YOLA DEVAM - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YOLA DEVAM  (Okunma sayısı 2751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Nilgün Aktürk
  • Moderatör
  • *
  • 28 Mesajı Toplam
    41 Kere Beğenildi
YOLA DEVAM
« Topic Start: 01 Haziran 2010 - 11:16 »
  • Yayınlama
  •      NİLGÜN AKTÜRK
         mahfi_e@mynet.com
         19 Eylül 2008 Cuma

YOLA DEVAM

Bitiyorum her nefeste
       Ne halim varsa gördüm
       Çok koştum, çok yoruldum
       Ve şimdi ben de düştüm…

Dilime dolandı bikaç gündür bu sözler.

Evet, bitiyoruz her nefeste… Her nefesle, son nefese daha da yaklaşıyoruz.

Göremediğimiz hallerimiz vardır halen, ama epey halimizi de gördük.

Mutlu da olduk, mutsuz da…

Gülmekten ağladığımız da oldu, ağlayıp bir daha gülemem sandığımızda…

Sabrettiğimiz de oldu, isyana yaklaştığımız da…

Başkaları için yaşadığımız kadar bencil de olduk…

Bir bebeğin doğuşundaki mucizeyi de gördük, ölümün soğuk yüzünü de…

Sevgisi kulağımıza fısıldananlar da oldu, bir türlü sevemediklerimiz de…

Ne gelirse Sen’den deyip sineye çektiklerimiz de oldu, sabır gösteremediklerimiz de…

Ne çok sınavlar gördük, geçirdik… Okul sıralarında başladı imtihanlar. En kolaylarıydı belki derslerle sınanmak. Oysa ne zordu ailenle, dostunla, sevdiğinle, işinle, malınla-mülkünle, imanınla, inancınla sınanmak. Başarılı olduğumuz da oldu, başarısız da…

Adımızın önüne ne sıfatlar ekledik… Bebek doğduk önce ve ezelden kulduk, evlat olduk ardından, abla, abi, kardeş, arkadaş, dost, yoldaş, eş, anne, baba, hala, dayı, dede ,nine, komşu, çalışan, işveren… Karıştırdığımız da oldu rolleri… Dost olacak yerde annelik yapmaya kalktık belki, kardeş olacakken babalık, babalığımızı unutup başka roller giyindik… Birbirine karıştırdık bütün rolleri… En nihayetinde, en mühimi kul olmak iken kendi dünyalarımızı yaratmışlığımızla aldandık…

Haksızken hak iddia edenlerimiz de oldu, hakkını alamayanlarımız da…

Ne çok vazife var yapacak, durmamam lazım dediğimiz de oldu, durup bakındığımız da…

En gizli, en içten dualarımızın kabulüne inandık, bazen de şüphelendik  duası makbullerden oluşumuzdan…

Lütuflarıyla şımardığımız da vaki, ezasına tahammül edemediğimiz de…

Anlayışı, hoşgörüyü, uzlaşmayı da bildik, empati yapmadan tartışmayı da…

Bir sürü hal, bir sürü duygu, bir sürü sorumluluk…

Çok güçlü, vakar durduğumuz da oldu şu hayatta, çok koştum, durmam lazım hissiyle dolduğumuz, çok yoruldum deyip pes ettiğimiz de…

Oysa durmamalı… Anladım…

İnsanın yol göstereni, ışık tutanı olması ne güzel…

Tam yoruldum demeye duruyordum dertleşirken Ahmet Hoca’ma,

-Olmaz kızım dedi, bu hayat böyle. Hayat yokuş aşağı giden bir yol, sorunlar, sıkıntılarda onun üzerindeki kartopu, sende o kartopunun arkasında elinde balta koşup duran bir yolcu… Kartopu yuvarlandıkça büyüyor, sen o büyüdükçe vurup parçalıyorsun, denge… Ne zaman yoruldum, durayım dersen bittiğin gündür, denge bozulur, kartopu bir anda dağ gibi olur, ne kadar vursan nafile ondan sonra… Ne doğru söyledin Hocam.

Kabullenmeli bu dünya imtihan yeri, kabullenmeli bizden öncekilerin çektiklerini çekmeden rızasını kazanamayacağımızı… Kabullenmeli yokuşun sonuna-kabre- gidene kadar koşmak ve çabalamak zorundayız…

Şarkı sözüyle başladı madem, şarkı sözüyle bitsin bu yazı… 
            Yıkıldığın her an, yok olmadığına şükret, kalk aynalara bak…

Yorulduğun her an, kolay ölümden vazgeç, kalk gökyüzüne bak…

Yüreğine güneş koy, yüreğine bulut koy, yüreğine yıldız koy, YOLA DEVAM…

Bizim güneşimiz ALLAH (cc), yıldızımız Efendimiz(sav), bulutumuz O’na sunduğumuz gözyaşlarımız… Yüreğimize bunları koyup YOLA DEVAM… 

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    YOLA DEVAM
    « Yanıtla #1: 01 Haziran 2010 - 11:17 »
  • Yayınlama
  •  Nilgün,bir kar topu benzetmesinden bu kadar anlamlı bir yazı ancak sen çıkarabilirdin.Tebrikler..

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    YOLA DEVAM
    « Yanıtla #2: 01 Haziran 2010 - 11:17 »
  • Yayınlama
  • Hayatın kısa bir özeti,oldu.Çok da güzel oldu.Ne diyelim bizi alıştırdın yazılarına,yeni yazıyı heyecanla beklemeye başladık.Rabbim duygularını ve azmini daim etsin.

desen 49

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Aktif Visirli
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    YOLA DEVAM
    « Yanıtla #3: 01 Haziran 2010 - 11:17 »
  • Yayınlama
  • aslında bir anlamı varmıdır yaşamanın bilemem..madem takdir edilmiş bir süre var o süre içerisinde mücadele edeceksin ve umudunu yitirmeyeceksin demektir.ama hergün bir önceki günün kopyasını yaşamak bana sıkıcı gelmeye başladı artık.elbette mücadele etmek ve hayatı renklendirmek lazım ama bence hayatın anlamı maddi şeyler degil.ALLAH (c.c) herkesin rızkını teminat altına almıstır.ama bizler rahat yasamak için çok çalışıp sağlığımızı bozuyoruz sonra kazandıklarımızı bozduğumuz sağlığımız uğrunda harcıyoruz.elde var sıfır.o zaman ya hayat anlayışımız da bir sorun var veya muhasebe anlayışımız da..iki elimizin arasına başımızı almamız lazım bence..ama şahsen ben bu işin içinden çıkamıyorum ve sürekli bir umutsuzluk seline kapıldım gidiyorum..sonuç ne olacak.?aklıma halen kayıp olan ve aradığım bir şiirimden bir mısra aklıma takıldı bu yazıyı okuyunca...BEKLENEN ŞAFAK (ölüm)SEN GEL Kİ...BİR YUDUM ÖZGÜRLÜK İÇELİM KANA KANA..ZATEN SEN YOKKEN MEHTABIN DA BİR ANLAMI YOOK....
    ALLAHIM..! BÜTÜN İRADEMİ SANA TESLİM EDİYORUM .VE BÜTÜN HÜCRELERİMLE SANA VE SENİN YOLUNA DÖNÜYORUM..
    VEYA KENDİ BİLDİĞİM YOLDAN BİLMEDİĞİM BİR YOLU TERCİH EDİYORUM..

YOL SENİN.! KARAR SENİN.!
    İSTİKAMET BELİRLE VE YOLA DEVAM.!

...ve BEN SUSUYORUM

Facebook Yorumları

Twittear