'TÜTTÜRE TÜTTÜRE' GATA HUZUREVİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 'TÜTTÜRE TÜTTÜRE' GATA HUZUREVİ  (Okunma sayısı 1992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
     MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     05 Nisan 2010 Pazartesi

'TÜTTÜRE TÜTTÜRE' GATA HUZUREVİ

-Oooo, Azizim! Nihayet gelebildin. Ben seni daha önce gelirsin sandıydım.

-Sorma Mehmet Bey, bizim hâkimin nöbet gününü bekledim. Yoksa salıverecekleri yoktu. Tahliye edilir edilmez de soluğu burada aldım.

-Çok iyi etmişsin Azizim. Kolay kolay kimse seni götüremez buradan. Bak bana, kaç ay oldu buraya yerleşeli, inan hatırlamıyorum. Burası ikinci bir evim gibi. Sağolsun arkadaşlar da yardımcı oluyorlar. Yalnız bırakmıyorlar.

-Üstadım, ben de sana güveniyorum. Şöyle uzun bir müddet bana ilişmeyecekleri bir rahatsızlık bildirmeliyiz savcılığa.

-O konuyu sen dert etme Azizim. Burda tecrübe konuşuyor. Bizim Levent'i biliyorsun…

-Bilmez miyim o hergeleyi, tilki Levent!

-Bakma sen onun tilkiliğine. Gene bize dua etsin. Bacaklarına bir iki ilaç enjekte ettik. Belli aralıklarla sorgulamaya gelenlere test sonuçlarını gösteriyoruz, gıklarını çıkartamadan geri dönüyorlar.

-Tebriği hak ediyorsun Üstadım. Sen bu hastane işlerinin pîri olmuşsun. Bu savcılar beni rahat bırakmazlar. Aynı Levent'e bulduğun gibi bana uygun bir şeyler bulmalıyız.

-O işi sen dert etme Azizim. Şimdi sana bir bel fıtığı teşhisi koydururuz. Bırak savcılığa götürmeyi, hastanenin dışına bile götüremezler. Hem bu fıtık, epeyi daha seni burada tutar. Erken seçim filan da olursa hükümetin düşmesi içten bile değil! Benim kanala da söylerim, yoğun bir anti- propaganda yaparlar. Hükümet düştü mü gerisi kolay. Bir daha ilişemezler bize!

-VALLAHi Üstadım, bu dediklerini yap, el üstünde taşırız seni. Bu gerici, yobazlardan en kısa zamanda kurtulmak gerek. Yoksa ömür billâh hastanede kalacağız.

-Yahu Azizim, bu kadar korkma! Sen buraya kapağı attın ya gerisini boşver. Hem hastane deyip geçme! Çoğu özel hastanede yok burdaki imkânlar. Sonuçta ip de elimizde. İstediğimiz gibi at koşturuyoruz. Anlayacağın sefa bizim.

-O değil de Üstadım, bu yaştan sonra ne hallere düşürdüler bizi. O kadar yıl emekten sonra ister istemez adama koyuyor yaptıkları.

-Azizim, görmeyeli epeyi evhamlı olmuşsun sen. Duyan da nezarethanede işkenceye tabi tutuldun sanacak. Hani bilmesem, kanacağım dediklerine. Ben de gördüm o nezarethaneleri. Adamlar rahatsız olmayalım diye koltuklarda ağırladır bizi.

-Orası öyle de biz pabucu onlara bırakmak için yetiştirilmedik. Bu duruma düşmemeliydik.

-Azizim, sana sahte rapor düzenlemeye de gerek yok. Senin bâriz bir şekilde psikolojin bozulmuş. Daha ilk günden yorma kendini. Burada geçireceğin güzel günleri düşün. Millet bizi hasta sanmaya devam etsin. Gel, senle bir 'okey' çevirelim. Zaten dördüncüyü arıyorduk. Senle beraber tamam olduk. Şimdi kafeteryadan nargilelerimizi de istetiriz. Tüttüre tüttüre…

-Doğru diyorsun be Üstadım! Tüttürelim, anasını sanayım! Bak şimdiden uyarayım. Çalma alışkanlığını 'okey'de de uygulamaya kalkıp taş çalayım deme sakın!

-Azizim, amma ettin sen de! Öyle ucuz şeyler için kendimi mi yorayım. Ben büyük balıkların vurguncusuyum, biliyorsun. Şimdi bırak beni suçlamayı da şu son dakika haberini dinlesene ne diyor? Senle beraber tahliye edilenler için tekrar tutuklama kararı çıkartılmış. Hadi gene iyisin, yırttın!

-Bunun üstüne tüttürelim Üstadım!..

-Tüttürelim Azizim!..

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear