Bekar Müslümanlar +18 Filmler - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Bekar Müslümanlar +18 Filmler  (Okunma sayısı 5561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• ** LaZiGo **
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • cnrdekorasyon
Bekar Müslümanlar +18 Filmler -Ammar YAĞCI

Hatırlatma: Bilinen bir şeyi gözüne sokma eylemidir, kişiye fayda sağlar.(*)

1.KISIM

Biz Müslüman gençlerin düşmüş olduğu durumlarda bir tanesidir film seyretmek. Önümüze gelen her filmi seyretmesek de, bugün Hollywood’un gösterime soktuğu bir çok filmi seyreder hale geldik.  Yerli senaristlerimiz ve  yönetmenlerimizde o ayarda filmler çekmeye başladılar.

Bu bir cephe tarafından harika gibi görünse de bizim açımızdan hiç de güzel meyve vermiş olduğunu söyleyemeyeceğim. Kültür emperyalizminin en güzel şekilde sağlandığı alan filmlerdir.
Bu filmler ile geçen zaman içersinde yalnızca dizilerimiz değil, toplumumuzun (islam) anlayışı, giyimi kuşamı da değişti.

Çok klasik olmasıyla beraber “Çanakkale filmlerle geçildi”  Kılık kıyafetimizden,  dinlemiş olduğumuz müziğe kadar kendimizi onlara teslim etmiş halde olduğumuzu bulduk. Bunu inkar eden birine şuan rastlamadım. Film seyretmeyen, ALLAH rızası için boykot edenler varsa müstesna.

Kılık kıyafeti yine bir nebze olsa geçiyorum, en büyük değişim ahlakımızda oldu. Ahlakımız yerler altında farkında değiliz. Fetih 1453 ve türevleriyle konuyu basitleştirmeyeceğim.

Yıkmak istediğim , “Bizim batıdan veya batı türevli filmlerden alacağımız, öğreneceğimiz çok güzel şeyler vardır” anlayışıdır.

Ben  bu anlayışı direk yok sayıyorum. Çünkü şer ile hiçbir hayır kapısı aralanmaz. Bugün bir nebze olsun faydasını dokunduğunu düşündüğün piyasada bulunan her filmde senin ahlakını kötü yönde değiştiren şeyler vardır.

Filmlerde bulunan birkaç saniye dahi olsa gayri ahlaki görüntüler senin kalbinde siyah puntolar oluşturur. Ve  her seyrettiğin yeni filmde kalbine bir siyah punto daha eklenir. Zaman geçer, ilerledikçe kalbinin nasıl karardığını, filmlerde sunulan hayatın nasılda artık sana normal geldiğini anlayamaz hale gelirsin.

Bu durumda geç kaldığın vakit başını ellerinin arasına koyduğunda  “nerden geldim nereye gidiyorum ey yolcu” sorusunu sorduğunda ümitsizliğe kapılır, artık çok geç olduğunu düşünürsün. Toparlamaya fırsat tanıdığında dahi kendine arkadaşlarının, sevgilinin ısrarını kıramaz bir filme daha girer ve bir siyah punto daha yersin kalbine.

Bunu bir gün olarak değil, beş altı film olarak değil , aylar belki yıllar olarak düşünün. Bir değişimin içerisinde eridiğini anlayamazsın bile.

Artık daha uzun metrajlı filmlere geçer ve kendini halk dilinde +18, literatürde haram olarak bilinen filmlere göz atarken bulursun. Çünkü çevrende değişen toplum senin gibi direnmeyi tercih etmek yerine kanallarda dönen erotik kliplere “ne olacak ya diye bakan, paylaşan” hale gelmiştir.
Sen onlardan değilsindir. Yalnız nefsin seni her türlü şeytanın kucağına oturtturur. Çünkü sen bu kucağa yıllar süren ihmalkar ama bir o kadar da azimli -aman gündemden eksik kalmayayım -çabasıyla gelmişsindir.

O filmlerde çıkan üç beş saniyelik öpüşmelerini önce haram diye kafanı çevirirken, yıllar sonra üç beş dakikalık sahnelerin normalleşmesiyle,  gerçekleştiremediğin o sahnelerle tatmin olma yoluna gidersin.

2.KISIM

ALLAH’ın hukukunda ayıp, edepsizlik diye bir şey yoktur.  Bu sebepten sizlere yazının ikinci kısmını izah etmekte çekinmedim.

Bizim toplumumuz genel olarak dinini kulaktan dolma öğrendiği için yarın evlendiğinde de eşiyle yatakta haşır neşir olurken de yine aynı cehaleti devam ettirip filmlerde gördüğü o sahneleri uygulamaya geçmektedir.

ALLAH’u Teala Nur Suresinin 30. Ve 31. Ayetlerinin mealinde şöyle buyurmuştur:
“Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar…..”
“Ve mü’min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar…..”

Peygamber efendimiz sallALLAHu aleyhi vesellemde yolda dikilen gençlerin yapması gerekenler arasında saymıştır.

ALLAH’ın ayetleri ve resulünün sözleri bizleri harama bakmamaya çağırmış olsa da, bugün bizleri çevreleyen fitne bu durumdan kurtulabilmemiz için bizi zora sokmaktadır.

Bizleri bozmak ve yoldan çıkarmak için hazırlanmış olan bu filmleri seyretmek tüm alimlerin ittifak etmesiyle haram hükmündedir.

Bu filmleri seyreden gençler zaman içersinde kendilerinin zinaya yaklaşmış olduklarını, zina içinde bulunduklarını veya mastürbasyon çeker halde bulurlar. Büyük günaha girmese dahi genç kirlenen kalbinde bu eyleme karşı rağbetin yer etmiş olduğunu bulur.

ALLAH’u Teala İsra Suresinin 32. Ayetinin mealinde şöyle buyurmuştur:
“Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.” 

Bu filmler insana şer kapılarını açar “çok kötü bir yoldur” diyerek ALLAH zinanın değil, zinaya kapı açacak her şeyin olduğunu söyleyerek bizleri uyarmıştır.
Bu filmler insana İslam’ın öğretmiş olduğu yollar dışında hareket etmesini öğrettiğini söylemiştim. Şimdi buna binaen:

Ebu Davud’un ve Ahmed’in rivayet etmiş olduğu hadiste peygamberimiz sallALLAHu aleyhi vesellem şöyle buyurmuştur: “Kadınına arkadan yaklaşan lanetlenmiştir”

Bu konu ile alakalı diğer hadisler için bknz:  http://www.hilafet.com/kitaplar/Islam_Hukukunda_Ceza/07.htm

Aynı şekilde  pis olan sıvıları yalamak, yutmak ta caiz değildir.
ALLAH’u Teala İsra Suresinin 32. Ayetinin mealinde şöyle buyurmuştur:
“Bu gün size temiz ve hoş şeyler helâl kılındı…..”

Bu filmler insanda mastürbasyon arzusunu tetikler. Bu eylem bireyler için maddi ve manevi olarak zarar getirir. Kadınlar bekaretlerini bozarlarken , erkekler de erken boşalmaya yol açar. Yalnızca buda değildir.  Haram filmleri hafızasında depolamış insan yarın evlendiğinde eşine yanaştığında tatmin olmaz ve rahatlığı kendi kendini tatmin etme yolunda bulur. Ve bu da çiftler arasında probleme yol açar.
Öğrencilerde  bu haram ihlali, unutkanlığa ve derslerinde başarılı olmamaya yol açar.

SON

ALLAH’u Teala Mu’minun Suresinin 5. Ayetinin mealinde şöyle buyurmuştur:
“Onlar, mahrem yerlerini herkesten korurlar”

Mu’minun suresin de ALLAH’u teala firdevs cennetine mirasçı olan, kurtuluşa ermiş olan müminleri saymaktadır.  Bu maddelerden bir tanesi de beş numaralı ayettir.

Biz müslümanlar, ALLAH’a hakkıyla iman etmemiz gerekiyor. Eğer hakikaten iman ediyorsak kurtuluşa eren müminlerden olabiliriz.

Bunun için sıradan bir tövbeye ihtiyacımız yok. Sağlam bir tövbeye ihtiyacımız var. Olayı kökünden kazıyıp, asla gözlerimiz aracılığı ile kalbimize siyah puntolar göndermememiz gerekiyor.

Önce kendimi ve sonrasında sizleri coca coladan önce şeytana hizmet eden tüm sektörlerin dizilerini, reklamlarını, filmlerini, kliplerini, medya organlarını boykot etmeye davet ediyorum.
Bu tövbe en ufak sahnelerden başlar, sevdiğimiz müzik klipleriyle devam ederse işte bizlerde o zaman Bilal Habeşi RadıyALLAHu Anhu gibi kendi içimizde büyüttüğümüz ve farkında olmadan taptığımız putları yıkarız.

ALLAH’u  Teala Zariyat Suresinin 55. Ayetin mealinde şöyle buyurmuştur:
“Hatırlat! Muhakkak ki hatırlatma iman edenlere fayda verir!”
(*) Bu hatırlatma önce kendime, sonra tüm çevremde bulunanlarını sonrasında da yazıya ulaşanları, ulaştıranları kapsar.

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• Aktif Visirli
  • *
SADECE MÜKEMMEL,ALLAH RAZI OLSUN ,RABBİM YERİNİZİ MEKANINIZI CENNET YAPAR İNŞAALAH

• ** LaZiGo **
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • cnrdekorasyon
SADECE MÜKEMMEL,ALLAH RAZI OLSUN ,RABBİM YERİNİZİ MEKANINIZI CENNET YAPAR İNŞAALAH

Cümlemizden İnşALLAH ..
TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

Facebook Yorumları

Twittear