YANILMIŞIM - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YANILMIŞIM  (Okunma sayısı 2658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
YANILMIŞIM
« Topic Start: 31 Mayıs 2010 - 14:52 »
  • Yayınlama
  •      EBRU COBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         08 Haziran 2009 Pazartesi

YANILMIŞIM

Anne olunca anlarsın derlerdi. Anne olunca bilinirmiş annenin kıymeti … “Biliyorum” derdim “annemin değerini” , YANILMIŞIM …Hayatımdaki en büyük yanılgıymış bu. Bilememişim kıymetini .

Şimdi çok tatlı bir oğlum oldu.Bende anne oldum, anne olmak çok farklıymış annem, şimdi anlıyorum. Bir heyecan kapladı tüm bedenimi .Kokusunu almadan uyuyamaz oldum.Dünyam oldu tıpkı evlatlarının senin dünyan olduğu gibi … Bir saat ağlamadan uyusa kan ter içinde koşup bakıyorum nefes alıyor mu niye uyanmadı diye annelik böyleymiş şimdi anlıyorum …

Azıcık yüzü buruşsa gözlerim doluyor. Bütün gün gözlerinin içine bakıyorum tıpkı senin benim gözlerimde hülyalara dalıp gittiğin gibi dalıyorum üzüm karası gözlerindeki o buğuya…Göğsüme yatıp uyumayı seviyor .Sanırım kendini güvende hissediyor oda benim senin göğsüne başımı dayayıp saatlerce ağlarken kendimi nefesinle güvende hissettiğim gibi …

Anne olunca anlaşılıyormuş annenin kıymeti … Öpmeye bile kıyamıyorum senin bizi öpmeye kıyamadığın gibi. En güzeli anne, artık bende kocaman bir ana yüreği taşıyorum bedenimde, tıpkı senin gibi ... O yürekte de artık bir evlat sevgisi …

Annem; anne olunca anladım , ele karışınca anladım kıymetini . Sana öfkelendiğim için, sana sitem ettiğim için, seni bazen arka plana attığım için , birine sinirlenip hırsımı senden aldığım için, yeni aldığın ayakkabının topuğunu kırdığım için, eve arkadaşlarımı toplayıp evin altını üstüne getirdiğim için, senin arkadaşların geleceği zaman bana kek yaptırmak istediğinde sana kızdığım için ve en önemlisi hastaladığımda baş ucumda sabahlamana karşılık sen hastayken sana çorba yapmadığım için , hep omuzunda ağlayarak ve hala sıkıştığımda sana koşarak seni yorduğum için özür diliyorum…

Cennet annlerin ayakları altındaymış geceleri ukusuz kalınca , yemek yemeğe vakit bulamayınca anladım sebebini … Annem sen bir beste , evladım ise untulmaz nağmeler yüreğimde…

ANNE KALBİ

Delikanlı,katı yürekli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemişti.Ancak kız,korkunç bir şart ileri sürerek:

Senin sevgini ölçmek istiyorum,dedi.Bunun için de köpeğime yedirmek üzere bana annenin kalbini getireceksin.

Delikanlı,tüyler ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir tereddütten sonra hislerine mağlup olup annesini öldürmeye karar vermişti.Annesi,belki de durumu farkettiği için oğluna fazla direnmedi.Ve çocuk,annesini öldürerek kalbini bir mendile koydu.Delikanlı,kızın isteğini yerine getirmiş olmanın heyecanıyla yolda koşarken,ayağı bir taşa takıldı.Kendisi bir tarafa,mendil içindeki kalp bir tarafa fırladı.Canının acısından,ağzından ister istemez

"Ah anacığım!"sözleri döküldüğünde annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış olan kalbinden bir ses yükseldi:

Canım yavrum,bir yerin acıdı mı?

EBRU’Lİ SÖZ: ” Bir kadın, anne olana kadar çocuktur ” Strindberg

“Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez ” Emile   

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    • 28 Mesajı Toplam
      41 Kere Beğenildi
    YANILMIŞIM
    « Yanıtla #1: 31 Mayıs 2010 - 14:52 »
  • Yayınlama
  • Canım

Ne güzel bir yazı böyle,sen yanılmamışsın,sadece tecrübe etmeden,yaşamadan anlayamıyoruz bazı şeyleri.Artık o büyülü alandasın sende,Rabbimizin bir mucizesine daha tanıklık ettin,küçücük bir varlık can buldu sende,müthiş birşey.Ömer Ege hoşgeldi  inşALLAH çok mutlu bir çocuk,hayırlı bir evlat,insanların sevdiği,insanları seven bir insan ve ALLAH'ın razı olduğu bir kul olur.Selam ve sevgiyle...

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• O Bir Visirli
    • *
    YANILMIŞIM
    « Yanıtla #2: 31 Mayıs 2010 - 14:53 »
  • Yayınlama
  • selam ebru
    gerçekten çok güzel yazmışsın.anlattıklarını bazen bizlerde yaşıyoruz.belki ilerde bizlerde senin gibi yanılmışız diyeceğiz.ablam da anne olduğunda annemin kıymetini şimdi anladım demişti.bende katılıyorum sizlere.ALLAH herkese hayırlı anne olmayı ve herkese hayırlı evlat sahibi olmayı nasip etsin.annelerimizi üzmemek dileğiyle

Geminin rotasını kaptan belirler.Hayatın rotasını düşünceleriniz...Ve düşüncelerinin rotasını ise yalnız ve yalnızca siz!!!

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    YANILMIŞIM
    « Yanıtla #3: 31 Mayıs 2010 - 14:54 »
  • Yayınlama
  • Teşekkür ederim . Ben en çok uykusuz ve aç kalınca anladım annemin kıymetini valla  Annem olmadan asla ........

Sevgili Nilgün; Sağol canım sanada.Dedğin gibi biliyoruz ama tecrübe edince anlıyoruz . O mucize öyle bir mucize ki kelimelere sığmıyor duygularım ve evlat aşkım 

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

Facebook Yorumları

Twittear