"BİR HİLAL UĞRUNA YA 'RAB" - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "BİR HİLAL UĞRUNA YA 'RAB"  (Okunma sayısı 6708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     04 Mart 2010 Cuma

"BİR HİLAL UĞRUNA YA 'RAB"     

Bugün haberlere bakıyorum, ülkemde bir siyasetçi! Terör örgütünün silah bırakma sürecini hükümet değerlendiremedi!, artık halkın önünde kimse duramaz diyor yani Arap ülkelerinden esinlenerek, cesaretlenerek ayaklanmayı teşvik ediyor!

Hükümet daha ne yapmalıydı acaba, demokrasi içinde yapılabilecek başka bir şey kaldı mı? Tek bir misal, yaşadığınız bölgenin isimlerini köylerden şehirlere, resmi dairelere varıncaya dek değiştirdiniz!

İstediğiniz Devlet, Bayrak, dil vesayirler ise, misak i milli sınırlar içerisinde havanızı almalısınız.
Suç sizde değil sanmayın sucu biz sizlerde arıyoruz, esas suçlu yeterli değerlendirmeyi yapamayan size hiç alamayacaklarınızı verdiği halde beğenmediğiniz mevcut hükümettir.

O hükümet ki katilleri Çadır mahkemeleri kurarak katillerin ayaklarına eğilmeyi “çare” görebilecek kadar ülke meselelerinden uzaktır.

O hükümet ki, yapılan ihanetleri Cumhurbaşkanı gözetimi altında resmîleştirecek kadar is bilmez dir.

O hükümet ki, bilmem kaç bin kişinin katilinden medet uman, %? Kaç ile iktidardadır.

O hükümet ki seçimlere az bir zaman var diye, seçimleri kazanmanın hesapları uğruna, seçimlerin sonuna tek, gizli anlaşma yaptıklarının bugün ikinci kez ihanetine uğramıştır, öyle ki seçimlerin sonuna kadar sabır gösterememiş bugünden  ne olduklarını!? Bir daha göstermiş, Vatana ihanetlerinin üstüne en büyüğünü eklemişlerdir.

O siyasetçi! Bu açıklamayı tabiki anlayanlara veya anlamak isteyenlere anlatmaya çelişmiştir.

Aynen Merhum Ecevit Hükümeti döneminde ve yakın zamanda yapılan büyük “AF“ yanlışı ile dışarı çıkan, özgürlüğüne kavuşturulan! katillerin, kaç kişinin daha hayatına mal olduğu ve tekrar hapishanenin yolunu tutan sabıklara yapılan yanlışlardan nedense? İbret almak istenmiyor.

Siyaset sahnesinde görünen bu insanların, uzlaşma, çözüm için terör örgütünü ve İmralı’yı adres göstermesi, terörün nerelerde olduğunu (meclis `de) açık, seçik olarak göstermektedir.
Bir insan ya suçludur ya da değildir, bir insan suçlar islemiştir, katil olmuştur mahkemesi bitmiş ömür boyu hapse mahkûm olmuştur, demek ki bu insan yaşasa da bir cenazedir.
Bu tip katillerin, cenazelerin görüsüne bas vurmak Devletin, yasaların, kanunların ihlalidir ve devlet kendi kendini inkâr etmesi anlamını taşır ve bu durum ALLAH muhafaza devletinizi bitirebilecek bir başlangıçtır.

Tarihte, Anadolu`da vatan savunması uğruna cepheden, cepheye kosan Türklerin yokluğunu fırsat bilen it sürüleri, bati da ve doğuda, Müslüman Türk halkına kadın, yaşlı, çocuk demeden olmadık eziyetleri, işkenceleri, kalleşlikleri reva gören ırz düşmanlarını, sizlerde bizim vatandaşlarımızsınız diyerek buyurun Türkiye sizin de vataniniz! Gelin diyerek Devlet samimiyetini, kararlılığını hiçe saymışlardır ve içeride, dışarıda Türkiye düşmanlarını cesaretlendirmişlerdir.

Ülke içinde yapılan İhanetlere! Verdiğiniz pirimler yetmiyor, batılılar Devletiniz ortadan kalkana kadar tavize devam diyor!

İşte O hükümet ki, ihanetlere gözünü kapatmış, ülkenin "havada" duran!  ekonomik durumunu överek halkını uyutmaya çalışıyor!

Batılılar bugün Düsseldorf `da sayın Başbakanın ülkesindeki ekonomik ve refah anlatımlarına açık, açık gülüyor ve diyor ki, hele bizim istediğimiz açılımları yaparak ülkenizi bilmem kaç parçaya bölün, O zaman görün! Ki bir gecede bir liranız kaç milyon değer kaybediyor!

O hükümet ki, Bir Hilal uğruna, bir kara parçası vatan uğruna, hayatlarını, kanlarını, hayallerini hiçe sayan, toprağa gömenlerin ve ecdat yadigârı vatanimizin üzerinde, her yönüyle soru işaretleriyle dolu oyunlara “alet“  oluyor “Bir Hilal uğruna ya `Rab ne hayatlar sönüyor!
Daha nice söndürülecek hayatların önü açılıyor!

Sayın Süleyman Demirel, Türkiye`yi bir adim ileri getirmemiştir, yaşanan bütün darbelerin, muhtıraların, 28 Şubatların sivillerden Generallere en yakın isim ve destekçisi olmuştur.

Belki Ergenekon’dan en çok sorgulanması gereken eski idarecilerdendir, “Derin Devlet“ söylemi onun eseridir, bir siyasetçinin dediği gibi Türkiye’nin başına ALLAH in bir belasıdır, bunların hepsi doğru olabilir yalnız yüzde yüz doğru olan da bir Gazeteye verdiği bu demeç tir, 2010 yılında“ Acılımlar nedeniyle Türkiye`nin birlikteliği geniş çapta zedelenmiştir, Türk Milletini teşkil eden unsurların birlikteliğinde tereddüt oluştuğunu belirterek, Şimdi bu tereddüt ve zedelenmeyi derinleştirmemek ve kucaklaşmak vatandaşa kalıyor“  işte bu tespit çok doğrudur ve Türk halki hükümetin önünde yürümelidir.

Türk Milletinin birlikteliğini sağlamak, korumak konusunda Hükümet sınıfta kalmistir.

Değerli, inançlı Siyasetçilerimizden Merhum Necmettin Erbakan`a yüce Mevla’dan rahmet, Aile efratına ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Yeri Mekânı cennet olsun.   

www.gulenkoyu.com sitesini izleyen herkese selam ve sevgilerimle 

Servet Isildar

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
Servetciğim milli proje olmayan bu açılımlardan sen ne bekliyordun?

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
      Atalarımız ne kadar güzel söylemiş değerli abiciğim; "Meyve veren ağacı taşlarlar". Görebildiğim kadarıyla siz de aynı şeyi yapıyorsunuz. Şu an ki iktidarımızı vatan haini bile ilan ettiniz. Bütün bu saydıklarınızı neye dayanarak söylüyorsunuz. Şayet herhangi bir konu hakkında yorum yapmak istiyorsanız iyi analiz edip yorumlamalısınız. Yoksa sizinkine ÖNYARGI derler. Size bazı misaller vereceğim. Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca 2-3 kez başarılı iktidarlar gördü. Birincisi 50'li yıllar rahmetli Menderes dönemi. Diğeri ise 80'li yıllar rahmetli Özal dönemi. Bugünkü yönetim ise aynı zihniyetle tamamen halkını düşünerek çalışıyor. Lakin o bahsettiğim dönemlerden daha başarılı sonuçlar alıyor ve sonunu getirebiliyor. Bugün itibarı ile ülkeyiyi şantiyeye çevirdiler yalanmı? Bütün dünya ekonomik kriz ile sarsıldığı bir dönemde bu krizden en az etkilenen ülke olduk desem yeridir. Bütün bu krizlere rağmen, bütün dünyada makine insan gücünün yerini aldığı bir dönem geçirmemize rağmen işssizlik oranı DİE rakamlarına göre 8-9 sene öncesini hiç aşmadı. Şimdi tek marifetleri boş boş konuşmak olan diğer parti liderleri şu an iktidarda olsaydı ne olurdu halimiz hiç düşündünüzmü? Bereket versin, ALLAH'a hamdu senalar olsun ki böyle bir zaman da böyle bir iktidarı karşımıza çıkardı.
    -Bugün ülkemiz  Çin'den sonra dış ülkelere en çok inşaat işi yapan ülke durumuna gelmiş kötü bir şeymi?
     -Bugün ülkemizde yapılan yol,köprü,inşaat,sanayi yatırımları..vb.  hiç bir dönemle kıyaslanmıyacak durumda. Diğer hükümetlerin 20 senede çok az kısmını yapabildikleri Karadeniz sahil yolu projesini 5-6 senede bitirdiler. O kadar ki Cumhuriyet tarihi boyunca diğer hükümetlerin 80 senede yaptıkları duble yolun 2 katını 8 senede yaptılar. Kötümü ettiler dersiniz?
      -Yakın bir zamana kadar en çok gururlandığımız ordumuzun en basit silahlarını bile elin gavurundan alırdık. Ama bugün Mili gemi projesi, tank projeleri, İnsansız hava araçları...vb. sayısız proje ile silah alan değil silah satan ülke durumuna geldik. Fenamı oldu dersiniz?
      -Ben 9-10 sene öncesine kadar Edirne'de Yüksekokulda Bilgisayar üzerine programcılık okurken 30-40 öğrenciye 2-3 tane sağlam bilgisayar  düşmezdi. Lakin bugün en basit ilkokullarda bile bu bahsettiğim aletler kat kat daha çok durumdadır. Eğitim alanında yapılan sayısız okullar, üniversiteler, verilen karşılıksız yardımlar, burslar, bedavadan ders kitapları...vb. bütün bu hizmetleri herhalde uzaylılar gelip yapmadı.
      -Ben 10 sene önceki SSK ve Devlet hastanelerinin içler acısı halini düşünüyorum ve bugünle kıyaslıyorum aradaki farkı görüyorum. Evet oralara giden biri olarak bilirim tam bir işkence yeri idi oralar. Kamu hizmeti denen bir şey yoktu. Tabi senin bulunduğun yer biraz uzak kalıyor da göremiyorsun herhalde.  O zamanlar 150-200 TL'dan satılan ilaçlar bugün 30-40 TL'lara düşmüş durumda. Tabi aradaki fark kimlerin cebine gidiyordu ALLAH bilir. Ama bugün gitmiyor çünkü inançlı ve halkını düşünen bir kadro var başımızda.
       -Yukarıda saydıklarım yapılan iyi şeylerin sadece bir kaç tanesi. Lakin yapılan en güzel şey ta Osmanlı'dan beri ülkemizin geri gitmesi için sürekli çalışan bir örgütün tasfiyesidir. Sizler bilmezmisiniz bu gayri meşru örgüt ülkeyi gerektiğinde teröre, anarşiye ve kaos ortamına sürükleyip kimi zaman da irtica, laiklik vb. boş söylemlerle hareket ederek darbeler yapardı ve ülkeyi her defasında 15-20 yıl geri sürüklerdi. Lakin ALLAH'a şükür yapılan büyük tasfiye hareketi (Ergenekon) ile bunların sonu geliyor artık. ALLAH şu an ki hükümetimizi başımızdan eksik etmesin diyorum.
       -Bugün devlet Kürtçe kanallar açıyor. Yanlışmı yapıyor dersiniz. Şayet bugün böylesi kanallar olmasaydı bölgenin Türkçe bilmeyen cahil halkı ne izleyecekti. Elin dinsiz, bölücü örgütünün ve onlarlan aynı paraleledeki kişilere ait TV kanallarını. Açılım projesi diyorsunuz. Terörü bitirmenin en mantıklı yolu nedir? Bataklığı kurutmaktır. O halde siz gerçekten pişmanlık duymuş ve fazla suç işlememiş kimseleri affedeceksiniz. Bu kimselere gerekirse imkanlar sunacaksınız ki bir daha teröre bulaşmasınlar. Yoksa ateşe körükle gitmiş olursunuz. Bizim hükümetimiz de şu an bunu yapıyor. Bölge insanına hizmetler sunarak terör örgütüne çalışan partilere gidecek oyları kendinde topluyor. Böylece TBMM terör yandaşı kimselerden arınmış oluyor. Öteki türlü olsa dahamı iyi olurdu dersiniz? Tutturmuşsunuz bu tür örnekler vererek hainlik, bölücülük diyorsunuz. Sizin bu yaptığınıza kafatası milliyetçiliği denir. Bu da yüce dinimizde hiç yeri olan bir şey değildir. Bir de dinden imandan bahsedersiniz. Osmanlı 400 sene dünyaya hakim olduğu dönemde sadrazamından, veziriazamına, paşasına kadar hemen her makamda her milliyetten insanlar görebilirdik. Osmanlı böyle yaptı da Cihan İmparatorluğu olabildi. Bu kimselerin ortak bir yanı vardı. O da din birliğiydi. O halde bizler de 75 milyonluk devletimizde herkesi bu şekilde kazanmamız gerekir. Ufak tefek yanlışları olan varsa affedici olmalıyız. Zira ne demiş peygamber efendimiz;"Siz affedici olun ki ALLAH da sizin günahlarınızı affetsin".
         Sonuç olarak yapmamız gereken nedir? Bütün bu düşüncelerden hareketle yorum yaparken iyi analiz edip iyi araştırma yapmak. Yoksa her şeye onun bunun söyleminden hareketle at gözlüğü ile bakarsak çok yanılmış oluruz. Saygılarımla...

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: YAVRİLİGOT (29 Mart 2011 - 10:49), AHMET AKTURK (23 Mart 2011 - 18:44), Kenan Yazıcı (19 Mart 2011 - 14:44), LEMA (18 Mart 2011 - 22:52), engin_a61 (18 Mart 2011 - 17:24)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
Benim anlamadığım servet abinin tabiri ile 'katil 'diye nitelendirdiği kişilerin daha sonra hükümet ile seçime kadar anlaşma yaptık sözüne nasıl itibar ediyor.. ben bunu anlamıyorum işte terörist diyorsunuz, katil diyorsunuz çapulcu diyorsunuz,ama  nedense tırnak içerisinde sizin değirmeninize su taşıyacak açıklamalar yaptıklarında ona toptan sarılıyorsunuz..ve bunlarla hükümeti vurmaya çalışıyorsunuz.. yok abi yok ben size zerre kadar itibar etmiyorum..hiç kusura bakmayın...

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: YAVRİLİGOT (29 Mart 2011 - 10:49), AHMET AKTURK (23 Mart 2011 - 18:44), Aydın Akyol (19 Mart 2011 - 20:18), Kenan Yazıcı (19 Mart 2011 - 14:44), LEMA (18 Mart 2011 - 22:52)
  • P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Aydın kardeşim, gerçekten çok iyi özetlediniz bu durumu.. Bu yapılanları görmemek için, kör olmak gerekir.. Ama unutmamalıdır ki; "göznü kapayan, yalnızca kendisine gece yapar"..

Servet Bey; "ülkenin ekonomik durumunu överek millet uyutuluyor" diyorsunuz.. Ekonomik krizde pek çok ülke iflasın eşiğine gelirken, Elhamdülillah bizim ülkemiz büyümeye devam etti ve gerçekten de "kriz bizi teğet geçti"...

Uzaklardan bakarak, 1 ay tatil yaparak Türkiye'yi anlayamazsınız ve tanıyamazsınız.. Sağlık, ekonomi, eğitim alanlarında devrim gibi yenilikler yapıldı..
Açılım konusunda ise, sonuna kadar destekliyorum.. Ergenekon ve onun asker uzantıları bölge halkına türlü sıkıntılar çektirdiler.

Diyarbakır Lice'de askerlik yapan bir asker anlattı, köyleri durduk yere nasıl bombaladıklarını, halkı nasıl aşağıladıklarını.. Bu halkın yerinde olsanız "Türkiye'ye ve Türklere karşı ne hissederdiniz? Diskolarda bangır bangır İngilizce müzikler çalar, benim kürt kardeşim kürtçe müzik dinleyemez, şarkı  söyleyemez. Dinlese hapse girer. Dinlese "bölücü" olur.. 1. dünya savaşından sonra bu memleketi bölenler de İngilizler ve onun gibi sömürgecilerdi.. Ne çabuk unuttunuz!

Aslında bu çok çok uzun bir konu.. Yazılacak, söylenecek çok şey var ama bu kadarla iktifa ediyorum..

Hafızam çok kuvvetlidir ve geçmiş hükümetlerin dönemlerini de çok iyi hatırlıyorum ama siz çabuk unutmuş gibisiniz...

Yazınızdan dolayı teessürlerimi sunuyorum...

Selametle.......

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Gülşen Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: YAVRİLİGOT (29 Mart 2011 - 10:48), AHMET AKTURK (23 Mart 2011 - 18:44), Aydın Akyol (19 Mart 2011 - 20:18), Kenan Yazıcı (19 Mart 2011 - 14:44)
  • Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Sevgili Aydın, Engin ve çok değerli Lema,
Sizleri tebrik ediyorum.İstikametiniz mükemmel...Olay tahlillerinizdeki derinlik içten ve samimi...Çıkarsız, menfaatsız,toplum yararına çıkışlar..Selamlar...

Ahmet Aktürk (Hoca) 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: AHMET AKTURK (23 Mart 2011 - 18:43), LEMA (19 Mart 2011 - 21:31), Aydın Akyol (19 Mart 2011 - 20:18), Kenan Yazıcı (19 Mart 2011 - 14:44)
  • İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
  • 62 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
      Nedenini anlayamadığım,sıradan bir edebiyat bağlılığı.
      MİLLET değişti,SAKARYA değişti,yahu yavru VATAN değişti.İklimin bile değiştiğine bakarkör olup,zamanla ülkeler arasındaki ekonomik uçurumları fırsata dönüştüren ve bu MİLLETin kanını emenler....Ya gelin MİLLET olun,ya da sonsuza dek susun.Çünkü,dolaylı yollardan değiştirmeye çalıştığınız bu VATAN,asırlardır bu şekilde ayakta duruyor ve sizi asla affetmeyecek.

Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

İrfan Korkmaz 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: AHMET AKTURK (23 Mart 2011 - 18:44), Aydın Akyol (20 Mart 2011 - 14:50), sadıkyılmaz (20 Mart 2011 - 01:00), Kenan Yazıcı (20 Mart 2011 - 00:44), LEMA (19 Mart 2011 - 21:38)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
      Bakın arkadaşlar size öyle bir yaşanmış olay anlatacağım ki inanmayacaksınınz. Bu anlatacağım olaydaki maksat darbeci zihniyet ve onlarla aynı kafadaki kimselerin bu ülkeye ne derece zarar verebileceğidir.
      12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra ülkemizde o kadar çok yasaklar gelmişti ki bunların çoğu insanlığa sığmaz. İhtilal yıllarında askerlik yapan bir abimiz anlatmıştı. Kürt kökenli bir asker kışlada telefonda annesi ile görüşüyor. Lakin annesinin Türkçesi olmadığı için ikisi de mecbur Kürtçe konuşuyorlar. O kimsenin Türkçe konuşmadığını gören kimi subay, astsubay vb. çember altına alıyorlar. Öyle bir meydan dayağı atıyorlar ki adam hastanelik oluyor. Şimdi empati yapın ve kendinizi bu adamın yerine koyun. Bu zamanın yönetimi için, Türk devleti için, bu ülkede çoğunluğu oluşturan Türk insanı için neler düşünürdünüz. Bizim ordumuz peygamber ocağıdır. Yaklaşık 1000 sene Selçukludan bu yana İslamın bayraktarlığını yapmıştır. Bugün de ordunun esas kısmını teşkil eden vatani görevinden dolayı orada bulunan askerler aynısı gibidir. ona inanıyorum. Lakin en tepesindeki yönetici zihniyet, subayı astsubayı büyük çoğunluk ülkemize ve yüce dinimize bırakın hizmeti hep zarar verdiler. Ama bugün bu kesimler yapılan büyük tasfiye hareketi ile yok olucaklar. Yeter ki biz bu hukuki süreçte devletimizin ve hükümetimizin arkasında olalım. Bu hukuki süreç ne kadar başarılı olursa her milliyetten insanlarımız arasındaki kardeşlik duygusu daha çok artar.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: YAVRİLİGOT (29 Mart 2011 - 10:46), Kenan Yazıcı (29 Mart 2011 - 08:21), LEMA (28 Mart 2011 - 22:53), AHMET AKTURK (23 Mart 2011 - 18:44)
  • P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Aydın kardeş, bunun gibi örnekler maalesef çok fazla... Çok da güzelanlattınz ama tabi anlayana...

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Facebook Yorumları

Twittear