4.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2016 - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 4.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2016  (Okunma sayısı 1999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
    • Gülen Köylülerin Buluşma Noktası

Eski günleri yâd etmek, kültürümüzü yaşatmak, gelecek nesillere geçmişi hatırlatmak ve en önemlisi herkesin geçim derdine düştüğü şu günlerde teknolojinin de katkılarıyla kapı komşumuz ile birlikte vakit geçiremez olduk. Senede 1 gün bile olsa köyümüz halkını bir araya toplayıp beraber bir şeyler yapmak istedik.

Bu düşüncelerle İstanbul Gülen Köylüleri Yardımlaşma Derneği, Trabzon Gülen Köyü Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği  ve Gülen Köyü Muhtarlığı ile beraber böyle bir organizasyon dertip ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

4.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ günü 07 Ağustos 2016 Pazar günü saat 09.00 - 17.00 arası her mahallenin merkez yerleri olan camilerimizin önünden Camii imamlarının önderliğinde Horofterdeki İsmet Düzen'in evinin önünde buluşarak yaya olarak kazalaha toplu şekilde yürünecektir.

Yürüyüşe herkes katılabilir (çoluğu çocuğu, bayı bayanı, yaşlısı gençi...)  herkes kendi yiyeceğini getirerek toplu şekilde piknik yapılacaktır.

1.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2013 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ...

2.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2014 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ...

3.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ - 2015 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ...

Bütün Haklar Saklıdır®™ www.gulenkoyu.com
|l|lllll|lll||ll||lll
61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

Türkçe 'nin bir eksiği yok. Ya Sizin ? ...

Gulenkoyu.Com 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 08:49)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
    • kondisyon aletleri spor malzemeleri
  • GSM: 05335523755
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Köyümüze hayırlı olsun, yalnız yolların bakımı ve kazalaha elektriğin gelmesi şart, onlar olmazdan bu şenliklerin bir anlamı olmaz.

Hüseyin Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 08:49)
  • Administrator
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi

|l|lllll|lll||ll||lll
61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

Gulenkoyu.Com 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 08:48)
  • Administrator
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi

|l|lllll|lll||ll||lll
61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

Gulenkoyu.Com 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 08:48)
  • Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Köyümde aidiyet duygusunun gittikçe geliştiğini görmek beni mutlu ediyor. Her yıl biraz daha anlam kazanıyor bu şenlik. İlk fikirbabası olan Yavuz Kardeşimi tebrik ediyorum.  4.olarak düzenlenen bu şenliklerin yavaş yavaş bir program dahilinde yapılmasının zamanı geldi sanırım. Mesela geleneksel çocuk oyunlarımızdan "ÇALİKA, MALA, KORDEN,KALAK  gibi çeşitli yarışmalarla günü anlamlaştırabiliriz.  Küçük etaplı Bisiklet yarışı olabilir. Bu sene katılamadım. Malüm FETÖ teröristinin tahribatı yüzünden izinler kaldırılmış ve bu seneki memleket ziyaretim ertelenmiş oldu.  Şenliğe katılan herkese selam ve sevgilerimi sunarım.

Ahmet Aktürk (Hoca) 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 08:48)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
    • kondisyon aletleri spor malzemeleri
  • GSM: 05335523755
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Çok değerli köylülerim 4. kazalah pikniği şenliğine katılanları kutlarım, benim de iznim bittiği için bu şölene katılamadım İNŞALLAH gelecek şenliklere katılırım. Sayın Ahmet hocamın da dediği gibi bu şenlikleri artık bir program dâhilinde ve daha anlamlı etkinliklerle yapmak lazım. Bana göre yapılması gerekenler içinde birincisi artık elektriğin gelmesinin zamanı geldi de geçiyor. İkincisi yollarının bakım ve onarımı yapılması lazım. Üçüncüsü yeni ve kısa olan bir yol güzergahı belirlenmesi lazım naçizane fikrim rahmetli başaoğlu Hüseyin dayının evinin üstünden direk düz bir şekilde yapılabilir (rafanlar yolunun da bağlanması şart). Dördüncüsü kazalahın cevre düzenlemesinin olması lazım(görüntüye bir bakın bildiğimiz kazalahtan hiç bir alakası yok etraf çukurlarla dolu, güzelim cimlerin yerine çakıl taşları serpiştirilmiş, arabalar düz dediğimiz her yere kadar park etmiş, doğal olarak cimlerin yerine patinaj izleri oluşmuş. vs). Beşincisi yapılar kamelyalar top oynadığımız alana kadar indirilmiş (sanki top alanı çok geniş idi) bana göre düzün kenarından gecen ve düzün önemli bir bölümünü işkal eden araba yolunun güzergahı değişmesi lazım düz doğal sınırlarına kavuşması lazım o zaman hem gençlerin top oynama alanı genişler ve düz doğal sınırlarında daha natürel kalır ve ileride kazalahın daha işlevsel hale gelmesini arzu ediyorsak kazalaha yöreye uykun kazalah evlerini inşa ederek turizme kazandırılması lazım (bu nasıl olur diye araştırmak lazım herhangi bir teşebbüsçüyle konuşup teşvik mi edilir ileriyi gören biri bu işe el mi atar bilinmez ama bana göre bölgemizin geleceği önemli oranda yayla ve dağ turizmindedir, buna göre birçok proje üretilebilir. yeterki adımlarımızı sağlam atalım her ne yaparsak ileriyi düşünerek yapalım çünkü kazalah bu köyün değerli taşınmazıdır heba ve yok etmeyelim bilinçsizce bozmayalım her ne yaparsak elimizde projemiz olsun.

Hüseyin Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iSM@iL DUZENLi (16 Ağustos 2016 - 08:48)

Facebook Yorumları

Twittear