ALGI- (NAŞİİR!) - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ALGI- (NAŞİİR!)  (Okunma sayısı 3750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    32 Kere Beğenildi
ALGI- (NAŞİİR!)
« Topic Start: 18 Mart 2009 - 16:36 »
  • Yayınlama
  • İnsan; algıların yükselişiyle “gerilmeye aday beşer”
    İnsan; tüm iyi varoluşumlara yalıtımsız beyin penceresinden bakmaya çalışan…

İnsan; unutkan olan, Unutmaya isyan eden,

Unutulan,  ya da unutulmaya her daim aday olan…

Tabiatta “bilinci nasırlı çaresizlik” içinde kıvranan milyonlarca ses varmış…

Bir karınca yürürken ne kadar ses çıkarırmış?

Başımı dayadığım yalnızlığımın baş mihmandarı şu sandalyemin içinde dönen bir sürü Mevlevi elektronun sesini

duyamayışım.. Hissetmeye çalışırken irkiliyorum . Algılarım yükseldikçe geriliyor beyin duvarlarım…

Anlamalıyım!

Her algıda

bir sınır vaR!

Duymam,görmem,hissetmem gereken bir “algılama” sınırı…Tüm düşünüşleri, duyuşları,hissedişleri anlama sınırı…

“Dostunu varmış gibi gören Kendine aldanık düşer, Düşmanının yokmuş gibi gören aldanışa kendi düşer” derken
    içimizden biri    “algılamanın” tarifini mi değiştirmeli?  Yosa algılarımımızı mı? Yoksa algılayamadıklarımızı mı?

Sahi nedir üstad algı? Ne kadar “algılı”sın demek, neden  ne kadar güzelsin sorusuna eş değer değil…

Bu bir “sanrı” değil

Bu bir “algı”… Algılarımla boşum! Yahut Na-hoşum…

Şimdi ben, o iyi niyet şarkıları okuyanların dizelerini bir bir yargılayıp asıyorum. Yaşamı görmek, Yaradanı

görmek,elektronlarla birlikte dönebilmek için…

"DOĞRU OLSAM OK GİBİ ,
    YABANA ATARLAR  BENİ,
    "EĞRİ OLSAM YAY GİBİ
     ELDE TUTARLAR BENİ .."
               *** MEVLANA C. RUMİ***

• FiRaRi
    • Aktif Visirli
    • *
    • 14 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
      • İÇİNDE OLMADIĞIM AMA SENDEN GELEN BİR GECEDEN
    ALGI- (NAŞİİR!)
    « Yanıtla #1: 18 Mart 2009 - 17:08 »
  • Yayınlama
  • dilimde can çekişen bi kaç cümlem vardı şimdi o da kalmadı...işte budur dedirtecek kadar güzel olmuş yüreğinize sağlık..sizden beklediğimde buydu zaten..içinden bir cümleyi alıntı yapayım dedim ama inanın seçemedim hangisi olsun diyee...tekrar teşekkürler..

yedi geceyi geçtim. yedi güvercin vurdum. yedi yıldız biçtim. yedi nehir içtim. yedi dağ ezdim. yedi yemin verdim. yedi gül derdim. ve yedi kez titredim bakışlarının sırtında.

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    ALGI- (NAŞİİR!)
    « Yanıtla #2: 18 Mart 2009 - 20:34 »
  • Yayınlama

• Algılı-yım
    Algılı-sın
    Algılı

Yani farkındalık, farkında olmak.. Bakmanın ötesine geçip, görebilmek..

Gördüklerini, beyninin ve kalbinin ince duyargalarıyla yorumlayıp-özümseyip bir "şey" haline getirmek...

Bir derinlik yakalyıp, dördüncü boyuta geçip, eşyanın hakikatine ermek ve "aşk" ile dönen elektronlara "aşk" ile eşlik etmek..

Kâinat farkedilmeyi bekliyor.. Bu da algı lütfuyla oluyor..

Üstad Necip Fazıl ne güzel demiş:

Seni bulmam için, beni uzağa attın
    Alemi benim için, beni kendin için yarattın!
    Bulmak için "arama" isteği, aramak için "bilmek", bilmek için de algı gerekiyor...

Kalemine sağlık üstad!

Alıcıların her daim açık ola...

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Moderatör
    • *
    • 31 Mesajı Toplam
      32 Kere Beğenildi
    ALGI- (NAŞİİR!)
    « Yanıtla #3: 18 Mart 2009 - 22:27 »
  • Yayınlama
  • Sayın adminler;
    muhterem adminler; pek kıymetli adminler;
    uyumayı kendine şiar edinen adminler (gerçekler acidur :D ben yine ortalığı bulandurmaya geldum :D)

şu yukardaki vav'ın harekesiz duruşu gibi uzaktan bakan kıza ne zaman bir köşe açmayı düşünüyosunuz. benim köşemi koskoca köşe etmiş ha bu akillu laz ;D     Eyi bir köşe verunuz ona.
    Onun köşesine çekilip biz gibi toyları uzaktan izleme zamanı çokdan gelmemişmidir? Şöyle bir vesikalık foto . Başlık ; Lema'nın harekesiz düşleri (mesela ;)   telif hakkı bana saklıdır. saygılar kankim..

"DOĞRU OLSAM OK GİBİ ,
    YABANA ATARLAR  BENİ,
    "EĞRİ OLSAM YAY GİBİ
     ELDE TUTARLAR BENİ .."
               *** MEVLANA C. RUMİ***

Hasbihal 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (07 Şubat 2012 - 23:03)
    • Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 350 Mesajı Toplam
      551 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    ALGI- (NAŞİİR!)
    « Yanıtla #4: 20 Mart 2009 - 09:15 »
  • Yayınlama
  •      Sevgili NUREVŞAN siteye ilgi alakandan dolayı teşekkür edyoruz çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz Adminlerin uyuma konusuna gelince birazcık alındım mı ne  :'( uyuma demeylim de bu aralar başka bir sitenin tasarımıyla ilgili bir konuya yoğunlaştık başka işler araya girdi ondan birazcık siteyi boşladığımız farkındayız ama yapılanları da takip edmiyor değiliz.

Şimdi gel gelelim sizin sorunuza sayın LEMA hanından bize böyle bir talep gelmedi ha derseniz talep gelmeden siz yapacaksınız oda olmaz neden derseniz bu seferde bana sormadan neden böyle birşey yaptınız ben şaiir olmak istemiyorum gibi tepkiylede karşılaşabiliriz. Sonuç olarak bize talep gelirse değerlendiririz...

Saygılarımızla...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    ALGI- (NAŞİİR!)
    « Yanıtla #5: 08 Şubat 2012 - 00:27 »
  • Yayınlama
  • Ve bir anektod eklemek istiyorum: Üstad Bediüzzaman Hazretleri bir otomobile bindiğinde içinde şarkı çalıyormuş.. Abiler de kendisine saygısızlık olmasın diye müziği kapatmaya yeltenmişler. Üstad müdahale etmiş ve:

__ "Durun! Sesin hava molekülleriyle nasıl yayıldığını tefekkür ediyorum" demiş...

Namaz için tekbir aldığında, mescidin duvarlarını zangır zangır titreten bir insanın  da ALGIsı elbette farklı ve derûnî  olur..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Gülşen Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (08 Şubat 2012 - 09:40)

Facebook Yorumları

Twittear