DERNEK ve SEÇİMLER - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEK ve SEÇİMLER  (Okunma sayısı 4879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
DERNEK ve SEÇİMLER
« Topic Start: 30 Ekim 2007 - 15:15 »
  • Yayınlama
  •     AHMET AKTÜRK (HOCA)
         agulen61@gmail.com
         30 Ekim 2007 Salı

DERNEK ve SEÇİMLER            

26 Eylül Cuma namazından önce sevgili dostum Zeki Yazıcı ile msn'de görüşürken 28.Eylül pazar günü İstanbıl'daki derneğimizin 1.Olağan Kongre'sinin yapılacağını haber verdi.Kararımı verdim.Pazartesi günü de Cumhuriyet Bayramı tatili var.Ver elini İstanbul...

Kongre'nin yapılacağı pazar günü İstanbul'da Uluslararası AVRASYA Maraton etkinliği var.Sen misin bu trafiğe giren.Ümraniye'den sabah 8 de yola çıktım,12.30 da Güngören'e ancak ulaşabildim.Aman ALLAH'ım... O ne trafik.ALLAH İstanbul'da yaşayanlara sabır ve metanet ihsan etsin.Fakat, dikkat ettim,bu trafiği benden başka herkes kanıksadı.Kimsede bir telaş ve sinirlilik hali yok.Mevcut durum vaka-i adiyeden olmuş...Minibüste,gemide,tranvayda yolcular gayet neşeli.Kitap okuyanı (şaşırdım) bile gördüm,memnun oldum.Gazetesini başkalarını rahatsız etmamak için  çarşaf gibi açmayıp, bükerek bir kitap boyutuna getirerek sadece kendisinin okuyabileceği şekle getirdikten sonra okumasını sürdüren bir manzaradan hoşnut olmamak mümkün mü?

Haliç'i gemi ile geçerken hep denize baktım.Çünkü 1970'li yıllardaki İstanbul hatıralarım gözümde canlandı.Hatta burnuma yerleşmiş intibai ile Haliç'in kokusunun kurduğu apartmanın yıkılıp yerine daha nezih kokuların yer aldığı bir kutsal mekanla karşılaştım.Hanı hayatınızın bir anında karşılaştığınız iyi veya kötü manzara ile ileride karşılaştığımızda o mekanlar o iyi veya kötü manzaranın bütün sonuçlarını hatırlarır ya.Leş kokusunu aldığımız bir irmağa geldiğimizde beynimiz aynı kokunun sinyallerini verir.Sanki aynı kokuyu hisseder gibi olursunuz.Gül kokusunu hissettiğiniz yerde de beyniniz size gül kokusunu  hatırlatır.

Neyse...Saat 12.30 da Güngören'e ulaştım.Değerli kardeşim, dayıoğlu Hüseyin AKTÜRK oğlu Köksal'la birlikte  bizi aldı ve derneğin mekanına beraberce vardık.Bu arada Koksal'la öyle sarıldık ki hasretliğimiz Trabzon'dan Güngören'e nispet yaptı.

Küçük ama gönül zenginliğiyle açıldığına inandığım bu mekanın manevi genişliğini gönlümde  hissettim.Bu mekanın açılması için canla başla emek sarfeden değerli abilerimiz Hilmi BİBER ve İnş.Müh.Ahmet AKYOL başta olmak üzere,değerli dostlarım Ömer ÇOBANOĞLU,Zeki YAZICI,Mehmet Ziya BİBER,Aziz SAY,Abdullah AKTÜRK,Necati GÜNEY ve adlarını sayamadığım değerli katkı ve katılımcılara kamuoyu adına teşekkürü bir borç sayıyorum.

Merkezde  mescid,oturma ve sohbet yeri,alt katta serbest zaman faaliyetlerinin (!) sürdürüldüğü metal merdivenle inilebilen bir mekan vardır.

İlgili arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre;henüz 4-5 ay önce kurulan bu derneğimizin yöneticileri geçici de olsalar önemli başarılara imza atmış olduklarını gördük.En önemli başarı;derneğin tefriş ve donanımı sağlanmış, üye sayısını 200 e dayamış,günün her saatinde makanın açık olmasını temin etmiş,yeni yönetime umut dolu canlı ve başarıya susamış bir yapı devretmiştir.

Kongre gayet canlı idi.Üyelerin büyük bir çoğunluğu ilgi gösterdi ve tek liste halinde uyum içinde yeni yönetim oybirliği ile seçildi.

Kongrenin sunuş konuşmasını yapan Ömer ÇOBANOĞLU;derneğin kuruluşundan bu güne kadar geçirdiği evreleri anlattı.

Kurucu başkan Ahmet AKYOL da dayanışma ve birlik içinde olmanın köyümüze ve köylümüze yapacağı olumlu katkıları hatırlatarak nöbeti gönül rahatlığı içinde daha dinamik ve heyecanlı gençlere devretmek istediğini,başkanlıktan ayrılmanın görevden ayrılma anlamına gelmediğini,ihtiyaç halinde maddi ve manevi olarak üstüne düşen görevi seve seve yerine getireceğini beyan ederek tüm üyelere teşekkür etti.

Ömer ÇOBANOĞLU,İstanbul dışından biri olarak derneğin  nasıl göründüğünü anlatmam için şahsıma söz verdi.Ben de İstanbul dışında oturanlar adına söz alarak bu oluşumun heyecan yarattığını,herkesin İstanbul'daki bu birlikteliğe imrendiğini,oluşumun kültürümüze,gelecek kuşak neslimize örnek olacağını,tarihi bir misyonu üslendiğini, Memleket tapusu olan mezar taşlarının gelecek nesillere aktarılmasına vesile olacağından derneğin bilinenden daha önemli bir işlev gördüğünü özetledim.

Yeni yönetim Abdullah SAY başkanlığında 7 asil 5 yedek üyeden oluştu.Ayrıca 3 asil ve 3 yedek üyeden oluşan denetleme kurulu ile kongre tamamlanmış oldu.

Seçimler sonuçlandıktan sonra Mehmet Ziya BİBER üyelere teşekkür konuşması yaptı.Bazı kişilerin dernek yapılanmasında harcanan paranın direkt köye aktarılmamasının tenkit edildiğinden yakındı haklı olarak.Burada yapılan faaliyetlerin ileriki tarihlerde köy ve köylüye daha da faydalı olabilecek icraatların kararının alındığı ve uygulandığı bir mekan olması açısından önemli ve gerekli olması dolayısıyla harcamanın doğru ve isabetli olduğunun altını çizdi.Birlik ve beraberlik mesajları vererek katılımcılara teşekkür etti.

Seçimlerin tamamlanmasından sonra Bursa'ya dönmek üzere bizi uğurladılar.Hasbel kader,üzerime düşen manevi sorumluluğumu yerine getirmenin  huzuru ile oradan
         Yıllardan beri sivil toplum kuruluşu olan bu gibi gönüllü hizmet kuruluşlarında görev almanın manevi sorumluluğunu bilirim.Bir tarafta hizmet için kılı kırk yararak ince eleyip sık dokursun.Öbür taraftan birileri menfaat ve çıkar gözetmekle seni zan altında bırakır.Suçlamalara kulak kabartırsan hizmetin aksar,duymamazlıktan gelirsen pişkinlikle suçlanırsın.İki ucu pis bir değnektir STK'larda görev almak...Edinilen tüm tecrübelere göre;söylentilere, yıkıcı eleştirilere kulak tıkayanlar,olumlu ve yapıcı eleştirilere açık olanlar kazanmıştır.Astığım astık,kestiğim kestik despot idareciler kısa zamanda kazanmış olsalar bile uzun vadede hep kaybetmişlerdir.Arada yıkıcılık yapanları da tarih hiçbir zaman af etmemiştir.Yaptıkları kötülüklerle dokuz perde altında kul hakkı ile ne yapacaklarını düşünedursunlar.

Ben bu konuda değerli başkan ve yönetim kuruluna  sözümden ziyade,Şeyh Edebali'nin oğlu Osman Bey'e yaptığı nasihati her toplantıdan önce bir kez okumalarını tavsiye ederim.Fazla söze gerek yok.Bu nasihat yüzyıllar geçse de güncelliğini kaybetmeyecek tazeliktedir.

Tekrar yeni yönetime başarılar diliyorum.

Selam ve dua ile....

• Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 349 Mesajı Toplam
      550 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #1: 30 Ekim 2007 - 16:28 »
  • Yayınlama
  •     Valla Hocam ne diyeyim hergün bilgisayarımı açınca inşALLAH Ahmet Hocam bişeyler yazmiştir diye içimde geçiriyorum sizin yazılarınızı okurken kendimden de bişeyler buluyorum.Yazılarınız o kadar sade,anlaşılır ve akıcıki insan yazının devamını beklıyor hep.

Bizleri yazılarından mahrum etmeyin.

ALLAH'ın Selami Üzerinize olsun,ALLAH RAZI  OLSUN SİZDEN ve TÜM MÜSLÜMANLARDAN.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
    • 389 Mesajı Toplam
      575 Kere Beğenildi
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #2: 30 Ekim 2007 - 17:04 »
  • Yayınlama
  •       Hocam öncelikle sizinle yüz yüze tanışma fırsatını bulduğum için çok memnun oldum.Bende İsmail gibi büyük merakla bekliyorum acaba ne zaman yazacaksınız diye bizlere yol gösterici olduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum.İstanbula gelmenize ucundan da olsa vesile olduğum için çok mutluyum.Şahsım adına İlginize tekrar teşekkür ediyorum...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #3: 31 Ekim 2007 - 01:11 »
  • Yayınlama
  • Ahmet hocam öncelikle kongreye ilgi duyarak Bursa dan gelerek bizleri şereflendirdiğinden dolayı yönetim ve şahsım adına size teşekkürlerimi iletiyorum.Beni bu davranışınız çok heyecanlandırdı.Bu sizin güzel kalbinizin memleketini ve insanını sevme yansımasıdır.Sizi kutluyorum ve bu icabetinizin başkalarına örnek olması temennisiyle ALLAH cc yar ve yardımcınız olsun.selam ve dua ile.

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #4: 31 Ekim 2007 - 11:50 »
  • Yayınlama
  •                  
                          Değerli dostlar;
                          Düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyorum.Hepinizden ALLAH razı olsun.
                          Aslında hizmet eden sizsiniz,size bizim teşekkür etmemiz gerekir.
                          Hizmet edenin hangi zorluklarda bu işlevi gördüğünü çok iyi bilirim.Bekara .....  boşamak kolay gelir derler ya..Yöneten pozisyonunda olan sizlerin hangi konumda hizmete talip olduğunuzu biliyor taktir ediyorum.Benim bu çorbada biraz tuzum olsun desteğini yapmak için Bursa'dan İstanbul'a geldim.Çünkü bilirim koltukta olmanın yalnızlığını...
                          Yalnızlaştırılmanın boşluğunu bilen bilir.
                          Değerli İsmail ve Kenan kardeşler.Yazılarımı beklemeniz beni mutlu ediyor.Ama bir mesele de beni rahatsız ediyor.Sanki tekdüze bir site.Başka katılımcı yok.Ben yazı yazmaktan imtina etmem.Ama başkalarının fikirleri ile sitenin çeşitlenmesini istiyorum.
                          Faydalı iktibaslar yanında özgün,bize ait,insanımıza ait eserlerin varlığı beni daha rahatlatır.
                          Hani şiirlerimiz,hani hikayelerimiz,hani karikatürlerimiz,belki roman ve denemelerimiz....
                          Yani arkadaşlar, birkaç köşe yazarı ile yetinmek istemiyorum.Bu köşe yazılarında kişisel tüm fikir yazılarının çeşitlendirilmesini istiyorum.Öğretmenler,Mühendisler,Doktorlar,Hemşireler,Müteahhitler,İşadamları,Tüccarlar,Meslek emekçileri,Ev hanımları,Öğrenciler...neredesiniz?Yazın fikirlerinizi..Yazın projelerinizi...Yazın vatanperverliğinizi...Herkes yararlansın fikirlerinizden.Yapacağımız şey çok basit...Sitemiz bir okul olsun...Her çeşitten panorama olsun.Öğrenciler hatıralarını,isteklerini,İşadamları projelerini,Fikir kırıntısı olan sanatını yansıtsın buraya.Kıskançlıklarımızı,öfkelerimizi,Geçmişte (varsa)kötü anılarmızı bir çukur eşelim toprağa gömelim.O toprak ki;her kiri temizler,her kötülüğü yok eder...
                          İleri gidersem zülf-i yare dokunurum endişesindeyim.Onun için burada bitiriyorum.
                          Özellikle yeni yönetime tekrar başarılar diliyorum.Kenan ve İsmail sizlere de kolaylıklar,sabırlar diliyorum.
                          ALLAH'a emanet olun....

