CHP’YE ÜYE OLMAYAN DİN ADAMI KALMASIN! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CHP’YE ÜYE OLMAYAN DİN ADAMI KALMASIN!  (Okunma sayısı 2407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
     MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     14 Temmuz 2009 Salı

CHP’YE ÜYE OLMAYAN DİN ADAMI KALMASIN!

CHP’ye üye olmayan din adamı kalmasın!

-Elini tombalaya at bakalım Sıtaa,bakalım bugünkü fikir jimnastiğimiz hangi konuda  olacak?

-Şöyle iyicene çalkalayayım da benzer konulardan biri çıkmasın.

-Hoop hooop Sıtaa!Tombalayı çalkala dedik.Kendini oryantal star yarışmasında mı sandın?

-Pardon Tükoo,alışkanlık olmuş!Elim oynarken bedenim de oynuyor.

-Uzatma da ne çıktı onu söyle.

-Tükoo,şaşıracaksın belki ama bugünkü konumuz CHP’ye katılan emekli müftünün sözleri.

-Amma uğursuz elin varmış be Sıtaa.Çeke çeke bunu mu çektin?

-Öyle deme Tükoo,bu adam iş yapabilir.Baksana ne demiş?

-Ulan Sıtaa,gene bildiğini okuyorsun ama öyle olsun.Ne demiş Hocamız,söyle bakayım

-İyi dinle: “Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan aydın bir din adamı olarak, Kuran'ı Kerim ve sünnete dayalı, İslam'ı siyasallaştırmayan, din istismarı yapmayan bir din adamı olarak CHP'de olmaktan daha doğal bir durumun olacağını düşünemiyorum. Sadece ben değil, Türkiye'deki bütün din adamlarının yapması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü herkes biliyor ki, Atatürk bu cumhuriyeti kurduğunda, meclisin üçte biri din adamlarından oluşuyordu. Ulu Önder daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ni kurdu” demiş.

-Resmen sallamış.Ya tutarsa devri bitti artık Sıtaa.

-Çok dar düşünüyorsun be Tükoo.Vizyonunu geniş tut biraz.Sen ki şapkadan tavşan çıkarırdın bi aralar.Ne oldu sana?

-Sıtaa,Senin beynin sulanmaya başlamış.Kafam tıkırında fakat cılkı çıktı artık CHP’ye sunduğumuz açılımların.

-Bu kadar çabuk pes etme Tükoo.Bu seferki kesin tutacak.Kesinnn!

-Ne hinliği peşindesin,söyle de bilelim.

-Hah şöyle Tükoo.Bizde bu zeka varken biz aç kalmayız.Diyorum ki, Hocanın bu konuşmasını biraz allayıp pullayalım.Sonra da bütün din adamlarını CHP’ de buluşturalım.

-Öhhhö öhhö öhhö!...Nefesimi boğazıma tıktın Sıtaaa.Yuh diyorum sana,yuuuh!

-Damardan yaklaşmayı bilmiyorsun dostum.Hazır Hoca kendini Türkan Saylan’ın yerine koymuşken fırsat bu fırsat.Çok karlı çıkacaz bu işten,çoook!Laiklik tavan yapacak.Hem böylece gündemden düştüğünü söyleyen savcımız bakarsın bize de bi güzellik yapar.

-Şeytana pabucunu ters giydirirsin sen Sıtaa.Aynı anda on tilki dolaşıyor kafanda.

-Öyleyse anlaştık.İlk işimiz Hocanın söyleyeceklerini belirlemek olsun.Sonra da o ekran senin,bu ekran benim gezdiririz Hoca’yı.Birkaç tane de saflarımıza kattığımız din adamlarını haber yaptık mı, devamı gelir bunun.

-Çok iyi düşünmüşsün Sıtaa.Yalnız bu Hoca’nın ismi neydi.Onu sormadım.

-Ya Tükoo.Ben ne diyorum,sen ne soruyorsun.

-Çitoz,sana sormayacaksam kime soracağım.De artık ismini.

-Yeni açılımımızın baş rol oyuncusu İhsan Özkes.Memnun oldun mu şimdi?

-Herşeyi düşünmüşsün de, bu isimle açılım mı olur?

-Ne varmış isminde.Sıradan bir isim.Ne bekliyordun?

-Ne varmış olur mu Sıtaa.Hem Hoca kendini rahmetlinin yerine koyacak hem de İhsan ismini kullanacak.Olmaz bu isim.En başta hayatta olsaydı Türkan Saylan karşı çıkardı bu isme.

-Değiştirecek miyiz şimdi Hoca’nın ismini?

-Aynen dediğin gibi olacak.Hatta ismini buldum bile.

-Tükoo.İlk başta olmaz dediydin ama bak,açılımın tutacağını anlayınca senin de fırıldaklığın çalışmaya başladı.Şimdi bulduğun ismi söyle de koltuklarımıza oturup izleyelim yaşanacakları.

-Evvet Sıtaa.Hazır ol.Yeni yıldızımız Türker Özsayılan.Ülkemize hayırlı  olsun.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• SEZGİN
  • Aktif Visirli
  • *
  • SEZGİN
bu senaryo ile kurtlar vadisine adaysınız ....

hayatımda üç şeyi sevdim
seni,kalbimi ve ümit etmeyi
seni sevdim cünkü sendin
kalbimi sevdim cünkü seni sevdi
ümiti sevdim cünkü birgün
seversin diye ümitle bekledim...

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
SITA-TÜKO ya aday olmayayım da farketmez diğerleri.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear