MÜSİAD Trabzon Şubesi "TRABZON İÇİN" Projeleri - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MÜSİAD Trabzon Şubesi "TRABZON İÇİN" Projeleri  (Okunma sayısı 4882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 389 Mesajı Toplam
    575 Kere Beğenildi
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
<a href="http://www.trabzonicin.com/intro.swf" target="_blank" class="new_win">http://www.trabzonicin.com/intro.swf</a>

• İlk projemiz bir şehir sloganı olan 'Benim Aynam Trabzon' projesidir.

BENİM AYNAM TRABZON

Tüketimin ve tercihlerin bir kimliğin ifadesi olduğu günümüzde, kentler de ’tercih edilen’ olmak için birbirleriyle rekabet ederken, bu rekabet sürecinde kentleri ileri taşıyacak ve tercih edilir kılacak en önemli unsur olarak ‘kent markalaşması’çıktı önümüze.Araştırmalarımızı ve çalışmalarımızı sürdürürken markalaşmanın bir kentin kişiliğini, geleceğini, rekabet edebilme gücünü belirleyen bir yol haritası olması ve bu yol haritası çizilirken öncelikli hedef kitlenin 'insan' olması bizi, insanların şehri benimsemesi, sahiplenmesi konuları üzerine çekti. Bu çerçevede pek çok Avrupa kentinde de gördüğümüz şehir sloganları, araştırmalarımızda yöneldiğimiz nokta oldu. Bu bağlamda imge ve sloganlar oluşturulmasının ilk etapta çok etkili bir yöntem olduğunu gördük.Trabzon’un en büyük değerinin ‘insan’ olduğu düşüncesinden hareketle oluşturulan 'Benim Aynam Trabzon' sloganı insanları aynı amaç, söylem ve slogan altında birleştirmeyi hedefleyerek, kentin markalaşma sürecinde dikkat çekmesini sağlayacaktır. Gerek kent sakinlerinin, gerekse kent ziyaretçilerinin kendileriyle bağdaştırabilecekleri, kentin reklamını, insanların kenti sahiplenmesini ve benimsemesini sağlayarak, ilgi çekici bir sloganla öne çıkmasını amaçlamaktadır. Bu slogan şehirde yaşayan ve şehri gezen insanların Trabzon’u tercih etme nedenlerinin altını çizmekle beraber, sloganın istenen etkiyi vermesi açısından da markalaşma sürecinde yapılacak paralel çalışmalarla, kent vizyonuna bir katkı sağlamayı, kenti ve kent insanını markalaştırmayı amaçlayan bir slogan olarak 'Benim Aynam Trabzon'; bütün değerleriyle kendisinden söz ettiren ve gurur duyulan bir şehir olma yolunda önemli bir adım olmayı hedeflemektedir.

• Trabzon İçin ürettiğimiz bu zincir projelerimizden ikincisi ise Müsiad Trabzon Şubesi'nce geçen yılda yapılan "Trabzon İçin Projem Var..." yarışma konusunun da, bu yıl, bu kapsamda çalışma sürecimiz içerisine alınmasıydı.“Markan Olsun Dünya Trabzona Dolsun” ödüllü proje  yarışması ile Trabzon'un mevcut değerlerinden yola çıkarak,  hayali ya da gerçek, geçmişte ya da günümüzde yer alan, tek bir kelimeden, detaylandırılmış çalışmalara kadar her marka önerisi değerlendirmeye alınacaktır.

MARKAN OLSUN DÜNYA TRABZONA DOLSUN ÖDÜLLÜ PROJE YARIŞMASI

Şehrimizin mevcut olan potansiyelini dünyaya tanıtmak, Trabzon’un marka kent olma sürecine katkıda bulunmak ve Türkiye denilince Trabzon da dedirtebilmek amacıyla, Müsiad Trabzon Şubesi  “Markan Olsun Dünya Trabzona Dolsun” ödüllü proje  yarışmasını düzenlemektedir.

“Markan Olsun Dünya Trabzona Dolsun” ödüllü proje yarışmasının amacı; öncelikle Trabzon'un diğer şehirlerden farklılaşan özgün değerlerini ön plana çıkararak, şehrimizi yurt içi ve yurt dışında bir cazibe merkezi haline getirecek, “sürdürülebilir bir markalaşma süreci” başlatmaktır.

• Ve üçüncü halkamız bir diğer yarışmamız olan 'Trabzon Benim Aynam' Fotoğraf Yarışmasıdır.

TRABZON BENİM AYNAM FOTOĞRAF YARIŞMASI

MÜSİAD Trabzon Şubesi olarak düzenleyeceğimiz Trabzon Benim Aynam Fotoğraf Yarışmamızda; “Benim Aynam Trabzon” diyen tüm katılımcılarıyla, herkesin kendi kadrajından hikâyelerini görmek istemekteyiz. Trabzon’un yansıttıklarını bir karede buluşturabilmeyi arayan yarışma, zengin bir tarihe ve kültüre sahip olan şehrimizin insanına kattığı değerlerin farklı bir yorumu olarak yansıyacaktır.           

“Trabzon Benim Aynam Fotoğraf Yarışması” , tüm değerleriyle kenti, katılımcıların gözüyle izlemek, farklı yorumları ve bakış açılarını aramak, fotoğraf karesinde Trabzon’u ve katılımcılardan yansıyanları buluşturabilmeyi amaçlamaktadır.

[/center]

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Gültane Isildar
  • Aktif Visirli
  • *
  • 38 Mesajı Toplam
    39 Kere Beğenildi
Bu konu cok ilgimi cektigi  ve ben bir Trabzon asigi oldugum icin ,gündem ön sayfada dolasmasi babinda sadece simdilik kisa bir not  yazacagim.Su anda fazla vaktim olmadigindan ,genis bir zamanimda Trabzonumla ilgili daha genis yazmak isterim dogrusu.
Saygilarimla

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
" BU DA GEÇER YA HU"
yazıyormuş....

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Trabzonsporla birlikte bu seyrettigim projeyi saha kaldirabilirsek,eski ile yeni Trabzon özdeslesir ve mega sehir,mega hayat ve Cennet sehir ortaya cikar buda Trabzonluya,Türkiyeye cok yakisir. Mega göc de olabilir!!
insaALLAH en kisa zamanda bu proje hayata gecer,Rüyalar gercege dönüsür.

Benim sloganim"Söhretli Sehir TRABZON"

ey gidi Trabzon um
Sen ne büyük varliksin
gelemedik mi sana
daha büyük darliksin

Güzel Trabzonuma,hasret dolu sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • 28 Mesajı Toplam
    41 Kere Beğenildi
Ben küçük bir ekleme ve hatırlatma yapmak istiyorum;yukarıdaki projeler taslak değil,uygulamaya konmuş,afiş ve duyuruları Trabzon'da yapılmaya başlanmış projelerdir.

Benim Aynam Trabzon Fotoğraf Yarışması ve Markan Olsun Dünya Trabzon'a Dolsun Proje Yarışmasına başvuru ve detaylı bilgi için www.trabzonicin.com adresi kullanılabilir.Gülenköyünden ve bu sitenin ziyaretçisi herkesten yarışmalarda söyleyecek sözü olan birçok insan olduğunu düşünüyorum.

Selamla...

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 389 Mesajı Toplam
    575 Kere Beğenildi
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz

Panele herkes davetlidir. Davetiye gerektirmez. Müsait olanların Trabzonda yapılacak olan bu panele katılmalarını dileriz.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear