TAKMA KARDEŞİM TAKMA - 1 - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TAKMA KARDEŞİM TAKMA - 1  (Okunma sayısı 5914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
TAKMA KARDEŞİM TAKMA - 1
« Topic Start: 31 Mayıs 2010 - 13:27 »
  • Yayınlama
  •      EBRU COBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         12 Mart 2008 Çarşamba

TAKMA KARDEŞİM TAKMA - 1

Kafama taktığım bir şey var . O da türban …Son zamanların modası olan bir konu türban meselesi … Ne demek ki bu ?  Eşarp ne? Başörtüsü ne? Bunlara ben anlam veremiyorum. Üstelik anlayan varsa bana anlatsın bunu ? Merak ediyorum…

Tutturmuşlar Şule baş modası, Türkiye Pakistan olacak . Eyvah ! İran irticası geliyor . O kadar gülünmesi gereken bir konu ki bu . Ama ben ağlamak istiyorum. Neden mi ?

PKK gibi bir vahşet dururken , türbanla uğraşan aciz insanlara acıyorum . PKK’yı göz ardı etmekle eşdeğerdir PKK’lı olmak . Yazık… Türbanı koyalım kenara aylardır gündemi meşgul eden bu bez parçası dursun bi . Al PKK’yı ele emin olun aylardır oturulup tartışılan konu bu olsa benim Mehmedim ÖLMEZDİ… Yazık acıyorum .

Bu olayların alt yapısına bakacak olursak Erbakan “imam hatipler arka bahçem” diyerek İmam hatiplerin tepki çekmesine neden oldu . Tarikatlar (aslı olmayan) farklı işler yaparak yuhh dedirtti . Çeşitli türban modası , bağlama modeli çıkaran firmalar bayanların özgürlük dışı hareketlerle farklı bakışlara maruz kalmasına sebep oldu . Bazı tarikatlar bazı modelleri kendi aralarında bağlayıp Nurcu kızlar adını aldı . İğnesiz bağlayan Süleymancılar çok şık giyinen ve bakımlı bayanlar üzerine yol aldı. Şimdi nasıl bağlarsam bağlayayım siyasallaştırılan türbanın mağduru olarak kendimi bir tarikatın içinde buluyorum. Hem de isimlerini bilmediğim, duymadığım tarikatların …

Aslında biz miyiz hatalı ne ? Keşke bunlara meyil vermesek . O zaman ben benim hakkımı nasıl arayacağım ?  Kadir Çelik’in sunduğu Objektif programının konuğu Emine ŞENLİKOĞLU’ydu konusu ise türbanın aksine fuhuştu . Ne kadar bilinçli bir yazar . Türbanın konuşulduğu şu günlerde gündeme fuhuşu yerleştirdi . Helal olsun .. . İnsanlar neden fuhuş yapıyor ? Neden cinsiyet değişiyor bu soruları sordu ve inanılmaz gerçek . Eşcinsellik, fuhuş ısrarla hızla ilerliyor . Ders alın kardeşim. Size göre özgürlük gece 12:00’ de eve gelmekse daracık pantolon giyip onla bunla gezmekse  ben gerekirse irticacı olurum . Böyle saçmalıklara tokum . Benim çocuğum beli bir saatte eve gelmeli, arkadaşını tanımalıyım . Nereye gittiğini bilmeliyim . Sizin tabir ettiğiniz böyle özgürlük bana göre değil…

Mehmet Ali BİRAND’ın programını izliyorum kaç haftadır. Tabiî ki her ne kadar taraf tutmuyorum desede Birand taraftar olaylara . Bir bayrak açmadığı kaldı ona da cesaret edemediğinden yanaşamıyor galiba . E malum ERMENİLERİN hali (?)…

Türbanlı arkadaşlarıma solcu arkadaşlar hiç tereddüt etmeden “ Siz Amerikan uşağısınız , haçlı irticaya izin vermeyiz ” diye hakaret ederken Birand’ın sesi çıkmadı . Ama ben evde bu cümlelerle sinirden hop oturup hop kalktım . Çünkü ; taraf tutulan bir ortamda benim arkadaşlarım hakkını savunamazdı zaten SAVUNMAMALIYDI DA…

Bir arkadaşım kalkıp ikna odasından bahsederken profesörler siper durdu ve aynı arkadaşım Siyonistlerden bahsettiğinde Birand kıpkırmızı olup mikrofonu elinden aldırdı ve çok açık yüreklilikle “Sen bu ortamın gerilmesine sebep olmazsın buna izin vermem ”diyerek çok büyük bir gaf yaptı  .Benim gibi olayın farkına varan izleyicilerin ve gazetecilerin gözünde ciddiyetsiz bir program olarak hafızalarımızda yer aldı … Profesör olmuş bir insan bile  Atatürk’ün isminin altına sığınıyorsa ve Atatürkçü demokratik,özgür düşünce adı altında kendi düşündüklerini lanse edip karşı tarafın özgürlüğüne baskı yapıyorsa Atatürk’le bağdaşmayan ilkeleri , kuralları onun fikriymiş  gibi ortaya atıyorsa o profesörün annesinin etiğine yapışıp “ama idare edemem ki anne” diyen bir çocuktan farkı yoktur bana göre  …

Ona göre özgürlük ; benim fikir ve düşüncelerim doğrultusunda hareket edeceksin demek .Yooo özgürlük ; başkalarının üzerine baskı kurup ,kendi fikirlerini onun fikriymiş gibi söyletmek değil ki. Benimde fikirlerimin savunulduğu yerdir ...

Ben piricingli bir öğrencinin okula gitmesi kadar başörtülü bir öğrencinin de okula gitmesini çok mantıklı  buluyorum .

Birand , türbanlı bir arkadaşımıza soruyor ; - Neden okula giderken eşarbını alttan bağlamıyorsun? (hahahhhh) Arkadaşımın net ve keskin cevabı ;

-Bir bakın etrafınıza dedesi  gibi giyinen var mı ?Bırakın onu sizin gibi giyinen bile yok bu stüdyoda .Neden babaannem gibi giyineyim ?Kabul edin artık ben böyle özgürüm .

Birand’a göre profesyonel gazetecilik rezil olmak sanırım ama bu seferki kahkahayı arkadaşım sayesinde tadına vararak evde ben attım . Aslında sorun türban değil , Hıncal Uluç’un sıkmabaş diye tabir ettiği türban değil . Sorun ; sıkmabaş  altındaki özgür düşünceleri yok edip ahenkle dans eden saçları altındaki sıkışmış beyinlere bir şeyler verememek .Yazık !!!

Hadi kızlar okula kampanyalarına ne oldu ? Neden bu kampanyalar yapılırken bir yandan da kızlarımızın okuması engelleniyor ?...Tek savundukları şey kimliklerini belli etmiyorlar türbanın altından … Yuhh be kardeşim saçını boyatıp , kestirip, piricing taktıranlardan, bir taraflarını dövmelettirenlerden daha açık kimlikleri , daha özgür düşünceleri , daha temiz yürekleri …

Türbanın altından başka işler çevirmeye gelince evet bilinçsiz takanlar , lekeleyenler var ama okuyanlarda bilinçsiz insan olamaz . Okuyanda baskı olmaz özgür iradedir bu . Peki gelgelelim banka hortumlayan , fuhuş yapan , çetelerle gündeme gelen  kızcıklara ?....Ona cevabınız nedir ?

Korkmayın bu ülke Türkiye .Ne İran olur ne Pakistan Elhamdülillah Müslümanım Türkiye Cumhuriyeti’ nin özgür düşünen kültürlü ve ahlaki değerlerine sahip çıkan  vatandaşlarından biriyim . Ne Atatürk’ü öne atarım ne attırırım . Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlıyım türbanlıyım .

Korkma kardeşim korkma kafama taktığım bir şey var oda türban . Sende kulağına küpe saçına tokadan başka bir şey takma …

Hadi kal sağlıcakla  …

EBRULİ SÖZ : “Gençlik yaşlıların aynasıdır aynadakini beğenmeyen aynadan değil kendinden hesap sormalıdır”  …(E.Ş)

EBRU ÇOBANOĞLU

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• AKTÜRK ÖMER

• Ziyaretçi
    TAKMA KARDEŞİM TAKMA - 1
    « Yanıtla #1: 31 Mayıs 2010 - 13:29 »
  • Yayınlama
  • size dinimizin temmelini anlamini anladayim Rabbim olan ALLAH kadinlarin örtünmesini acaba neden emredi .? BIR MISAL VEREYIM BI DÜSÜNÜN DISARDA TRAFIK KURALARI YOK YOLDA ISARETLER YOK HIC BIR SINIR YOK ACABA O TRAFIK NE HALE GELIR BI DÜSÜNÜN ? TABIKI KAZALAR OLUR CÜNKÜ KURAL VE ISARETLAE SINIR YOK : BIZIM DINIMIZDEDE SINIRLAR OLMASA MISAL VAREYIM ISDEYEN ISDEDIGI GIBIN GIYINSE YALAN ; HIRSIZLIK;ZINA;AKLINA GELEBILDIGI KADAR KÖTÜ SEYLER SERBES OLSAYDI KIMIN KIM OLDUGU KIMIN COCUGU VEYA KIM BABASI ODUGU BELLI OLMAZDI CÜNKÜ SINIR YOK YASAK YOK ÖYLE BIR DÜNYADA YASANIRMIYDI ACABA BELKIDE BILMEYEREK KARDESINLEN EVLENIRDI NEDEN ISDEYEN ISDEDIGINLEN FLÖRT YABIYORDU ÖYLE BIR DÜNYA DÜSÜNÜN ONON ICIN CENABI ALLAH cc BU SINIRLARI KODU KADININ ÖRDÜNMESINI EMRETI BIR ERKEK DISARI CIKDIGINDA aaa bak su kadina nekadar güzel saclari var misal ona heves edib kendi karisini bosar ve ononlan dinimize yakismiyacak bir sekilde beraber olub nigahsiz cocuk olur SIMDI SORIYORUM O COCUGUN NE GÜNAHI VAR ALLAH ONU OKADINA VE O ADAMA SORMUYACAKMI BU COCUGU NIGAHINIZ OLMADAN YABDINIZ onun icin rahman ve rahim olan ALLAHIM kadinin ördünmesini emredi böyle babasi beli deyil anasi nerde ordalikda kalan zavali cocuk öyle olmamasi icin ISDE YÜCE RabbimIN KOYDUGU KURALAR NAMUSUNU KORUMAK ILK BASDA BEDENINI BÜTÜN ÖRTMEK.

Facebook Yorumları

Twittear