“ACİLİM” AK PARTİ’Yİ KAPATACAK! Mİ? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: “ACİLİM” AK PARTİ’Yİ KAPATACAK! Mİ?  (Okunma sayısı 9239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     03 Ekim 2009 Cumartesi

“ACİLİM” AK PARTİ’Yİ KAPATACAK! Mİ?   

Cumhurbaşkanından dehşet verici sözler “Biz açamazsak başkaları açacak”
Türk halkının bilmediği, idarecilerimizin bildiği ülkemizin geleceği acısından  “hayati” önem taşıyan konular var demek oluyor.

Onun için üç paralık devletlerle, dünyanın en büyük devletleri gibi pazarlıklar yapılıyor demek ki.

Mesela misak i Milli sınırlarımızın Ermenistan la olan tarafı Masa üstünde yani bu sinirimizin nereden çizileceği belli olmayan bir duruma getirildi seçtiğimiz idarecilerimiz tarafından.

Bu küçücük ülkeye yaranmak uğruna bize karşı isledikleri  husumetler, katliamlar ve bize karşı besledikleri düşmanlıkları bir tarafa bırakıp Erivan`a maç seyretmeye gitti ülkemizin en yetkilisi.

Jest yaptık galiba rest bulacağız. Ülkelerinin durumları iyi değil diye 60 bin Ermeniye git demiyoruz diyor sayın başbakanımız. Misafir geldiler, galiba dağdaki-bağdakini kovmaya çalışıyor. Acaba git demiyor muyuz yoksa git diyemeyecek durumuna mı düştük veya idarecilerimizce düşürüldük.

Alman Hükümeti bu durumda olan yabancılara hiç taviz vermez gerekirse biletini bile alır ve uçağa koyup geldiklere yerlere gönderir.

Zararın neresinden dönersen kardır hesabi o andaki masrafını daha büyük masraflara getirmeden kökten çözümü uygular.

Biz ise hiç yok yerde kendimize önü alınamayacak isler çıkarıyoruz. Daha dün Avrupa mahkemesi açıkladı hem de en büyük partimizin acilim çalışmaları sonucunda azınlık (azınlık rakamlari bile Verdi) ve bu azınlıklara ”ne mutlu Türküm diyene” tetirden Türkiye’yi suçlu buldu, Türkiye suç isliyor dedi.

Kimseyi suçlayamazsınız bu durumu siz yarattınız. sonuclarina katlanacaksınız.

Vatanin Güvenlik güçlerini-Askerlerini şehit eden teröristlerin ailelerine Maaş bağlayan ve dağda, şehirde öldürülen askerler şehit de, teröristler şehit değil mi diyerek devletin ambulanslarıyla dağlardan terörist toplayanlarla (bir şehrimizdeki araba fuarında) ayni arabada poz veren devlet yetkilileri anlayışı ile “açalım” derken kendilerini kapatıyor olmalarının farkında olamayanlar  ülkemize nasıl daha çok demokrasi ve akabinde huzur getirecekler acaba.

Avrupa birliği safsatası uğruna kendi kuyumuzu kazdığımızı, kendi kuyumuzu kendimize kazdırıldığımızın farkında olamıyoruz.

Oysa Avrupa`nin iki devi Almanya ve Fransa çok acık bir şekilde açıkladı ve  de açıklamaya devam ediyor,Türkiye kesinlikle Avrupa birliğinin "tam üye"si olamaz diye.

Her istedikleri düşmanlıklarını sizlere yaptıracaklar ve size bicdikleri gömlek en pahalısından “imtiyazlı ortaklık” tan öteye geçmeyecek.

Tek çıkar yol, vatanin her kösesinde yasayanlara eşit hizmet, adalet, hak sağlayacak anayasa değişikliğini kendi aramızda gerçekleştirerek Türkiye’nin önünü açacak ve iç barısı, huzuru sağlayacak çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı başarmak.

Yoksa Acilim diye, diye ülkede azınlıklar yaratarak içinden çıkılamayacak felaketlere sebebiyet vererek, ülkenin en büyük partisinin kendi sonunu hazırlamaması gerekir diye düşünüyorum.

Gün dogmadan neler dogar, bekleyelim görelim.

Sağlık ve afiyet dileklerimle…

YGKYD-2000-Derneği-Başkanı: Servet Işıldar-Stuttgart

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Servet Isıldar 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: envergüler (10 Ağustos 2013 - 00:04)
  • naci aktuerk

• Ziyaretçi
Birde madalyanin ödeki tarafindan bakalim bu olaya,öyle bi dünyada yasiyoruzki,Devletler arasi ekonomi,siyasi,kültürel olsun ici ice gecmis durumdalar,Global diyoruzya,tmm yasadigimiz asir bu.Türkiye icine kapanik durumunda fazla varligini yürütemez,hele vatantaslarini kendi yogurduyla besliyemez,bu ekonomi güc Tükiyemizde yok,asla da olmiyacakda eyer dedigim gibi kendi kabuguna hala cekilmis devam ederse.Yabanci Firmalar yatirim yabacak,ayiriyoruz,yesil sermayami,kirmizimi,begendigimiz gelsin.Oysa   gelen firmalar kurdugu Fabrikalarda insanalrimizdan baskasi calismiyacakki.Böyle kisir cekismeler devam ederse sonuclari ne olabilir,Cumhurbasbakaninin uyarmasi tam bu yüzden,sen kendi inasanina istedigi gibi hür yasamini temin etmezssen,baski uygularsan,yolun varacagi yer korkdugumuz olur,bütün kesimlere sen uzun süreli, benim istedigim gibi yasa diyemessin bunu basaramassin.Birgün derseler ben seninle yasamak istemiyom,ki teröristler bunu cok iyi biliyor bunun probagandasini yapiyor devamli,devlet istedigin gibi yasamani saglamiyor  deyip bin yillik kardesligimiz olan kesimleri devletine düsman ediyorlar.Eyer sende ayni sudan gidersen ki buzamana kadar devletin düsdügü hatalardan biri buydu,bir gün gelir sana karisan düsmanlar hep olur.Yunanistan olsun,ermenistan olsun,irak olsun,öncelerden suriye olsun bu icimizdeki kaynayan yarayi hep kullanmadilarmi.Öyleyse Osmanlilin düsüncesine geri dönmekden baska care yok diyorum.Yani birakacasin herkes istedigi gibi bu vatan topraklarinda yasasin.saygilarimlan

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
doğru doğru ama doğrunun otesindede var bir doğru
işde o doğru sıkıyor böğrü

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
Evet servet abi biz Türkler ülkemizde yasayan diger insanlari yok sayalim. siz aslinda biz siniz diyelim ne mutlu türküm diyene dedirtelim.Türk irki aslinda diger irklarin efendisir vurgusunu yapmaya devam edelim 30 bin degil gerekirse 300 bin sehit verelim bizde akacak kan cok biz büyük bir milletiz abi...Ne mutlu türküm diyene...

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Değerli Tufanoğlu kardeşime katılıyorum.. Aslında olayın kısaca özeti bu!

Ben bu açılım konusunda maalesef çok geç kaldığımızı düşünüyorum. Bu çok daha erken olsaydı, ülke ve millet olarak kazancımız çok daha fazla olurdu.

Sizin dışladıklarınızın, "denize düşen yılana sarılır" misali, kendilerine sözde kucak açanlara yaklaşmaları çok normal değil mi? Bizim dinimiz bize bunu mu emretti? Osmanlı diğerlerini dışladığı için mi 600 yıllbir imparatorluğu ayakta tutmayı başardı?

Ayrıca Ak Parti kongresinde Sayın Başbakanımızın sözleri duymayı özlediğimiz, Anadoluvari ve kucaklayıcıydı..

......

Ahmet Yesevi'siz, Hacı Bektaş'sız, Pir Sultan'sız, Hacı Bayram Veli'siz Türkiye'nin öksüz ve dayanaksız kalacağını belirten Erdoğan, daha sonra şu örnekleri sıraladı: "Yunus Emre'siz Türkiye dilsiz, Mevlânâ'sız Türkiye ruhsuz kalır. Sabahat Akkiraz'a kulak vermeyen Türkiye türküsüz kalır. Tatyos Efendi'yi yok sayan besteler yarım kalır. "Hoşçakalın İki Gözüm" diyen Ahmet Kaya'ya vefa göstermeyen şarkılar eksik kalır. Mehmet Akif'siz bir Türkiye tahayyül edilemezse, Nazım Hikmet'siz Türkiye eksik sayılır. Görüşlerini kabul edersiniz etmezsiniz ama, Ahmed-i Hani'siz, Bitlisli Said Nursi'siz bir Türkiye'nin maneviyatı noksan kalır."

