Kazım KOYUNCU'YU Anıyoruz - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Kazım KOYUNCU'YU Anıyoruz  (Okunma sayısı 5590 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Emre Düzenli

• Ziyaretçi
Kazım KOYUNCU'YU Anıyoruz
« Topic Start: 25 Haziran 2009 - 00:24 »
  • Yayınlama
  • Ölümünün 4. Yılında Kazım'ı Rahmetle Anıyoruz ... Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Çe" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya." Ölümünün 4. Yılında Kazım'ı Rahmetle Anıyoruz ...

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #1: 25 Haziran 2009 - 15:19 »
  • Yayınlama
  •      Sevgili Emre,
         Rahmetle andığımız kişinin önce "RAHMET" e inanması gerekmez mi?
         İkinci olarak Ernesto "ÇE" Guevara dan önce bu malüm lafları eden onlarca düşünür ve fikir adamı,aynı zamanda aksiyon adamımiz varken bir Guevara hayranı olabilmenizi hangi "ekin" den aldığınızı sorgulamadan (sorgulamaya gerek görmeden) önce rahmetli dedenizin köyde yaptığı sanat eserleriyle de bi ilgilenmeni salık veririm.
         Umarım o eserlerdeki insancıl duyguların köşelere,avlulara,odalara,çatılara nakşedilmesinden tutun da  çevre bilincini oluşturan yaşam tarzını,mısır,fındık ve çay bahçelerindeki zahmetin mübarek bereketlerini, yardımlaşma ve ritmik iklim göndermelerini görebilirsin.Ve bu sanat eserlerinin tarihindeki ince nükte ve üstün sanatlarını göremiyorsanız,bari bu küçük köy dünyasındaki olağanüstülükleri görmenizde fayda görürüm.
          Önce önümüzü görsek/göstersek ondan sonra Güney Amerikayı,Vietnamı kurtarma ve o kurtarıcılardan akıl almaya ihtiyaç duyalım.derim..
         Selam ve sevgilerimle...

• Ahmet Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • 39 Mesajı Toplam
      54 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #2: 25 Haziran 2009 - 16:55 »
  • Yayınlama
  •      Sevgili Emre,
         Rahmetle andığımız kişinin önce "RAHMET" e inanması gerekmez mi?
         İkinci olarak Ernesto "ÇE" Guevara dan önce bu malüm lafları eden onlarca düşünür ve fikir adamı,aynı zamanda aksiyon adamımiz varken bir Guevara hayranı olabilmenizi hangi "ekin" den aldığınızı sorgulamadan (sorgulamaya gerek görmeden) önce rahmetli dedenizin köyde yaptığı sanat eserleriyle de bi ilgilenmeni salık veririm.
         Umarım o eserlerdeki insancıl duyguların köşelere,avlulara,odalara,çatılara nakşedilmesinden tutun da  çevre bilincini oluşturan yaşam tarzını,mısır,fındık ve çay bahçelerindeki zahmetin mübarek bereketlerini, yardımlaşma ve ritmik iklim göndermelerini görebilirsin.Ve bu sanat eserlerinin tarihindeki ince nükte ve üstün sanatlarını göremiyorsanız,bari bu küçük köy dünyasındaki olağanüstülükleri görmenizde fayda görürüm.
          Önce önümüzü görsek/göstersek ondan sonra Güney Amerikayı,Vietnamı kurtarma ve o kurtarıcılardan akıl almaya ihtiyaç duyalım.derim..
         Selam ve sevgilerimle...

cok dogru sayin hocam size katiliyorum !! simdi trabzonsporu tutuyor diye devrimci birine Rahmet dilenmez !!! Rahmet yanliz Müslümanlara ait bir olay !!!

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #3: 27 Haziran 2009 - 16:18 »
  • Yayınlama
  • Yazıyı okurken aklıma takılanlara cevap yazayım derken, bir de baktım ki bir alt satırda Değerli Ahmet Hocam olaya el atmış ve düşüncelerime tercüman olmuş..

Hocam bu tarza yakın olanlara güzel ve açıklayıcı bir cevap verdiniz.  Kaleminize sağlık!

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Emrullah Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 85 Mesajı Toplam
      113 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #4: 27 Haziran 2009 - 21:33 »
  • Yayınlama
  • Burası Kazım'ı anma yeri değil de Kazım'ı dinsiz ilan etme yerine döndü.

Kazım Koyuncu'yu anıyoruz zannediyordum, kimisi rahmet diliyor, kimisi dilemiyor, kimisi rahmet dilenmez diyor.....

Müslüman olmayan birine rahmet dilenmez. Burada zannedersem problem yok. Ama Kazım'ın müslüman olmadığını nereden çıkartıyorsunuz. Ya Kazım müslümansa ve içinde zerre kadar iman taşıyorsa ne olacak? Bunun vebali yokmudur?

Kazım büyük bir devrimciydi. Devrimciden müslüman olmaz, müslüman devrimci olmaz diye bir kural mı var? İçini yarıp bakmadığımız için, kamuoyuna müslüman olmadığına dair herhangi bir deklerasyonu olmadığı için, beraber yaşamadığımız için yaşam tarzını bilmediğimizi için değerli bir sanatçıya bu yakışıksız sözleri kabul etmiyorum.

Müslüman insana bu tavırlar yakışmaz. Rahmet dilemeyin ama emin olmadığınız bir insanı da dinsiz ilan etmeyin. Diğer tarafa nasıl göçtüğünü bilmiyoruz. Rahmetli Cem Karaca da büyük devrimciydi ama bu dünyadan nasıl göçtüğünü hepimiz biliyoruz. Kalbinin nasıl imanla coştuğunu hem sözlerinden hem de hal ve haeketlerinden biliyoruz.

Buradaki yakışıksız sözler adına ailesinden ve sevenlerinden bir Gülenköylü olarak özür diliyorum. O'nu herzaman iyi anmak dileğiyle...

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #5: 28 Haziran 2009 - 20:09 »
  • Yayınlama
  • Burası Kazım'ı anma yeri değil de Kazım'ı dinsiz ilan etme yerine döndü.

Kazım Koyuncu'yu anıyoruz zannediyordum, kimisi rahmet diliyor, kimisi dilemiyor, kimisi rahmet dilenmez diyor.....

Müslüman olmayan birine rahmet dilenmez. Burada zannedersem problem yok. Ama Kazım'ın müslüman olmadığını nereden çıkartıyorsunuz. Ya Kazım müslümansa ve içinde zerre kadar iman taşıyorsa ne olacak? Bunun vebali yokmudur?

Kazım büyük bir devrimciydi. Devrimciden müslüman olmaz, müslüman devrimci olmaz diye bir kural mı var? İçini yarıp bakmadığımız için, kamuoyuna müslüman olmadığına dair herhangi bir deklerasyonu olmadığı için, beraber yaşamadığımız için yaşam tarzını bilmediğimizi için değerli bir sanatçıya bu yakışıksız sözleri kabul etmiyorum.

Müslüman insana bu tavırlar yakışmaz. Rahmet dilemeyin ama emin olmadığınız bir insanı da dinsiz ilan etmeyin. Diğer tarafa nasıl göçtüğünü bilmiyoruz. Rahmetli Cem Karaca da büyük devrimciydi ama bu dünyadan nasıl göçtüğünü hepimiz biliyoruz. Kalbinin nasıl imanla coştuğunu hem sözlerinden hem de hal ve haeketlerinden biliyoruz.

Buradaki yakışıksız sözler adına ailesinden ve sevenlerinden bir Gülenköylü olarak özür diliyorum. O'nu herzaman iyi anmak dileğiyle...

Değerli Emrullah,
               Kazım'la ilgili yorum Emre niçkli kişinin yazısına yapılan yorumdu.Eğer kendiniz bu yoruma katılmak,eleştirmek veya katkıda bulunmak gayesinde iseniz,yorum yapan kişinin adıyla kişiye hitap eder,ona cevap verme NEZAKETİNİ gösterirsınız.
               Bilindiği üzere,yazılan yazılara cevap verirken nezaket gereği bir hitapla başlamak usüldendir.Usülden saymazsanız bile nezaketiniz gereği boşluğa atılan taş gibi hedefi belli olmayan taşı hiç bir zaman atmamanızı tavsiye ederim.Bu bir.
               İkincisi,ya okuduğunuzu anlamayacak durumdasınız,ya da kasıtlı olarak polemik içine giriyorsunuz.Yukarıda yazılan yazıda hangi cümlede "kazım" ı dinsiz ilan eden bir yorum bulabildiniz? Bu yazı manasını saptırarak "devrimci"lere paye çıkarmaya çalışıyorsan benden daha dik ala devrimci bulamazsın.Devrimcilikle dinsizlik aynı şeyler olmadığını öğrenmelisin.
               Diğer yandan Kazım dediğin şahsın sanatını taktir eder zevkle dinlerim,bunu da bilesin.
               Ama benim söylediğim cümleyi aynen tekrar ediyorum."RAHMETLE ANDIĞINIZ KİŞİNİN ÖNCE RAHMETE İNANMASI GEREKMEZ Mİ?" dedim.
               Şimdi soruyorum? Kazımın yaşantısında veya düşünce bazında,hatta icra ettiğği sanatta inanç noktasında bir cümlesini bu sayfaya yazar mısın?
               Elbette kalbinde zerre kadar imanı olan birine kafir/dinsiz demek o kişi öyle değilse geriye dönüp kendini o sıfat içine sokar.Yani o dinsiz değilse sen ona dinsiz dediğin için dinsiz olursun.Burada kazima dinsiz diyen biri mi çıktı? Rahmet ahiret inancı ile ilgili bir "inanç kavramıdır".Ben Kazım'ın ahirete inanmadığını çok iyi biliyorum.Öbür dünya diye bir yaşam yeri yoktur dediği demeçlerini basında bulur çıkarırım.Rahmete inanmayana rahmet dilenmez dedik bu doğrudur.Ona da müslüman değildir demedik bu iftiradır.
              Yazıları okurken kendi jargonunuzdan değil,evrensel bilim değerleri ile değerlendirme yapmanızı ve haddi aşmayacak yorumlarla siteye yararlı olmanızı salık veririm.Sevgi ve selamlarımal....

• Emrullah Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 85 Mesajı Toplam
      113 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #6: 28 Haziran 2009 - 21:58 »
  • Yayınlama

• Değerli Emrullah,
               Kazım'la ilgili yorum Emre niçkli kişinin yazısına yapılan yorumdu.Eğer kendiniz bu yoruma katılmak,eleştirmek veya katkıda bulunmak gayesinde iseniz,yorum yapan kişinin adıyla kişiye hitap eder,ona cevap verme NEZAKETİNİ gösterirsınız.
               Bilindiği üzere,yazılan yazılara cevap verirken nezaket gereği bir hitapla başlamak usüldendir.Usülden saymazsanız bile nezaketiniz gereği boşluğa atılan taş gibi hedefi belli olmayan taşı hiç bir zaman atmamanızı tavsiye ederim.Bu bir.
               İkincisi,ya okuduğunuzu anlamayacak durumdasınız,ya da kasıtlı olarak polemik içine giriyorsunuz.Yukarıda yazılan yazıda hangi cümlede "kazım" ı dinsiz ilan eden bir yorum bulabildiniz? Bu yazı manasını saptırarak "devrimci"lere paye çıkarmaya çalışıyorsan benden daha dik ala devrimci bulamazsın.Devrimcilikle dinsizlik aynı şeyler olmadığını öğrenmelisin.
               Diğer yandan Kazım dediğin şahsın sanatını taktir eder zevkle dinlerim,bunu da bilesin.
               Ama benim söylediğim cümleyi aynen tekrar ediyorum."RAHMETLE ANDIĞINIZ KİŞİNİN ÖNCE RAHMETE İNANMASI GEREKMEZ Mİ?" dedim.
               Şimdi soruyorum? Kazımın yaşantısında veya düşünce bazında,hatta icra ettiğği sanatta inanç noktasında bir cümlesini bu sayfaya yazar mısın?
               Elbette kalbinde zerre kadar imanı olan birine kafir/dinsiz demek o kişi öyle değilse geriye dönüp kendini o sıfat içine sokar.Yani o dinsiz değilse sen ona dinsiz dediğin için dinsiz olursun.Burada kazima dinsiz diyen biri mi çıktı? Rahmet ahiret inancı ile ilgili bir "inanç kavramıdır".Ben Kazım'ın ahirete inanmadığını çok iyi biliyorum.Öbür dünya diye bir yaşam yeri yoktur dediği demeçlerini basında bulur çıkarırım.Rahmete inanmayana rahmet dilenmez dedik bu doğrudur.Ona da müslüman değildir demedik bu iftiradır.
              Yazıları okurken kendi jargonunuzdan değil,evrensel bilim değerleri ile değerlendirme yapmanızı ve haddi aşmayacak yorumlarla siteye yararlı olmanızı salık veririm.Sevgi ve selamlarımal....

