BURSLAR ve HEDEFLER... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BURSLAR ve HEDEFLER...  (Okunma sayısı 1891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 44
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
BURSLAR ve HEDEFLER...
« Topic Start: 19 Nisan 2015 - 03:27 »
 • Yayınlama
 •      Değerli Gülen Köylüler...

       Öğrenci burslarının önümüzdeki yıldan itibaren DKV "Dernekpazarı Köyleri Vakfı" eliyle dağıtılması hususunda vakıfla anlaştığımızın ve bunun üzerine çalışmalara başladığımızın tüm köylülerimiz tarafından bilinmesini isteriz. Bundan böyle vakıfla birlikte hareket ederek, vakfın bütün organizasyonlarında imkanlarımızın elverdiği ölçülerde destek olacağımızın teminatını kendilerine vererek, bir şekliyle köyümüz ve ilçemiz öğrencilerine burs sağlama babında önayak olacağımızı kendilerine ifade ettik ve bunu da ispat anlamında aralıksız çalışmalara başladık. Bu anlamda önümüzdeki yılın burslarını, ihtiyacı olana dağıtılacak şekilde garanti altına aldık diyebiliriz.

       Kur'an kursu öğrencileri de dahil, öğrencinin zengini fakiri olmaz mantığı ile verdiğimiz bursların derneğimize maliyeti aylık 6-7 Bin TL yi bulmaktadır. Aidat ve lokal geliri giderlerini karşılamayan derneğimizin, siz de takdir edersiniz ki 4-5 yöneticinin extra gayretleriyle çevrilmesi hakikaten zor bir iştir. Bundan evvelki yöneticilerimizin muazzam gayretlerini takdirle karşıladığımız gibi, köyümüz ileri gelenlerinin ve burslarla alakalı katkı ve veya söz verenlerin yılgınlıklarının da gözardı edilmemesi gerektiğini; bütün bunlar özelinde burs vermeyle alakalı şartların da gün geçtikçe ağırlaştığını  takdirlerinize sunarız.

       Bütün bu ahvalde dahi şevkimizden en ufak bir şey kaybetmeden bugüne kadarki burslarımızı imkanlar ölçüsünde ödemeye çalıştık ve bugüne geldik. Yarın veya yarından sonra burslarımızın sıradaki taksidini ödeyecek şekilde şartları oluşturduk; ama son 2 taksidimizi ödeyip ödemeyeceğimiz muallakta. Mutlak muhakkak ödemek için elimizden geleni yapacağız tabi... Çocuklarımızı mağdur etmemek için başta başkan ve yönetim olmak üzere çok yoğun çalışıyoruz. Her türlü olumsuzluğa gebe gelişmelere karşı hazırlıklı olmanızı istirham eder hayır dualarınızı bekleriz. Daha güzel, bol burslu günler dileklerimiz ve kalbi muhabbetlerimizle... ALLAH yâr ve yardımcımız olsun inşALLAH...

  GÜLENDER YÖNETİM KURULU
   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear