1.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2013 - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 1.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2013  (Okunma sayısı 3704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

Eski günleri yâd etmek, kültürümüzü yaşatmak, gelecek nesillere geçmişi hatırlatmak ve en önemlisi herkesin geçim derdine düştüğü şu günlerde teknolojinin de katkılarıyla kapı komşumuz ile birlikte vakit geçiremez olduk. Senede 1 gün bile olsa köyümüz halkını bir araya toplayıp beraber bir şeyler yapmak istedik.

Bu düşüncelerle İstanbul Gülen Köylüleri Yardımlaşma Derneği böyle bir organizasyon dertip ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Bayramın dördüncü günü 11 Ağustos 2013 Pazar günü saat 09.00 - 10.00 arası her mahallenin merkez yerleri olan camilerimizin önünden Camii imamlarının önderliğinde Horofterdeki İsmet Düzen'in evinin önünde buluşarak yaya olarak kazalaha toplu şekilde yürünecektir.

Yürüyüşe herkes katılabilir (çoluğu çocuğu, bayı bayanı, yaşlısı gençi...)  herkes kendi yiyeceğini getirerek toplu şekilde piknik yapılacaktır.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

İstanbul Gülen Köyü Derneğinin öncülüğünde 11.08.2013 Pazar günü sabah saat 09:30 Gülen Köyü çay alim evi ırmağından Yürüyüş programı başlamış olup sırasıyla, Trakli mahallesi, Lagoz ırmağın, Rimandoz mahallesi, Beyaz taşlar Kirez irmağı Mirliva kabanı, Gazeno mahallesi, Taş yatağı, ve Horofterde, İfteriyon dan gelen grup ile buluşarak toplu olarak resim çekilme daha sonra Kestane yatağı ve kazalaha çıkıldı.

Havanın güzel oluşu gezinin kalabalık olmasına vesile oldu. Geziye baylı bayanlı, yaşlısı genci ile yaklaşık 150 kişi vardı.

Geziye,

İstanbul Dernek Başkanı Ahmet Aktürk ve yönetim kurul üyesi Yavuz Biber,
Köy Muhtarı vekili Salih Biber,
Köy Dernek Başkanı Süleyman Aktürk ,
İnşaat Mühendisi Dursun Ali Düzenli ,
Almanya da iş adamlarımızdan Feti Akyol,
Gülen Köyü Derneği eski başkanı Dursun Ali Düzenli…

Köylülerimiz farklı Şehirlerden ve mahallerden gelerek yürüyüşe herkesin katılması köylülerimizin birbirine olan saygı ve sevginin kanıtıdır.

Köylülerimiz eski hatıralarını hafızalarında bir kez daha canlan tırmış ve Eski günleri yâd etmek, kültürümüzü yaşatmak, gelecek nesillere geçmişi hatırlatmak adına güzel program oldu.

Kazalahda Güzel kararlar alındı.
Alınan karalarda
(1) Geleneksel Olarak Her Yıl Bu Yürüyüşün Yapılması.
(2) Bay, Bayan Mescidi Yapılması.
(3) Şadırvan Yapılması.
(4) Top Sahasını Düzlenerek Kale Direklerinin Dikilmesi.
(5) Bay ve Bayan 4 adet wc Yapılması.

İş adamlarımızdan Feti Akyol
Bu Yapılacak İşlerin Sponsor olarak Masraflarını Karşılayacaklarını söylemişlerdir.

İnşaat Mühendisi Dursun Ali Düzenli
Mimari İnşaat Proje ve Peyzaj işlerini üstlenmişlerdir.

Düzen İnşaat Kenan Düzen
İnşaat ve Cevre Düzenlenmesini yapacaktır.

gulenkoyu.com yönetim olarak emeği gecen herkes den ALLAH razı olsun darısı gelecek yıllara inşALLAH.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Recep Ali Düzenli (16 Ağustos 2013 - 13:49)
  • Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Cok güzel bir bulusma, Istanbullu Gülenköylüler Dernegi Baskanini, yk. arkadaslarini, Dernege destek olan herkesi cani-gönülden kutluyorum, basarilarinin devamini ve saglik dolu mutlu günler diliyorum. Istanbul Dernegi masaALLAH son iki dönemdir dolu-dizgin gidiyor, bütün köylülerimizin desteklerini devam ettirmelerini ve bu hayirli gidisin zarar görmemesi insanlarimizin hayrina olduguna inaniyorum, bu inanc tüm insanlarimizda da  olursa bu hayirli gidis sekteye ugramaz   diye düsünüyorum.

tüm Gülenköylü kardeslerime, selam ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear