CUMHURİYET YERLE BİR! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CUMHURİYET YERLE BİR!  (Okunma sayısı 17238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
CUMHURİYET YERLE BİR!
« Topic Start: 06 Kasım 2011 - 14:03 »
  • Yayınlama
  •      SERVET IŞILDAR
         servetisildar@msn.com
         06 Kasım 2011 Pazar

CUMHURİYET YERLE BİR!     

Türkiye`yi yönetenler, Hükümet yanlış üstüne yanlış yapıyor. Bu yanlışları yoksa kasıtlı mı? Yapıyor.

Hükümet yüzünü gösteriyor, Milletin bir kısmi hükümetin bu yüzünü görmezden geliyor, yatak, yorgan, duble yol sarhoşluğundan bir türlü ayılamıyor! Cumhuriyet kurulalı, Türkiye’nin en zor zamanlarında bile 29 Ekim cumhuriyet bayramı kutlanmıştır.

Türkiye’nin yarısı! Yere batsa bile… 29 Ekim“ in kutlanmasını engelleyenlerin niyeti-sebebi, Van depremiyle örtülebilir mi?

Son on yılın iktidarınca, insanına, gençlerine geçirdiği zor zamanları, Türk milletine yapılan işkenceler, ihanetler, katliamlar nedense! Hiç hatırlatılmak istenmiyor. Kıbrıs’da dahi 20 Temmuz 1974 barış harekâtı, düşmanlarımız istemiyor diye, kışkırtma sayılıyor! Bahaneleriyle okullarda okutulan ders kitaplarından çıkartılmıştır. Ülkemizi soysuzlardan kurtarmak, bizi biz yapan değerlerimizi gelecek nesillerimize aktarmak son zamanlarda! Hep kışkırtmak anlamı taşıyor! Pozisyonuna konulmuş, komsu ülkelerle “0“ problem! Safsatası! Uğruna, yönetenlerimizce fatura yine Türk insanına kesiliyor.

Öyle ki, Halkının gözünde Askeriyesinin itibari,  genelkurmay başkanını cepheye sürecek kadar! Bitmiş! Sıfırlanmış, Milli istihbaratı 73 milyonluk bir ülkede güvenilir bir insani kalmamış mı? Dedirtecek cinsten sıfırlanmış, Devlet kendi memurlarına bile şüpheyle bakarak, önce yerleştirip sonra operasyonlarla görevden alarak ve Anayasa`da olan ve yeni anayasada da devam etmesi gereken “Türk vatandaşı“ ibaresine karşı çıkanlara ses çıkarmayan! İktidarıyla ülkemiz nereye gidiyor?

Acaba? Yine yanlış mı yapıyoruz?! Türkiye’yi uzun süre yöneten Sayın Demirel için „Türkiye’nin başına ALLAH’in bir belası“ diyenler doğru mu söylüyor? Eğer bu söylem doğru ise, son on yılın yönetenleri “Türkiye’nin başına ikinci bir bela“ mi? Öyle ya çok benzerlik var, birinci belayı bu millet fark edene kadar uzun seneler! Geçti Ülkenin, Milletinin kaybı büyük oldu, görünmeyen! İkinci!  Bela da uzun sayılabilecek seneleri geride bıraktı, Türkiye’nin, Milletinin kaybı daha büyük ve tamiri, telafisi mümkün olmayacak felakete doğru! Gitmez inşALLAH.

Son zamanlarda, Cumhuriyetin bütün değerleri yıkılıyor, Cumhuriyeti Cumhuriyet yapan kan damarları kesiliyor, kendilerince yeni bir Devlet! Yaratmaya çalışıyorlar, yeni bir Devlet yaratmanın bedelinin ne kadar ağır olacağını düşünmek istemeyenler, düşünemeyenler Türkiye Cumhuriyetinin yıkımını! Sağlamaya! Çalışarak adeta Cumhuriyeti yerle bir etmenin gayreti içinde olduklarının anlaşılmaması - telaşı içinde olduklarını belli etmemek için de büyük gayret! Sarf etmektedirler. Çok yakında „Görünen köyün kılavuz istemediğini“  Ülke! adına büyük yanlışların içinde olduklarını onlarda anlayacaklardır eğer bu ülke onlar için bir değer, anlam ifade ediyorsa!

Türk Milleti, Kurtuluş savaşıyla kendini bulmuş, Milliyetine sarılmış, ülkesini işgal eden düşmanlara vatan topraklarını mezar etmiş, çok uluslu değil, tek Ulus devleti kurmuştur. Son zamanlarda tek Ulus devletini içine sindiremeyen, azınlıklar! Osmanlının son dönemlerindeki gibi ülkeyi içten kemiriyor, orantısız! Tepkiyle karşılaşması gereken ihanetçiler maalesef bu zamana Kadar kasıtlı olarak göz ardı edilmiş, ülke Avrupa devletleri ayarına değil! Afrika kabile-devleti durumunu sokuluyor!

Bütün ihanetlerin, bahanelerin bedeli yönetenlerince!  Türkiye Cumhuriyetine yükleniyor yazıklar olsun.   

WWW.gulenkoyu.com sitesini izleyen herkesin kurban bayramını en samimi dileklerimle kutlar, tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını yüce ALLAH`tan dilerim.

Selam ve sevgilerimle...

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Servet Isıldar 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hatasız_kulolmaz (09 Kasım 2011 - 13:10)
    • Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
    • 389 Mesajı Toplam
      575 Kere Beğenildi
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #1: 06 Kasım 2011 - 19:27 »
  • Yayınlama
  • Bizde sizlerin kurban bayramını en içten dileklerimizle kutlarız...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Kenan Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (06 Kasım 2011 - 23:25)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #2: 06 Kasım 2011 - 20:50 »
  • Yayınlama
  •       Öncelikle herkese saygılarımı sunarım, içine  girdiğimiz mübarek kurban bayramının bizlere ve tüm islam alemine hayırlı olmasını yüce ALLAH'tan dilerim. Sayın abicim öyle şeyler iddia ediyorsunuz ki bizim hükümetimizi tıpkı Faşist Hitler yönetimi ve Komünist Stalin yönetimi ile özdeşleştiriyorsunuz. Bunu niye söylüyorum? Çünkü halka işkencenin en büyüğünü bu bahsettiğim kimseler yapardı. Hitler, Stalin, Lenin, Mao vb. kimselerin hepsinin ortak özelliği neydi? Hepsi Darwinizme yani dinsizliğe inanırlardı. AKP hükümetimiz ise herkesin malumudur islami kimliği olan milliyetçi muhafazakar bir partidir.  Hiç ALLAH inancı olan kimse kendi halkına böyle işkenceler, kötülükler edebilirmi? Bu söylediğiniz iddialarla ilgili şunu soruyorum? Gözünüzle böyle bir şeymi gördünüz yoksa  böylesi duyumlarmı aldınız? Elinizi vicdanınıza koyun ve konuşun. O halde diyeceğim şudur ki gözünüzle gördüğünüze inanın kulağınızla duyduğunuza değil. Ben ne dersem deyim siz akla mantığa sığmayan her türlü iftiraları atabiliyorsunuz. Ne demişler? Ağzı olan konuşur. Lakin herkes şunu iyi bilsin ki halkımızın bu tür iftiralara, çamur atmalara karnı tok.

