TÜRKİYE'NİN GELECEK VAADEDEN BÜYÜK LİDERİNE - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TÜRKİYE'NİN GELECEK VAADEDEN BÜYÜK LİDERİNE  (Okunma sayısı 1988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
    AHMET AKTÜRK (HOCA)
     agulen61@gmail.com
     27 Mart 2009 Cuma

TÜRKİYE'NİN GELECEK VAADEDEN BÜYÜK LİDERİNE

Büyük Başkan,Mümtaz insan,Dürüstlük ve Yiğitliğin sembolü BBP Genel Başkanı MUHSİN YAZICIOĞLU'nu kaybetmenin derin teessürü içindeyim.

Yıllar önce birkaç kez Trabzon'da birebir sohbet ettiğim Muhsin Ağabeyimizi ahirete yolcu etmek ne kadar acı bir haber benim için...

Konuşurken insanın gözünün içine bakarak ve gülümseyertek tatlı tatlı konuşmasına doyum olmazdı.

İşi,hiçbir zaman şahsi olmamıştı.

Konuşurken Turkiye'nin meselelerinden anlatırdı.

İşi güçü insanımızın daha müreffeh nasıl yaşayabileceğine çare aramaktı.

Büyük bir ülküsü vardı.

Türk ve müslüman dünyanın bir arada bütün olarak yeniden neşet bulacağı bir devlet,onun en büyük ülkülerindendi.

İmanli ve inançlıydı.

Bu iman ve inançtan hiçbir zaman taviz vermedi.

Devletin malını yetimin hakkı olarak değerlendirir,dokunanın lanetli olacağını savunurdu...

Hiç unutmam; bir sohbetimiz sırasında MÇP'den (ozaman MÇP vardı, MHP açıldığında Muhsin Bey ayrılmıştı) neden ayrıldığını sormuştum.

-Bak kardeşim;biz bu trene İlay-i Kelimetullah'ın hakimiyeti için bindik ve hedefimizde Kabe vardı.Gördüm ki bu partide olanların bir kısmı BUŞH' un trenine binip Amerikaya doğru yol alıyor.Hedefimiz bu değildi, dediğimde,bana Liderim; "bu bir hac yolculuğu değil" demişti. Ben de "Kabe'ye gitmeyecek trende benim işim yok" diyerek trenden indim.

Yanlış mı yapmışım; dediğinde bir kez daha hayran olduğum ikbal ve istikbali için uğraşmayan biri olarak gözümde büyüğmüştü ondan sonra...

Hep o fikirde kaldı Rahmetli...

28 Şubatta dayatılan ve kabul edilmesi istenilen 18 maddelik kararlarda hükümette olmamasına rağmen, RP'lilerden daha dik durarak,"millete silah doğrultan askerle beraber olmam" diyecek kadar imanlı ve vefalı idi...

Partisinin siyasette büyüyememesi onun cılız liderliğinden değildi.

Hep gönüllerin adamı,lideri oldu.

Ülkücü Gençliğin temiz ve dürüstlerini yanına topladı.Kire,lekeye bulaştırmadı onları.

Geriye ailesinin yanında 70 milyonun hasret duygularını bıraktı.

İnanıyorum ki; taraflı tarafsız herkes ona yandı.

Şiirinin son kelimesi "ÜŞÜYORUM" du.

Üşüyerek Hak'ka kavuştu.

Mevlam onu,dilerim ve inanıyorum ki; cennetinin en baş köşesine koyacaktır.

ALLAH RAHMET ETSİN.

Facebook Yorumları

Twittear