• İbrahim Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 4 Mesajı Toplam
      5 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #5: 03 Kasım 2007 - 23:18 »
  • Yayınlama
  • Saygıdeğer ahmet hoca ,önçelikle uzaklardan kalkıb istanbuldakiderneğimizin ilk olağan kurul toplantısına katıldığın için şahsına içtenlikle teşekkürlerimi ve saykılarımı sunuyorum.
    İnternetteki yazılarını takip ediyor,ve içtenlikle okuyorum,yazılarının devamını diliyorum ..ALLAH RAZI OLSUN....

• Aktif Visirli
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      136 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    • GSM: 0533 727 22 60
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #6: 08 Kasım 2007 - 15:28 »
  • Yayınlama
  • hocam ne diyeyim doğru söze ne söylenir aslında öyle bir yazı yazdınki yoruma giden yolları güllerle kabattın söylenecekleri tek kelimeyle özetlersek mükemmel olmuş elerin dert görmesin.ama tabiki mükemmel olacak çünkü sen bu edebi yazıların üstadısın senin bu yazıların bizim gibi cahillere ışık olacak .inanıyorumki senin bu makaleni okuyupta etkilenmeyen insan olmaz çünkü sen kalpten yazıyorsun samimisin duygularını paylaşmak hoşuna gidiyor bununda sebebi temiz bir kalbinin ve müthiş millyetçi dugularının en üst seviyede olmasıdır.senin gibi kendini eğitime adamış insanlara her zaman ihdiyacımız vadır ayrıca derneğimiz hakkındaki görüşlerin fekelade mükemmeldi hakikatten orda görev alan arkadaşlarımızın samimiyeti ve özverili çalışmaları bizlerinde daha fazla sorymluluk altına itiyor onların başarılı olması derneğimizin hatta köyümüzün yüzakı olacağı bilincindeyiz zaten şimdiden diğer köylerdeki imrenerek bakmaları herşeyi isbat ediyor inşALLAH seninde dediğin gibi gelecek nesillerde bu güzelliklerden faydalanacaklardır zaten amacımızda bu olmalmlı yeni nesillere kardeşliğin dostluğun aynı köylü insanların kaynaşmasını aşılamaktır inşALLAH başaracağız ,başarmalıyızda. aslıda senin bu makalene bir cok makaleyle cevab verili çünkü herbir satırbaşı yeni bir konuyu çağrıştırıyor ama şimdilik daha fazla kimsenin sabır taşını çatlatmadan yazıma son verirken tekrar eline sağlık derken bu yazıyı okuyan ,okumayan tüm hemşerilemize kucak dolusu selam  sağlık ve huzur dolu günler cenab-ı ALLAH dan nıyaz ve dua ediyorum  AK GÜNLERE ESEN KALIN selam ve dua ile...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #7: 09 Kasım 2007 - 09:16 »
  • Yayınlama
  •           Ahmet'çiğim,
              İyi niyetine ve layik olmadığımız övgülerine teşekkür ederim.İnşALLAH layik oluruz.
              Maksadımız üzüm yemek,bağcıyla işimiz yok.Bağcıya iyi üzüm yetiştirdiğinden dolayı teşekkür etmek,hakkını vermek.
              Bizler,cami avlusunda yemeğe misafir almak için birbirine küsen ,o elleri öpülesi,insanların torunlarıyız.Evindeki misafir odasını daima misafir gelecekmiş gibi temiz ve bakımlı tutan,evinde misafir odası yoksa avludaki serander altını misafirhaneye çeviren bir kültürden gelmişiz.Bu güzellikler kayboldukça cebimiz doldu ama gönlümüz fakirleşti,bilmem farkında mıyız?
               Kalplerimizden komşularla imece usulü (iğratlık) işlerimizi görme  duyarlılığı,arkadaş sevgisi ve sadakat,düşmüşe yardım geleneği,çevre ve doğayı koruma hassasiyeti,ALLAH önce komşuma versin tok gözlülüğü anlayışlarını yitirdik biraz...
                Bu duyarlılığın yeniden tesisi gerektiğine inanıyorum.Kaybolan değerlerimizin yeni nesillere aktarılmasından da sorumluyuz.
                Yapmaya çalıştığım bu sorumluluk gereğidir.Herkes  evinin onünü temizlerse sokak her zaman temiz olur.Ben önce evimin önünü temizleyeyim ki sana evinin önünü temizle deme hakkına sahip olayım.ALLAH yar ve yardımcımız olsun.
                 Herkese selam ve sevgilerimi,saygılarımı sunuyorum...

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #8: 14 Kasım 2007 - 15:22 »
  • Yayınlama
  •             Sevgili İrfan,
                Mükemmel tasfir ve tanıtma yeteneğinden dolayı tebrik ederim.Gözümde canlandı bahsettiğin yerler.Hasret giderdim.
                Bir yerde rahmetli babanla ilgili yalnızlığınızdan duygulandım.ALLAH  rahmetini ondan ve geçmişlerimizden esirgemesin.Bu senin dünyadaki imtihanın ki,yazında belirttiğin durumuda olduğuna göre zaten istikametini sağlama kurmuşsun.Seni bunun için de tebrik ederim.Çoluk çocuk hepinize hayırlı günler dilerim.

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #9: 14 Kasım 2007 - 16:30 »
  • Yayınlama
  • Değerli kardeşim duygu yüklü satırlarını okudukdan sonra kendi duygularımıda ekleyerek biran olsun bu alemden uzaklaşmama vesile oldunuz.Tam olarakda içinizi dökemedinizisede sonuçu inanç temeline oturtman olması gerekendir.Bu sizin bütün olumsuzluklara rağmen istikametinin doğruluğudur.Bizler namaz kılıyorsak,oruç tutuyorsak,hacca gidiyorsak,zekat veriyorsak olağın üstü değil olması gerekenlerdir.Yavriligot takma adını kullanma çesaretinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcın olsun.selam ve dua ile.

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    DERNEK VE SEÇİMLER
    « Yanıtla #10: 14 Kasım 2007 - 17:43 »
  • Yayınlama
  •              Değerli İrfan,
                 Duygularımı anlatmam mümkün değil....
                 Seni gözlerinden öpüyorum....Kaybettiğimiz insanlığımızı hatırlattın bize...Her ne kadar bu çileli hayatı yaşatan ben olmasam bile,yaşatanlar adına sana özür borcumuz var.İnanç ve anlayışım gereğı hiç olmazsa özür borcumu ödeyeyım...Sen yaşa....Sen bize lazımsın...Kendine, çocuklarına iyı bak...Selam ve dualarımla....

Facebook Yorumları

Twittear