Tamamı için: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=899062&title=ahmet-kayasiz-sarkilar-eksik-said-nursisiz-turkiye-maneviyatsiz-kalir

Rabbim bugünlerimizi aratmasın, Devlet büyüklerimize zeval vermesin ve onları başımızdan eksik etmesin.

Bediüzzaman'ın dediği gibi; Devletin başındakilerin kalplerinde iman, kafalarında akıl olursa işler düzelir.

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
İster demokratik açılım deyin ister kürt açılımı deyin ne derseniz deyin ben bu açılımı ayakta alkışlıyor ve destekliyorum. İçeriği tamamen dolu ve doğru olmayabilir ama ülkemizin böyle bir şeye ihtiyacı var. Çözümsüzlük çözüm değildir. Ülkemizin bir sürü önemli meselesi var ve bunlar çözülmeli artık, elini taşın altına koyan herkesten ALLAH razı olsun. Türkiye'yi kapalı bir devlet durumana sokmak isteyen, hiç bir meselesinin çözülmesini istemeyen şer odaklarından ALLAH'a sığınırım. İnşALLAH emellerine ulaşamayacaklar ve inşALLAH ülkemiz bir asır sonra huzura kavuşacak. Buna inanıyorum artık. Türkiye eski Türkiye değil artık, Türkiye büyük bir devlet olma yolunda önemli adımlar atıyor, anlayana tabi, dünyaya dar bir pencereden bakmayanlara tabi.

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan ve vatandaş olan hiç kimse ama hiç kimse "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE." demek zorunda değildir. Bunu birileri kafalarına yazması lazım. Hiç bir ırk hiç bir ırktan üstün değildir, kimse üstün bir irk olduğunu iddia edemez. İnsanlar arasında üstünlük takvadadır(yanlış hatırlamıyorsam Hadis olması lazım, yanlışsa biri düzeltsin lütfen).

Devlet yıllardır neredeyse her aileden birini faili meçhul cinayetlere kurban etti. Devletin içindeki derin mekanizma devlet adına binlerce kürdü asit kuyularında, orda burada katletti. Devlet artık bu insanların gönüllerini almalı. Artık ülkemize huzur gelmeli.

Bu açılıma en fazla karşı olanlardan biri PKK ve DTP dir. PKK ve DTP'nin karşı olduğu bir şeyi ben yürekten destekliyorum. PKK ve DTP ile aynı karede yer almak istemem. Bu yüzden açılımı yürekten destekliyorum. Ülkemde huzur istiyorum artık huzur.

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • 39 Mesajı Toplam
    54 Kere Beğenildi
benim anlamadigim neyi desdekliyorsunuz ? acilimin icerigini biliyormusunuz ?

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi

İçeriğini net olarak bilmiyorum, yanlış şeyler de olabilir içinde. Ben ve birçok kişi anafikri, ana temayı destekliyoruz. Böyle bir açılıma ülkemizin ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Böyle bir fikri destekliyoruz.

Peki içeriğini bilmeden eleştiri yapanlar, siz neyi eleştiriyor yerden yere vuruyorsunuz? İçeriğini bilmediğiniz birşeyi neden eleştirirsiniz(eleştirenler için söylüyorum).

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
İçeriğini net olarak bilmiyorum, yanlış şeyler de olabilir içinde. Ben ve birçok kişi anafikri, ana temayı destekliyoruz. Böyle bir açılıma ülkemizin ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Böyle bir fikri destekliyoruz.
P-----------------------------------
buda öteki doğrunun bir parçası

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
karayolları genel müdürlüğünün meşhur bir sloganı var "gidemediğin yer senin değildir". bugünlerde haberlerde geçen bir çocuk ölümü vakası oldu. çocuk parçalanarak ölmüş. nerden geldiği belli olmayan bir bomba ile. işin dahada vahim yanı şu; savcı bey olay yerine gidemiyeceğini söyledi.can güvenliğinin olmadığını söyledi . eminim ki bugün vatan millet adapazarı edebiyatı yapanlar, açılımı yerden yere vuranlar da gidemezler o köye. peki soruyorum size  hangi vatanın edebiyatını yapıyorsunuz? bırakın bu edebiyatları beyler lütfen şu ülkede silahların susması için, Türk-Kürt kardeşce yaşamamız için bir şeyler yapmaya çalışan insanlara yardımcı olalım. yok açılımla ülke bölünüyor, vay ülke gitti elden....böyle düşünenler ülkemizin gücüne inanmayanlardır.Kurtuluş savaşını veren bir millet bu kadar sığ basit sıradan düşünmemeli. aman dikkat edelim. bize yapılacak en büyük kötülük bizi birbirimize düşürmektir. bu oyuna gelmeyelim. tartışalım, düşünelim,müzakere edlim fakat biribirimizden nefret etmeyelim. fikirlerimizi özgürce ortaya koyup tartışalım...MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR  bunudan ötesi yoktur.açılım bu slogan üzerinden yürütülmelidir.

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
Bak Ahmet kardesim sana bir sey hatirlatayim.Hükümet gecen yil Turkiyedeki hukukculara görev verdi dediki yeni bir anayasa hazirlayin elimizde  uzerinde calisacagimiz taslak olsun ve bu taslak üzerinde calisalim. muhalefette bu taslaga göre fikrini söylesin kabul ettikleri ve ret ettiklerini görelim bizde anlasdigimiz maddeler üzerinde degisiklige gidelim....muhalefet ne yapti sayin kardesim?vay siz anayasa hazirladiniz ve bize bunu kabul ettirtmeye calisiyorsunuz biz sizin hazirladiginiz taslagi kabul etmiyoruz dediler ve kestirip attilar....peki güzel gelelim bugüne  bugun hükümet ne yapiyor....diyorki biz bu kani durduragiz  bedeli ne olursa olsun ...muhalefet ne diyor güzel kardesim....tamda senin söyledigini söylüyor ....onun icin ben birdaha anladimki muhalefet görevinin basinda...onun icinde muhalefet  olmaya mahküm kalacaklar....

Cumhurun baskani meclise giriyor ve o cumhurun vekili ayaga kalkmaya tenezzül etmiyor...iste bizim ülkemizdeki muhalefet anlayisi.

saygilar sunuyorum...

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
“Acilim” AK Parti`yi kapatacak! mi?

Dehşet bir başlık.Ağızına sağlık muhterem başkan.
Hatta -mı? diye soru sorman hata..
"kapatılacak" demen bir kehanet değil,bir hakikat.
Sadece "kapatılacak" kelimesinden sonraki ünlem işareti bi anlam ifade etmiyo o kadar.
Kapansın gitsin tabii ki.Ne yapmış yedi yıldan beri sanki.Ne güzel on yıl önce Suriye sınırında Genel Kurmay Başkanı savaş ilanı yapmıştı.
Şimdi "Eğer İsrail bize saldırırsa Türkiye'nin seksen ikinci vilayeti olarak kendimizi ilan eder Türkiyeye ilhak oluruz" diyen bir komşu durumuna bizi getirmen çok acıdır sayın başbakan,çoook...
Bizi yüz yıldan beri düşman bildiğimiz biriyle "dost " etmen sana yakıştı mı? Niçin hala Suriye ile düşman olmayalım?.İranla didişmelerimizin bitirilmesinden acayıp kıl oluyorum.
Ne o dost İran..Biz ne zaman İranla dost olduk ki..Ne zannediyor bu iktidar kendini..
Bu Tayyip kendini Nobele aday mi yapmak istiyor ne..
Yemezler Tayyip Amca..
Seni sürüne sürüne oradan indirmesini biliriz.
Bak iki kapatma davası açtık sana kurtuldun.
Ama çekirge Bir sıçrar iki sıçrar..Üçüncüde yakayı ele verir.
Üçüncü kapatma davası geliyor bak.Hatta bunun tahminleri dış ülkelerden sınırlarımız içine İnternet sayesinde girdi.
Demediler deme.Kendini sağlama al istersen.
Davullu zürnalı,o çok istediğin mehter marşı ile açılımı ilan et.
Bu açılım seni boğacak..
Ne yaptığını zannediyorsun.Yok paranın değerini korumuşsun.Altı sıfır silmişsin.Enflasyonu % 35 lerden % 8 lere indirmişsin.1500 km bölünmüş yol,500 km otoban,5 bin kilkometre stablize yol yapmışsın.Susuz köy kalmayacak deyip köyleri suya gargetmişsin.
İsraile "terörist" demişsin.Ermenistanın 100 yıldan beri kabul etmediği sınırların kabullenmesine imza attırmışsın.35 yıldan beri devam eden terör belasını bitirmek için planlar yapıyorsun.Dışarıda sıfır düşman deyip ilkokul sıralarındaki öğretmenlerimizin Türkiye tanımlarını;"Türkiye üç tarafı sularla,dört tarafı düşmanla çevrili" bir ülke olduğu gerçeğini değiştirerek her tarafımızı dostlarla çevirmiş,  çocukluk hayallerimizi yıkmışsın. Var mi böyle bir dava..Sen tabiiki bu açılım maçılım laflarıyla ecelini getirdin.
Hadi oradan.
Biz yine her ALLAHın günü şehit cenazelerini kapımızdan eksik olmasını istemiyoruz.Yıkma bizim düzenimizi
Kapan ve git..
İstemiytoruz seni artık..
Bize Deniz-Bahçeli ve Ahmet Türk lazım.
Bizim dilimizden ve dahi onların dilinden biz anliyoruz.
Senin dilin yabancı gönlün de yabancı.
Bırak bizi efkarımızla başbaşa..
Neredesin Orhan abi...
Neredesin Müslim Baba..
Hadi herkes Agob'un meyhanesine..
Karhanesine.
Tıkşııın..Tıkşın...
Laylaylom.Laylaylım..
Naber Bilocan..
NAMISSIZ....

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
Doğru söze ne hacet.
Onların gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar.
Ne demiş   Aynştayn  "Atomu parçaladım fakat insanların önyargılarını parçalayamadım"
Yazdıklarının altına imzamı atıyorum dayı...

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
Bugün çıkan bir reklam. Önyargılarla alakalı. Çok güzel, izlemenizi tavsiye ediyorum.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TWUpwuQ3ra0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=TWUpwuQ3ra0</a>

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
Bize fazla bu hükümet hocam.kapatalim gitsin.....kurtaralim bu adamlardan geldiler kurulu düzene comak soktular.ne güzel bölgenin en güclü ülkesiydik bizim haberimiz olmadan kus ucmazdi ortadoguda ve balkanlarda  herkesin evi arabasi ati yati vardi.bunlar geldi bizi bu hallere getirdiler ...evet evet Kapatalim gitsin....

Kibrisida verdi bunlar hocam onu unutmussun..lütfen onu atlamayalim.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Bize fazla bu hükümet hocam.kapatalim gitsin.....kurtaralim bu adamlardan geldiler kurulu düzene comak soktular.ne güzel bölgenin en güclü ülkesiydik bizim haberimiz olmadan kus ucmazdi ortadoguda ve balkanlarda  herkesin evi arabasi ati yati vardi.bunlar geldi bizi bu hallere getirdiler ...evet evet Kapatalim gitsin....

Kiprisida verdi bunlar hocam onu unutmussun..lütfen onu atlamayalim.

Sadece Kıbrıs değil yeğenim,yazdıklarım milyonda bir olanlar..
Ama fazla söze ne hacet misali bir iki örnekle geçiştirmek istedim.Yoksa yazacak çok şey var.
Uzun olmasını istemedim.Selamlar...

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
                                                       Maya - 7ekim2009

Her yazimda da belirttigim gibi,asir boyu beraberce misak-i Milli sinirlarimiz icinde yasayan ülkemiz milletini ayri,ayri parcalara bölmek,bir bölümünü veya bölgesini azinlik yerine koymak en yetkililerimiz dahi olsa ve %99 ile de secilerek iktidara da gelse, kimsenin haddine düsmez.

Yok böyle birsey.Bir düsünelim, biz degil! tarih bilenler! Tarih sayfalarina baksin,bugün ülkemizde azinlik yerine koyulmaya calisan bir kesimi,Lozanda onlara sorulunca TC. de azinlik mi olmak istersiniz,asil mi kalmak istersiniz? diye,asilligi Kabul etmislerdir. Peki bu gün bu kesimi kim azinlik! Hak!lariyla donatmak istiyor? 30 yildir ülkeyi kana bulayan ve findik bahcelerini sehit mezarlariyla dolduran ... Terör örgütü ve meclisdeki siyasi kolu. peki bunlarin en büyük savunuculugunu kimler yapiyor? “Acilim“!! önce azinlik=hak! sonra memnun olmadik=devlet!=daha fazla kan,daha fazla gözyasi, Tarih bu örneklerle doludur

