YARALIYIM... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YARALIYIM...  (Okunma sayısı 4802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 232 Mesajı Toplam
    425 Kere Beğenildi
    • antoloji
YARALIYIM...
« Topic Start: 31 Mayıs 2010 - 14:35 »
  • Yayınlama
  •      EBRU COBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         08 Ağustos 2008 Cuma

YARALIYIM...

Aslında sözün bittiği an ŞUAN … 27 Temmuz 2008 … Gezdiğimiz , büyüdüğümüz mekan Menderes çıkmazı . Kimsinin gezme yeri , kimsinin alışveriş , kimisinin ise ekmek parasını çıkarmak için sabahtan akşama kadar ter döktüğü yer…

Ya ben olsaydım , ya sen olsaydın ?... Aslında konu bu değil , asıl konu burnumuzun dibine kadar gelen TERÖR…

Artık ölüm haberleri ecelle değil terörle , gaspla , kavgayla , tacizle gelir oldu karşımıza , ölmek için eceli değil, bir kaza kurşunu bekler olduk sessizce , usluca …

Bir ara telefonumu kapatmayı düşündüm , ölüm haberi almak istemiyordum ama bir kere çaldı telefon ... Komşumuzun oğlu ve kuzeni yaralanmıştı . Şükrettim ...

Televizyonu korkulu gözlerle izledim hep . Kimi görürüm , kim var acaba diye ?.. Evet , tanıdık çok kişi vardı . İsmini bile bilmiyordum ama tanıyordum . Çünkü ; burada insanlar tanırlar hep birbirini isim bilmezler ama yüzler tanıdık , gözler ise anlatır çok şeyi …

Sabah uyandığımda ise kim bilir neler duyacağım diyerek çıktım evden gittim arkadaşların yanına … Sordum ; sorarken korktum ama “tanıdık var mı diye” ?..

Var , dediler. Falancı , filancı … Müşterilerim vardı aralarında . Ya da sokakta görünce sevdiğim Aleyna’ lar , Taha’lar . Belki de kızdığım Murat’lar ...

Ürperdim ... “Ya biz olsaydık?” ki bu mutlaktı . Hiç gitmek istemediğim bir düğüne zorla gitmiştim . O gün , aklımda Haznedar’da gezmek vardı … Kıl payı mı atlattık denir bunun için bilmiyorum . Ama kanayan bir yaramız vardı artık ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan iştirak etmişti olay yerine . Onu ilk defa böyle bıkkın ve böyle yorgun görmüştüm televizyonda . Kınadım . Terör gibi lanet bir şey dururken onu bitirmek için çaba harcanması yerine o dağ gibi bedenle uğraşılmasını kınadım … Sanki insanları katletmiş gibi , terör oluşturmuş gibi , Ak Parti için kapatılma davası açılmasını kınadım . Aşağılık partiler dururken bez parçasıyla (türbanla) uğraşılmasını kınadım … Kapatılacağından mı ASLA !... Meydan TERÖRÜN…

Güngören Fetih Camii’nin bahçesi taşmıştı sokaklardan yokuş aşağıya … 18 can eklenmişti artık Türk bayrağımızın kırmızı rengine . Yine 18 gözün feri sönmüştü ; lanetçe , umarsızca , vahşice , alçakça ...

Sloganlar atıldı camii önünde . Düşündüm , biz öldüremez miyiz diye? Aslında öldürürüz ama kimi ?... Onlar bir millet değil k?... Kürt desen Kürt değil , Türk desen Türk , Laz desen Laz. Bunlar ne idüğü belirsiz “CEHENNEM DİREĞİ”…

Yaralıyım … Kalbim vurgun yemiş gibi yaralı … Kırgınım … İnsanları okutmak için çaba harcamayan , okuyanların önünü saçma sapan nedenle kesen siyasilere , hukukçulara kırgınım . Önemli olan böyle cahilleri eğitmek olmalı değil mi ?.. Terör eğitimle çözülür bence … Bırakın okusun herkes … Şimdi ben gidiyorum içimde kopan fırtınayı susturmaya , geldiğimde çok şey değişmiş olmalı...

EBRULİ SÖZ: Kurşunun üzerinde adres yazmazmış , benimde kaderimde susmak...
    Kurşun bir gün rastgele saçılmayacak... İşte , işte o gün yer yerinden oynayacak (!)...

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Muhammet Çobanoğlu
    • Aktif Visirli
    • *
    • 2 Mesajı Toplam
      2 Kere Beğenildi
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #1: 31 Mayıs 2010 - 14:36 »
  • Yayınlama
  • Aferim Kuzen sendende boyle güzel yazı beklenırdı zaten
    elıne sağlık vede bu törer durma hiç bir zaman siyaset boyle oldukca...

• kardelen
    • Aktif Visirli
    • *
    • fotto
    • 27 Mesajı Toplam
      29 Kere Beğenildi
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #2: 31 Mayıs 2010 - 14:36 »
  • Yayınlama
  • ellerine yüregine saglik cok güzel hazirlamissin ebru.

• zeynep_turan
    • Aktif Visirli
    • *
    • 26 Mesajı Toplam
      29 Kere Beğenildi
    • GSM: 05443761999
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #3: 31 Mayıs 2010 - 14:38 »
  • Yayınlama
  • merhaba ben aslının kardeşiyim yani amasyadan gercekten harıka bır yazı olmus.ama bunu kac kişi düşünüyor bü türkiyede bilmiyorum.size basarılar iyi günler 

merhabalar
    61-05-34

• dermanbey

• Ziyaretçi
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #4: 31 Mayıs 2010 - 14:39 »
  • Yayınlama
  • harıkasın ablaaa

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 232 Mesajı Toplam
      425 Kere Beğenildi
      • antoloji
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #5: 31 Mayıs 2010 - 14:40 »
  • Yayınlama
  • Hepinize güzel dilekleriniz için teşekkür eder saygılar sunarım ....

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• özgür akyol
    • O Bir Visirli
    • *
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #6: 31 Mayıs 2010 - 14:40 »
  • Yayınlama
  • güzel yazı tebrikler.başarılarınını devamını dilerim

• visirlim

• Ziyaretçi
    YARALIYIM...
    « Yanıtla #7: 31 Mayıs 2010 - 14:41 »