CÜBBELİ HOCA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CÜBBELİ HOCA  (Okunma sayısı 45415 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 232 Mesajı Toplam
    425 Kere Beğenildi
    • antoloji
CÜBBELİ HOCA
« Yanıtla #60: 15 Şubat 2012 - 13:20 »
  • Yayınlama
  • Not:

Aydın ağebey ben senin evrim teorisiyle ilgili dediğine karşılık teoriyi bilimsel olarak çürütmüştür dedim.Benim bu konuda bilgim yok dedim.Video koydum yukarıya neden ayet ezbere okuyamıyor dedim.Koskoca evrim teorisini çürütmüş biri değil mi dedim.

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #61: 15 Şubat 2012 - 13:20 »
  • Yayınlama
  • Ahh ahhh! Anlatmak istediğim karşımdakinin sadece anlayabildiği kadar değil direnip anlamak istediği kadar (!)....

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #62: 29 Şubat 2012 - 16:46 »
  • Yayınlama

• <a href="http://www.youtube.com/watch?v=uMjFq0-GeiM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=uMjFq0-GeiM</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=p0nvIrJMpMc" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=p0nvIrJMpMc</a>

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

Zikrullah Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (01 Mart 2012 - 12:31)
    • Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
    • 389 Mesajı Toplam
      575 Kere Beğenildi
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #63: 29 Şubat 2012 - 16:53 »
  • Yayınlama
  • Bu nedir ALLAH aşkına... şakamı bu

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #64: 29 Şubat 2012 - 22:56 »
  • Yayınlama
  • ,,,,,,,montaj olduğu besbelli

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #65: 01 Mart 2012 - 10:25 »
  • Yayınlama
  • benim anlamadığım ,anlayamadığım Kurana tutunmak varken neden hep birilerinin eteklerine tutunmaya çalışırız.

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (01 Mart 2012 - 12:31)
    • ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #66: 01 Mart 2012 - 11:46 »
  • Yayınlama
  • ,,,,,,,montaj olduğu besbelli

Kanal  9 U izlersen Şayet Böyle cok olaya şahit olabilirsin abi..

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #67: 01 Mart 2012 - 11:46 »
  • Yayınlama
  • benim anlamadığım ,anlayamadığım Kurana tutunmak varken neden hep birilerinin eteklerine tutunmaya çalışırız.

ALLAH Şaşirtmasın..

By Lazigo

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #68: 01 Mart 2012 - 12:39 »
  • Yayınlama
  • Ya Rabbim, sen insanlarımıza akıl-fikir ver. Sen kimseyi şaşırtma. Kime inanacağımız konusunda görmeyen gözlerimizi aç, duymayan kulaklarımızı duyur. İyiyi-kötüyü görmeyi bize nasip eyle...

Evrim teorisini çürütmüş müş müş... Ben, evrim teorisine inanacağım nerdeyse artık.... Eğelenceli bir video lazigo teşekkürler. Boş vakitlerimde izleyip kopabilirim....

Neresi montaj gibi duruyor ki Sadık Ağabey? Giriş cümlesini farkettiniz mi?
    "Ankara havalarıda böyle yavaş başlıyor" :)

Ahhh ahhh! Bu video beni korkuttu. Gerçekten şaka gibi bu...
    Birde birileri çıkıp diyor ki baba şefkati ve hidayete erdirme meselesi...

Aslında bu sadece sivrisinek, saz meselesi !...

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #69: 01 Mart 2012 - 13:20 »
  • Yayınlama
  •      Bakın arkadaşlar bu işin içinde bir bit yeniği vardır tahmin ediyorum. Düşünebiliyormusunuz İslam adına hatta insanlık adına en büyük hizmeti yapıcaksınız yani dinsizliği yıkacaksınız daha sonrada pavyon karısı diyebileceğimiz kimselerle sanki kendini rezil etmek için böyle programlara çıkacaksınız. Burada sizce çelişki yokmu? Lazigo kardeşim sen de Harun  Yahya belgesellerini ne kadar severek izlediğini söylemiştin. Daha sonra yoldanmı çıktı bu hoca ne dersin? Hiç sanmıyorum. Bizim şu an bilemediğimiz şeyler var. Öyle şeyler duydum ki o ekranlarda gördüğünüz kimsenin gerçek Harun Yahya olmadığı onu karalamak daha doğrusu İslam adına yaptığı dinsizliği yıkan belgesellerin halk tarafından izlenilmesine engel olmak maksatlı bir komplo olduğunu söyleyenleri bile duydum. Bilemem doğrusunu? Bir de teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde bu tür fotomontaj gibi teknikler kullanılarak herkes her türlü zan altında bırakılabilir. Zamanla doğrusunu yanlışını göreceğiz. Lakin bugün itibarıyla benim doğruluğundan emin olduğum bir şey var o da Harun Yahya ismi kullanılarak yapılan belgesellerin çok karanlık bir dönemdeyken İslama ve insanlığa büyük faydası olduğudur.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hasanakyol (02 Mart 2012 - 16:59)
    • P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #70: 01 Mart 2012 - 13:22 »
  • Yayınlama

Engin,  İstanbul'a  yolun düşerse  Boğaz'ı  yüzerek  geç,  olur mu?

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #71: 01 Mart 2012 - 14:48 »
  • Yayınlama
  •      Bakın arkadaşlar bu işin içinde bir bit yeniği vardır tahmin ediyorum. Düşünebiliyormusunuz İslam adına hatta insanlık adına en büyük hizmeti yapıcaksınız yani dinsizliği yıkacaksınız daha sonrada pavyon karısı diyebileceğimiz kimselerle sanki kendini rezil etmek için böyle programlara çıkacaksınız. Burada sizce çelişki yokmu? Lazigo kardeşim sen de Harun  Yahya belgesellerini ne kadar severek izlediğini söylemiştin. Daha sonra yoldanmı çıktı bu hoca ne dersin? Hiç sanmıyorum. Bizim şu an bilemediğimiz şeyler var. Öyle şeyler duydum ki o ekranlarda gördüğünüz kimsenin gerçek Harun Yahya olmadığı onu karalamak daha doğrusu İslam adına yaptığı dinsizliği yıkan belgesellerin halk tarafından izlenilmesine engel olmak maksatlı bir komplo olduğunu söyleyenleri bile duydum. Bilemem doğrusunu? Bir de teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde bu tür fotomontaj gibi teknikler kullanılarak herkes her türlü zan altında bırakılabilir. Zamanla doğrusunu yanlışını göreceğiz. Lakin bugün itibarıyla benim doğruluğundan emin olduğum bir şey var o da Harun Yahya ismi kullanılarak yapılan belgesellerin çok karanlık bir dönemdeyken İslama ve insanlığa büyük faydası olduğudur.

Aydın kardeşim evet önceleri cok beğenerek ilgi duyarak izliyordum Harun Yahya eserlerini fakat bu ve buna benzer videolarını gördükden sonra güvenim sarsırldı oysaki evrim teorisi hakkında yazdıkları ne kadar güzeldi . Adnan Oktar cıksa ve deseki kardeşlerim bunlar montajdır karalamadır  ama diyemez cünkü bu kendi televizyonu olan kanal 9 da yayınlanıyor arkadaslarımda bazı programlarına denk gelmiş ve ister istemez inanıyor insan bu acı gerçeğe...

İnşalah biz yanılıyoruzdur diyorum.. Diyecek baska söz yok sanırım..

By Lazigo

Zikrullah Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (01 Mart 2012 - 15:08)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #72: 01 Mart 2012 - 16:31 »
  • Yayınlama
  • Lema, güldürdün beni gerçekten. Koca boğaz yüzerek nasıl geçilecek. Ben olsam geçerimde herkes ben mi ;)

Engin burda haklı bence...Onun demek istediği açıdan bakmalısın olaya...

Ayrıca, Aydın Ağabey evet bu işte bir bit yeniği var yani dini kullanarak giden topluluk karşınızda kopuyor bilmem farkında mısınız? İnşALLAH, maşALLAH'la işler yürümüyor. GÖRÜN ARTIK...........

Sen, sadece bu kişinin bilim adına faydasını göz önüne alıyorsun ama bu insan dini İSTİSMAR EDİYOR ve REZİLLİK DİZ BOYU.

İnşALLAH sana gerçekleri gösterebilmişizdir...Böylece bu yazı amacına ulaşmış olur....