“Acilim” paketinin icinden ben Cook birsey beklemiyorum. Bu paketin en önemli maddesini basbakanimizin ve cumhurbaskanimizin agizlarindan hergün basin-yayinda görebilir,duyabilirsiniz peki baska ne cikabilir zannedersiniz? hic süphe yok birazcik ekonomik kalkinma, halbuki dünyanin en büyük ekonomik yatirimini bu bölgede uyguluyoruz (GAP)demekki ekonomik kalkinma da ciksa sürpriz degil demekki acilimin ici bos icinde olanida herkes konusuyor,tartisiyor. Demekki acilimin hepsi bos.

3 kitayi , 8 milyon km2 , 600 yil yönetmesini basaran Türkler,800 bin km2 lik kücücük cografyada ismini Kabul ettiremeyecek durumuna getirildi. Mesela anadolu federe devleti diyenlerde var, “GAZ”! milleti cumhuriyeti diyenlerde var,bu “gaz” sadik kardesimin siirinde konu ettigi”KAZ” degil ha! keske öyle olsa da kanatlarini cirpip ucsada kavrulan cografyamiza kanatlariyla gölge olsa.Muz cumhuriyeti olsun diyenlerde cikabilir! ön yargilarinizi atin nerede yatak bulursaniz serilin yatin neyinize gerek vatan,neyinize gerek millet,milliyet kendinizi yok sayin.

Acaba halkinin yarisi dahi azinliklardan olussa,Almanya`nin,Fransa`nin,Ingiltere`nin isimlerini kimse masaya koyup tartisa bilirmi?

Sayin Erbakan`in deyisiyle bu ülkeyi kimse “Uganda” zannetmesin,bu ülke koskoca bir imparatorlugun kökleri,Türklerin yurdudur. Bu vatana "ortak" aramak kimsenin haddine düsmez.

Herkesi memnun edecek ekonomik calismalara gireceksiniz,bittiyseniz cekileceksiniz.

Bir örnekle,otobüsle Yalova-Armutlu`dan Bursa`ya geziye gidiyoruz,yol boyunca yanimda oturan(daha sonra emekli albay oldugunu söyleyen) bir beyefendi bana biraz baktikdan sonra Türkmüsünüz diye sordu bende hafif gülümseyerek evet dedim ve hemen sizde Türkmüsünüz diye sordum o da türküm dedi.  Simasindan bizim o tarafli oldugunu sezdim ve nerelisiniz dedim buraliyim dedi ben yine buralisiniz da nerelisiniz? diye tekrar sorunca bana dogma büyüme buraliyim dedi. Bende anladim da, nerelisiniz diye bir daha sordum bana hemen aynen söyle cevap verdi ”haa siz Maya`yi soruyorsunuz” ben aslen abaza yim dedi. iste bu örnek,anlayis türkiye de yasayanlarin bütünlügünün,birbirimize olan sayginin,sevginin mayasidir!

Yönetenlerimiz,ekonomik ferahligin yaninda acilim,azinlik yerine bu “maya”yi ülkemizin her kösesine Tutturmaya calissalar ülkenin barisi,huzuru icin gerekli mayayi bulmus olmazlarmi??

Demekki ülkemizde yasayan azinlik! lar türkce konusmakla,türkce egitim veren okullarda egitim görmekle,"ne mutlu türküm diyene" demekle türk olmuyorlar, nitekim Basbakanimiz bir güneydogu ziyaretlerinde bir yasli kadinin söylediklerini anlayabilmek icin tercüman! Aradi ve bu durum gazetelere konu oldu. Demekki ülkede bir “acilim,azinlik” gerekmiyor. Birazdaha demokratik anayasa,ekonomik ferahlik,faili mechullerin! temizlenmesiyle müreffeh bir ülke zor degil. Bunlarin disindakileri isteyenlerde ülkemizin "dostu" degil.

Dünyada 500 milyona yakin Türk millleti var,ülkemizdeki türk olmayan guruplarin türk olmalarina ihtiyacimiz da yok. Kardesce yasamak en dogrusu amma, bu ülkenin Temel taslariyla kimsenin oynamaya hakki yoktur.

Ömrünüz boyunca hep iyi,güzel,faideli isler yapsaniz bunlarin sonunda bulundugunuz cevreye kötü bir ani biraksaniz,ölseniz hep bu kötülükle anilirsiniz,iyilikleriniz hep sonra konusulur onun icin mevcut iktidar,ülkeyi yönetenler bu ülkeye birtek “hata” dahi yapmamaya özen göstermeli diye düsünüyorum.

amac,daha fazla hak,hürriyet se, sadece bir kesime deyil,herkes icin verilmeli.

Yapilan hizmetler unutulmaz! dogruya dogru."Bu topraklarda bir izin varsa silinmez"

Acili sözler,
-Biz hakettigimizden fazlasini aldik(Kenan evren-Genelkurmay ve cumhurbaskani)
-Azinliklara fasizan yaklastik(Recep tayyip Erdogan-Basbakan)
-Acamazsak,acacaklar var haa!(Abdullah Gül-Cumhurbaskani)  

Alimli söz,
-endiselenmeyin,Ermenistan`a bir bomba düsse birsey olmaz(Turgut Özal-Basbakan ve Cumhurbaskani)

Ne diyeyim,bizim olmayan bir kadere! boyun egiyoruz,sessiz,sessiz agit yakiyoruz. Vatan evlatlarini bekliyor!

WWW.gülenköyü.com sitesini izleyen herkese selam,saygi ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Demokratik açılımı sonuna kadar destekliyorum. Türkiye cumhuriyetinde 80 darbesinden sonra gelen hiçbir başbakan PKK yı bitirmek için uğraşmadı bile, bu millet bu partiye bu yüzden oy veriyor. %100 süper birisi demiyorum. Çünkü hayatta hiç kimse 4x4 lük olamaz. Lütfen geçtiğimiz dönemlerdeki başbakanlarımıza göz atalım. Daha başbakanlığın merdivenini bile çıkamayan birinden ben nasıl PKK yı bitirmesini bekleyebilirim ki? Ergenekon olayına gelince;
Sn. Recep Tayyip Erdoğan hükümeti dışında hiçbir parti meclise ne böyle bir öneri getirdi, ne de bu oluşumu bitirmek adına bir adım attı!
Başbakanın ülke için yaptıkları görülmüyor, yanlışları görülüyor bazı kesim tarafından hâlbuki yaptıklarını konuşmaya kalksalar inanın bunları kendileri de kaldıramazlar. Ülkemizde her yeni gün Ergenekon operasyonları yapılmakta ve onlarca kişi tutuklanmaktadır. eğer bu kişi ve ya kişiler tutuklu olmasaydı.suikastlar kol gezecekti.recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemiz için ne kadar yararlı işler yaptığını unutmayalım beyler..sadece bardağa sürekli boş tarafından bakmayalım.o zaman sadece yanlışları görürüz.dolu tarafından bakmayı da deneyelim.zaten başbakanımız konusunda dolu tarafından bakmayı denersek o bardak emin olun taşar..başbakanımızı sonuna kadar destekliyorum.demokratik açılımı da sonuna kadar destekliyorum.ALLAHın izniyle PKK dağdan indirilecek.terör bitecek.ve inanın ki bunu ne bahçeli,ne de Baykal..
Erdoğan bitirecek....

saygılarımla..

• coruhlu

• Ziyaretçi
sayin servet kardesim avruba sinir kaldiriyor sen kapatmaya calisiyorusun kapi acilsin ne olur bütün ermeniler türkiyeyemi gelecek sanki bu zaman a kadar türkiye komsulariyla heb sorun yasamisdir bu hükümet geldi de komsularimizla iyi iliski icine girdi tr ne kadar gelisdigini her izine gidsimizde fark ediyoruz belki sen fark etmiyor olabilirsin sinirlar neden avruba da yok cünki finans isi para dönsün diye ticaret olsun dagdan o itler insinki analarin yüregi yanmasin sen veya ben nasil ne mutlu türküm kürt de elbeette bir gün ne mutlu kürdüm der mhp zamaninda yakalanmadimi o köpek neden asmadi da bitseydi bu kürt meselesi neden cünki bu is meydanlarda ip atmaya benzemiyor endiselenmenize grek yok gerek yok AKP kapatilmaz inslh kapatilmaz saygilarimla

Facebook Yorumları

Twittear