HANGİ ÖLÇÜLERLE YAŞIYORUZ? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: HANGİ ÖLÇÜLERLE YAŞIYORUZ?  (Okunma sayısı 3361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86

AHMET YAKUPHAN
     ahmetyakuphan@hotmail.com
     29 Ocak 2012 Pazar

HANGİ ÖLÇÜLERLE YAŞIYORUZ?

• Her canlının bir ömrü bir yaşama süresi vardır.
     • Her canlının da uyması gereken kurallar ve yaşam ölçüleri vardır.
     • Yaşam ölçüleri konusunda hiç eksiksiz bütün kuralları ALLAH(cc) koymuştur.
     • Ancak insanların büyük bir kısmı bu ölçüleri tanımayıp toplumu yönlendiren kuralları kendileri koymaktadır.
     • Buna insanlık tarihinde çok rastlamaktayız. Nemrutlar, Firavunlar, Ebucehiller ve günümüzde onların uzantıları olan batıl fikirler ve sistemleri oluşturanlar hep aynı sistemle yürümektedirler.
     • Oysa Müslümanım diyenler sadece ALLAH’ın kurallarına uymak zorunda değil midirler?
     • Tabiiki  uymak zorundadırlar.
     • Ama,  günümüzün şartları, küresel dünya ile hareket etmemiz gerekir gibi sebepler bizleri bu kurallardan ayırıp kişilerin koyduğu kurallara uymak zorunda bırakmamalıdır.
     • Eğer bir takım sebeplere dayanarak ALLAH’ın koyduğu ölçülerden ayrılırsak bunun sonucunu da düşünmek zorundayız.
     • Aynı ölçülerle hareket edenler birlik içinde olurlar ve huzurlu yaşarlar. 
     • Günümüzde İslam alemindeki kargaşalıkların ve ayrılıkların sebebi ölçülerden ayrılmaktan kaynaklanmıyor mu?
     • İslam dünyasını dikkate almadan ümmetin birliğini düşünmeden,

Benim partim diyenler,
     Benim cemaatim diyenler,
     Benim tarikatım diyenler   hangi ölçülerle bunu diyorlar?

• Ramazan sofralarında oruç tutmayan papazlarla, hahamlarla ve İslam düşmanları ile bir araya gelenler neden Müslüman önderleri ve liderleri ile bir araya gelmezler?
     • Bunlar hangi ölçüye göre ve kimlerin hoşnutluğu alınması için yapılır?
     • Liderlerin, önderlerin ve şeyğlerin bir araya gelmediği bir toplumda onlara bağlı topluluklar nasıl bir araya gelecektir.
     • Bugün asıl problem toplumun önündeki insanların hak nizamından ayrılmalarında ve ölçüleri terk etmelerinde yatmaktadır.
     • Müslüman, hangi ortam ve hangi şart olursa olsun yaratanın ölçülerinden ayrılmamalıdır.
     • Kendimize bir bakalım. Ölçülere ne kadar uyuyoruz veya hangi ölçülerle hayatımızı sürdürüyoruz?
     • Toplumda huzur ve birlik istiyorsak kurallar bellidir. Bunun dışında huzur ve birlik arayanlar gaflettedirler.
     • ALLAH koyduğu kurallarla yaşayanlardan ve yaşatanlardan eylesin. Amin.

Sevgi ve selamlarimla...

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sadıkyılmaz (29 Ocak 2012 - 17:03)
  • ** LaZiGo **
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize Her Yer TRabzon ;)
  • 141 Mesajı Toplam
    176 Kere Beğenildi
    • cnrdekorasyon
Huzur İslamdadır Kurandadır Baska yerde arayanlar Büyük Bir Gaflettedir Hüsrana ugrayacakdır..

Günümüzdede ebucehil kafalılar dedesi hoca olan imandan noktan insanlar mevcuttur ALLAH hidayet versin.

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 232 Mesajı Toplam
    425 Kere Beğenildi
    • antoloji

" • Kendimize bir bakalım. Ölçülere ne kadar uyuyoruz veya hangi ölçülerle hayatımızı sürdürüyoruz?
     • Toplumda huzur ve birlik istiyorsak kurallar bellidir. Bunun dışında huzur ve birlik arayanlar gaflettedirler.
     • ALLAH koyduğu kurallarla yaşayanlardan ve yaşatanlardan eylesin. Amin."

Aynen katılıyorum hocam...-AMİN-

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
       Ahmet hocam her şeyin anahtarı tevekkül etmektir. Yani biz Rabbimizin rızasını kazanalım, yapmak istediğimiz şeyler için gerekli şartları yerine getirelim, gerisi ALLAH kerim. Bu söylediğim sadece kişiler için değil milletler ve devletler için de geçerlidir. Şöyle düşünün, Araplar cahiliye döneminde iken en geri kalmış milletti. Lakin peygamberimizden sonra hakiki islamı yaşamaya başladılar hemen her alanda yaklaşık 200-300 sene dünyaya hükmettiler. İlimde, fende, sanatta, askerlikte...vb. hemen her alanda 4 halife dönemiyle beraber, Emevi ve Abbasi dönemlerinde de dünyaya hükmettiler. Lakin 200- 300 sene sonra İslamdan ve pozitif ilimlerden uzaklaşınca gene gerilere düştüler. Ne kadar övünsek azdır ki bizim milletimiz o gün bugündür hakiki islamı yaşayarak, tevekkül ederek İslamın bayraktarlığını yapmıştır. Her ne kadar 20. yüzyıl Türk milleti için ve tüm İslam alemi için çok karanlık bir dönem olsa bile her gecenin bir gündüzü vardır misali yakın bir zamanda gene İslam dünyada ve de ülkemizde hakim olacaktır. Bunu ALLAHu Teala da müjdeliyor, çok sayıda büyük İslam alimi de. Ne demişler, görünen köy kılavuz istemez. Ülkemiz cumhuriyet tarihinin en başarılı yönetimiyle belini doğrultmaya başladı ve hemen her alanda çağ atlıyoruz. Artık yeni bir Osmanlı gibi niye olmayalım. Ama ben inanıyorum ki biz yeni bir Osmanlı gibi olmayacağız. Zira tüm insanlık islamla şereflenerek bir dönem Arapların, bir dönem İranlıların ve yaklaşık 1000 sene de yüce Türk milletinin yaptığı gibi hakiki islamı yaşayarak el birliğiyle bütün insanlık altın bir çağ yaşayacak. Gene de bunda en büyük pay bizim milletimizde olacak ona inanıyorum. Şu an dünyada gelişen iletişim teknolojisi (telekomünikasyon) sayesinde, her insan hakkı hakikatı daha iyi görebiliyor. Bütün insanlık ALLAH indinde tek hak din olan İslam'ı daha iyi görüyor ve daha iyi anlıyor. Onun için her yıl resmi kayıtlara göre onmilyonlarca insan kendi dinini değiştirip İslam'a dönüyor. Uzun lafın kısası demek istediğim odur ki bir zamanlar Osmanlı'nın hakiki İslamı yaşayarak yaptığını yakın bir gelecekte bütün insanlık yekvücut olarak yapacaktır. ALLAHu Teala bu güzel günleri görebilmeyi cümlemize nasip etsin!

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Facebook Yorumları

Twittear