Cumhuriyet rejiminin yerle bir olduğunu iddia ediyorsunuz. Size şunu soruyorum, bugüne kadar bu ülkede cumhuriyetmi vardı? Sağolsun AKP hükümeti iktidar oldu asıl cumhuriyeti o zaman görmeye başladık. Bugüne kadar ne oluyordu?  Ne zaman halkın seçtiği bir parti iktidara gelse gayrimeşru yollarla, ihtilallerle, muhtıralarla iktidardan ediliyordu. Bu halkın bağrından çıkmış partiler öyle 3-5 kişinin kararıyla da hemen kapatılabiliniyordu. Onun yerini kim alıyordu? Halkın inançlarıyla ve değerleriyle hiç alakası olmayan kendisini halkın üstü gibi gören belli bir kesime ait partiler. Ve açık söylüyorum ne zaman bu partiler bu şekilde iktidar olsalar ülkemizi 70 sente de muhtaç ederdiler.

Diyorsunuz ki AKP hükümeti cumhuriyetten farklı yeni bir devlet yaratacakmış. Bir defa şunu söyleyeyim ki yaratmak sadece ALLAHu Teala'ya mahsustur. Bu tür söylemler yanlış söylemlerdir. AKP hükümeti iktidar olduğundan bu yana  ülkemiz artık her türlü hainlerden temizleniyor. İster buna Ergenekon, ister Balyoz harekatı deyin. Artık halk sandıkta kimi istiyorsa o parti iktidar olabiliyor.  Artık 3-5 kişinin kararıyla halka malolmuş  büyük partiler kapatılamıyor. Halka malolmuş partiler ne zaman iktidara gelse halka hizmet Hakka hizmettir zihniyetiyle halkına bırakın eziyeti en güzel hizmeti veriyorlar. Bugünkü AKP hükümeti buna en güzel örnektir. Uzun lafın kısası söyleyeceğim şudur ki AKP hükümetinin izlediği başarılı siyaset sonucu TBMM'de yazan EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR ibaresi gerçek oluyor yani esas cumhuriyet geliyor. Artık ülkemizde belli bir grubun değil halkın dediği oluyor. O halde AKP'yi böyle eleştireceğinize sürekli övmeniz gerekir. Kendini demokrat sayan herkes de bugün AKP'ye bu yolda destek olmalıdır. Saygılarımla...

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #3: 06 Kasım 2011 - 23:42 »
  • Yayınlama
  • Bayramınızın Yurt dışında da Türkiye’deki gibi tadında geçmesini temenni ederim…Herkese iyi bayramlar...

Şimdi bende yazdıklarınıza katılmadığımı belirterek başlayayım cümleye davulun sesi uzaktan hoş gelir gelmesine de davula vurulan tokmağın şiddetini neden görmezden gelir ki kimse?.. Uzaktan endişenizi anlıyorum ama biz burada mutluyuz…Bizi MERKEL yönetmiyor...

Şimdi ben yorum yapınca bazı büyüklerim (işinin ehli olanlar) bana kızıyorlar “evet haklısın ama yandaş gibi yazma” .Bende ısrarla gördüklerimi yazıyorum diyorum.Hatalı yanlarını eleştirdiğimi gibi yaptıklarına karşılık haksız suçlamalara  ve bana siyaset üzerinden yapılan hakaretlere karşı susamam …

Peki ;size ilk sorum  şu yazdığınızda emin misiniz?

“Cumhuriyet kurulali, Türkiye`nin en zor zamanlarinda bile 29 ekim cumhuriyet bayrami kutlanmisdir”

Ben buna pek emin değilim alttaki belge delilidir...

Yalnız olayın şu tarafı da var;bu tören diye tutturulan kutlamalarda kaç milyonlar dönüyor biliyor musunuz siz? O masrafa ayrılan bütçeyi VAN’a yollayan belediyeler var haberdar mısınız? Cumhuriyet hepimizin Cumhuriyeti şimdi onlar bu paralarla eğlenirken her ilde belediye resepsiyonu çarpın masrafla?Matematiğim zayıftır benim sonuç ne çıktı?Bir resepsiyon kutlaması 25 bin bu etkisiz değil etkili elemandır DİKKAT!… Hem önemli olan VAN daki kardeşlerinize yardım etmek değil miydi seferber olan kesimler neden şimdi “kutlamamaya” karşı çıktılar pekala anlamını çözemedim….Nerde kaldı birlikte ağlıyoruz lafları yoksa hepimiz Ermeni’yiz lafının altında mı kaldı?Onu da geçelim şunu soralım; bu zihniyet deyip ağıt yaktığınız şeyin kavramında anlatmak istediğiniz ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN doğup MÜSLÜMAN öleceğimize  birilerinin gevurlaştırma çalışmalarına karşı duran zihniyeti bertaraf etmek midir?

“Son on yilin iktidarinca,  insanina, genclerine gecirdigi zor zamanlari, türk milletine yapilan iskenceler,ihanetler,katliamlar nedense! Hic  hatirlatilmak istenmiyor"

Siz hangi katliamdan bahsediyorsunuz bunu çözemedim ben bir yerlerde birileri işkence görüyor da ve ben oturuyorsam yerimde söyleyin bana…O işkence devri taaaa mazide kaldı hemde çookkk geride.İşkence dediğiniz şey bana üstad Necip Fazıl’ın sözünü hatırlattı 

"Bir kız öğrenciyi başını örttü diye tahsilinden mahrum etmek İstiklal savaşı başlarında ve Maraş’ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir”

Bilmem bu cümle okuyucularda hangi geçmişi,hangi zulümleri,hangi çağdaşlığı,hangi demokratikleşmeyi,hangi aydınlık geleceği,hangi Cumhuriyeti sorgulatır ve anlatır bilemiyorum siz verin kararınızı?

Siz ders kitaplarından çıkartılan Kıbrıs Harekatından bahsettiniz de benim okul yıllarımda da okutulmuyordu o.Yoksa okutuluyordu da ben mi bilmiyordum eğer bilmiyorsam gerçekten çok şey kaybettim demektir ? Bizi biz yapan değerler dediğiniz şey  ülkemi resmi rakamlar 30 yıl-50 yıl diyebilir ama bence milyon yıl gerilere götüren KENAN EVREN PAŞAları karşısında PAŞAM diye mi seslenmektir?Yoksa ATATÜRK’e en büyük kötülüğü İSMET İNÖNÜ PAŞALARININ yaptığını bilerek PAŞAMIN sözü diye ortaya atılmak mıdır? Böyle karanlık düşünenlere neden aydın denip saygı gösterilir acaba bilmiyorum.

Bana bir şeyler devamlı yüklenmesin buna gerek yok bilgisayar değilim ben…Hangi genç açıp KIBRIS HAREKATINA bakıyor bunu tartışalım.Kaç kişi MİLLİ MÜCADELE nedir biliyor KAÇ GENÇ GEÇMİŞİNDEN HABERDAR, KAÇ GENÇ GELEĞİ HAKKINDA TAHMİN YÜRÜTEBİLİYOR?

Halkın itibarını kastederken bırakında Cumhuriyetten sonra birileri işini yapsın cepheye gitmesinden rahatsız olmayınız lütfen,bırakın VATAN HAİNLERİ bunlardan rahatsız olsun.Ben bahsettiğiniz  itibarı 24 şehitle(önceside) kaybettim onlara karşı bunu çok görmeyin ordan.Yapılanları göründe boş şeyleri görmeyin.Siz bu kadar düşünmeyin bırakın insanlara belki de SÜLEYMAN DEMİREL ders olmuştur ve doğruları görmeye başlamışlardır...

Son paragraf doğru bu ülkede bazı kişiler,kurumlar tarafından bazı şeyler göz ardı ediliyor ve arkasında durulmaması için elinden gelen yapılıyor gerçekten AFRİKA KABİLESİ yapılmak isteniyor ama bu sadece onların hayali…Hatayı yanlış yerde aramayın?Bizim basit bir sorunumuz yok CUMHURİYET ne zaman yok olur biliyor musunuz?

BENİM(bizim) GİBİ DÜŞÜNENLER KALMADIĞI ZAMAN...

Size ve MERKEL’e TÜRKİYEDEN kucak dolusu saygılar ve sevgilerimi yolluyorum….Sanırım oda sevmedi bu hükümeti ama olsun zeytin dalında fayda var ….

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: engin_a61 (10 Kasım 2011 - 09:21), iSM@iL DUZENLi (09 Kasım 2011 - 10:02), horoftera (07 Kasım 2011 - 21:08)
    • Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #4: 07 Kasım 2011 - 00:48 »
  • Yayınlama
  • Değerli kardeşim servet öncelikle bayramınızı kutlar size ve tüm İSLAM alemine hayırlara vesile olması temennisiyle, bu vesileyle site sakinlerine de aynı dileklerimi bildiririm.

Evet, kardeşim bu hükümet geldiği günden bu günümüze kadar hep yanlış içindedir. Çünkü kayıp olmakda olan Türk islam kimliğini kazanabilmemiz(çoğaldabilmemiz) için özal dan sonra bunlarda devam ettirdi. İnanan insanları her merhalede aşağlanmasını engelledi ne gerek vardı, üsdelik saygı görmelerine sebebiyet verdi. Bu insanların öz güvenini iade etmesiyle çok hata içindeler. Generalların,ergenekonun, çeteleri, terör odaklarının gercek yüzlerini deşifre yaparak büyük hata içindetir. Deprem olan bir şehirde cumhuriyet kutlamaları yapmamak büyük bir hata çünkü o insanlar kendilerini o kutlamalarla avutacaktı, hele 58 yakınını kaybeden bir kişi vardı 29 ekim cumhuriyet kutlamalarını dört gözle bekliyordu. Bu ülkenin otobana, tuble yola, okula, hastahaneye, her mahalleye sağlık ocağına, her şehirde havaalanına, bu kadar konut yapmaya, hastahaneleri, okulları yenilemeye v.s ne gerek vardı ki yangelip yatmak hortumlamak variken...?Evet kardeşim Askeriyenin itibarını düşünmen beni çok düşündürdü, ne cabuk unuttun 70 li 80 li yılları belkide yaşamamışsın çünkü şimdiki gibi uzakdaan seyrettin bilemiyorum. Bu kışlaların PEYGAMBER ocağıolmakdan çıkmış, bu ülkenin istibaratı istibaratı nereye vereceğini şaşırmış, pkk gibi gözü dönmüş aşağlık... terör örgütüne, çetelere, verdikleri istibarattan onur duydular sen bunlarımı savunuyorsun Türkiye artık nefes almaya başladı. Kardeşim senin anlattığın Türkiyede biz yaşamıyoruz bizim ülkemizde farklı icraatlar var, sen başka bir Ülkeden bahsediyorsun anladığım kadarıyla. Gercekden hangi görüşü savunduğunu anlamakda güçlük çekiyorum.Yazılarını önemsiyor takip ediyorum ama üzülerek söyluyorum yazıların seninle celişiyor. Senelerce bu insanları kandıran, dini inançlarını alaya alan mukalemun gibi renkden renge giren İslamcılarla islamcı, komınistle kominist,demokratla demokrat, ulusalcıyla ulusalcı, masonlarla mason, cematcılarla cematcı v.s... m... n... f... k... bir tarzda ülke yöneteni bu hükümeti karşılaştırıyorsun anlamakda güclük çekiyorum.Yanlış hatırlamıyorsam CUMHURİYET halkın kendi kendini yönetmesidir. Acaba şimdimi halk kendi kendini yönetiyor, yoksa 10-20-30-40-yıl öncemi taktiri size bırakıyorum.selam ve dua ile.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN, YAŞADIĞIN GİBİ İNANMAYA BAŞLARSIN.

Mehmet Ziya Biber 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: iSM@iL DUZENLi (09 Kasım 2011 - 10:02), horoftera (07 Kasım 2011 - 21:10), Aydın Akyol (07 Kasım 2011 - 01:07)
    • Süper Moderatör
    • *
    • 46 Mesajı Toplam
      73 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #5: 08 Kasım 2011 - 01:04 »
  • Yayınlama
  • Öncelikle tesekkür ediyorum, yurtdisinda buz tadinda bayramlarimizi yasamaya alistik artik.

Maalesef,Ahlaki degerleri! dahi Almanyayi aratmayacak duruma yaklasan Ülkemizdeki mutlulugunuzu dogrusu anlayamiyorum, sadece bir örnekle-bizler burda etin kilosunu 4,99 Euro ya yiyoruz, yaz izinimizde etin kilosu 23 TL idi, yaklasik 9 Euro, dünya markasi-Yerli üretim! ihracatiyla  dünyada bir numarali ülkede yillik kazandiklarimizla Türkiyede ancak 6 hafta! kalabiliyoruz, Akp kendinden olanlara özel maas veriyordur herhalde(Keske kendinden olmayanlarada verse) mutlulugunuzun tüm ülke capina yayilmasini ve daim olmasini dilerim.   

keske sizi de Merkel gibi bir "demir leydi" yönetseydi, Dünyanin bir numarali Leopard tanki`nin üzerinde saglam oturuyor cünkü temelini kendisi atmis, sizin gibi kagit ekonominin sahibi! degil, Rahmetli anam cok derdi, "elin atina binen tez iner" diye, insaALLAH ekonominiz suya dayanikli kagit üzerinde kurulmustur. bütün bunlari merkel`i cok sevdigim icin degil, durumunuzu iyi anlayip akp den baskasi olamaz-gelemez diyerek cok baglanmayin, son pismanligi bir insan zor kabullenir!

Alttaki belge, maalesef Akp nin geldigi cizgiyi(chp-dsp-ecevit ve tükenis) cok iyi belgeliyor, Akp alttaki belgeden cok ders cikarmasi lazim!

Ülkenin degerlerini koruyacaksiniz van`a da yollayacaksiniz, alt yapi olmayinca,Devlette de satacak bir sey! kalmayinca altdaki belgenin sahibinin basina gelenler sizin icin kacinilmazdir!