cok dogru sayin hocam size katiliyorum !! simdi trabzonsporu tutuyor diye devrimci birine Rahmet dilenmez !!! Rahmet yanliz Müslümanlara ait bir olay !!!

Okuduğumu anlamayacak durumda olan bir insan değilim yukarıdaki yazıyı gayet net anladım.

Ben şahsa değil yapılan 3 yoruma cevap verdim. Özellikle de Ahmet Yılmaz Bey’in yorumu yorum yapmama neden oldu. Çünkü ilk cümlesinde Kazım’a rahmet dilenmeyeceğini, ikinci cümlesinde ise rahmetin yalnızca Müslümanlara dileneceğini söylüyor. Yani uzun lafın kısası Kazım Müslüman değildi demeye getiriyor. Yani çok şükür okuduğumu anlayabiliyorum, kesinlikle saptırmıyorum.

Ayrıca bugüne kadar burada kimseyle polemiğe girmemeğe özen gösterdim. Polemik olsun diye de yazı yazmak adetim değildir.

Siz dinsiz demediniz ama yukarıdaki cümlelerde dinsiz olduğu çok açık ve net ima edildi. Yani havadan nem kaparak, zorlama yorum yaparak yazmadım.

“Devrimcilikle dinsizlik aynı şeyler olmadığını öğrenmelisin.” diyorsunuz ama bilakis ben “Devrimciden müslüman olmaz, müslüman devrimci olmaz diye bir kural mı var?” diyerek bu düşüncenin zaten yanlış olduğunu belirtmişim.

Sonuç olarak polemiğe girmek istemiyorum, gerek yok. Ben yanlış anlamadım gayet doğru anladım, ona göre yorumumu yaptım. Keşke bir alt mesajı okusaydınız ve ona göre bir şeyler yazsaydınız.

Bu sayfa Kazım’ı anma sayfası olmalıydı, keşke rahmete inanmayanlara rahmet dilenmeyeceğini başka bir konu başlığında izah etseydiniz. Bu konu başlığı hedefinden sapmamış olurdu, konu amacına varmış olurdu. Sonuçta Kazım’ı sanatıyla değerlendiriyoruz ve değerlendirmemiz lazım. Dünya görüşünü, itikadi meselelerini değerlendirecek olan zaten değerlendirecek. Bu ne bizim işimiz ne de bizim haddimiz diye düşünüyorum.  Bir fizikçiyi kuramlarıyla-buluşlarıyla, bir futbolcuyu golleriyle-savunmasıyla, bir müzisyeni besteleriyle, bir şairi şiirleriyle ………….değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bırakalım imani meselelerini değerlendirecek Olan değerlendirsin.

Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır.

Facebook Yorumları

Twittear