DERNEKPAZARI İLÇESİ’NDEN HALEP'E DESTEK KAMYONU - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEKPAZARI İLÇESİ’NDEN HALEP'E DESTEK KAMYONU  (Okunma sayısı 980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
DERNEKPAZARI İLÇESİ’NDEN HALEP'E DESTEK KAMYONU YOLA ÇIKTI

Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin öncülüğünde Belediye ve İlçe Müftülüğünün organize ettiği "HALEP İÇİN YARDIM KAMPANYASI" 16.12.2016 tarihinde başlayıp bir haftalık maratonla (23.12.2016 ) sona ermiştir. Organizasyonda Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Kondu Mahallesi Muhtarı Ömer BÜYÜK'ün öncülüğünde süren çalışmalara, Yönetim Kurulunun diğer üyeleri yanında, Belediyeden Ali Atalay'ın, İş Kur Elemanı Bayanların ve İlçe halkından gönüllülerin zaman mefhumu tanımadan yaptıkları çalışmalarda halkın getirdiği yardım malzemelerini tek tek ele alıp vasıflandırarak paketlediler. Battal boy çuvallara konan malzemelerin türleri çuval dışına yazılarak özellikleri belirtildi.

Dernekpazarı halkından, Yardım kampanyasında toplanan;

26 - ÇUVAL BAYAN GİYİM
23 - ÇUVAL ERKEK GİYİM
23 - ÇUVAL BATTANİYE VE YORGAN
18 - ÇUVAL UN
17 - ÇUVAL KURU GIDA
16 - ÇUVAL ÇOCUK GİYİM
10 - ÇUVAL ÇOCUK BEZİ
  7 - ÇUVAL AYAKKABI
  4 - ÇUVAL MUTFAK EŞYASI

Toplamda 140 Battal boy çuval malzeme toplanmıştır ve Trabzon İHH Şubesine teslim edilmiştir.

Dernekpazarı Trabzon un en küçük ilçesi ve kış mevsimi ölü mevsim. Mahallelerdeki evlerin % 70 inin boş olduğu dikkate alındığında küçümsenmeyecek bir yardımın toplandığını görüyoruz. Müftülükçe düzenlenen nakti yardımı da düşündüğümüzde insanlarımızın her zaman mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu görüyor ve bundan gurur duyuyoruz. Biz top yekün bir millet olarak aç insanlar dururken doyasıya yeyemeyen, açıkta kalanlar varken huzurlu olarak kapanamayan bir milletiz. Ve her zaman ihtiyaçlılara yardıma hazırız.

Haber ve Resimler: Fahri Düzenli

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hasanakyol (07 Ocak 2017 - 20:13)

Facebook Yorumları

Twittear