YARGININ İRLANDALI MUCİDİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YARGININ İRLANDALI MUCİDİ  (Okunma sayısı 1658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
YARGININ İRLANDALI MUCİDİ
« Topic Start: 01 Haziran 2010 - 17:14 »
  • Yayınlama
  •      MUSTAFA YILMAZ
         mustafa-yilmazzz@hotmail.com
         30 Aralık 2008 Salı

YARGININ İRLANDALI MUCİDİ

-Herkesin gözü aydın.İkinci anayasa Mahkememize de kavuştuk.Var olanla idare edemiyeceğimiz başından beri belliydi.Başında bulunan başkan bile başlı başına aykırı tavır ve davranışlar sergiliyordu seçildiği günden beri.Ne zaman CHP den bir iptal başvurusu gelse 11 kişilik üyelerden bir iki kişi de olsa fire verildiği oluyordu.Bunlardan birincisi şimdiki başkan,diğeri ise rahmetli Turgut Özal’ın atamış olduğu bir üye.Ama son oylamada firelerin altı kişiyi bulmasına ses çıkarmayacak değildik.Buna bir dur demek lazımdı.Ve mesleki kariyerimizin durması pahasına dur dedik bu onamaya.Gerçi bazı ihlallerde bulunmadık da değil ama böyle zor durum ve zamanlarda herşeyi müfredatına göre uygulayacak değiliz değilmi sevgili arkadaşlar…

-Size sonuna kadar katılıyorum sayın Başkan.Biz vatanı ne canlar pahasına kurduk,buralara kadar gelmesi için çırpınıp durduk.Şimdi birkaç gerici evlatın emellerini gerçekleştirmelerine izin veremezdik.

-Benimle aynı görüşte olmana sevindim sevgili üye arkadaşım.Diğer üye arkadaşların da beni onayladıklarını duruşlarından anlıyorum.Bu konuda bana vermiş olduğunuz destek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

-Aman Sayın Başkan.Kendinizi Anayasa Mahkemesi Başkanıyla bir kefeye koymayın lütfen.Siz ki geçmiş başarılarınızla hukuk camiasında yer etmiş saygın bir kişisiniz.Çağdaşlaşma yolunda atılan adımlara hep öncülük ettiniz.Gericiler ve irticacılar tarafından sürekli yıpratılmaya çalışılan laikliğin yılmaz savunucularından birisisiniz.Lakin karşı cephede duran başkan tamamiyle iktidar partisinden yana tavır ve davranışlar içerisinde.Söylemleri ile belli kesimlere atıflarda bulunmakta.Karşı cephede duran başkan sizin arkanızdaki üye desteği ile kendi üyeleri tarafından desteklenmemesini yorumlama gücüne sahiptir umarım.

-Sevgili üye arkadaşım.Gerçeğe bakmak gerekirse benim hiç de umurumda değil  Anayasa Mahkemesinde yaşananlar.Daha doğrusu Anayasa Mahkemesi üyelerinin başkanlarını ortada bırakmaları hiç umurumda değil.Biz aldığımız kararla istediğimizi elde ettik mi ben ona bakarım.

-Sayın Başkanım.Şimdilik bir sorun yok gözüküyor.Yüksek Seçim Kurulu da,Anayasa Mahkemesinin kararını es geçip bizim almış olduğumuz karar yönünde bir görüş bildirdi.bu da bizim işimizi kolaylaştırdı bir nevi

-Ben de üye arkadaşıma katılıyorum Sayın Başkan.YSK Başkanına da ayrıca bir teşekkür etmek lazım.Çok doğru bir duruş sergiledi kendisi

-Arkadaşlar siz hiç merak etmeyin.YSK Başkanına gerekli teşekkür bildirisi ulaşmıştır.Bu konuda müsterih olunuz.

-Sayın Başkanım ,asıl teşekkür edilecek kişiyi unutuyoruz galiba.

-Ne demek istediğini anlıyorum sevgili üye arkadaşım.Büyüklerimiz biz düşünmeden evvel ne gerekiyorsa düşünmüşler.Aldığımız kararlarda bize yol gösterici olan,bizi hep bir çıkmazın içerisinden çekip çıkaran hukuk camiamızın yegane mucidine ayrı bir parantez açmak istiyorum.Gerçek bir dava adamı olduğunu kanıtlamıştır herkese.Bize ve özellikle arkamızdan gelen genç hukukçulara mesleki alanda kariyeri bol bir örnek olmuştur ve bundan sonraki yaşamında  da olacaktır.Tanrı hukuk mucidimize uzun ömür versin.

-Sayın Başkan.Kendisinden öğrenecek çok şey var.Kendi açımdan tarif etmem gerekirse onu kelimelere sığdırmakta zorlanıyorum.Bir ışık oldu diyebilirim bizlere.Ülke olarak gemimiz ne zaman karanlığa doğru yönelse kurtuluş eli olarak kendisinin yaratıcı fikirleriyle aydınlığa ulaştık.Son yaşadığımız süreç de bunlardan birisi.Sayın Başkanım izniniz olursa hukuk camiamızın fikir babası ve mucidi için kadeh kaldırmak istiyorum.
         -Doğru söylüyorsun sevgili üye arkadaşım.Kadeh kaldırmadan önce kadehlerini tamamlayacak olanlar tamamlasınlar.---Oğlum,boş bardaklara şarap ilave et.---Emredersiniz efendim.

-Herkes hazırsa konuşmama başlıyorum.

-Sayın başkanım,herkesin bardakları dolu.Söz sizde.

-Sevgili üye arkadaşlarım.İlk önce sizleri ayağa kalkmaya davet ediyorum……..Sizler ilen olan birliktelikteliğimizde çok yoğun dönemler yaşadık.Kritik kararlar aldık.Bazı zamanlar acımasızca eleştirildik.Bazı zaman oldu ilgiden uzak yaşadık.Ailemizden ayrı düştük.Ölüm tehditleri bile aldık.Ama bunları yaparken de içimizde bize doğru yolda olduğumuzu söyleyen sese kulak verdik.Bizler Atatürk ilke ve inkilâplarına bağlılık yemini ettik.Cumhuriyete sadık kalacağımıza yemin ettik.Bizler çağdaşlaşmaya yemin ettik.Bu yeminlerimizle kararlarımızı aldık.Son almış olduğumuz karar da bu yeminlerimizin bir göstergesi.İtiraf da etmek gerekirse hukuk camiasında bir zaman geliyorki emeklilik kaçınılmaz oluyor.Ama bir kiş var ki devlet kendisini emekli etmesine rağmen kendisi görevdeki arkadaşlara bilgisini esirgemedi.Gecesini gündüzünü Atatürk ilke ve inkılâplarını korumaya ayırdı.Cumhuriyetçilere çoğu alanda fikir babalığı yaptı.Özellikle son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tartışmaya açtığı 367 meselesi onun ne kadar ufuk insannı olduğunu göstermektedir.Bütün bunların eşliğinde Belde belediyelerinin iptali davasında bizlerin yardımına koşmaktan da geri  kalmadı.Biliyorum ona bu kadar iltifat az bile.Kadehimi hukuk camiamızın mucidi,onursal başkanımız için kaldırıyorum.Şerefe arkadaşlar..

-Şerefe ,şerefe ,şerefe

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear