ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR  (Okunma sayısı 31285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86

AHMET YAKUPHAN
     ahmetyakuphan@hotmail.com
     22 Kasım 2010  Pazartesi

ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR ve SATANLAR

• Ülkeyi sevmek veya sevmemek, ülkeyi soymak veya soydurmak, ülkeyi satmak veya satmamak ne demektir? Bunları herkes az çok biliyor.
     • Sevmenin, soymanın veya satmanın ölçüleri nelerdir?
     • Hangi ölçülerde değerlendirme yapacağız?
     • Bunları ortaya koymadan konuşmak veya yazmak doğru olmaz.
     • Ülkeyi sevmek, ülkenin topraklarını korumak mıdır? Ülkedeki rejimi savunmak mıdır? Yoksa insanların o topraklarda huzur ve adalet içerisinde istediği gibi inanması ve inancının gereği olarak yaşamasını sağlamak mıdır? Nedir?
     • Siz insanları sömürür, insanları ezer, insanları adaletle yönetmezseniz o insanlardan hangi sevgiyi ve bütünlüğü beklersiniz?
     • Siz rejiminizle insanları yamultursanız ve güveni ortadan kaldırırsanız o insanların neyi satıp neyi satmayacağını nasıl kestireceksiniz?
     • Siz ülkede yaşayan insanların kültür, gelenek, ahlak ve inanç kurallarını göz ardı ederseniz o insanlardan ne kadar ülkeyi sevmelerini ve ülke için bütünlük içinde olmalarını bekleyebilirsiniz?
     • Siz insanlara kişiliklerini, dik durmalarını ve ülke için gerekirse şehit olmalarını öğretmezseniz kim güçlüyse onun yanında olup her çeşit dalavere yapıp insanları aldatırsanız o toplumun ülke için ne yapacağını kestirmeniz zor olmasa gerek.
     • Bugün insanların çoğu ülkeyi mi seviyor yoksa menfaatlerini mi?
     • Bugünkü yöneticilerin çoğu ülkeyi mi seviyor yoksa koltuklarını mı?
     • Menfaatlerini öne çıkaran insanlarla koltuklarını ülkeden çok seven yöneticiler ülkeyi seviyoruz deseler ne olur, demeseler ne olur?
     • Onlar için ülke satılsa ne olur, satılmasa ne olur?
Değerlendirmeyi okurlara bırakıyorum.
     • Ülkeyi sevmek imandandır. (Hadis)
     • Bugünkü gençler ve büyükler kendilerini ülke için Çanakkale’de, Sakarya’da, Sarıkamış’ta ve Kurtuluş Savaşı’ndakiler gibi feda edebilir mi?
     • O gün insanlar vatan için, din için ve adalet için şehit oluyordular. Bugün aynı duygular ve aynı inanç insanlarda yoksa sebebi nedir?
     • Milli Şairimiz de:
     “Sahipsiz kalan vatanın batması haktır,
     Sen, sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.” demektedir. 
     • İnsanlardaki mal hırsı, yöneticilerdeki mal ve koltuk hırsı ülkenin bitmesine sebep olur. Ben yaşayayım da kim ne olursa olsun, ben zengin olayım da kimin hakkı kaybolursa kaybolsun, kime ne olursa olsun ama bana bir şey olmasın zihniyeti ülkeyi hem soyar hem de satar duruma getirir.
     • 25 milyon km2 olan Osmanlı topraklarını 780 bin km2’ye indiren yöneticilere ne diyeceğiz?
     • Ülkeyi 600 milyar dolar borçlandıranlara ne diyeceğiz?
     • Ülkenin kalelerini ve sanayi kuruluşlarını peşkeş çekenlere ne diyeceğiz?
     • Milleti maddi ve manevi olarak bitirenlere ne diyeceğiz?
     • Kanımız aksa da zafer İslam’ın deyip İslam’ı yaşamayanlara ne diyeceğiz?
     • Musa gibi konuşup Firavun gibi hareket edenlere, Harun gibi mütevazı gelip Karun gibi zenginleşenlere ne diyeceğiz?
     • Televizyonlarla halkın evlerine girip mütevazı görünüp değişik yerlerde gizli toplantı yapanlara ne diyeceğiz?
     • “One minute” deyip sonra onlarla milletin bilmediği anlaşmaları yapanlara ne diyeceğiz?   
     • Müslüman gibi görünüp firavunlarla olanlara ve onlara taşeronluk yapanlara ne diyeceğiz?
     • Ülkeyi sevmek, ülkenin menfaatlerini kendi menfaatlerinin önüne koymak ve ülke için gerekirse can vermek her baba yiğidin işi değildir.
     • Bu iş delikanlılık ve mertlik ister.
     • Ülkenin ve milletin de böyle delikanlılara ihtiyacı vardır.
     • Göründüğü gibi olanlara, olduğu gibi görünenlere ihtiyacımız vardır.
     • ALLAH öncelikle milletimize İslami anlayışlar ve bu yolda dik duruşlar sonra da o millete uygun yöneticiler nasip eylesin. Âmin...

Sevgi ve Selamlarımla...

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: uzunlar (23 Kasım 2011 - 01:21)
  • Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Satan zarar eylemiş alan kârlı bu işten
Hiç satma alıcı ol kurtar kendini göçten

Alırsın vatanını ona canın hediye
Korkaklar düşünmez ki şehit verdik ne diye

Kendinin ölmemiştir yakını akrabası
Millete nasıl olsun kendine yok vefası

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Şafak YAZICI (11 Kasım 2011 - 23:41)
  • Mehmet Ziya BİBER
  • Aktif Visirli
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
 :-X Ahmet hocam bir eğitimci olarak bu yazıyı yazmanız beni hayal kırıklığına uğrattı. Siz benim için kafamdaki düşüncelerimde böyle bir kişilik değildiniz. Yazınızınn başından sonuna kadar gizli  nefret var. Herkes sizin gibi düşününce vatan perver olacak, diğerleri ise vatan haini. Yeri geldimide o kişilerle oturup yiyeceksin, içeceksin. Yok öyle bir şey...Bu tavır içinde olmanız, sizleri sevenlerin ve aynı paralellikte görüş ve düşünce içinde bulunanların nefretini kazanmaktan ileri geçmeyecektir. Yarın bir gün, hatta bu gün bile Numan bey için de aynı düşüncede olacaksınız. Bizim dinimiz haberin kaynağına çok önem verir. Kim getirdi, getirenin kişiliği, güvenirliği, kaynağı, husumeti varmı vs. Siz nasıl görmek istiyorsanız öyle görüyorsunuz kusura bakmayın Ahmet hocam. Bu günde bu insanlar dini için, ülkesi için, namusu için, şerefi için şehit olur, dik durur, boyun eğmez, ülkesini satmaz. Aradığın delikanlılardan bu ülkede yeterince var, yeterki sizler gözlüklerinizi çıkarıp etrafınıza bir bakın. Kesinlikle göeceksinizdir...selam ve dua ile. 

Mehmet Ziya Biber 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Aydın Akyol (07 Temmuz 2011 - 12:52)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 120 Mesajı Toplam
    163 Kere Beğenildi
Ben ahmet hocamın yazdıklarına harfiyen katılıyorum ..bu ülkeyi bu hale bana dokunmayan yılan bin yaşasın'cılık bu hale getirdi
Noluyor ALLAH Aşkına bizee?.. Bir Türk dünyaya bedeldir sözü noldu? Nolcak bu memleketin hali? Nereye gidiyoruz?

ne oyunlar oynanıyor, biz uyurken atı alan Üsküdar'ı geçiyor beyler.. Nerdeyiz? Hükümet nerde? Devlet nerde? Mahkemelerde ve Cezaevlerinde siyasi suçlardan dolayı yığılmalar başlamış ve artık her slogan ve bölücülük doğal karşılanmaya başlanmış. Bu, ülke elden gidiyor arkadaşlarrrr..Adana valisine helal olsun. Taş atan çocukların ailelerinin yeşilkartını iptal edecem, devletten hiçbir yardım vermeyecem dedi. Ama noldu? Basın ve Hükümet olmaz öyle şey daha çok sıkıntı olur bize diyerek Sayın Valiyi ellerinin tersi ile ittiler.. Yazıklar olsun bu ülkeyi yönetenlere.. Valiyi at örgüt sempatizanlarına sahip çıkk. Olacak işmi bu?   VATAN ELDEN GİDİYOR BEYLERRR.. Hergün şehit, hergün eylemler,hergün yanan ülkem. Sus, sus, sus nereye kadarr? Bıçak kemiğe dayandı arkaşlar. 

TBMM de barındıran ve benim verdiğim vergilerle o teröristlere milletvekili maaşı verenlere hakkımı helal etmiyorum...........

Bu ülkede teröristler serbest dolaşır ülkeye yararlı olacak insanlar cezalandılır....

Atatürk gibi muhteşem bir devlet adamının bize emanet ettiği bu ülkeyi güçsüzleştirmek için birbirimizi yiyip duruyor, toplumu karşıt düşünceler yumağına çeviriyoruz. Toplum olarak bu gidişe “Dur” diyemezsek, 90 yıl önceki gibi “Bir Kurtuluş Savaşı” daha yapmak zorunda kalacağız. Kalacağız ama yeni bir Mustafa Kemal nereden bulacağız

Herşey 2001 yılında başladı Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra bu ülkenin başına geçmiş en dürüst en efendi en delikanlı adamdı Bülent Ecevit.Siyasi hayatını 2 takım elbiseyle bitirmiş banka hesabında 2. el yerli bir otomobil alacak kadar para bırakmış yaşadıkları ev halen daha kirada olan bir adamdı ALLAH rahmet eylesin Nur içinde yatsın 1974'Te sorgusuz sualsiz kimseye haber vermeden kimseden emir almadan Kıbrıs'a girmiş Ve DÜnyaya Türkler ölmedi mesajını vermiştir velhasıl 2001 yılı içinde siyasi entrikalar sonucu Türkiye'de sözde ekonomik kriz etkisi yaratılmış,develasyon olmuş bu işin ağır faturasıda Bülent Ecevit ve Hükümetine kesilmiş ne gariptir ki sevgili devlet büyüklerimizin 20 seneyi aşkın bi süredir aradığı PKK elebaşını o dönemde getirmişlerdir
AKP iktidarının 5 yıl içersinde sattığı şirketleride hepimiz biliyoruz.Bülent Ecevit döneminde kriz var dediler erken seçim yarattılar kendileri geldiler ülke %300 battı.Fakirlik oranı 1.5 milyar oldu dediler ünüversite mezunları iş bulamayıp ayda 600 milyona çalışmaya başladı enflasyon tek rakama düştü dediler emekli,memur 2 ayda bir pazara gitmeye başladı.Hee şöyle derseniz peki hiç bi kazancımız olmadı mı?Olmaz mı :) Vekiller paraya doydu çocukları özel üniversitelerde kral oldu bi suç işleseler anında serbest bırakıldılar 500 yaşına yetecek kadar servet sahibi oldular gemicikler,villacıklar,son model zırhlı arabacıklar,olimpik havuzcuklar,özel jetçikler,helikoptercikler havalarda uçuştu halktan nefes alma vergisi alındı insanlar borç harç yüzünden intihara etmeye başladılar sırf bu yüzden metropol kentlerde suç oranları aşırı arttı,işssizlik,yoksulluk,yolsuzluk hat safhaya ulaştı.Türk milleti dünyaya karşı aşırı şekilde rencide edildi dinimiz olan islam dini tarihinde ilk kez bu kadar rencide edildi.Çünkü bir müslüman malının 40 ta birini her ramazan bağışlar bu farzdır ancak başbakanın bunu yaptığını düşünürsek o yoksul Billy Gates'in ardından koltuğu devralırdı galiba :)

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
Ahmet Hoca'm, beyanatlarınıza kısmen katılabileceğim husular olmasına karşın yazınızda Mehmet abinin dediği gibi gizli bir nefret var. Her nekadar isimler zikredilmese de taşların ve güllerin kime atıldığı anlaşılabiliyor. Sanırım ülkemizi gerçek manada sevebilmek için seksen yaşına gelebilmek gerekiyor. O da ALLAH ömür verirse.

Şimdi bunları dedikten/diyecek olanlardan sonra neresi yanlış/doğru diyebilirsiniz. Bu yanlışlara/doğrulara girmeye lüzum görmüyorum. Çünkü daha önceleri benzer içerikli tartışmalara çokça değinildi.

Ayrıca, bir kelebek kadar ömrüm olsa PEDALİZA kullanıcı adlı hanımefendi'nin sarf ettiği sözler ayarında sıralayamazdım şikayetlerimi. "VATAN ELDEN GİDİYOR BEYLERRR!" bağırtısını niye yaptığını da tam anlamış değilim. Ülkede milis kuvvetler oluşturulmaya çalışılıyor da haberimiz mi yok, yoksa!

Hani biran, Ahmet Hoca'mın Milli Şairimizden aktardığı  "Sahipsiz kalan vatanın batması haktır / Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır." beyitine mukabil  Akif'in özeleştiri kokan seslendirmesini "Biz bu ahengi harap etmeyecektik,ettik /Kapanır gibi değil açtığımız kanlı gedik" şeklinde değil de "Siz bu ahengi harap etmeyecektiniz, ettiniz / Kapanır gibi değil açtığınız kanlı gediğiniz" şeklinde gözümüze sokulmaklık iri puntolarla karşıma çıkar diye bekler oldum. Tabi beklentim olmadı. Büyük bir inkisar-ı hayale uğradım ki sormayın gitsin. Yalınız şahsımın çok zamandır merakını celbeden bir sorusunu sormak istiyorum.

Eskiden Mecliste teröristler yokmuş, şimdi ise varmış. Bu istenmeyen tablonun çözümü/çözümleri neler olabilir? Bir geçer akçelik oyumla ve 170 santimetrelik boyumla ufkuma kulaç attırmanız istirhamımdır.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Mehmet kardeşim benim yazımda kişi ve kuruluşlar yoktur. Benim kimseye ama hiç kimseye veya kuruluşa karşı açık veya gizli nefretim veya düşmanlığım olamaz. Benim bütün nefretim insanları yamultan,adaletı yok eden ve insanları ezen rejimedır ve o rejimi ayakta tutanlaradır. Aynı zamanda dünyada da aynı zülmü yapanlara ve onlarla işbirliği yapanlaradır. Bizim dinimizde ıslam düşmanlarıyla işbirliği yapmak varmıdır?
Neden müslümanların haklarını savunamıyoruz?
Neden ümmet olarak bir araya gelemiyoruz?
Neden dünyada bu kadar müslüman kanı akıyor?
Bu ülkeyi elbette sevenler var, bu ülke için elbetteki canını verecekler var. Ama gerçeklerı görmek lazim. Rejimin çarklarından çıkanlar ve kendi menfaatlerini her şeyin üstünde görenler bu ülke için ölürmü?
Mehmetçiğim yazdığım maddelerin hangisi yanlış?
Eğer birileri bu maddelere uymuyorsa bu benim suçummu?
Sende maddelere tarafsız bakarsan iyi olur. Selamlar...
Mustafa kardeşime gelince; Vatanı sevmenin yaşı yoktur.
Sen Erbakan hocayı kasdediyorsan onun gibi milli ve maneviyata bağlı bir lider varsa söylede bizde onunla olalım. Biz insanlara dayanmıyoruz,biz insanların gittiği yola bakıyoruz ve kimlerle beraber hareket ettiğine bakıyoruz. Sevgi ile kal.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
ne vatanı satan varnede talipli olan
varsa böyle müşteri başı kolduğa alan

söylenenler siyasiherkesin bir yolu var
maksat şerefe ise cıkargen emin emin
ayağını sağlamcayere bas ve istıkrar
kalemi kır dediler hakim idam söyledi
ne bir arayıp soran nede sevinenin var

refahı kapattılar emir dışardan geldi
satılmış bır devletkı bu emiri kim verdi
olsaidi erbakan birazdaha iktidar
o zaman zalim kacar bir deliğe girerdi

• Mehmet Ziya BİBER
  • Aktif Visirli
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
SİTE YÖNETİCİLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUM!!!!!!!!!!!!!!! PEDALİZA GİBİ KİM OLDUĞU BELLİ OLMIYAN (kimliğini acıklamıyan) SADECE ÜYE OLUP BİR ATIMLIK BARUTUYLA BİR EKMEK ÇIKAR MANTIĞIYLA COMAK SOKMAK İSDEYENLERE MÜSAADE ETMEYİN.PETALİZAYA SADECE GÜLÜYORUM :D MUHATAP ALMAYA BİLE GEREK GÖRMÜYORUM.AHMET HOCAM POLİMİĞE GİRMEK İSDEMİYORUM NASİP OLURSA BİR ARAYA GELDİĞİMİZDE TEFERUADA GİRERİZ.SELAM VE DUA İLE.

• Aktif Visirli
  • *
  • 120 Mesajı Toplam
    163 Kere Beğenildi
m.z.biber öncelikle şunu bilmenizi istiyorum herkesin siyaset kimliği, ve görüşleri farklıdır herkesin görüş ve düşüncelerine saygı duymak gerekli diye düşünüyorum sitede yeni üye olmam düşüncelerimi yazmayacağım anlamına gelmez..

Adalet  iki tarafı keskin kılıç gibi olmalıdır.Tek taraflı keserse o zaman sorun var demektir.Bu da milleti kaosa sürükler.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
Oooo Birnaz Hanım, pardon Pedaliza Hanım hoşgeldiniz. Uzun süredir yoktunuz. Engin düşünceleriniz ve görüşleriniz umarım sadece politika ile sınırlı değildir ve paylaşımlarınız sadece bu yönde olmaz. Bizlere her alanda ışık tutmanız dileğiyle.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
Öncelikle Ahmet Hocama saygılarımı iletiyorum...
sayın hocam yazınızın cümlelerinin tamamına yakını ideal olan, canımızın istediği güzel slogan ifadeleri içermektedir. ne var ki hayat ve gerçekler bir anda o ideallere uluşmayı mümkün kılmamaktadı. o bakımdan birilerini hainlikle,satmakla  vb ifadelerle suçlamayı anlamlı bulmuyorum.
örneklendirecek olursak,
düşününki bir ev yanıyor ve yagının ortasında birileri söndürme mücadelesi veriyorsa o insanlara şunu demek haksızlık olur. yangını söndürdün fakat bu evi neden eski haline döndürmüyorsun. takdir edersinizki eski haline dönmesi okus bokus demekle olmuyor.
yangını gördüğünde yangı vaaar diye bağırıyorsa bir insan onu suçlayamyız. zira yangının söndürülmesi için biriliri yangınn var diye bağırmalıdı.
kısaca eleştiri yaparken ideal olan durum ile var olan şartları gözönünde bulundurmalıyız. ideal olana bir anda ulaşmak günümüz şartlarında mümkün görülmemektedir.
saygılar...

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Recep Ali kardeşim bende öncelikle sevgilerimi sunuyorum.
Ben, bugün ülkeyi yönetenlere suçlama yapmıyorum. Ançak benim yazım onlarada dokunuyor.
Ülkede yangın olduğunu herkes görüyor.  Bugünkü yöneticiler yangının söndürülmesi için ne kadar gayret sarfediyor? Ben samimi olduklarına inanmıyorum.

• Aktif Visirli
  • *
  • 120 Mesajı Toplam
    163 Kere Beğenildi
Öncelikle şunu belirtmek isterimki ben ismi geçen birnaz hanım değilim.
sitenize burda uzun zamandır üye olan arkadaşımın sayesinde öğrendim.çok yeni bir üyeliğim var ilgimi çeken yanı siyasettti ve bende görüşlerimi düşüncelerimi dile getirdim fakat görüyorumki akp düşüncesi içerisinde olmayanlara hemen ayrımcılık ve sert bir tavır alınıyor herkes aynı görüş ve düşünce içerisinde olmaz

m.z.biber sizi muhatap almıyorum diye cvb verdi ben 26 yaşındayım ve benden yaşça çok büyük soruyorum kendisine sadece gönderdiğim bir yazıyla bana hemen tavır aldı ne bu şiddet bu celal kişiye yönelik yazı yazmadım ahmet yakuphan beyefendinin  yazısına cvb verdim
diğer yandan emrullah bey benim kimliğimi gizlememle suçladı bahsi geçen birnaz hanım ben değilim

Alışveriş yaptığınız marketlerin neredeyse “tamamı” yabancıların...

Yıllık ödediğimiz 50 milyar doların “neredeyse” tamamı yabancının...

2003 başına kadar hepsi “yüzde 100’ü Türk sermayesine ait şirketlerdi”...

Bu ülke “Bizim” deyip, duruyorlar söyleyin bakalım, sizin neyiniz var bu topraklarda!

SINIRLARIMIZI BİLE ÖZELLEŞTİRMEYE KALKTILAR.BU İNSANLAR YÜZÜNDEN ÖZELLEŞTİRMEDE DÜNYA BİRİNCİSİYİZ.AKP İKTİDARININ "VATAN SEVGİSİ" BÖYLE BELLİ OLUYOR.
SEÇİMLERİNDE KARAR SİZİN.

"Müşteri gece kapımı çalsa pijama ile çıkar gene satarım." KEMAL UNAKITAN

"Ziraat Bankası devlete lazım değil." KEMAL UNAKITAN

"TÜPRAŞ`ı KOÇ Grubuna sattık,kötü mü yaptık?" KEMAL UNAKITAN

"Babalar gibi satarım." KEMAL UNAKITAN

Erdemir ve İsdemir müdürlerine Kemal Unakıtandan "Kime satılırsa satılsın,sana ne?"

"Ne banka bırakacağız, ne fabrika,Ne de işletme. Liman da bırakmayacağız.Hepsini satacağız!” Kemal Unakıtan Ampul Hükümeti, Maliye Bakanı

"Kar edeni de zarar edeni de satacağız."KEMAL UNAKITAN

Ellerine bir ulusun yazgısı emanet edilen kimseler o ulusun gücü ve erkini yalnız ve ancak gene o ulusun gerçek ve elde edilebilir çıkarları yolunda kullanmakla yükümlü olduklarını bir an olsun unutmamalıdırlar. Bu kimseler düşünmelidirler ki, bir ülkeyi ele geçirmek o ülkenin yurttaşlarına egemen olmaya yetmez. Bir ulusun ruhu ele geçirilmedikçe, bir ulusun irade ve kararlılığı kırılmadıkça o ulusa egemen olmanın olanağı yoktur. Yüzyılların oluşturduğu milli bir ruha hiç bir güç karşı koyamaz.”

Mustafa Kemal ATATÜRK, Mayıs 1935

• Administrator
  • *
  • 21 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
Sayın Pedaliza rumuzlu üye,

Burası  A'dan Z' ye her yönüyle köyümüzün konuşulup tartışıldığı, çoğunluğa yakını bir şekilde birbirini tanıyan, haberdar olan insanlardan oluşan bir site. Bu açık platformda, spordan siyasete, kültür, sanata  herkes forum kuralları içerisinde dilediğini özgürce paylaşmakta.

Bununla birlite, köyümüz anadolu misafirperverliğinin, sıcaklığının yaşandığı bir köydür ve misafirlerini de el üstünde tutar.

