Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: 12345678910
51
Sadık Yılmaz'ın Şiirleri / LA İLAHE İLLELLAH
« Son İleti Gönderen: Sadık Yılmaz 13 Mart 2018 - 20:32 »
La ilahe illellah vardır bütün zamanda
O tevhittir okunur bir günde beş ezanda
ALLAH en büyük ALLAH yoktur onu yaradan
Odur bizleri  o hay bir damladan var eder

Ben şahadet ederim onun peygamberine
Yine şahit olurun peygamber resulüne
Bak sela  deyip bizi namaza çağırıyor
Haydın  ey Müslümanlar kurtuluş vaat ediyor

Bilir misin her canlı  ölümü tadacaktır
Ölümsüz hiçbir varlık canlı kalmayacaktır
Yeniden doğmak var ya o ölümsüzleşiyor
Ruh ile asıl yaşam cennette birleşiyor

SADIK YILMAZ
52
Vefat İlanları / Rahmetli Aydoğan YAZICI için Kur'an okunacaktır...
« Son İleti Gönderen: Gülen Adam 10 Mart 2018 - 21:45 »
     Yarın 11.03.2018 ÖĞLE namazına mütakip Yenibosna Selçuk Hatun Caminde (Zafer mah.Göldağı sk.) Rahmetli AYDOGAN YAZICI ruhuna Kuran tilaveti yapılacaktır.(Bayanlara yer ayrılmıştır.)Bütün köylülerimiz davetlidir. 
                      Ali AYVAZOĞLU
       Gülender Yönetimi Adına Başkan
53
Sadık Yılmaz'ın Şiirleri / ASRIN LİDERİ
« Son İleti Gönderen: Sadık Yılmaz 09 Mart 2018 - 07:11 »
Doğmuştu bir padişah gücüktü o zamanlar
ALLAH’u  ekber diye başlar bütün ezanlar
Ortalıkta bir sevinç bir tebessüm mutluluk
Tüm dünya huzur ister büyük küçük ve de Türk

Büyüdü asker oldu vatan aşkıyla doldu
Bu dünyanın halini savaş başlamış gördü
Çoğu batı kuzeyden vatanı şarmış hain
Türk askeri gelince zalimler şaşa kaldı

O büyük  bir asker Atatürk’ün dehası
Çağımızın bulduğu Muhammed Mustafa’sı
Emir verdi hücum var hanımlar ve çocuklar
Zarar görmesin asla ağlamasın anası

Türk’üm mutluyum kararlıyım savaşmaya hazırım
Bir değil beş bin sefer şehitliğe razıyım
Refahtan kopardılar sürünmeye razıyım
Böyle devam ederse ya şehit ya gaziyim

Sadık Yılmaz
54
Sevgili büyüğümüz, abimiz Aydoğan Yazıcıyı kaybetmenin hüznünü yaşıyorum.ALLAHım rahmet eylesin. Oğlu Cebrail Oguzhan Yazıcı , kardeşleri Sabire abla ve Dursun Ali Yazıcı nezdinde tüm ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ederim.Nur içinde yat pamuk amcam...
55
Misafir Kalem / YOLUM DÜŞTÜ UĞRADIM ÇAYKARA'YA...
« Son İleti Gönderen: Gulenkoyu.Com 05 Mart 2018 - 11:27 »

Yazar:
İrfan Korkmaz (Yavriligot)
Tarih:
05 Mart 2018
E-Mail:
yavriligot@hotmail.com
Kaynak:
Facebook
     YOLUM DÜŞTÜ UĞRADIM ÇAYKARA'YA...

Yolum düştü uğradım, o çok övdüğünüz Çaykaraya.Anlattığınız gibi çam kokuları almadı burnuma.Güzel bir kar örtüsü de yoktu hani öyle bir baştan bir başa. Güya Fotinos köprüsünden bağırınca, ses Kataxhordan geri dönüyordu; o da yok. En güzel alabalık sizdeydi hani? Vs. birçok şey...
Ömrümde hiç yan(ıl)madım Çaykaraya yan(ıl)dığım kadar.Birkaç arkadaşımı dünyanın en güzel etli kuru fasülyesini yemek için davet ettim ve sözümona iyi bir arabaya dolup çıktık o debisi HESlerden azalmış Solaklı çayının etrafında kurulmuş Çaykaraya.Eskinin Adliyesi, orman işletme binasıyla lojmanları, gölgesinde kalmış yeni yüksek blokların.Her taraf betonla dolmuş ve artık ses vermiyor eskisi gibi Solaklı. Şehrin içinde bir park sorunu, insanlarda bir başıboşluk;belli ki yerlisi değiller Çaykaranın.Yerlisini de gördük lokantada,köye çıkacağından yedi liralık navlon için on lira isteyen; para alamayınca karnım ac, bari yemek ısmarlayına dönen ve ne yiyeceğini soran garsona haşlamayla sütlaç diyen.

