Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: 12345678910
41
Sadık Yılmaz'ın Şiirleri / BABA OĞUL BERABER ÇARŞIYA
« Son İleti Gönderen: Sadık Yılmaz 09 Ocak 2018 - 19:03 »
Baba-oğul beraber çarşıya gitmeye  karar verir bir zaman gittikten sonra baba yorulur ve oğluna derg;
- Sen bin dolmuşa da git  ben gelirim yavaş yavaş.
Otoyola inen oğul bekler bir dolmuş. Bir daha bir daha derken arabalar birikti
- Niçin bunların biriyle gitmedin?
Babasına dergi;
- Dolmuş olanlar adam almıyor.
- Dolmamış olanlara da sen binme dedin bende kaldım burada.

Bir babayı gördüm birde o yari
Yüce dağ başına ateş mi yanar
Başkasına değil kendine bir bak
Ateş yaş içinde suyumu kaynar   

Güneşin sonunda eser bir poyraz
Ne canlı bırakır nede bir maraz
Kimi yüklü yüklü bazen azdan az
Bu karanlık günde zil ile oynar

Yağmur yağarken güneş parıldar
Yedi rengi verir gergin yay gibi
Yaydan ağır gererek bırakır
Yedi  sanki uçunda düşman var gibi
42
Benden yana da hakkım helal olsun. Ama emeklilik için erken olduğunu düşünüyorum başkanım...
43
Benden yana Helal olsun Mevlam hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.
44
Sevgili Gülen Köylülerim Bilindiği Gibiğiniz gibi 2 dönem dernek başkalığını yürütmekdeyim bu sürecde istemeyerek kalpini kirmiş olduğumuz arkadaşalarımız olmusdur bu vesileylen 31/01/2018 tarihde emekli oluyorum ve İstanbuldan ayrilacam buradan sizlerden hakkınızı helal etmenizi istiyorum benden yana hakkım helal olsun Bu Arada dernek Başkanlıgım göreviminden ayriliyorum bundan sonra Dernek Başkanlıgını Başkan Yardımcım olan Sevgili Kardeşim YAVUZ BİBERE Devretiyorum yani Bundan Sonra DERNEK BAŞKANIMIZ YAVUZ KARDEŞİMDİR HEPİNİZİ SAYGI SEVGİLERİMLE ALLAHA EMANET EDİYORUM HOSÇA KALIN
45
Başkanın Kaleminden... / Of Hayrat Vakfı Abanta Gezi Düzenliyor...
« Son İleti Gönderen: Gülen Adam 02 Ocak 2018 - 23:09 »
     Of Hayrat Vakfı (Derneği) gençlik kolları  Bolu Abanta gezi düzenleyerek gençler arasındaki kaynaşmaya ön ayak olmuştur.Bizim de bu organizasyona katılmamızdan  memnuniyet duyacaklarını bizlere bildirdiler.Köyümüz gençlerinden 18-30 yaş aralığında olup bu organizasyona katılmak isteyenler,bu hafta ve önümüzdeki hafta için derneğimize başvurabilirler...
                                        Ali AYVAZOĞLU
                             Gülender Dernek Başkanı
                                   0533 4702393
46
Başkanın Kaleminden... / Köyümüz Gençlerinden İşi Olmayanlar...
« Son İleti Gönderen: Gülen Adam 02 Ocak 2018 - 21:21 »
     Köyümüz gençlerinden işi olmayanlar,CV lerini derneğimize ulaştırırlarsa, Solaklı Vadisi Dernekler Platformu  ile ortaklaşa yapacağımız çalışmalarda bu CV leri değerlendirebiliriz.Bu sayede ortaya çıkması  muhtemel iş taleplerine köyümüz gençlerini yerleştirebiliriz. Bu önemli konuda gençlerimizin duyarlı olmasını istirham ederiz...
                                   Ali AYAZOĞLU
                           Gülender Dernek Başkanı
                                   05334702393
47
rica etsem albümü tekrar yüklermisiniz? tesekkürler iyi seneler.
48
Basarilar dilerim yegenim Bahattin, daha büyük basarilara imza atman dileklerimle, "Durmak yok, yola devam" insaALLAH

Servet Isildar
49
Türk malı yeni nesil akıllı kask projemizin bileşenlerinden akıllı kask teknolojisi projemiz Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) ”15. Girişimcilik Günleri” etkinlikleri kapsamında düzenlediği ”5. İş Fikri Proje Yarışması”nda ödül kazandı!

Akıllı Kask!

Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Bahattin Düzenli, Dr. Çağlar Sivri ve MotoEtkinlik-UniMoto kurucusu Ahmet Köseoğlu’nun yanı sıra Yusuf Salih Tunçel, Hakan Seçkin, Emre Aksu, Selahattin Çinçin’den oluşan yazılım ekibimiz ile ”Motosiklet Kazalarında 112 Acil Servis’e Haber Veren Yeni Nesil Motosiklet Kaskları” projemizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Prototip üretimi aşamasında olduğumuz projemiz ile katılım gösterdiğimiz Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) ”15. Girişimcilik Günleri” etkinlikleri kapsamında düzenlediği ”5. İş Fikri Proje Yarışması”nda projemiz 272 proje arasından 2.’lik ödülüne layık görüldü.

Bahattin Düzenli bu unvanı ”Motosiklet Kazalarında 112 Acil Servis’e Haber Veren Yeni Nesil Motosiklet Kaskları” başlıklı eseri ile kazandı. Düzenli’ye ödülünü TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu‘dan aldı.

Ekibimiz adına Bahattin Düzenli tarafından alınan 2.’lik ödülü olan 20 gr altın ile akıllı kask projemize ilk defa gerçek anlamda bir destek sağlamış olduk. Maneviyatı maddiyatından çok daha önemli olan bu ödül ile prototip çalışmalarımızı da hızlandırma şansı bularak projeyi bir sonraki aşamasına ulaştırmak için çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız.

Yerli Malı Akıllı Kask

Yerli malı akıllı kask üretme fikri ile çıktığımız yolda tüm kaskları akıllandıracak bir teknoloji sistemine sahip: oluşan kazaları anında 112’ye bildirerek en hızlı müdahalenin gerçekleşmesini sağlayacak ve aynı zamanda intercom özelliği gibi farklı teknolojik sistemleri içerisinde bulunduracak sistemin ilk prototipini çok yakında üreterek bir sonraki adım olan dünyanın en güvenli ve hafif kaskının üretimi için destek arayışında olacağız. Bizi takip etmeye ve destek olmaya devam etmeniz dileğiyle…

Bahattin Düzenli Kimdir?

Bahattin Düzenli Trabzon Dernekpazarı Gülen Köyü Yeni Camii (İfteriyon) Mahllesi sakinlerinden Muhammet Düzenli'nin oğlu. Bursa İnegöl'de yaşıyor. 2011 yılı İnegöl Yunus Emre Lisesi mezunu, İsparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil Mühendisi bölümünden mezun oldu, Sanko Holding A.Ş Kalite Kontrol Stajyer Mühendis · İnegöl, Bursa'da çalışıyor. facebook sayfası

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu & Bahattin Düzenli

15. ANSİAD Girişimcilik Günleri kapsamında düzenlenen 5. İş Fikri yarışmasında yine 1. Ve 2. Proje ödülünü Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri.

Kaynak:  www.motoetkinlik.com
50
Sadık Yılmaz'ın Şiirleri / MEYVESİZ AĞAÇTA AÇAN ÇİÇEKLER
« Son İleti Gönderen: Sadık Yılmaz 11 Aralık 2017 - 23:54 »
Bir başkadır nehirlerin akışı
Kendi yatağında kıvrılıp gider
Suları kabarır denizleri de
Bir kaç güne kalmaz çekilip gider

Yine eski yatağına uzanmış
Yine taşlar çakıllara  bulanmış
Yine esir düşmüş komar ağacı
Çiçeğini mor laleler kemirir