Bizler birlikte aglamiyoruz,sadece Türk askerinin(24 lerin) analari agliyor,bizi öyle uyutmaya calisanlar var, bakin sayin basbakanimiz meclis kürsüsünden aynen söyle sesleniyor, Türk askerini arkadan vuranlar! kimin taseronlugunu yapiyor? bu it sürülerinin kimin taseronlugunu yaptigini,ülkenin 10 yillik cumh-basb `larin haala bilmiyor! ve halkindan ögrenmeye! calisiyorsa, Ebru kardesim  ülkenin altini oyan-ihanetcileri nerden bilsin?

Ege bölgesinde yunanlar ve Kibris`ta rumlar tarafindan, doguda Erzurum ve civar illerinde ve Azerbaycan`da ermeniler tarafindan, Bosna`da sirplar tarafindan, Filistin`de yahudiler tarafindan, müslümanlara reva görülen iskenceler,katliamlar eger sizler icin taaaa mazide ve cookkk geride kalmis sayiliyorsa, ALLAH muhafaza felaketiniz yakin demektir, atalarimiz "Su uyur düsman uyumaz" demistir, "one minute" ler veya "mavi marmaraya" masum insanlari doldurup atese göndermeye benzemez yukardaki iskenceleri taaaa,cookkk uzaklarda görmek!

Bir kiz ögrenciyi basini örttü diye tahsilinden mahrum etmek veya Maras`ta bir Fransizin bacimin basörtüsüne uzanan elinin bir farki olabilirmi? maalesef en büyük yüzdeyle iktidarda olanlarin son iki! yilinda bile fransizin eli bacimin basinda duruyor!

Sayin Kenan Evren pasanin yönetimindeki Türk silahli Kuvvetlerinin ülke yönetimine el koymasina ve hazirladigi Anayasa sini öyle yada böyleTürk milletinin yüzde 92 si alkislariyla ve OY lariyla desteklemistir ve o tarihlerde! sizlerinde bilecegi gibi Türk milleti rahat bir nefes almistir, demokrasiye inanciyla övünenler , ozamanin sartlarina göre ortaya konan Türk Millet iradesine saygi göstermek durumundadirlar.

gecmiste yasanan olumsuzluklarla ugrasarak degil, sivil ve tam demokratik bir anayasaya öncülük! yaparak o zor zamanlari yasatmayacak,ülke insanina refah getirecek bir anayasayi basarmalisiniz, yüzde 50 ile iktidar siniz! hadi kolay gelsin?

Bana bir şeyler devamlı yüklenmesin buna gerek yok bilgisayar değilim ben…Hangi genç açıp KIBRIS HAREKATINA bakıyor bunu tartışalım.Kaç kişi MİLLİ MÜCADELE nedir biliyor KAÇ GENÇ GEÇMİŞİNDEN HABERDAR, KAÇ GENÇ GELEĞİ HAKKINDA TAHMİN YÜRÜTEBİLİYOR ? (Ebru Cobanoglu) - Bunlari bana degil! ülkeyi on yildan önceleri yönetenler eksik yapti ise ve son on yil icinde yönetenler ne kadar düzeltti? ise bir karsilastirma yapin farki görelim, pek fark olacagini sanmiyorum yinede dogruyu bilmek isterim? bu sorularin muhatabi önceki ve sondaki Milli egitim bakanlari olmasi gerek.

Almanlarin, Türkiyedeki Konrad-Adenauer vakfi, bir kac yil once ülkeyi 36 etnik parcaya bölmüs bir haritasi Gazetelerde yayinlaninca, icimizde beslenenlerin ihaneti dedik! aradan bir kac gün gecmedi, sayin basbakan meydanlarda! ülkedeki etnik! guruplari! saymaya! basladi, a,b,c,k,a,c,g,l,t  konrad-Adenauer vakfi kadar sayamadi amma yaklasti, bir basbakanin dersi etnik guruplari saymak olmamali! üstün-ekonomik calismalara hiz vererek etnik guruplarin öne cikmasini önlemek! olmali, yoksa siz bir basbakan ve yönetimi  olarak etnik gurplarla ugrasirsaniz bu guruplari azdirir önünü alamazsiniz, sizi daha dinlemezler, sehitleriniz 24 e katlanir! gec olsada, hizli, ekonomik ve adil bir anayasa calismalarinda basarilar dilerim.

Cumhuriyet ne zaman korunur biliyormusunuz? insanlari etnik yapilarina göre ayirarak degil! Ülkenin kalkinmasina canla,basla calisarak,sarilarak icinde yasayan tüm insanina sevdirebildiginiz ve onlara sorumluluk verebildiginiz katkiya ortak edebildiginiz zaman...

kagit üzerindede olsa, ülkedeki ekonomik kalkinmayi orda yasayan "mutlu" insanlar adina kücümseyemem, bu yolda iktidara basarilar dilerim.

her zaman, her yerde, herkese zeytin dali uzatmak zeytin dalini anlamsiz kilar,manasini kaybetdirir...

Almanya`dan Sizlere tüm Sitemiz sakinlerine, yazima yorum yazan kardeslerime  selam ve sevgilerimle

Hayirli Bayramlar dilerim...

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Servet Isıldar 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hatasız_kulolmaz (09 Kasım 2011 - 13:10)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #6: 09 Kasım 2011 - 02:46 »
  • Yayınlama
  • Aslında cümleye nasıl başlasam yorumunuzu nasıl evirip-çevirsem doğru yola getirsem de size cevap yazsam diye karın ağrısıyla uğraşıyorum… Yorumunuzdan ziyade öncelikle takıldığım husus benim,şu cümleme karşılık ;

“Size ve MERKEL’e TÜRKİYEDEN kucak dolusu saygılar ve sevgilerimi yolluyorum….Sanırım oda sevmedi bu hükümeti ama olsun zeytin dalında fayda var...”

Sizin şu yorumu yapmanız;

“her zaman, her yerde, herkese zeytin dali uzatmak zeytin dalini anlamsiz kilar,manasini kaybetdirir...”

Çok çok tuhafıma giden bir cümle Kavga ve dövüşlerin en büyük sebebidir HOŞGÖRÜSÜZLÜK,UKALALIK…Haddimi bilmişimdir hep.Üstadların yanında az konuşup çok dinlemişimdir sanırım bilmişliğim ondan ileridir !...Mazur görün zeytin dalı eğer ki yazımda bir hata yapıp yanlış bir anlaşılmaya sebebiyet vermişsem uzattığım güvercin gibi barışı simgeleyen sadece bir daldı MERKEL gibi kırdınız o dalı ama kırarken kendinizle çeliştiniz fark etmeden!Sizde bana bir zeytin dalı uzattınız benden “EBRU KARDEŞİM” diye bahsederken  ? Ben o dalı kırmayacağım ama sağ-sol-müslüman-yahudi-ateist üsluplu tartışmakta fayda var bildiklerimizi anlatmalı bilmediklerimizi ISRARLA ÖĞRENMEMEYE değil ÖĞRENMEYE çalışmalı ve alkışlanacak yerde alkışlamayı prensip edinmek lazım….

Size belgeli ya da edebi bir dille yorum yapmayacağım.Açık,net ve İSTİKRARLI bir duruşun meziyetlerini anlatmak vazifem …Sizin tatil anlayışınız beni enterese etmiyor maalesef bende size KEMER SIKIN,EKMEK BULAMIYORSAN PASTA YE diye beylik laflar etmem tıpkı sizin;

“Türkiyede ancak 6 hafta! kalabiliyoruz, Akp kendinden olanlara özel maas veriyordur herhalde(Keske kendinden olmayanlarada verse) mutlulugunuzun tüm ülke capina yayilmasini ve daim olmasini dilerim.”