Ancak daha önce Birnaz rumuzlu üyemiz nezdinde yaşadığımız bazı problemlerimiz oldu. Biz misafirperverliğimizi gösterirken karşı tarafın aynı iyi niyette olmadığını gördük. Burayı farklı amaçlarla kullandığı fark ettiğimizde kendisini bu nezih ortamdan uzaklaştırma gereği duyduk. Zira kendisi burayı siyasi propaganda sahası vehmederek gereksiz polemikler yaratmaya çabaladı ancak bu gayretleri boşa çıktı. Çünkü köyümüz insanları siyasetin çok ötesinde bağlarla birbirine bağlı insanlar olduğu için doğal olarak kendisinden huzursuz oldular ve huzurumuzu kaçıran misafirleri aramızda barındırmadık.

Bu çerçevede, Emrullah kardeşimin işaret ettiği süpheleri gidermek adına sizden daha sakin olmanızı ve önce kendinizi tanıtıp bizlerle kaynaşmaya çalışmanızı rica ediyorum. Zira bana da, hiç tanımadığınız bir köyün sitesine üye olup, bodoslama siyasi mesajlar atmanız garip geldi. Uslubunuz da Birnaz rumuzlu üyeye  benziyor. Siz öylesiniz demiyorum, aman yanlış anlamayın ama Birnaz rumuzlu üye çok iftiracı bir tipti, burda her fikre yer verilirken saçma sapan gerekçelerle buranın devamlı bir partinin tarafını tutttuğu gibi dayanaksız iddialarla sitemize çamur atmaya çalışmıştı. Bu çerçevede, gereğini yapmanızı umuyorum. Saygılarımla.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
satılanlar ve satılamaz olanlar
bir cok şey satılabilir
pazarda markette tapu da kağıt üzerinde ekon omik turum gereğü(yol su elektirik orman ırmak dere nehir hatta güneş bile
karip gelebilir sizeALLAHın güneşi nasil satılır suyu nasıl satılıyosa efem .birde satın alınamazlar var
korku pela vijdan satılamazlar iseana bnaba soy nesep vaıan devlet millet din iman gibi
birdesatılmayanlar var telekom gibi 30 milyar dolar edn telekom iki milyar dolara satılamkıyor
arfazi satmakla tevlet satılmazorasinin daimi sahibi devlettir isted,ğ, an geri almasını bilir
 ekonomisi dişarıdan yhonetılen bir devlet  devletliği fazla sürmez çöker yada coktürülür başka ülgeler çıkarları uğruna mutahale edebilir
atalet ve yönetmek cok önemli yoksa devletin başina recep olmş devlet olmuş baykal olmuş hatta apo olmuş farketermi

• Aktif Visirli
  • *
  • 120 Mesajı Toplam
    163 Kere Beğenildi
Sayın Pedaliza rumuzlu üye,

Burası  A'dan Z' ye her yönüyle köyümüzün konuşulup tartışıldığı, çoğunluğa yakını bir şekilde birbirini tanıyan, haberdar olan insanlardan oluşan bir site. Bu açık platformda, spordan siyasete, kültür, sanata  herkes forum kuralları içerisinde dilediğini özgürce paylaşmakta.

Bununla birlite, köyümüz anadolu misafirperverliğinin, sıcaklığının yaşandığı bir köydür ve misafirlerini de el üstünde tutar.

Ancak daha önce Birnaz rumuzlu üyemiz nezdinde yaşadığımız bazı problemlerimiz oldu. Biz misafirperverliğimizi gösterirken karşı tarafın aynı iyi niyette olmadığını gördük. Burayı farklı amaçlarla kullandığı fark ettiğimizde kendisini bu nezih ortamdan uzaklaştırma gereği duyduk. Zira kendisi burayı siyasi propaganda sahası vehmederek gereksiz polemikler yaratmaya çabaladı ancak bu gayretleri boşa çıktı. Çünkü köyümüz insanları siyasetin çok ötesinde bağlarla birbirine bağlı insanlar olduğu için doğal olarak kendisinden huzursuz oldular ve huzurumuzu kaçıran misafirleri aramızda barındırmadık.

Bu çerçevede, Emrullah kardeşimin işaret ettiği süpheleri gidermek adına sizden daha sakin olmanızı ve önce kendinizi tanıtıp bizlerle kaynaşmaya çalışmanızı rica ediyorum. Zira bana da, hiç tanımadığınız bir köyün sitesine üye olup, bodoslama siyasi mesajlar atmanız garip geldi. Uslubunuz da Birnaz rumuzlu üyeye  benziyor. Siz öylesiniz demiyorum, aman yanlış anlamayın ama Birnaz rumuzlu üye çok iftiracı bir tipti, burda her fikre yer verilirken saçma sapan gerekçelerle buranın devamlı bir partinin tarafını tutttuğu gibi dayanaksız iddialarla sitemize çamur atmaya çalışmıştı. Bu çerçevede, gereğini yapmanızı umuyorum. Saygılarımla.

zafer düzenli beyefendi öncelikle şunu belirtmek isterim misafir perveliğinizi sitenize yeni gelen birine nasıl gösterdiğinizi yazılarınızdan gördüm. biriniz yaşça büyük olmasına rağmen daha demkinli aklı selim davranması gerekirken muhatap almıyorum dedi ne bu şiddet bu celal diğeri birnaz hanım adlı bayansınız dedi anlamıyorum siyaset kimliği farklı olmammı tepkileri üzerime çekti tekrar yineliyorum ben birnaz hanım değilim sitenizi çok yakın bi arkadaşım söyledi siyaset bölümü ilgimi çeken yanı herkesin hayatta sevdiği yanları vardır benimde siyaset bu arada birnaz hanım olmadığımı sanırım arkadaşım sitenizde görevli birine iletmiş ..

sevgilerimle pedaliza .......

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
Sanırım bazı arkadaşlar hislerinin yanılgısına maruz kaldı. Bu yanılgının oluşmasında, sitemizi ziyaretçi olarak takip edip sonrasında üye olan PEDALİZA kullanıcı adlı hanımefendinin daha ilk mesajında 'yanaşanın elinin yanabileceği' tarzda bir mesajla sitemize merhaba demesi etkili olmuştur. Bu yorum sonrasında akıllara Birnaz hanımefendinin gelmesi makul bir düşüncedir ama gerekli açıklamalar sonrasında "bu kişi, o kişi" ısrarının gereği ve lüzumu yoktur. İşin gerçeği ortada böyle bir eşleşme de yoktur. Yani, PEDALİZA kullanıcı adlı hanımefendinin Birnaz hanımefendiyle olan benzerliği sadece fikirlerinden ibarettir. Cisimleri uyuşmamaktadır.

Ayrıca, sitemizin genele hitap etme çabalarına karşın bir köy sitesi hüviyeti de olduğu unutulmamalıdır. Bunun, PEDALİZA kullanıcı adlı hanımefendi tarafından da unutulmamasını yorumlarımızın yetkinliği açısından faydalı görüyorum.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• O Bir Visirli
  • *
  • GSM: 05325024683
size katılıyorum ama mualesef yüzde 58 yanlarında soyanları satanları seyredecez başka çare yok

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
Bu ülkeyi satana mı rastladın
Verseydin ya ağızının payını
Tekme tokat girişip de öldürsen
Yaşatmasan sende böyle haini

Ahmet hocam bir gelime söyledi
Mehmet hocam öyle değil böyleydi
Birnaz ya da pedaliza ne eyledi
Özür dile iç bir temlik çayını

Fikirler bu tabi başka olacak
Sözler başka yüzler başka olacak
Medeniyet asra tanka vuracak
Hakkı ön tut hesap etme zayını

Sende bir gün bu diyardan göçersin
Yiğitsin ya her geleni biçersin
Denizleri yudum yudum içersin
İster misin bu dünyadan diğerine dayını

