Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: 1 ... 345678910
91
Atma Türkü Kültürü / ATMA TÜRKÜLER 2
« Son İleti Gönderen: Zikrullah Yazıcı 21 Şubat 2017 - 08:06 »
oy gidi sadık yılmaz
ne iş gelmiş başına
anlatta dinleyeyim
sinek düşmüş aşına

haburdaki türkiler
ne oldu da tekleyi
usta olmak için
hep benimi bekleyi
92
Sadık Yılmaz'ın Şiirleri / SEVGİLİM AYRİLDİ GİTMEZ OLAYDIM!
« Son İleti Gönderen: Sadık Yılmaz 12 Şubat 2017 - 12:20 »
Bir çiçek aldım elimde kaldı
Onu sunacağım bir sevgilim yok
Çiçekçiden bana hatıra kaldı
Beni değil çiçeği isteyen bek çok

Bulurum bir yarı gerçek seveni
Bulurum yüzüme gerçek güleni
Kaybetsem sen gibi yalancı fani
Bulurum anadan helal emeni

Herkesin yari var güler yüzleri
Koşarak kumsalda aşk perileri
Kol kola girmişte kıskan der gibi
Sanki not verecek halk jürileri

Kaptanı olsam ben bu sandalın
Diş kapı kapandın yok mu mandalın
Kalsaydın  çiçektin lalezarıma
Bende  saklıdır tüm hatıraların

Sadık Yılmaz
93
Ayser Özbakır'ın Şiirleri / YÜRÜYEN TARİH KÖYÜMÜN İHTİYARLARI
« Son İleti Gönderen: Ayser 09 Şubat 2017 - 08:26 »
Her bahse kalktığıma köyümden inatla hatıralar yarışır ön plana çıkmak için.

Her defasında da inatla köyümün ihtiyarları gelir aklıma. İşte, görmediğim, idrak edemediğim zaman halkalarını bana bağlayan, doğaçlama bilgeler, yürüyan tarih kitapları köyümün ihtiyarları.

Hep bir pişmanlık içinde olurum onları düşündüğüm zaman. “Keşke iyi dinleseydim anlattıklarını” diyerek. Ama sayfaları kopmuş, kaybolmuş roman gibi her biri. Yollarda yürürken bir yerlerde oturmuş, ellerindeki bastonlara bedenlerini dayayarak konuşmaları ve kulaklarının sağır oluşu nedeniyle her kelimede mutlaka “ne dedun” gibi takrar sözcüklerini sıkca kullanmaları ayrı bir hoşluk veriyor sohbetlerine. Köyümüze, benim çocukluğumda yollar yapıldı, elektrik ve telefon geldi, sonra da televizyon internet ve akıllı telefonlar. Her yer yakın, uzak diye bir kavram kalmadı ama, insanlar arasındaki mesafa açıldı, ilişkiler koptu ardından. Elbette zamanı geldiğinde olacaktır değişiklik, fakat o günlerden büsbütün kopmak akıl kârı değil bana göre.

Yaşlı bir akraba ya da komşumuzu ziyaret etmeyi, hâl hatır sormayı bir sorumluluk olarak göremiyoruz. Durum böyle olunca onlar da kendilerini bir köşeye atılmış hissettikleri gibi, çok kolay minnet altında ezilebiliyorlar. Oysa bu dünyanın her yaşta insana ihtiyacı olmasaydı ihtiyarlık olur muydu hiç?.

Ayser ÖZBAKIR
94
     İşlerimizin yoğunluğu nedeniyle ara vermek  zorunda kaldığımız hasta ziyaretlerimize yeniden başladık.Bu dönemki ilk hasta ziyaretimizi uzun zamandır evinde hasta olarak yatan Ömer Yazıcı (Ömerefendinin) abimize gerçekleştirdik.Ziyaretimizden ziyadesiyle memnun olduğunu  bakışlarından anladığımız abimizle hoş sohbet muhabbetlerde bulunduk. Derneğimiz adına bizi evlerinde ağırlayan gerek  Ömer abimiz gerekse ailesine teşekkür eder,abimizin tez zamanda sağlığına kavuşmasını dileriz.
                ALİ AYAZOĞLU
  Yönetim Kurulu Adına Başkan
95
Rafet ağabimize ALLAH gani gani rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşALLAH,yakınlarının ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun...
96
ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun.başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarının başı sağ olsun..
97
Babamın en iyi arkadaşlarından olan Rafet amcamızın bize olan sevgiside üst seviyeydi, Rabbimiz rahmet eylesin, tüm ailenin ve sevenlerine sabır temenni ediyorum...
Başımız sağolsun...
98
Rabbimiz rahmet eylesin, evlatlarına, ailesine ve tüm sevenlerine sabır temenni ediyorum...
99

ALLAH Rahmet Etsin Niyazi Say Vefat Etti.

Rahmetli İsmail Say’ın oğlu Rahmetli Ahmet, İsmet Say’ın Abisi Adem, Şemsettin, Aziz, Abdullah, Naci Say’ın Babası Niyazi Say
05 Şubat 2017 Pazar günü Akşam saatlerinde Gülen Köyü Sehildeki evlerinde vefat etmiştir.

Cenazesi: 06 Şubat 2017 Pazartesi günü sehilde evinde kılınacak İkindi Namazına müteakiben Gülen Köyü Sehildeki evlerinin yanındaki Aile mezarlığına toprağa verilecektir.

Oğlu Abdullah Say Tlf: 0532 612 34 56

gulenkoyu.com Ailesi olarak ALLAH cc. rahmet eylesin Ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileriz Mekanı cennet olsun.
100
Başkanın Kaleminden... / GÜLENDER Yeni Yönetimini Oluşturdu...
« Son İleti Gönderen: Servet Isıldar 02 Şubat 2017 - 00:10 »
Bende, ikinci kez Istanbullu Gülenköylüler Dernegini sirtlayacak olan, degerli Ali Ayaz kardesime ve yönetim kurulu üyesi-Arkadaslarina, tüm YGKYD-2000-Dernegi-Üyeleri adina, sabirla basarilar dilerim,

Sizler, degerli kardeslerime, selam ve sevgilerimle

Istanbullu Gülenköylüler Dernegi gönüllü üyesi ve Almanya`daki YGKYD-2000-Dernegi-Baskani, Servet Isildar
Sayfa: 1 ... 345678910

Twittear