Cümlenizle bana absürt bir şekilde karşılık verdiğiniz gibi.Saygı önemli bir husustur benim için.. Daha önceki yazılarımda “futbol ve siyaset zaaflarda ince bir çizgidir” demiştim.Hele ki sanal bir ortamda 3G li olunmadığı için kızmak,hararetlenmek ve lafının nereye gittiğini bilmemek,karşında birisi yokken atıp ve attığının kaleden dönmesi,pası arkadaşına atmaya çalışmak ve hakem düdüğü çalsın diye beklemek komik oluyor,üzülüyorum ben ….

Sizlere saygım; köyüme karşı hayranlığımın bir diğer adıdır benim için…Bu cümleye yazacak çok şey var ama ben SUSUYORUM ….Sadece şunu diyeyim AKP bana iş bile vermedi ????

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: m.z.biber (09 Kasım 2011 - 22:43)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #7: 09 Kasım 2011 - 02:49 »
  • Yayınlama
  • Bir diğer konu ;

“keske sizi de Merkel gibi bir "demir leydi" yönetseydi, Dünyanin bir numarali Leopard tanki`nin üzerinde saglam oturuyor cünkü temelini kendisi atmis, sizin gibi kagit ekonominin sahibi! Degil...”

“Lutheran bir papazın kızı olarak dünyaya gelen Merkel, doğululara karşıdır. Bu yüzden doğuluların ve solun tepkisini almıştır.”Bu cümleyi bana açıklayabilir misiniz demeyeceğim yazmamın sebebi o değil çünkü ; demir leydi olarak bahsettiğin sayın başbakanınızda nitekim birilerini mutlu edememiş.Bir ülkede herkes mutlu olursa bence o ülkede düşünen insan yoktur ve o ülke dibe vurmaya mahkumdur !... Çok şükür ki zıt fikirler yeni dogmalara ev sahipliği eder …Demir leydi dediğiniz bakanınız çok liberal ya siz Türkler için ne yaptı orada?Affınıza sığınıyorum ben biraz cahilim bana demir leydiniz bizim başımızda olsa neler yapabileceğini daha anaokulunda Türklere hıristiyanlık dersini zorunlu kılıp(birkaç tane var zorunlu olmayan) nasıl bir demirlikle karşı karşıya kaldığınızı, PKKya destek verirken ülkemde hangi PKK sorununu çözeceğini,kendi ülkesinde ırkçılıklara izin verirken benim ülkemdeki VATAN HAİNLİĞİNİ nasıl soyutlayacağını ve en önemlisi benim ülkemdeki kaç faili meçhule el atıp bir destanla onları içeri tıkacağını ve bunu ne zaman yapabileceğini bana SİZ ANLATIN….Bana Merkel’in iktidarlığından sonra K.K.RUM kesiminin dahi davet edildiği AB zirvelerine neden ŞANSÖLYEden önce Türkiye’nin davet edildiğini açıklar mısın? Ben bilmiyorum …. Biz ALMANYA’yla kardeşsek SİZ GURBETÇİLERİMİZ zulüm görmesin diye…Biz ALMANYA’yla kardeşsek tarihteki ahd-ı vefa içindir hala (!) (diplomasiyi bırakın kenara)

Bir diğer konu;

Şimdi değerli büyüğüm Servet Işıldar siz;

“Cumhuriyet kurulali, Türkiye`nin en zor zamanlarinda bile 29 ekim cumhuriyet bayrami kutlanmisdir.”

Demediniz mi yoksa ben bunu başka bir yazıdan mı alıntı yaptım?Buna ait sunduğum belge alkışlanmalıydı, bakın bilmediğiniz bir şeyi öğrettim ben size?Siz ise tıpkı muhalif bir lider gibi bana verdiğiniz cevaba bakınız:

“Alttaki belge, maalesef Akp nin geldigi cizgiyi(chp-dsp-ecevit ve tükenis) cok iyi belgeliyor, Akp alttaki belgeden cok ders cikarmasi lazim!”

Sanırım MHP-ANAP diyecektiniz klavyenizin tuşu bozuktu CHP-ECEVİT dediniz?...18 Nisan 1999 seçimlerinde CHP %10 luk barajı DEHAP aşkı yüzünden aşamadı... Ecevit DSP başkanıydı Ecevit diye bir parti yoktu….O zaman gelelim ne vaad ettiler neler yaptılar ve neden bittiler? Ama bu çok uzun zaman alır tartışmak isterseniz buyurun çözelim hemen !!!

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: omercobanoglu (10 Kasım 2011 - 22:55), engin_a61 (10 Kasım 2011 - 09:23), m.z.biber (09 Kasım 2011 - 22:43), horoftera (09 Kasım 2011 - 12:16)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #8: 09 Kasım 2011 - 03:04 »
  • Yayınlama
  • Bu cümleyi üzüntü içinde okudum ;

“Türk askerini arkadan vuranlar! kimin taseronlugunu yapiyor? bu it sürülerinin kimin taseronlugunu yaptigini,ülkenin 10 yillik cumh-basb `larin haala bilmiyor! ve halkindan ögrenmeye! calisiyorsa, Ebru kardesim  ülkenin altini oyan-ihanetcileri nerden bilsin?”

Oynanan oyunları görüyorsam,Türkiye’de yaşayan dinine,milletine,vatanına, bağlı bir evlat yetiştirmekse gayretim,sadece adım geçsin diye yorum için yorum yapmıyorsam ve yaptığım yorumlarda ,yazdığım yazılarda birilerine ,bir yerlere uzaklara sesimi duyurmaya çalışıyorsam ve öğretebiliyorsam,okutabiliyorsam yazdıklarımı ; doğru bendeki cehalet çok büyük …Siz ALMANYA’dan Türkiye’yi görebilir, tanıyabilirsiniz ama ben bu vatanın evladı olarak  tanıyamam.Siz ihanetçilerin isimlerini yazarsınız ben sadece okurum,bilemem…  Çünkü bende araştırma kabileyeti yok,bende gördüklerini unutmayacak kadar,iyiliğide kötülüğüde ayırt edebilecek kadar vicdan da yok… Güçlü bir hafızada yok zaten….Çünkü ben okuma-yazmayı yeni öğrendim,ben yeni doğdum  geçmişten haberdar değilim haklısınız EBRU KARDEŞİNİZ nerden bilecek ki konuşuyor!....Ebru hiç gazete mi alıp okuyor?Ebru kaç solcuyu karşısına alıp tartıştı ki bu ülke için ?Kaç kişiye söz geçirdi?Kaç kişinin karşısında dik durdu ki şehitleri için?Kaç PKK’lı alıp karşısına saatlerce vatanını anlattı ???Sadece aydınların işi değil miydi bu anlatmak,öğretmek ?...Ama aydınlar cahillere anlatır hiçbir bilgi sahibine bir şey anlatamaz,KORKAR...

Haklısınız...

Benim yapabildiğim tek şey körlere kulaklarını kullandırtmak,sağırlara ise gözleriyle görmeyi öğretmektir.Vatan hainlerinin vicdanını törpülemektir benim görevim, ben mutluyum...

Unutmadan bazı sorularım için bunları bana sormayın demişsiniz bu yazıyı on yıl öncesi ve sonrası yazmadı ki siz yazdınız ben onlara neler soruyorum siz biliyor musunuz ama site muattabım sizdiniz…Rahatsız olduysanız BAZI SORULARIMDAN ben bu sayfadan yine saygı çerçevesinde hiçbir şey bilmesem de haddimi bilerek çekiliyorum …. Zeytin dalımı kırdığınız için sadece selam ve dua ile hiç bir soruma yorum yazmanıza gerek yoktur...

..........................................................

Bu konuya yazacak cevap çok.Lakin yazacak yer yok
    Öğretmeye vaktimde çok,maalesef anlayacak lugat yok...
    Bizim boş siyasete karnımız da tok,
    Üzgünüm ki bizde siyasi bir irade yok...

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: osman6189.tr.gk.if (11 Kasım 2011 - 00:50), iSM@iL DUZENLi (10 Kasım 2011 - 08:32), m.z.biber (09 Kasım 2011 - 22:46), horoftera (09 Kasım 2011 - 12:18)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #9: 09 Kasım 2011 - 13:50 »
  • Yayınlama
  • yazdıklarınıza harfiyyen katılıyorum servet abi düşünüyorumda sizin yazdıklarınızı ben yazsaydım acaba ? bu kadar hafif eleştirilerle geçiştirilirmiydim ...

Bugün bayram…
    Elimizi vicdanımıza koymak için bir vesile daha.
    *
    (Kurbanını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayana veya fakir fukaraya dağıtana ne mutlu… Komşulara rüzgâr yapmak için kurban
    doğrayıp, o kurbanı kendi buzdolabına istifleyenlerin ise, rüyasına angus girsin inşALLAH.)

bukadarda olmaz
    Bırakın ülkemizi,dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir cahiliye dönemi yaşanmamıştır.9 yılda ülkeye olumlu anlamda bir çivi bile çakılmamışken ülkenin nasıl çivisinin çıkarıldığını toplum olarak göremememiz bizleri gelecekte çocuklarımız önünde yerin kaç kat dibine sokacak acaba???

fener cepçileri dışarıda. bu fenerin ışığı içine doğru yanıyor .insanlar şehit ateşleriyle yanıyor bu insanlar kaba etlerini kurtarma derdinde.birde mecliste kapalı oturum var,millete kapalı pkk ya açık bravo ya.terörle mücadele silivride,teröristlert mecliste bravo akıl akıl gel burnuma takıl.hani herşey şeffaftı milletten gizliycek ne var.ama herşeye rağmen innadın ATATÜRK çüyüz.innadına NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

yılmaz özdilin köşe yazısı aklıma geldi birden

24 şehit daha.ben tüm şehitlerimize ALLAHtan rahmet diliyorum.ama bu hükmetle kemikleri sızlıyan şehitlerimize nekadar rahmet olur bilemiyorum.

18 gazi daha.
    Yazacağız elbette.
    Ama…
    Önce düne gidelim hele.
    Yazmazsak dünü… Bugüne nasıl geldiğimizi anlamak imkânsız çünkü.

Beş polis şehit edildi.
    Yanında, bir bebek, iki sivil.
    Gazeteler haberi şöyle verdi…

Güroymak’ta hain pusu
    Güroymak’ta sekiz şehit
    Güroymak’ta kahpe mayın
    Güroymak’ta hain saldırı

Yok öyle!

Cumhurbaşkanı, orasını “Norşin”
    ilan etmemiş miydi kardeşim?

Ayakta alkışlamamış mıydınız? “Norşin müjdesi” manşetlerini atan Uganda basını mıydı? “İstanbul’a Konstantinapolis mi diyeceksiniz?” diye soranlara “iki cihanda lekeli” damgası yapıştıran siz değil miydiniz? Aslında Ermenice olmasına rağmen, Kürtçe zanneden BDP’li belediye, anında meclis kararı çıkarıp, Güroymak’ı resmen Norşin yapmamış mıydı?

E hani Norşin şimdi?

Açılım yaparken…
    Norşin.
    Açılım patlayınca…
    Güroymak.
    Öyle mi?

Yoksa, Çukurca’ya Kürtçe isim vermediğimiz için mi verdik acaba 24 şehidi?

''ABD Emperyalizminin, AB işbirliği ile, Ortadoğu’da aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 24 ülkenin sınırlarının ve rejimlerinin değiştirilmesi projesi olan Büyük Ortadoğu Projesi veya yeni adıyla Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile Müşterek bir Gelecek ve İlerleme için Ortaklık İnisiyatifi ülke içerisindeki işbirlikçilerin hizmetleri sonucunda dört nala hedefine ilerliyor.
    Büyük Ortadoğu Projesinin, Türkiye’ nin bölünmesi aşaması veya ayağı 3 Nisan 2003 günü, dönemin Başbakanı Gül ve ABD dışişleri Bakanı Powell arasında gerçekleştirilen 2 sayfalık 14 maddelik gizli anlaşma ile ilk somut adımını atmıştır.

1. Türk askeri Irak’ın kuzeyinden çekilecek

2. Sınır harekâtlarına son: Türk ordusu bundan böyle hangi gerekçeyle olursa olsun, sınır ötesi harekâtta bulunmayacak. PKK/KADEK’in Türkiye egemenlik alanı dışında takip ve bastırılması harekâtlarına da son verilecek

3. PKK’ya askerî harekât için ABD’den izin

4. Türkiye’ye ambargo ve askerî yaptırım tehdidi: Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/KADEK’e karşı ABD askeri makamlarına bilgi vermeden ve izin almadan harekât yapacak olursa, ABD hükümeti, “Kürt halkına karşı şiddet kullanıldığı ve soykırım uygulandığı” çerçevesi içinde uyarıda bulunma hakkını kullanabilecek. Bu durumda ABD gerekli gördüğü ambargo ve silahlı müdahale gibi siyasal ve askerî yaptırımları saklı tutacak.

Gizli anlaşmanın ilk 4 maddesi, 2003 tarihinde Süleymaniye Çuval olayı ve AKP hükümetinin aldığı kararlar neticesi sonucunda Türk Ordusu Irak’ın Kuzeyinden çekilmiş, o tarihten sonra kapsamlı sınır harekatına girişememiş ve oradaki meydanı ABD güdümlü peşmergelere ve PKK ya bırakmak zorunda bırakılmıştır. Bu arada AKP tarafından Sınır Muhafaza Genel Müdürlüğü (SMGM) ve görevleri hakkında hazırlanan kanun tasarısınıda bu bağlamda görmek gerekir. Bu kanun tasarısı ile AKP hükümeti bir taşla iki kuş vurmaktadır. Birincisi TSK’yı, gizli anlaşma maddesi uyarınca sınırlardan tamamen uzaklaştırmak ve buraya kendi birliklerini yerleştirmek

5. ABD’nin İran ve Ortadoğu harekâtlarına aktif destek ve katılım:

6. Türk ordusunun asker ve silah gücünde indirim

İşte gizli anlaşmanın en önemli maddesi. İşte Ergenekon, Balyoz, Sarıkız ve diğer uydurma, ABD patentli ve seneryolu davaların oluşmasını sağlayan madde. İşte Türk Ordusunda, Asker gücünde indirim yapılmasını sağlayan madde, işte Asker gücünde indirim demek, komutanların esir alınması demek olan madde, işte uydurma ihbar mektupları, ne idüğü belirsiz gizli tanıklar, sahte belgeler, sehven oyunları ile onbinlerce Askerden sorumlu olan Kahraman Türk Subaylarının esir alınmasının nedeni, işte Türk Ordusunun moralinin bozulmasını sağlayacak olan saldırıların yapılmasının nedeni, işte Türk Ordusunun, Millet gözünde güvenirliliğini kaybetmesini sağlamak için yandaş medyaya servis edilerek yayınlanmasını sağladıkları saçma sapan belgelerin nedeni,

7. Irak’ın kuzeyinde kurulan kukla devlet Türkiye tarafından resmen tanınacak

8. PKK/KADEK elemanlarına geniş kapsamlı af: Abdullah Öcalan ve diğer dört lideri dışında bütün PKK/KADEK yönetici ve elemanlarına geniş kapsamlı af çıkarılacak

8. PKK/KADEK elemanlarına geniş kapsamlı af: Abdullah Öcalan ve diğer dört lideri dışında bütün PKK/KADEK yönetici ve elemanlarına geniş kapsamlı af çıkarılacak

10. Belediyelere özerklik: Kamu Reformu Yasası ve yeni Yerel Yönetim Yasaları hızla çıkartılarak, Türkiye’deki Kürt nüfusun yoğun olarak yaşadığı şehir ve kasabaların belediyelerinin özerkleşmesi süreci kararlı olarak yürütülecek

11 inci maddelere bakıldığı zaman, AKP hükümeti, uygulamaları ile bu gizli anlaşmaya ne kadar sadık kaldığı görülecektir

12. Kıbrıs’ta Denktaş devredışı bırakılacak ve Annan Planı küçük değişikliklerle uygulanacak

13. Ege’de Yunanistan’ın taleplerine esnek tutum: Ege kıta sahanlığı konusunda Türkiye, Yunan doktrinine daha esnek davranacak, Türk jetlerinin uçuş alanı daraltılacak, sık sık ortaya çıkan “it dalaşı” sorunu Yunanistan rahatsız edilmeden çözülecek

14. Ermenistan’a yönelik kısıtlamaların kaldırılması:

ABD’nin Projesi, ‘’ver kurtul’’ taktikleri ile hayata geçiriliyor. As istiyor, Eş veriyor. İkinci bir İsrail kuruluncaya kadar, Türkiye bölününceye kadar ABD tarafından istenilen her parça lokma lokma koparılıyor.

Buna karşın bizler ne yapıyoruz?

• Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #10: 09 Kasım 2011 - 13:55 »
  • Yayınlama
  • Unutmadan servet abi  eğerki yazımın devamı gelmesse bilki sitede engellenmişimdir çünkü ülkedemizde olduğu gibi bi taraf olmassan bertaraf olmaya konuşanlar sus (turulmaya) mahkumdur sevgilerimle :D  ...

• Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #11: 09 Kasım 2011 - 17:19 »
  • Yayınlama
  • EBRU ÇOBANOĞLU

Kabul edin artık deve kuşu misali saklamaya gerek yok   saygınlığınız falan kalmadı. keşke sana hak verebilsem ama olmuyor işte. kazan kazan politikası uyguluyorsunuz diye memleketin burnunu foseptik çukuruna soktunuz.çıkaramıyorlarda. ondan sonra hataları belli olmasın diye sağa sola sarıyorlar. ve yine malesef senin gibi düşünenler  ise herzamanki gibi pembe tablo çizmeye devam ediyorlar. birgün anlamak istemediklerinizi çok net anlayacaksınız ama vatan için işişten geçmiş olacak. senin gibi düşünenlerin yanında biz de yanacağız malesef. durum kurtulıuş savaşından öncesinden daha vahim malesef ama anlayabilene. sana laf yetmez. sen bildiğin yolda devam et. uyu gaflet uykunda ALLAH (C.C.) rahatlık versin. yandaş medyanın haberlerini de kayda al yattığında masal niyetine dinlersin.

Dini ile siyaseti vatanı ile makarnayı ayıramayanlardan bişey beklemiyorum :)

hatasız_kulolmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (09 Kasım 2011 - 17:46)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #12: 09 Kasım 2011 - 17:46 »
  • Yayınlama
  • İşte bak günlerdir uykum kaçmıştı bizim HATASIZKUL (olmaz)olan arkadaşımız nerede diye !....

Ben nasıl başbakanın gösteriş budalalarının eğlencesini tarumar edip ortayı ÇAKMA ATATÜRKÇÜLERE bıraktığına kızdıysam site yöneticilerimizede nick engellediği için bir o kadar kızıyorum aslında...Bu gün Pedaliza olan yarın hatasız kul olarak dönüyor...Şİmdi bu yorumu yapan muattabım kim merak ediyorum sen mi yoksa arkadaşınız mı?
    Ben cehaletin örgütlü eyleme dönüşmesinden çok korkuyorum...Ayrıca;
    "Cahille sohbet etmek zordur bilene cahil ne gelirse söyler diline!" Yorumlardan sonra gülme nickiniz çok güzel size gülmek yakışıyor ama nedense son gülen oluyorsunuz hep ben üzülüyorum böyle olunca  ...... Yorumum istediğiniz gibi oldu mu?

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: m.z.biber (09 Kasım 2011 - 22:54)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #13: 09 Kasım 2011 - 18:13 »
  • Yayınlama
  • bunu yazanın kim olduğu çokta önemli değil siz kaçış yolu arıyorsunuz ebru hanım siz ve sizin gibi düşünenler bu yola baş vuruyor ben engellemek derken ( birnaz) hanımefendiyi yaptığı siyasetlerden dolayı  engellediklerini siteye giremediğini biliyorum bi taraf olmassan bertaraf olursun mantığı siz ve sizin gibi düşünenlerde vardır ...

• Administrator
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      31 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #14: 09 Kasım 2011 - 22:15 »
  • Yayınlama
  • Konuyu bölmek başka bir alana kaydırmak istemiyorum ama ufak bir ekleme yapma gereği hissettim.

Köyümüzün "muhafazakar" bir köy olduğu bir vakîa (gerçektir), neticede burası, beğenin ya da beğenmeyin,  2010 Referandumuna %98 oranında Evet diyen; 2011 Milletvekili seçimlerinde de %89 oranında Ak Parti'ye oy veren bir köyün sitesi.  Ancak bu oranlar hiçbir zaman başka seslerin, düşüncelerin varlığını engellememiştir. Nitekim yıllardır gerek Sn. Servet abimiz olsun gerek Sn. İsmail Hakkı Biber olsun burada özgürce yazmakta ve yazıları ilgiyle okunmaktadır.

Bu yüzden, "hatasız_kulolmaz", bu gerçeklerin farkında olarak, "Birnaz" adlı kullanıcı üzerinden sitemizi yersiz ve mesnetsiz bir şekilde karalamamınızı rica ediyorum sizden. Söz konusu olayda, sitemizi haksız yere töhmet altına bırakan iddialara karşı uyarılar yapılmış ve gereği yapılmıştır.

Saygılarımla.

• Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #15: 10 Kasım 2011 - 02:32 »
  • Yayınlama
  • Ebru hanım iste senin kapasite bu kadar. Sana bir tavsiye sadece nefes alarak yasama.bilirmisin bir söz vardır; KÖRLERİN ÜLKESİNDE TEK GÖZLÜ CANAVAR KRAL OLURMUŞ.çakma diye adlandırdığınız çoğunluk bir gün gelir o saydığınız lafları size yedirir mama yerine...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.!!!

İnsanların nasıl geçindiğinden bi habersin bak sana bi fıkra anlatayım...abd, ingiliz ve türk maliye bakanları bir araya gelmiş. kamu çalışanlarının durumlarını görüşmektedirler. abd maliye bakanı der ki: bizim araştırmalarımıza göre kamu görevlilerimizin bir aylık geçimi için 1000 dolar gerekiyor. biz onlara 1500 dolar veriyoruz. bunun 1000 dolarını çeşitli ihtiyaçlarına harcıyorlar, 500 dolarını nereye harcıyorlar bilemiyoruz.

İngiliz maliye bakanı sözü alır: bizim araştırmalarımıza göre kamu görevlilerimizin bir aylık asgari geçim endeksi 1000 sterlin. biz çalışanlarımıza 1400 sterlin veriyoruz. 1000 sterlin'ini çeşitli ihtiyaçlarına harcıyorlar. 400'ünü ne yapıyorlar bilmiyoruz. bizim maliye bakanı sözü alır: bizim kamu çalışanlarının asgari bir aylık geçimi için 2000tl gerekiyor. biz 600 tl veriyoruz. gerisini nereden buluyorlar bilemiyoruz

Toplum sadece spor haberi okumaktan... sadece yemek tariflerini almaktan... sadece alışveriş, magazin... ve diğerlerini bırakmadıkça adam olamayız. Ülkesinin gündemini bilmeden yaşayan insanlar, kulaktan dolma sözcüklerle hareket eden insanlar, özgürlüğünün kısıtlanmasına ses çıkartmayıp ülkemiz çok iyiye gidiyor deyip kendini avutan insanlarımız oldukça adam olamayız...

• Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #16: 10 Kasım 2011 - 02:54 »
  • Yayınlama
  • Ebru hanım size volkan konağın sözünü söylemeden geçemeyeceğim

pes etmek yok karamsar olmayın çok kalabalığız bu tipler çürüyen diş kadar kısa ömürlüdür ...Mustafa kemali sevmeyenle ahbablık etmem diyor neymiş bazı kesimler anıtkabiri ziyaret etmiyormuş aman etmesinler onlar girerse anıtkabiri dezenfekte etmek gerek diyor . çokta doğru söylüyor ...

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #17: 10 Kasım 2011 - 09:30 »
  • Yayınlama
  • Aslında ben tamamen siyaset kokan yazının içeriğinden daha çok başlığa taktım.. 'Cumhuriyet' kelimesi tek başına ne anlam ifade eder onu da anlayamadım..acaba önüne başka bir kelime koymaktan imtina mı edildi.. düşünüyorumda eğer önüne mesela 'Demokratik' kelimesi konularak 'demokratik Türkiye Cumhuriyeti' olsa herhalde yazının içindeki bir çok konu işlenemeyecek, dayanaksız kalacaktı.. çünkü özellikle bu dönemde yapılan atılımların çoğu demokratikleşme adınadır.. ha birilerinin kafasında başka düşünceler varsa o zaman da Cumhuriyet kelimesinin önüne arzu ettikleri kelimeyi koysunlarda bizde anlayalım..

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #18: 10 Kasım 2011 - 09:37 »
  • Yayınlama
  • Ayrıca anıtkabirden önce birilerinin beyinlerini dezenfekte etmesi gerektiği kesin...

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Aktif Visirli
    • *
    • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
    • 40 Mesajı Toplam
      47 Kere Beğenildi
    • GSM: 05337352022
    CUMHURİYET YERLE BİR!
    « Yanıtla #19: 10 Kasım 2011 - 21:47 »
  • Yayınlama
  • öncelikle selam sevgi ve dua ile,

bir çoğunu okudum, fevkalade güzel bezen sert bazen yumuşak.

ama gerçeklere bakalım biraz da,

öncelikle muhafazakar toplum dediğiniz visir köyüne bir bakalım....
    imandan ahlaktan nasibini almamış bir toplumuz, her gelen sevdiğim insanlar köyde yaşanılacak bir konu olmadığını dile getirince bunlar söylemek geldi içimden. dedikodu almış başını gitmiş sonra muhafazakar diyoruz? bu burada kalsın.

sevgili servet abim düşüncelerine son derece saygılıyım ve 1999 depreminde 20 binden fazla kayıp verildi ve kutlamaların yapılamaması gayet normal, velevki günümüzde yapılan konu ise hassasiyetle karşılanacak bir konu olmuştur. tartışılır.
    ama benim gördüğüm gerçek konu T.C. de hükümet olan kim olursa olsun gider amerikadan icazetini alır buna Sn erbakan hocamızda dahil. o zaman şöyle düşünelim. bugün cumhuriyet ve ATATÜRK dinamikleri yerle bir bu en doğrusudur. bahis ettiğiniz ekonomik konularda da haklısınız. herkes yazdı belge gösterdi ama beni bu samimiyete kimse inandıramaz... inanmam çünkü ben aynı samimiyette değilim. yalanlarla yaşayan kendinden başkasını önemsemeyen bir toplum haline dönüştük. itaat etmememiz gerekn yere itaat ettrildik. ATATÜRK: TÜRK ÖĞÜN ÇALIŞ GÜVEN dedi ama hiçbirimiz ATATÜRK ün söylmelerini anlayıp hareket edemedik maalesef. geçmişinle övün düşmanlarını gör, en iyisini yapmak için çalış övgüvenin çok iyi olsun demiş. asaletimizi ön planda tutmuş. bu şekli ile göremedik ve ATATÜRK özdeyişleriyle alay eder hale geldik. Cumhuriyet çoğulculuktur. ATATÜRK İslam dinini önemseyerek adımlar atmıştır. bunları daha göremeyen küfür eden topluluğuz. bunların ışığında AK parti hükümeti %40  doğru yapıyorsa %60 yanlış yapıyordur. ilerlemek adına verilen iltimaslar ve toleranslar nereye kadar.hiç dikkatinizi çektimi bilmem israil tüm füzelerine  nükleer başlık takıyor! acaba neden? füze kalkanı bizi koruyacak mı bizim füzelerimizi mi vuracak bunu 10 yıl içerisinde göreceğiz. hala uykuda olanlar, farklı bakış açısı deneyin. birilerini ciddi anlamda kayırıp zengin eden zihniyetin HAK ölçüsünü merak ediyorum. onları savunanların yarın olduğun kral öldü yaşasın yeni kral deyişlerini duyar gibiyim. vesselam....

Facebook Yorumları

Twittear