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
       Sayın Ahmet hocam sizi anlayamıyorum.  Siz bu kadar kültürlü biri olduğunuz halde siyasi konularda halen mantığınızı kullanmıyorsunuz. Keza Pedaliza rümuzlu üyemiz de öyle. Taraftar nasıl takım tutar ya o şekilde siyasi bir eğiliminiz var.  Halbuki burada yapılması gereken partileri değerlendirirken iyi ya da kötü bu ülkeye neler getirdiğidir.
       Şu an itibarıyla bütün partileri terazinin bir gözüne koyun, AKP'yi diğer gözüne koyun AKP ağır basar.  Zaten seçimler böyle olduğunu gösterdi. Ahmet hocam siz şayet bana HAS parti veya SAADET partisi diyorsanız sizler de biliyorsunuz ki bir zamanlar bu partilerle şimdiki AKP'yi yönetenler aynı çatı altındaydılar. Ben bu partilerin savundukları fikirlerle ekseriyen hemfikirimdir. Yalnız siyaseten işledikleri metod yanlıştı. Merhum Erbakan ve Milli görüş çizgisindeki diğer partililer müspet insanlardı. Lakin özellikle REFAHYOL hükümeti döneminde iktidara geldiklerinde siyaseten çok yanlışlar yaptılar. Pek çok konuda istemeyerek de olsa hain diyebileceğimiz kimselerin tabiri caizse ekmeklerine yağ sürdüler. O zamanları bir hatırlayın. 28 Şubat darbesi ile birlikte ülkede inançlı kesim üzerine büyük bir baskı kurulmuştu. Kuran kursu açmak bile suç sayılabiliyordu. İmam hatip mezunlarına üniversite sınavlarında katsayıdan dolayı haksızlıklar ediliyordu. Devlet dairelerinde, resmi kurumlarda, askeriyede ...vb.  yerlerde İslamı anımsatan bir yönünüz varsa oradan hemen dışlanabiliyordunuz. Hatta şehit anneleri bile türban takıyorlarsa törenlerde  kamu binalarına alınmayabiliyorlardı. VURAL SAVAŞ, AHMET NECDET SEZER, NUH METE YÜKSEL gibi sözde hukukçular karışmamaları gereken siyasete istedikleri zaman karışabiliyor, istedikleri her partiyi kapatabiliyor, tek suçu İslami yaşantı olan siyaseçileri, bürokratları, yöneticileri görevden almak şöyle dursun hapse bile atabiliyorlardı. Peki burada kimler kazanıyordu? Meydanı boş bulan hortumcular, soyguncular...vb..  Hep AKP'nin hiç alakası olmadığı halde ülkeyi sömürdüğünden bahsederdiniz.  Zamanın milli görüşçüleri ülkeyi sömürmediler lakin izledikleri yanlış siyasetle ülkenin hain diyebileceğimiz kimselerce sömürülmesine vesile oldular. Bütün bunları niye sayıyorum? Bütün bunlar zamanın REFAHYOL hükümetinin izlediği başarısız siyasetinin sonucudur.
          Her gecenin bir gündüzü vardır demişler.  Bereket versin böyle karanlık bir dönemden sonra ülkemiz AKP ile birliktie maddi ve manevi her alanda büyük atılımlar yaptı. Bundan hemen herkes fayda gördü. Tayyip Erdoğan'a 20-25 sene evvel AB üyeliğini sorsanız Hıristiyan kulübü derdi. Lakin siyasi strateji gereği  AB ile pek çok anlaşmalar yaptı. Ve bunların faydalarını gördük. Artık 11 kişinin kararıyla  ülkenin en büyük partisi kapatılamıyor. İnançlı insanlara hemen hemen bütün kamu kurumlarında yapılan haksızlıklar hiç yok diyebiliriz. Belki bilinmeyen 1-2 istisnalar olabilir. Onlar da zamanla halledilir. Size 28 Şubat'ın en ağır dönemlerinde deseler 10 sene sonra dindar diyebileceğimiz hanımı tesettürlü kimseler gelecek Cumhurbaşkanı, Başbakan, Anayasa Mahkemesi başkanı....vs.  olacak  hiç inanırmıydınız. İşte bütün bunlar AKP hükümetinin REFAHYOL gibi yapmayıp da akıllı bir siyaset izlemesinin bir sonucudur.
          AKP hükümeti AB'ne yanaşarak uyum yasalarıyla iktidarını sağlamlaştırdıktan sonra yaptığı büyük temizlik hareketi ile (Ergenekon) ülkeyi her türlü hainlerden temizliyor. Bu hukuki süreç bittikten sonra TBMM'de yazan "EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" ibaresi gerçek olacaktır.
          PEDALİZA diyorsunki ülkedeki pek çok iktisadi kuruluş öyle ya da böyle yabancıların eline geçiyor. Burada yapılan bir özelleştirmedir. Size öyle resmi kurumlar sayabilirizki milyon dolarlar masraf edildiği halde yöneticilerinin işgüzarlığı yüzünden 1 TL gibi sembolik rakamlara satılmışlardır.  Oralar  özel sektörün elinde olsaydı kendi fabrikalarına gözü gibi bakmazmıydı? Zaten en gelişmiş ülke ekonomilerinde de çarklar genelde hep özel sektörün elinde olur. Bunların kimilerini yabancı kuruluşlar niye alıyor diye sorarsan en iyi parayı kim veriyorsa ona vericeksin? Herhalde sizler de öyle yapardınız.  Kaldı ki bu kuruluşlar da gene Türk işçisi, Türk Mühendisi, Türk ustabaşısı çalışır. Bu kuruluşlar  gene Türk devletine vergi verir. Dediğiniz gibi bir durum  olursa oralar hemen devletleştirilebilinir.  Buraların yabancılara satılması konusunda sizin düşündüğünüz gibi düşünen parti, toplum kuruluşu her kim varsa Bölge İdare Mahkemesine, olmazsa en yüksek İdare mahkemesi olan Danıştay'a başvuması gerekir. İşleri güçleri sadece eleştirmek. Böylesi iftiralarda bulunmak. Lakin halkımızın bu tür iftiralara artık karnı tok.
          Bugün ülkemiz her sene yapılan milyarlarca dolarlık yatırımlarla iktisat, sağlık, eğitim,savunma, tarım, turizm......vb saymakla bitiremiyeceğimiz hemen her alanda çağ atlıyor. Şayet denildiği gibi soyguncu olsaydılar bu kadar yatırım için gerekli finansmanı nereden sağlayacaklardı? Demek ki bizden alınan vergiler soygunculara gitmiyor. Bize hizmet olarak geri geliyor. Bunu bütün Türkiye anladığı için AKP'yi zirvelere çıkardı. Öyle inanıyorum bu böyle devam edecek ve 21. yüzyıl pek çok İslam aliminin de belirttiği gibi Türk-İslam asrı olacaktır.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Facebook Yorumları

Twittear