"BEN DE MÜSLÜMANIM" - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "BEN DE MÜSLÜMANIM"  (Okunma sayısı 1648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
"BEN DE MÜSLÜMANIM"
« Topic Start: 26 Aralık 2014 - 15:56 »
  • Yayınlama

• Yazar:
    Dr. Muhammet Aktürk
    Tarih:
    26 Aralık 2014
    E-Mail:
    drakturk@facebook.com
    Kaynak:
    Facebook
         "BEN DE MÜSLÜMANIM"

"Ben de Müslümanım" diyen hiç kimse ecnebilerin eğlence şekillerine, Noel’ine ve yılbaşı ayinlerine özenmez, itibar etmez. Evlatlarına bu bilinci aşılayıp onların da genç dimağlarını karartmaz. Çünkü bilir ki "Kim bir kavme benzerse o da onlardandır" uyarısı Müslüman’ın yürüdüğü yolu aydınlatan kandil gibidir. Rehber alması gereken bu uyarıya Müslüman kulak tıkamaz.

"Ben de Müslümanım" diyen hiç kimse piyango gibi iddia gibi şans oyunlarından gelecek haram paraya göz dikmez. Bu yollara tevessül etmez. Etmişse de pişmanlıkla tövbesini eder. Etmişse de fasıklığını ballandıra ballandıra anlatma gafletine düşmez. Toplumun bu konudaki kokuşmuş eğilimlerine prim vermez. Çoluk çocuğunun ve bakmakla yükümlü olduklarının boğazından göz göre göre haram lokmaları yuvarlamaz. Bilir ki haramla beslenen bünyenin kendine de, toplumada hayrı olmadığı gibi o kişinin hiçbir duası da kabul olmaz. Ve yine bilir ki fakirlik te, zenginlik te dünya hayatının bir sınavıdır. Fakir başka, zengin başka şeylerle sınanır. Önemli olan helalinden rızkını arayıp kulluk vazifesini hassas bir şekilde yerine getirmektir.

"Ben de Müslümanım" diyen hiç kimse kötü meyletmelere göz yummaz. Elinden, dilinden bir şey gelmiyorsa en azından buğz eder. Kalbiyle kötüler, tiksinir safını belli eder. Başta kendini ıslah etmenin sonrada yakın çevrenin ve sonrada uzak çevrenin ıslah edilmesinin öneminin farkındadır."yapmam, yapana da karışmam" diyen sorumsuzlardan değildir. İyiliği emredip kötülükten alıkoymanın en önemli faziletlerden ve buyruklardan olduğunu bilir ve sevdikleri yangındayken "yanmıyorum, yanana da karışmam" diyecek kadar cahil ve bencil değildir.

Bütün bunları kim yapar veya yapmaya çalışır? "Ben de Müslümanım" diyen... Onun haricinde tabiri caizse deliye her gün bayram...

Cumamız mübarek olsun...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear