CÜBBELİ HOCA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CÜBBELİ HOCA  (Okunma sayısı 42093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
CÜBBELİ HOCA
« Yanıtla #20: 21 Ocak 2012 - 01:35 »
  • Yayınlama
  • Herkesin yorumlarını okudum ne deseniz haklı gibi duruyorsunuz ben hiç birisini tam olarak tanımadığım için pek fazla yorumda yapmak istemiyorum ama Cübbeli hocayı ilk gördüğümden itibaren sevdim tamamen iftiraya maruz kaldığını düşünüyorum ALLAH Metrisi Medreseye çevirsin diye onu  oraya düşürdü zaten cemaatinede karşı sempatim var ama Adnan Oktar'ı görünce iblis görmüş gibi oluyorum...İnsanları birbirine sevdiren de nefret ettirende ALLAH değilmi???
         Böyle başkaları hakkında hakaret etmen çok yanlış bir şey. İblise benzettiğin kimse bizim karadeniz kanallarına da sürekli çıkan biridir. O halde o kanalları da hiç izleme.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #21: 21 Ocak 2012 - 01:45 »
  • Yayınlama
  • Sana uzunca yorum yaptım ama bilgisayarımın azizliğine uğradım beklerseeniz yazıyorum.Mevlananın Ne olursan ol yine gel hoşgörü dizelerinide yanlış anlayıp böyle olaylarla bağdaştırmayın. Mesneviyi severek okuyorum.Zor bir kitap.Eğer ki aklım başımda okuyorsam o beyitlerden o anlam çıkmıyor ister,kafir ol,ister mecusi diyor tövbeni bozsanda yine gel ... Yani; dinimiz hoşgörü dini ümitsizliğe kapılacağın bir din değil diye bahsediliyor ama sen bilirsin Mesneviyi  de anlatmayayım ben...

Aydın akyol-Alıntı:

"Meyve veren ağacı taşlarlar demişler. kendisine yapılan bayan müritleriyle zevki sefa hayat yaşadığı, uyuşturucu müptelası biri olduğu vb. çok sayıda ahlaksız iddialar iftiradan öte gidemez."

Heh yazımın ana kısmına gelmişsin.GÖRDÜĞÜNÜN YARISINA DUYDUĞUNUN HİÇ BİRİNE İNANMA....İnsanları anlık karelerle değerlendirme diyorum bende, yanlış bunun neresinde.Siz Adnan hocanızı gerçek hocalarla aynı terazide aynı kefeye lütfen koymayınız. Adnan Oktar içinde bu yazıyı yazmam için gerçekten alimliğine inanmam gerekir ki inanmıyorum...

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #22: 21 Ocak 2012 - 01:53 »
  • Yayınlama
  •      Size bir şey daha sormak istiyorum. Diyorsunuz ki Harun Yahya hoca kimi programlarda manken gibi kızlarla sevgilileriyle konuşur gibi konuştu. Yukarıda işin aslını anlattım. O halde ben de size soruyorum. Cüppeli Ahmet Hoca da plajlarda bikinili bayanlarla jetskilere binerken görüntülendi. O halde Cüppeli Hoca çok çok daha büyük suç işledi. Yanlışmı? Ne diyorsunuz buna?

O jetteki kadın değil erkekti soruyu düzeltip öyle sorabilirsin ?Cevap vermememin sebebi yanlış yorumlayarak soruyu sorduğun için.Ben bu yazıda üstüne basa basa "beynininzde şekillendiripte kendi hayal dünyanızda bile kurduğunuz düşüncelerle karşınızdakine hüküm giydirmeyin" dedim.Konu Cübbeli değil konu "hüküm,yargı,iftira,önceler ve sonralar.YANLIŞ ANLAŞILMALAR,çaresizlikler" .... Bunu almanızı istedim bu yazıdan ki kişi hakkına girip kendinizde günaha girmeyin ve karşınızdaki insanı uçurumlara itmeyin ama ANLATAMAMIŞIM ÜZÜLDÜM....

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #23: 21 Ocak 2012 - 02:00 »
  • Yayınlama
  •      Top sakal ve takım elbisede dinin yaşagı olmadığını söyleyen zihniyet mankenleri karşısına alarak beni seviyormuşun cok güzelsin gibi kelimeler kullananmanın caiz olup olmadığına bi fetva ver bakalım
        Koyun gibi insanlarımız var tam bu adamın arkasından giden varmıdır diye düşünürken arkadaşın biri cıkmış nur cemaatiyle veya ismailağa cemaatiyle bu adamı karşılaştırıyor pes doğrusu
         Ömer kardeşim top sakalın dinimizce caiz olup olmadığını en güvendiğin islami sitelere gir öğrenirsin. Ama gene söylüyüm sana. Top sakal sünnet değil ama caiz olan bir şeydir. Sünnet olan ise hacı sakalıdır. Lakin hacı sakalı bırakmıyan günahkarmı olur? Hayır. Mesela şöyle örnek veriyim, İslama bugün çok büyük faydası olduğundan hiç şüphe duymadığım ve 15-20 yıldır içerisinde bulunduğum Nur cemaatinin önderi Fettullah hoca hacı sakalımı bıraktı. Sizden ricam iyi araştırmadan kimse hakkında böyle hakaretlerde bulunmayın yoksa burada günahkar duruma düşersiniz.

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #24: 21 Ocak 2012 - 02:01 »
  • Yayınlama
  • Son olarak bu herkesin düşüncesidir umarım;

"KİM BENİM HAKKIMDA NE DÜŞÜNMÜŞSE ANLAMADAN YA DA ANLIK BİR KAREYLE BENİM HÜKMÜMÜ VERMİŞSE.ÖNCEYİ BİLMEDEN SONRAYI DÜŞÜNMEDEN BENİ KENDİ FİKRİNDE ŞEKİLLENDİRMİŞSE VE HELALLİK İSTEMEMİŞSE RABBİME SIĞINIRIM.

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #25: 21 Ocak 2012 - 02:18 »
  • Yayınlama
  • Sana uzunca yorum yaptım ama bilgisayarımın azizliğine uğradım beklerseeniz yazıyorum.Mevlananın Ne olursan ol yine gel hoşgörü dizelerinide yanlış anlayıp böyle olaylarla bağdaştırmayın. Mesneviyi severek okuyorum.Zor bir kitap.Eğer ki aklım başımda okuyorsam o beyitlerden o anlam çıkmıyor ister,kafir ol,ister mecusi diyor tövbeni bozsanda yine gel ... Yani; dinimiz hoşgörü dini ümitsizliğe kapılacağın bir din değil diye bahsediliyor ama sen bilirsin Mesneviyi  de anlatmayayım ben...

Aydın akyol-Alıntı:

"Meyve veren ağacı taşlarlar demişler. kendisine yapılan bayan müritleriyle zevki sefa hayat yaşadığı, uyuşturucu müptelası biri olduğu vb. çok sayıda ahlaksız iddialar iftiradan öte gidemez."

Heh yazımın ana kısmına gelmişsin.GÖRDÜĞÜNÜN YARISINA DUYDUĞUNUN HİÇ BİRİNE İNANMA....İnsanları anlık karelerle değerlendirme diyorum bende, yanlış bunun neresinde.Siz Adnan hocanızı gerçek hocalarla aynı terazide aynı kefeye lütfen koymayınız. Adnan Oktar içinde bu yazıyı yazmam için gerçekten alimliğine inanmam gerekir ki inanmıyorum...
          Biraz sizi düşünmeye davet ediyorum. Jet ski gibi jet hızıyla giden bir araçla plajlarda dolaşıcaksınız gözünüze hiç bir şey takılmayacak. Siz de göz zinası yapmayacaksınız. Siz bu durumlara düşmüş başka bir hoca daha söyleyebilirmisiniz bana

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #26: 21 Ocak 2012 - 07:16 »
  • Yayınlama
  • Arkadaşlar bir şey sormamda mahzur varmı?

Kıybet nedir?
    - Başkasının kusurunu ondan izinsiz yaymak deyil mi?

Videolardan kimin kime ne dediği belli deyil ki hem düplor olmadığı ne malum siz kendi gözünüzde şekillendirebilirsiniz bu kesin böyledir deme hakkına sahip değilsiniz.

İmamı azama sormuşlar atınızın kac ayağı var? İmamı azam attan inerek atın ayaklarını sayar ve dört der.

Sanırım bu misalde cok şey var...

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (21 Ocak 2012 - 18:57)
    • Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 349 Mesajı Toplam
      550 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #27: 21 Ocak 2012 - 08:45 »
  • Yayınlama
  • Değerli arkadaşlar Ebru hanım yazmış olduğu köşe yazısı "Cubbeli Hoca" yazısı yapılan yorumlarla amacının saptırıldığının kanısındayım. İsterseniz burada konu ile alakalı yorumlar yapalım diğer hocaları ya da belli bir grubun liderlerinin karşılaştırılmasını farklı bir başlık altında tartışalım. Zira böyle mükemmel bir konunun zayi olmasına gönlüm razı değil.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (21 Ocak 2012 - 18:57)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #28: 21 Ocak 2012 - 08:47 »
  • Yayınlama

• <a href="http://www.dailymotion.com/video/xl7t3d_adnan-oktar-kurandan-iki-ayet-bile-okuyamady_news" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xl7t3d_adnan-oktar-kurandan-iki-ayet-bile-okuyamady_news</a>

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #29: 21 Ocak 2012 - 10:31 »
  • Yayınlama
  • Aydın kardeşim anlattıklarının bazı yerlerine üzülerek katılamıyorum Adnan oktar büyük bir zad mıdır değilmidir orası tartişilik . babamda adnan oktarla aynı yasta ama ben evlilik yasına gelmiş manken gibi kadınlara beni seviyormusun dediğini duymadım nedendir acaba dini vecibeler yüzündenmi yoksa ahlak yüzündenmi yoksa örf adet yüzündenmi ismini siz koyun artık ..

ben videoda bu örneği verdim bunun gibi cok örnekler var adnan oktarın ondan sıkıntı doğuyorya zaten . siz diyorsunuzki cübbeli hocada plaja gitti bikinili kadınlar belki dogrudur bilemiyorum tam hatırlayamadım bikinili kadınlar varmıydı neyse peki bu örneği çoğaltabilirmiyiz  cübbeli hoca hakkında baska neler diyebiliriz kadınları alıp karsısına sohbetmi etti ? boya küpüne düşmüş bayanlarla karsılıkla inşALLAH maşALLAH zikirlerinimi zikretti Hayır! Dinde biliyorum ve inanıyorum böyle bir sey yok mevlane derken ne olursan ol gel ama  edepsizliğide olmamısdır mevlananın ki mevlanayla adnan oktar kıyaslanmak bile kıyaslanamaz ..

Kardeşim ağabeyim bir seye inanmıssın eyvALLAH inandıgın dogrular üzerndede savunuyorsun amenna fakat bir sırkılen kendine gel bi dişardan bak neler olduguna din adına olayın icinde olmayan bir insan gibi bak gercekler ap acık ortada görüceksin.. Bu kadar insan yanlısı savunuyorda haberimi yok ..

Sunuda eklemeden edemiyeceğim adnan oktar cok güzel eserler yapmıs islama ve evrim teorisine cok katkılarda bulunmus birisidir keşke öyle harun yahya olarak kalsaydı ama adnan oktar olarak televizyonlara cıkıp bana göre saçmaladıkdan sonra gözümde itibar kaybetmis fakat katlı ve faydalarından dolayı sevgimiz vardır ama itibarim kalmadı.

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #30: 21 Ocak 2012 - 13:25 »
  • Yayınlama
  •    Ebru hanım, Ömer kardeşim, Lazigo, Hatice hanım sizlere bazı şeyler soracağım. Sizce Nur Cemaati müspet bir teşkilatmıdır? Şu an İslam adına, Türk milleti adına yaptığı girişimlerle, okullarla  istiklal marşımızı dünyanın dört bir yanına taşıyarak ve de hakiki islamı gene tüm dünyaya öğreterek ALLAH indinde çok olumlu işler yapabilmişlerdir. Yanlışmı diyorum? Mesela şöyle misal veriyim. Ben Edirne'de üniversitede okurken teşkilatın yurtlarında ve evlerinde kalırdım. O şehir dine soğuk insanların fazla olduğu bir şehirdi.Orada yüce dinimizle alakalı çok şeyler öğrendik ve de öğrettik. Bizler üniversite sınavlarına hazırlanan gençleri hem karşılıksız olarak sınavlara hazırlardık hem de kendi anne babalarından ve yakınlarından öğrenemedikleri yüce dinimizi kendilerine öğretirdik. Yanlışmı yapardık? Benim bu cemaatin İslama hemen her açıdan ne derece faydası olduğuna hiç şüphem yok. Sizler de herhalde benimle hemfikirsinizdir.
         Zaman gazetesi bu cemaatin yayın organıdır. Şimdi Cüppeli Hocanın bir haber programında gazete ile alakalı bazı söylediklerini aynen aktarıyım.
          - İslami medya diye geçinip de bütün milletin evine giren fakat öbür kötü gazetelerden daha zararlı inançlar millete aşılayan bu adamlar bu medya islami geçindikleri halde bunlardan şikayetçiyiz.Adam buna para veriyor evine çoluk çocuğuna alıyor ve orada yazıyor "İslamın tüm hükümlerinin tatbik edilmesi gerekli değildir. Bende gazete bende. bizim hocalarımız diyor bunu gerekli görmüyor diyor. Hangi gazete onu da sen anla! Herkesin evine giren gazete, bedava dağıtılanlardan. Benim amentüm neyse onunki de o diyor. yahu bunu hangi çıplak gazete yapabilir. Yapmayın bunu sizi uyandırıyoruz inşALLAH"
           Bu söyledikleri tamamen zaman gazetesi ile alakalıdır. Şimdi Ebru hanım siz ve diğer arkadaşlar bir yandan Nur cemaatini övüyorsunuz, diğer yandan kendilerini hain gibi gören bir kişiyi de savunuyorsunuz. Bakın ben konuyu ilk açtığınız zamanlar Cüppeli hoca hakkında çok olumsuz şeyler düşünmüyordum. Lakin araştırdıkça hiç de olumlu olmayan şeylerle karşılaşabiliyorum. İnternette bazı konuşmalarını dinliyorum, yanlış gördüğü bazı çevrelere bırakın ALLAH ıslah etsin demeyi en büyük bedduaları edebiliyor. Bu kimseler için canlı yayında iken Cami duvarına bilmem ne yapan türden kimselerdir  diyerek hiç de ağıza alınmayacak türden terbiyesiz laflar eden birini ben hiç tasvip etmem. Olumlu yaptığı ne iş oldu? Deniliyor ki Fatih Altaylı'nın hidayetine vesile olmuş. Şayet denilen doğru ise Fatih Altaylı'nın  islami yaşantı olarak yaptığı neyi gördünüz. Hacca mı gitti? Sonradan dönüş yapan Yaşar Alptekin gibi dini programlara mı katıldı? Bir insan 180 derece dönüş yapıp hidayete ererse hayatını baştan sona değiştirir. Benim bildiğim Fatih Altaylı Galatasaray'da yönetici iken Hakan Şükür gibi islami yaşantıları olan çok sayıda futbolcu, antrenör ne varsa bunları takımdan dışlayarak "Galatasaray'ı tarikatçilerden temizledim" diyecek kadar dinimize soğuk birisidir. Cüppeli hocaya söylediği tövbe ettim türünden sözler ise bana hiç inandırıcı gelmiyor. Ben Cüppeli hocanın yerinde olsam gerçektenn sizin düşündüğünüz gibi müspet birisiyse böylelerinin hiç programına bile katılmazdım.  Zira orada o kimselerin her türlü oyununa gelebilirsiniz. Bundan hem siz  hem de savunduğunuz Yüce islam dini de zarar görür

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: horoftera (21 Ocak 2012 - 13:47)
    • ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #31: 21 Ocak 2012 - 14:13 »
  • Yayınlama
  •   Aydın kardeşim ben tarikatlar cemaatlar arasında olan tartişmaya birbirlerine olan çekememezliğe cok karsiyim cok sohbete gittim böyle olayları görünce daha gitmedim soguttular beni cünkü yok biz böyleyiz siz söylesiniz bu ne ya benim bildiğim ALLAH bir Muhammed (s.a.v.) onun elcisi Kuran Kitabimiz bitti abi cemaat kurarsınız ama diğer cemaatlari kötüleyerek rant sahibi olursanız ALLAH bunun hesabını sorar Her zaman bir kişide hata görürsen onu incitmeyecke sekilde kimse duymadan uyar diyor dinimiz kul hakkına cok önem veriyor fakat bunlardaki bu cirkefliği gördükce ben soğuyorum böle adamlardan bu konuda cok haklısın...

Ama bizim konumuz bu değildi ben savunmaya calısdıgın harun yahya yanı adnan oktar  eski sempatisini ve  millette olan sevgisini yitiriyor gün geçtikce ekranlarda cok sacma seyler yapıyor bunu anlatmaya ve gösdermeye calısıyordum sadece konu büyüyünce faklı boyutlara geldi..

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #32: 21 Ocak 2012 - 14:43 »
  • Yayınlama
  •   Aydın kardeşim ben tarikatlar cemaatlar arasında olan tartişmaya birbirlerine olan çekememezliğe cok karsiyim cok sohbete gittim böyle olayları görünce daha gitmedim soguttular beni cünkü yok biz böyleyiz siz söylesiniz bu ne ya benim bildiğim ALLAH bir Muhammed (s.a.v.) onun elcisi Kuran Kitabimiz bitti abi cemaat kurarsınız ama diğer cemaatlari kötüleyerek rant sahibi olursanız ALLAH bunun hesabını sorar Her zaman bir kişide hata görürsen onu incitmeyecke sekilde kimse duymadan uyar diyor dinimiz kul hakkına cok önem veriyor fakat bunlardaki bu cirkefliği gördükce ben soğuyorum böle adamlardan bu konuda cok haklısın...

Ama bizim konumuz bu değildi ben savunmaya calısdıgın harun yahya yanı adnan oktar  eski sempatisini ve  millette olan sevgisini yitiriyor gün geçtikce ekranlarda cok sacma seyler yapıyor bunu anlatmaya ve gösdermeye calısıyordum sadece konu büyüyünce faklı boyutlara geldi..

Lazigo dikkatini çekiyim burada verdiğim örnekte tek taraflı bir kötüleme var. Şimdi Nur cemaatinden herhangi bir yetkili kimse Cübbeli için ağır bir lafmı etti? Ben böyle başkalarına en ağır ithamlarda bulunarak onları kötü zan altında bırakmaya çalışanlara hep şüpheyle bakarım. Lakin bunu kimlerin yaptığını çok iyi görüyoruz.
             Harun Yahya için çok saçma şeyler yapıyor diyorsun. Siz bazı şeyleri anlamamızlıktanmı geliyorsunuz. Şimdi düşün islami yaşantısı hiç olmayan bir şovmen, sanatçı vb. kimse aynı Adnan Hoca'nın dediklerini başka bir şovmene, sanatçıya söylese haftanın olayı olurdu. Bu durum  magazin gazetelerinde sürekli gündemde olurdu. Demek istediğim odur ki bilimsel yollarla ve de Kuranı Kerim'den ayetleri örnek  vererek Evrim Teorisini, dinsizliği çökerten bir kimse benzeri sözler sarfederek kendisini o kimselerin seviyesine düşürürmü hiç? Sen de biliyorsun bir defa orada muhatap olduğu kimseler çocuğu yaşındadır. Yanlışmı? Peygamber efendimizi, Büyük İslam alimlerini, büyük devlet adamlarını yediden yetmişe kadını erkeğiyle hemen herkes sevebilir değilmi? İşte orada o bayanlara sorduğu da bir büyük olarak bana sevgi ve saygı duyuyormusunuz demektir. Kaldı ki sahiden öyle ahlaksız bir soru olsaydı  kendisine yıllarca uyuşturucu müptelası, bayan müritleriyle zevki sefa hayat yaşayan biri olduğu gibi ağır iftiralar atan bazı din düşmanı çevrelerin gene eli boş durmazdı. Aynı iftiraları gene yapardılar. Lakin her mahkemeden alnının akıyla çıkan Adnan Hoca'ya böyle bir iftira gene atamazlar. Çünkü senin ve bazılarınızın düşündüğü gibi bir durum söz konusu değil. Bugün o çevreler öylesi haksız bir ithamda bulunsunlar açılacak bir dava sonucu kendileri kaybederler. Onun içindir ki buna da hiç yeltenemiyorlar.

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #33: 21 Ocak 2012 - 18:59 »
  • Yayınlama
  • kardeşim kusra bakma senle bu tartişmayı daha götüremiyeceğim cünkü ya benim dediklerimi anlamıyorsun yada ben senin dediklerini anlamıyorum sen hala o kizlarla  saygı cercevesinde konusuyor falan filan işde bana öyle izlenim vermedi .

tekrar ve tekrar diyorum yaptıgı harın yahya imzasi tasiyan videolaro cok keyif alarak izliyorum cokta beğeniyorum fakat son zamanlardaki gidişati beni endişelendiriyor sadece bunu izah etmeye calısdım fakat yeterince anlatamadım derdimi..

Saygılar..

By Lazigo

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #34: 21 Ocak 2012 - 19:11 »
  • Yayınlama
  • Öncelikle İsmail ağabey teşekkür ediyorum gerçekten konu sapmış bir durumda...

Bu yazıyı nasıl okudunuz ya da nerelere çektiniz bilmiyorum ama amacını aştınız.Sanki ben burda Cübbeliyi savunuyorum Adnan Oktarı kötülüyorum...Ben burda kesinliğine inanmadığınız hiç bir şeyi yargılamayın arkasından atıp tutmayın diyorum.Adnan Oktarın yukarıdaki videolarını izlediyseniz bu yeterli.Adnan Oktarı tanımıyorum dedim o yüzden hakkında iyi yada kötü diye de bir şey demedim.Yalnız Adnan Oktarı birebir tanımıyorum ama tvlerden takip ettim,internet sitelerinden takip ettim v.s takip etme mecburiyetindeyiz bilme mecburiyetindeyiz bu tarz insanları ancak çevremdekilerle daha önceden sohbetim esnasında bu İNŞALLAH,MAŞALLAH olayı ve yanındaki hanımlar (acıyorum onlara) makara konusuydu.Neyse geçelim bunu Diyorum ki;

BİR OLAY KARŞISINDA HÜKÜM VERİRKEN ÖNCESİNİ ARAŞTIR ÖĞREN SONRASINI GÖZ ARDI EDİPTE ANLIK BİR KAREYE ODAKLANMA...

Adnan Oktar kötü demedim.Adnan oktar evrim teorisine açıklık getirmişse onu hoca değil bilime faydalı bir insan olarak lanse etmelisiniz.Kurandan ezbere bir tane ayet diyemedi.Bak bir örnek vereyim geçenlerde burdaki bir düğün salonunda bir cemaatin konferansı vardı.Gidecektim ama araştırayım dedim.İnternetten araştırdım ki adam kendini mehdi ilan ediyormuş ve DİYANET tarafından defalarca yasaklanış konferansı.Ben araştırmadan gidip dinleseydim kimbilir neler olacaktı herkes araştırmadan İNANIYOR MALESEF.

Bu masum inançlara vurulan büyük bir darbedir.

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #35: 21 Ocak 2012 - 19:20 »
  • Yayınlama
  • Uzun uzun anlatmayayım lütfen noktayı koyalım. 
    Bu yazı cemaat yazısı değildir.Bu yazı Cübbeli suçlu ya da suçsuz yazısı da değildir.Son defa diyorum bu yazı da KENDİMİZE DÖNÜPTE BİRİ HAKKINDA HÜKÜM VERMEDEN ÖNCE şu soruyu sormalıyız ACABA OLAYIN ASLI BU MU?

Kendi kafanda şekillendiripte hüküm verdiğin kişi senin aklında suçlu olarak kalıyor halbuki olay senin düşüncenden çok daha farklı belki de.Bizde şu var hemen İNFAZ... diyorum ki inşALLAH olay komplodur yoksa inananların vay haline ve yine diyorum ki inşALLAH komplodur arkasından konuşanlar utanır da onlarda bilip bilmeden yargıladığı için pişman olur ve gelecekte hüküm verme konusunda daha dikkatli davranıp HAKKA GİRMEZLER.Biliyorsunuz ki en önemli HAK KUL HAKKIDIR....Cennetidin kapıları kapanır.Bilmem anlatabiliyor muyum?

Cemaatlerle yakından uzaktan ilgim yok eğer olayı cemaat tartışmasına dökersek cemaatler hakkında söyleyeceğim o kadar çok şey var ki...Biz bunun tartışmasını devamlı yapıyoruz zaten arkadaşlarla...

Ayrıca şu cemaatlerde ders veren ya da cematlere para aktaran kişiler etrafındakileri neden görmezler ya da yakınlarına neden sahip çıkmazlar meraktayım doğrusu ? (Sözüm meclisten dışarı)

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    • GSM: 05356886550
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #36: 21 Ocak 2012 - 21:25 »
  • Yayınlama
  •     Sevgili Aydın Akyol Cübbeli fatih altaylının 4 proğramına katıldı yaklaşık 20 saat süra aldı bu şüre icersinde kac tane Hadıs okumuş ezberinden biliyomusun 600 ile 700 arası bugune kadar cübbelinin konuşmalarında bir tane bana gösterebilirmişin yanlış fetva

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #37: 22 Ocak 2012 - 00:19 »
  • Yayınlama
  •     Sevgili Aydın Akyol Cübbeli fatih altaylının 4 proğramına katıldı yaklaşık 20 saat süra aldı bu şüre icersinde kac tane Hadıs okumuş ezberinden biliyomusun 600 ile 700 arası bugune kadar cübbelinin konuşmalarında bir tane bana gösterebilirmişin yanlış fetva
          Ömer kardeşim yukarıda da anlatmıştım. Şu an İslam adına ve yüce milletimiz adına ülke içinde ve de dünyanın dört bir yanında devletin yaptığından bile fazlasını yapan bir teşkilatı (Nur Cemaati) hain ilan eden kimsenin benim gözümde değeri yoktur. İsterse bütün hadisleri bütün ayetleri eksiksiz bilsin. Ben de sana diyorum ki Zekeriya Beyaz, Yaşar Nuri Öztürk gibi kimseler bu işin profesörüdürler. Fıkıf, Hadis, Kelam, Tefsir vb. konularda belkide en çok bilgi sahibi olan kimselerdir. Lakin Zekeriya Beyaz başta olmak üzere bu tür kimselerin art niyetli olarak yüce dinimize ne derece zarar verdiklerini herhalde biliyorsunuzdur. Uzun lafın kısası insanları değerlendirirken ne derece bilgi sahibi olduğundan ziyade nasıl bir görüşe sahip olduğuna ve de yaptığı doğru yanlış şeylere bakmamız gerekir. Saygılarımla....

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    • GSM: 05356886550
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #38: 22 Ocak 2012 - 01:02 »
  • Yayınlama
  •     Senin gözünde olmasına da gerek yok zaten aydın bey senin gözüne adnan oktar girmiş bir kere karşına yarı cıplak kimse cıktımı maşALLAH masALLAH ne kadar güzelsin sen öyle beni seviyormusun diye sor nur cemaatiyle ilgili konuya girmeyecem kusura bakma konu cok farklı yerlere cekilecek cünkü faydaları ile birlikte zararları da var görüşündeyim

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

Ömer Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (22 Ocak 2012 - 10:53)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #39: 22 Ocak 2012 - 07:00 »
  • Yayınlama
  • Sayın tartışmacı kardeşlerim kişiler yanlış yapabilir oyuna getirilmiş olabilir şeytanlar rahat durmuyor ki kişi kendine güveniyorum demesi en büyük gafletidir her işinde ALLAHa sığınması gerekir. ALLAH cc ne buyuruyor kullarım hata yapacak af dileyecek ben affedeceğim. Hatasız kul olmaz istiğfar kapısı acıktır tövbe etmek gerekir her gün her an olayların kötü tarafından değil iyi tarafından niçin bakmıyoruz ya da bakamıyoruz. Çünkü bizi kurcalayan türden bir şey var. ecirleri ve cezaları sadece ALLAH u Teala verir ameller niyetlere göre ise adamların niyetini mi okuyoruz, hem bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmış kibidir sözünü diyen bizlere ölcuyu verene bakalım evvela.

saygılarımı sunar mutluluklar dilerim

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (22 Ocak 2012 - 10:53)

Facebook Yorumları

Twittear