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hasanakyol (02 Mart 2012 - 20:46)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #73: 02 Mart 2012 - 08:18 »
  • Yayınlama
  • Alıntı

Engin, İstanbul'a yolun düşerse Boğaz'ı yüzerek geç, olur mu?
    verdiğin örnek ne alaka onu anlayamadım.. boğazı geçerken en sağlam geçiş ne ile olur acaba? Kurandan daha sağlam bir kayık bir sandal bir gemimi var acaba da ben bilmiyorum ?

aslında bu senin benzetmen birazda bakış açısıyla ilgilidir.. bize göre Kuran amaç mıdır, araç mıdır ? eğer Kuranı amaç olarak görürsek ona ulaşmak için başka araçlar aracılar kullanmak belki doğru olur sizin bakış açınıza göre.. ama bana göre Kuran ALLAHa ulaşmak da,  ALLAHın istediği gibi bir kul olmak için bir araçtır bir vasıtadır..onun içindir ki ben başka araçlara ihtiyaç duymayı reddetiyorum..ve dolayısıyla boğazı geçerken de Kuranı vasıta olarak görüyorum..

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (02 Mart 2012 - 11:33)
    • P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #74: 02 Mart 2012 - 16:28 »
  • Yayınlama
  • Lema, güldürdün beni gerçekten. Koca boğaz yüzerek nasıl geçilecek. Ben olsam geçerimde herkes ben mi ;)

Engin burda haklı bence...Onun demek istediği açıdan bakmalısın olaya...

Ebru,  yüzünden tebessüm eksik olmasın.

Ben Engin'in  ne  demek istediğini çok iyi anladım  ve kendisine de  hak veriyorum.        Lakin   amacım  farklı  bir bakış açsından da olaya  bakılmasını  sağlamaktır.                                                                       

verdiğin örnek ne alaka onu anlayamadım.. boğazı geçerken en sağlam geçiş ne ile olur acaba? Kurandan daha sağlam bir kayık bir sandal bir gemimi var acaba da ben bilmiyorum ?
    aslında bu senin benzetmen birazda bakış açısıyla ilgilidir.. bize göre Kuran amaç mıdır, araç mıdır ? eğer Kuranı amaç olarak görürsek ona ulaşmak için başka araçlar aracılar kullanmak belki doğru olur sizin bakış açınıza göre.. ama bana göre Kuran ALLAHa ulaşmak da,  ALLAHın istediği gibi bir kul olmak için bir araçtır bir vasıtadır..onun içindir ki ben başka araçlara ihtiyaç duymayı reddetiyorum..ve dolayısıyla boğazı geçerken de Kuranı vasıta olarak görüyorum..

Engin, teşbihte   hata olmaz..

Bak bir örnek vereceğim.
    Necip Fazıl vapurla Karaköy'e geçerken, yanına biri yaklaşıp:

"Üstad", diye sormuş "Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik."

N. Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan:

"Ne diye vapura bindin ki, yüzerek geçsene karşıya" cevabını vermiş.

Bana göre düşüncelerin yanlış değil, eksik.. Neden?  Dediğin gibi olsaydı, "ALLAH neden her yüzyılda bir müceddit gönderiyor? Ne gerek var?

SEn  imam  hatiplisin ve temel bir  eğitimin var.  Herkes senin gibi m i?  Herkes Kur'an okur ama herkes aynı şeyi ya da anlatılmak isteneni doğru anlayabilir mi?

Kur'an,  bizim tek rehberimizdir ve O'na sımsıkı  sarılmak zorundayız.  Fakat;  her bir ayetin tefsirinden her çağda aynı  şey anlaşılmyor.. Ve bu kıyamete  kadar devam edecek süreçte bunları insanlara açklayacak birilerine ihtiyaç duyulmaktadır..    Bu birilerinin  eteğinden  tutmak değildir.  Okulda nasıl ders  kitaplarını  öğretmenler anlatır, açklar, öğretir, değişen zamanla birlikte imana yönelen tehlikeler de farklılaştığ için, Kur'an'ın bizden ne istediğini açıklayacak kişilere de  gerek vardır.   Senin farklı düşünmen de, bu gerçeği değiştirmez..
    Böyle bir düşünce Kur'ana muhaliftir. Alimler, peygamberlerin varisleridirler.

Üstad  Bediüzzaman şöyle der: Ben Mevlana Celaleddin Rumi zamannda gelseydim Mesnevi'yi yazardım. O benim zamanımda gelseydi, Risale-i Nur'lar yazardı.

Aradaki altı asırda ne kadar çok şey değişti. O dönemde ki kişilerle, bizler bugün aynı şeyi düşünüyor olamayız, değil mi?

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Gülşen Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Aydın Akyol (02 Mart 2012 - 20:54), Kenan Yazıcı (02 Mart 2012 - 17:30)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #75: 02 Mart 2012 - 16:39 »
  • Yayınlama
  • Canım, teşekkür ediyorum. Cümlemizin yüzünden eksik olmasın inşALLAH...

