MUTLUYUM DA... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MUTLUYUM DA...  (Okunma sayısı 2626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 232 Mesajı Toplam
    425 Kere Beğenildi
    • antoloji
MUTLUYUM DA...
« Topic Start: 31 Mayıs 2010 - 14:15 »
  • Yayınlama
  •      EBRU COBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         17 Mayıs Cumartesi 2008

MUTLUYUM DA ...

Offf çok acıdı anne. Şimdi elimi çekmeceye sıkıştırdım. Kalbim vurgun yemiş gibi sızladı.Buz koydum acısı dinmedi anne . Hani öpseydin geçerdi ya çocukken yine öpsene anne . Sarılsana biricik kızına …

Düşünüyorum anne pembe tokamı ve senin uyuyan güzel masalındaki gibi upuzun saçlarını Kömür gözlerinle  bakardın hayata gülerdi yüzün hep hem de her  türlü acımasızlığa.

Şükretmeyi senden öğrendim ben anne . Ananın kaderi kızının çeyizidir derlerdi. Meğer doğruymuş anne .Evlendim , şimdi ben de kızıma omuzlarımı masaj yaptırıyorum . Başım ağırdığında bir tülbentle sıkıyorum bir de ağrı kesici içiyorum üstüne . Geçmiyor anne bende de migren varmış senin gibi…

Mutfaktayım , tencereye koyduğum kaderimi karıştırıyorum bir tahta kaşıkla . Karıştırıyorum …  Karıştırıyorum … Karıştırıyorum …  Dalıp gidiyorum öylece sessiz uzaklara . Saatin önemi yok artık geçen zamana aldırmıyorum . Eskisi gibi dondurmada yemiyorum . Bende kızıma alıyorum be anne , o  yiyince ben zevk alıyorum. Zaten sen yoksun ya dondurmadan da tat almıyorum . Zayıfladım anne ,  seninkiler kadar güzel yemek yapamıyorum , yaptığımı beğenmiyorum . Zaten yemek yapıyorum da eline sağlık diyen olmuyor be anne . Bisküvi pastanı da çok özledim hani … Sakın mutsuzum sanma mutluyum da anne sen yoksun şimdi yanımda . Sıkıldım mı sarılıp yatamıyorum sana . Çeyizime koyduğun yastığa sarılıp uyuyorum yine , onu sen dikmiştin , kokun sinmiş üzerine annem …  Saçımı okşamıyorsun artık . Ben okşuyorum kızımın saçlarını . Derdimi kimseye anlatamıyorum ki annem . Koyuyorum teybe Kibariye ’nin  annem şarkısını , açıyorum son ses dinliyorum başa sarmalı …

Özlüyorum . Seni ,babamı … Hani biricik kızınız büyüde de neler anlatıyor şimdi yemek bile yapabiliyor . Bazen dibi tutsa da yemeğin …

Anne , şimdi kızım girdi içeriye gül almış bana ANNELER GÜNÜMÜ kutladı . Uzak kalmak zor be anne kelimeler tıkandı boğazımda … Göz yaşlarımı tutamadım …Ne güçlü büyütmüşsün beni hep senden almışım onca gücü , ne çok sevmişsin beni annem senden almışım en güzel sevgiyi senin kadar kimse sevemedi beni …

Buralar güzel anne biraz soğuk . Üşümüyorum sensizlik yakıyor zaten bedenimi .  Gündüzlerde güzel gecelerde , insanlar hep mutlu ama ben çıkmıyorum sokağa ayaklarım taşımıyor beni . Yabancısı olduğun bir dünyanın havasını ciğerlerine çekmenin ne demek olduğunu anlamıyor kimse burada anne … Beni soracak olursan bende mutluyum da anne sen yoksun işte sarılıp yatamamak acıtıyor canımı be anne ……

HER GÜNÜN MUTLU OLSUN ANNECİĞİM …

Ebru ÇOBANOĞLU

---   ANNE   ---

Ben bu gurbet ile düştüm düşeli,
    Her gün biraz daha süzülmekteyim.
    Her gece , içinde mermer döşeli,
    Bir soğuk yatakta büzülmekteyim.

Böylece bir lahza kaldığım zaman,
    Geceyi koynuma aldığım zaman
    Gözlerim kapanıp daldığım zaman
    Yeniden yollara düzülmekteyim.

Son günüm yaklaştı görünesiye,
    Kalmadı bir adım yol ileriye;
    Yüzünü görmeden ölürsem diye,
    Üzülmekteyim ben üzülmekteyim… 

Necip Fazıl KISAKÜREK

EBRU’Lİ SÖZLER: 

Cennet annelerin ayakları altındadır. ( HADİS-İ ŞERİF )

Hiçbir süs ve makyaj , bir kadını analık sevgisi kadar güzelleştiremez. ( EMİLE )

Kadınlar zayıftır ama anneler kuvvetlidir. ( VİCTOR HUGO )

Kadının en büyük vazifesi ANALIKTIR. ( M.KEMAL ATATÜRK )

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Süper Moderatör
    • *
    • 18 Mesajı Toplam
      20 Kere Beğenildi
    • GSM: 0.536.947.6490
    MUTLUYUM DA...
    « Yanıtla #1: 31 Mayıs 2010 - 14:17 »
  • Yayınlama
  • SLM YIYENIM NERTEN BULURSUN BU GUZEL YAZILARI NACIYE YENKENE BENZEMIŞSIN MAŞALLAH NAZAR TEĞMESIN TABIKI NETE OLSA ÇOBANOĞLU TAMARI VAR SENTE YAZILARININ TAIM OLSUN KIZIM

SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
    MURAT ÇOBANOĞLU

Facebook Yorumları

Twittear