SON NEFESİ MEMLEKETİMDİ… - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SON NEFESİ MEMLEKETİMDİ…  (Okunma sayısı 2366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
     EBRU COBANOĞLU
     ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
     12 Temmuz 2007 Perşembe

SON NEFESİ MEMLEKETİMDİ…

Seçim zamanının gelmesiyle oy toplamak için siyasi partiler birbiriyle savaşa girdi. Savaşın sonundaki şehitler kim acaba?... Koltuk derdine unutuldu MEMEDİM…

Şehit diyorum evet çünkü insanlığımız, değer yargılarımız, anenelerimiz, örf ve adetlerimiz ölüm döşeğinde. Bu topraklar için milyonlarca belki de çok daha fazla şehit verdik. Ama bunun için hiç üzülmedik. Hep kaybetmek zorunda kaldığımız şehitlerimizle gurur duyduk, övündük. PKK’nın azdığı şu dönemlerde akıttığımız kanların hesabını kim verecek? Hangi siyasi parti köyümde kalleş Rumlar tarafından şehit düşürülen MEMEDİMİN hesabını soracak? Çanakkale’de şehit düşürülen Ali’nin, Şırnak’ta kaybettiğimiz Fatih’in?...Peki ya her sene on metre ilersinde şenlikler düzenlediğimiz SULTAN MURAT YAYLASINDAKİ ŞEHİTLERİMİZ ?Bu beni derinden yaralıyor, çok derinden… Çünkü Memet son nefesinde bile demişti “MEMLEKETİM”…

Benim vatanım toprak kokuyor. Toprağıysa şehidimin kanı. Ne güzel demiş şair; “TOPRAĞI TOPRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR” diye.Neden bir duamızı esirgiyoruz? Neden terör için bir şeyler yapmıyoruz?

Geçenlerde İstanbul’daki terörü kınama mitingine İstanbul’da oturan kaç kişi katıldı? Bir avuç insan vardı. Parmakla sayıldı. NEDEN? Kahroldum…

Her sene milyonlarca genç yolluyoruz askere. Biz rahat uyuyalım diye nöbet devrediyoruz onlara…

“Asker gidecek, geri gelecek” diyoruz. Peki gelemeyenler için neden susuyoruz?

Neden Çağlayan’da derneğimiz gövde gösterisi yapmadı? Askerlerimiz yalnız değil demedik. UTANDIM…

TRABZON’LU olup da MİLLİYETÇİ olup da susmaktan utandım.Babamın dernekte çay içmesinden utandım ya da o gün piknikte olmaktan utandım, buzdolabından soğuk su içmekten utandım. Dondurma yemekten UTANDIM…

Çünkü; düşman televizyonu o gün keyifle izledi. Buna izin verdik. KAHROLDUM…

Asker Memedim -10 da savaşırken ya da 45 derecede kamuflajla dolaşırken ben 1 saatliğine miting de olmamaktan utandım. Haberleri izleyince oturduğum koltukta küçüldüm, gömüldüm.

Bu konularda daha duyarlı olalım. Siyaseti bırakıp vatan konusunda bir olalım. Bırakın onlar birbirini yesin. Bu tarz olaylarda derneğimizin daha duyarlı olmasını istiyorum. Organizasyonlarda boy göstermesini istiyorum. ÇANAKKALE’Yİ görmek için daha neyi bekliyoruz? Manevi değerlerimize sahip çıkmak için niye duruyoruz?

Hızlanın biraz biz gençlere değerlerimizi tanıtın. Biz İstanbul’da yetiştik. Birazcık ENTELLEŞTİK. Manevi değerlerimize sizden sonra sahip çıkacak bizleri bırakın. Düşmana karşı vatanıma siper olmayı öğretin. ALLAH’a şükretmeyi öğretin. Bize ülkedeki sağ sol olaylarını değil, aynı köyde bunun için birbirini vuranları,kardeşinin kafasına sıkanları  değil vatan için tek yürek olmayı öğretin.

SEVGİYİ, SAYGIYI ÖĞRETİN.

BİZE BİZİ ÖĞRETİN…

MEMEDİMİN BUNA İHTİYACI VAR…

“Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yaptığı sırada 1 hafta önce Şırnak ve Siirt arasındaki kırsal bölgede teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu ağır yaralanan Piyade Asteğmen Mesut Uzun, tedavi gördüğü Ankara'daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) hayatını kaybetti. Asteğmen Uzun, yarın memleketi Trabzon'un Araklı ilçesinde toprağa verilecek.”

“Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, önceki gün saat 17.00 civarında Güçlükonak'ın Fındık üs bölgesine uzak emniyetini sağlayan birliğe uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği ile terör örgütü PKK tarafından saldırı yapıldığı bildirildi.

Açiklamada, saldırı sonucunda Piyade Üsteğmen Ahmet Şevki Evin ve Piyade Er Mehmet Öztürk'ün olay yerinde, Piyade Asteğmen Furkan Işık'ın ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olduğu belirtildi.”

Hakkari'de 2 şehit
     “Hakkari'nin Çukurca İlçesi Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı'na düzenlenen saldırıda ise 2 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı.Önceki gün saat 23.30 sıralarında Irak sınırıdan sızdıkları belirlenen bir grup PKK'lı terörist, Çukurca İlçesi Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı'nın nöbet kulübelerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin teröristlere karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Yaklaşık 3 saat süren çatışmada 2 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle çatışma bölgesinden Hakkari Askeri Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.”

Bir hain saldırı da Van'da: 1 şehit

“Van'da İran sınırında devriye gezen askerlere terör örgütü PKK militanlarınca ateş açıldı. Saldırıda 1 er şehit oldu.”

Şehit erin son sözü: Beni merak etmeyin

Şirnak'taolan Mehmet Öztürk'ün ölüm haberi Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi Dağutkadı Mahallesi Çağlayan Sokak'ta oturan ağabeyi Murat Öztürk'e bildirildi.

Acı haberi, çağrıldığı Işıklar Polis Merkezi'nde öğrenen Murat Öztürk, "Babamız Ahmet Hamdi Öztürk'ü 2 yıl önce kaybetmiştik. Annem önceki gün Kayseri'de yaşayan akrabalarimizi ziyarete gitti. Önceki gün beni ve annemi arayan Mehmet, operasyona çikacagini, ulaşilmamasi halinde kendisini merak etmemezi söyledi" dedi.

Polis merkezince arandiginda, kardeşinin şehit düştügünü tahmin ettigini söyleyen Murat Öztürk, aci haberi akrabalarinin annesine söylemesini istedi.Mehmet Öztürk'ün cenazesi, Kayseri'den gelecek olan annesinin de katıldığı askeri törenle yarın Bursa'da toprağa verilecek.

Kaynak: Ortadoğu

“KİM BU CENNET VATANIN UĞRUNA OLMAZ K FEDA

ŞUHEDA FIŞKIRACAK TOPRAĞI SIKSAN ŞUHEDA

CANI, CANANI, BÜTÜN VARIMI ALSINDA HÜDA

ETMESİN TEK VATANIMDAN BENİ DÜNYADA CUDA”…

BENİ MERAK ETME ANAM BEN ŞEHİT OLUCAM……..

Bütün şehitlerimizin ruhuna FATİHA…

Ebru ÇOBANOĞLU

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

Facebook Yorumları

Twittear