Ne olduğunu anlamadan ikindide karanlıklayan;ardında Halduzen,Sultanmurat, Lemonsuyunu saklayan. Uzungölü araplara, tüm güzelliğini bizden sakınıp yabana pazarlayan ve en nihayetinde bizi de geldiğimiz yere postalayan Çaykara.Bu yazdığım yan(ıl)dığımın resmidir.Bir şans daha vereceğim sana mutlak muhakkak.Bir daha geldiğimde sıcak da olsa rüzgar esmesin Şinekten ağrı. Az biraz frimlik isterim, malum romatizmam var. Kuzinenin üstünde kestane,fırınında kardof olsun aman ha! Pekede yatarım ben, anlı şanlı yataklara gerek yok; ama bakır sinide yerim, kalın ve yanmış kabuklu mısır ekmeğini bir gün önceden yoğurda doğranmış severim. Öyle çay makinası falan vs. istemem; benim içeceğim çay,xsmattan gapgara olmiş demlukte olacak ille de.Akabinde de ninniyi sevmem; açın Hesleri neyin,şırıltısında uyuyacağum Solaklının, kavutumi yedukten sora...
56
Gülen Köyü Videoları / Gülen Köyü Havadan Çekim Video Klip
« Son İleti Gönderen: Gulenkoyu.Com 27 Şubat 2018 - 13:36 »

57
55 de tamam dedi...

Bu dünyaya ayırdığım süre doldu dedi ve ebedi istirahatgâhına yani Rabbine gitti...
O farklıydı, her şeyiyle farlıydı, değişik bir mizaç, farklı bir kişilikti...
Onu tanyıp, sevenlerin yüreğine iz bırakıp gitti...

İyi bir baba gitti, iyi bir abi gitti, iyi bir kardeş gitti, dost gitti, arkadaş gitti...
Hızlı yaşa genç öl, örneğiyle gitti...

Tanıdığı her kişiliğe küçük, büyük demeden üst seviye ilgi gösteren, mütevaziliği ve cana yakınlığı ile ön plana çıkan, bu güzel adam, adamlığa örnek gösterilerek gitti...

Rabbimizin ona cennetin kapılarını açacak bir çok güzelliğine, her tanıdığı gibi bende şahidim...
Takdr-i İlahi tabiki...

Gidişine ailesi, dostları, arkadaşları ve sevenleri çok zor alışacakları kesin...
Lakin Rabbimiz sabır versin, Annesine, Evladına, Kardeşlerine ve Ondaki yeri çok çok farklı olan Ali Ayazoğluna...
Nasılsın yavrum, hitabı kulaklarımda çınlayarak, ona son vazifem olan, toprağa kavuşma merasiminde olamamanın hüznü ile, kendisini çok uzun anlatan, kısa yazımı noktalıyor,

okuyan kardeşlerimizden de ona şu an en çok lazım olan 3 ihlas ve 1 fatihayı rica ediyorum...
Selamlar olsun Yusuf Algül’e, Ahmet Ayazoğluna, Tevfik Akyol’a, İshak Genc’e, Ali Aktürk’e, Muhammet Düzenliye ve genç yaşta aramızdan ayrılan diğer köylülerimize...

Sizleri unutmuyoruz...

HEPİNİZE RABBİMİZ RAHMET EYLESİN...
58
Uzun zamandan beri göremedigim, Okul arkadasim, kardesim Aydogan`a ALLAH rahmet etsin, Mekani Cennet olsun, Ailesine, evlatlarina, sevenlerine bassagligi dilerim,

Servet Isildar
59
اِنَّا للهِ وَ اِنِّا اِلَيْهِ رَاجِعُون

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn"
(Şüphesiz biz ALLAH’tan geldik ve O'na döneceğiz)

ALLAH rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...
60
اِنَّا للهِ وَ اِنِّا اِلَيْهِ رَاجِعُون

(İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn)

"Şüphesiz biz ALLAH’tan geldik ve O'na döneceğiz"

ALLAH rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...
Sayfa: 12345678910

Twittear