Sen de haklısın ama şu var burda Engin'in demek istediği açıdan olaya bakıyorum sonuna kadar haklı. Bak herkes doğruyu görüp doğruya inanmıyor. Doğru sanıyor ama büyük bir yalana inanıyor.

Sende peygamberleri devreye soktun ama burda Engin peygamberi değil, cemaatleri kastedetti.

Tabii ki anlatan, ilim, irfan sahibi olan hocalara çok ihtiyacımız var ama eteklerini öpmeye gerek var mı onu da bilmiyorum açıkçası?

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (02 Mart 2012 - 17:32)
    • P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #76: 02 Mart 2012 - 18:15 »
  • Yayınlama
  • Ebru; sapkın ve sapık olanları ve bu el-etek öpme olaylarnı kastetmiyorum zaten... Engin'in facebook'ta paylaştğı bazı videolar vardı, tek kelimeyle rezaletti içerikleri..  Ve ben de bu konuda farklı düşünmüyorum. Ama genelleme yapılması da doğru değil...
    (çok uzun yazmak için vaktim yok.. Sağdan-soldan çekiştiriliyorum; ben ve mousem.. ;D)

İstisnalar da kaideyi bozmaz... ;)

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #77: 03 Mart 2012 - 01:20 »
  • Yayınlama
  • Yazıma güzel bir söz ile başlamak istiyorum:Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözünü söyleyen Hz ALİ r.a acaba neyi bize tavsiye etti?Bizler elmayla,armutları   karıştırıyoruz. Ehli sünnet üzerine olan cemaatlar kuran dışımı hareket ediyorlar?Benim imanımın kurtuluşu için bana bir harf öğretenin elinide öperim eteğinide .Senden ilmi ,irfanı yüksek olanı eleştirmek senin hattin değildir.sen öğrenciliğini yapacaksın ,öğretmen eğitiçiliğini.Mümin gözüyle görmediği şeylere inanmaz.Dinimiz kadınlarla o zat gibi haşır neşir olmayı yasaklıyor.Bir ALLAH dostu sohbetinde buyuruyor.Bir kişi 50 kişinin imana gelmesine vesile olur ama bir kişinin imansız gitmesine sebeb olursa cehennemlik olur buyuruyor.Bu terazi o kadar hassas onun için ağızımızdan cıkanlara dikkat etmeliyiz en önemlisi kalbe indirmemeliyiz.Birilerine iyidir veya kötütür demenin bize göre değil islama göre bir ölcüsü vardır.Abdulkadir geylani hz bir sohbetinde kim ki sırf kendi aklı ile hareket eder ve kendisini başkalarından müstağni (muhtac olmuyan) sayarsa dalalete düşer buyuruyor. Selam ve dua ile.

Mehmet Ziya Biber 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Kenan Yazıcı (05 Mart 2012 - 12:52), LEMA (03 Mart 2012 - 07:37)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #78: 03 Mart 2012 - 09:18 »
  • Yayınlama
  • Aslında ben ilim sahibi kişileri bir kenara itelim, hiç itibar etmeyelim demiyorum..herkesten mutlaka birşeyler öğrenilir alınır..durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir.. ama kayıtsız şartsız da Kuranın dışında hiçbir kişiye yada görüşe tabi olmayalım diyorum..buna mezhepleride katıyorum..sorgulayıcı araştırmacı olalım..
    Hani biri istanbula ilk kez gelirde taksiye biner ve taksici onu fazla ücret almak için dolandırı durur ya,buda ona benziyor aslında eğer biz elimizdeki rehberi bilmezsek vasıtalarına bindiğimiz birileride bizi istediği kadar dolaştırır hatta bazanda gitmek istediğimiz adrese değilde başka yerlerede burası orası diye bırakabilirler..onun için ALLAHın kitabını ikinci plana itip şahısları birinci plana alıp onlardan medet ummayalım ...

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #79: 03 Mart 2012 - 09:52 »
  • Yayınlama
  • Alıntı
    "Üstad", diye sormuş "Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik."

N. Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan:

"Ne diye vapura bindin ki, yüzerek geçsene karşıya" cevabını vermiş.
    Aslında burda tamda benim demek istediğimi söylüyorsun.. bende Peygamberi ve onun tebliğ ettiğini vasıta olarak araç olarak görüyorum..

Facebook Yorumları

Twittear