünüyorum.

• arsobo_61

• Ziyaretçi
DEĞERLİ UYULER BİR KONUYA DIKKATINIZI ÇEKMEK İSTİYORUM. İSLAMDA ACABA YA DA SİZCE DİYE BİR ŞEY VAR MI? OZAMAN YAPILACAK OLAN ŞEY YANİ KADINLARIN ÇALİŞİP ÇALİŞMAMASININ CEVABINI OĞRENMEK İSTİYORSANIZ ALLAH'IN RESULU HZ MUHAMMED S.A.V. EFENDİMİZİN HAYATINI İYİ OKUYALIM  CEVAP ORTAYA ÇIKACAKTIR. VE SONRA BENCE YA DA SİZCE GIBI IHTILAFLI KONULAR ORTADAN KALKACAKTIR. SAYGILARIMLA

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Neden kadının çalışması salt ekonomiye katkı yönünden sorgulanıyor ki:
1- Kadın, sosyal(Toplumsal) bir varlık olduğu için toplumun içerisinde olmak zorunda.
2- Kendini üretmek için, çalışmak-tomlum içerisinde olmk zorunda.
3- Toplumsal üretime(ekonomi,sanat,politika,moda...vb) katkıda bulunmak için çalışmak- toplum içerisinde olmak zorunda, değilse asalak olur.Ancak, kadınlar (bir insan olarak) onurlu oldukları için asalaklığı kabul etmezler(ettirilmemişlerse eğer).
4- Geçimini sağlamak, çocuklarına gelecek kurmak için birilerinin(baba,koca...vd) eline bakmamak-sadaka almamak için çalışmak-toplumun içerisinde olmak zorunda.
5- İnsanlardan oluşan toplumsal hayat bir anlamda da paylaşıma dayalıdır. Kadın bu paylaşımda yerini almak zorundadır.
6- Gelenekselliği- görenekselliği, dinselliği, erkek erkilliği yıkmak ve daha güzel yaşanılır bir dünyanın kurulması için kadın çalışmak- toplumsal yaşamda yerini almak zorundadır.
7- Tarih boyunca kadının rol almadığı hiç bir toplumsal yaşam yoktur.
8- Günümüzde de; dinsellik,gelenek-görenek ve erkek erkil kalıplarla kadını sınırlayan huzurlu, gelişmiş çağdaş hiç bir toplum yoktur.Sadece bir tane bile varsa; hadi gösterilsin bakalım(?)
9- Kadının yüceliği(gerekliliği);``cennet anaların ayakları altındadır`` örtülenmesinin çok üstündedir.
10- Sence, YALAN MI?
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
calismamali? tabiki mesleklende alakasi var !!!

• Aktif Visirli
  • *
bence kadın calısmamalı cunku gecım yukunu ALLAH erkege vermıstır nıtekım kadın calıssa bıle kazandıgı parayı eve harcamaya bılıyo dını yonden boyle yukumlulugu yok parayı ıstedıgı gıbı harcama hakkına sahıp hal boyle olunca cevremde yasanmıs sıkıntılarıda bılıyom benım param senın param devreye gırıyo buyuk sıkıntılar baslayabılıyo.bence olaya ıslamı yonden bakmak gerekıyo ıslam ızın vermıs mı vermemısmı ben yıllar once arastırmıstım bu konuyu kadının calısma ortamına uygun fıtneye sebep olmadan bır ıs yerınde calısmasında bır sıkıntı gorulmuyo.

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Çalışan ve sadece bu yıl izinde olan biri olarak diyorum ki; çalışmalı..Evde insanın psikolojisi bozuluyor.. :o

Tebdili mekânda ferahlık var ne de olsa ama şartları ağır ve sıkıcı bir iş olmamalı..
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• ŞEFKIOĞLU
  • Aktif Visirli
  • *
slm bence her bayan ayaklarının uzerıne durmali  :D
ŞEFKIOĞLU

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
slm bence her bayan ayaklarının uzerıne durmali  :D