BU DEFA GAZİYİM - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BU DEFA GAZİYİM  (Okunma sayısı 4708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
BU DEFA GAZİYİM
« Topic Start: 27 Ekim 2011 - 14:16 »
  • Yayınlama
  •      EBRU ÇOBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         27 Ekim 2011 Perşembe

BU DEFA GAZİYİM

Zaman durdu ve hala takvim19 EKİM 2011... Dünyanın sorunu neymiş biliyor musunuz? Akıllıların hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmaları…

24+5 can ve bu canlar bizim evlerimizden çıktı… Ne kadar unutturma çabasına girilse de hala yaramız kanarken başka konuda yazı yazmak utandırır beni. Ben ki başka yazı yazmaya utanırken iktidar-muhalefet çatışması daha da utandırıyor… Kılıçdaroğlu’nun “çözümsüzlük” diye adlandırıp iktidara yüklendiği anki kareler nasıl beni düşündürdüyse, PKK’nın siyasallaşan yüzü BDP nasıl mecliste “iki taraf şehit verdi” demesi sinirlendirmeye yettiyse, Erdoğan’ın “üzgünüz” ile kalıp muhalefete yüklenmesi de beni bir o kadar utandırdı…

Egemen Bağış’ın AB Bakanlığı Ofisinde yabancı basın mensuplarıyla yaptığı görüşmede “El-Kaide Avrupa ve Amerikalılar için ne anlam ifade ediyorsa, PKK da benim ulusum için aynıdır. PKK benim halkımı mermiyle, Avrupa gençliğini uyuşturucuyla öldürüyor”diye konuştuğu an belki de her şeyden haberdar olup ama bihaber olan Avrupa insanlarının PKK’nın özgürlük savaşçısı değil de terör örgütü olduğunu anlamasına bi nebze olsun yardımcı olmuştur. Belki de, böyle bir günde bu dik duruş takdire değerdi... Yalnız, zaten PKK’nın yardımcısı dış güçler değil miydi ki onlara onların bildiğini söylüyorduk bilmiyorum? Tartışmaya açık bir cümle aslında…

Gelelim Türk-Kürt hassasiyetine. Her Kürt PKK’lı değildir diyorum altını çizerek. Şuan çizgide duruyor her şey en ufak bir kıvılcım o çizginin geçilmesine vesile olacak. Şehitlerimizin üzerinden rant elde etmek isteyen siyasi parti mensupları döktü sokağa gençleri… Elinde Türk bayrağı, dudaklarında tebessüm olan kolundan tutup getirilmiş cahil gençliğin yanında, öfkesinden yerinde duramayan dokunsan ortalığı toz duman edecek gençlerde mevcuttu. Bu korkunç. Biz şehidimize ağlarken siz bu ülkeyi savaşa götürmek için neden uğraşıyorsunuz ki hem de bu ülkede bir şeyler tam düzelmeye yüz tutmuşken. Bazen sağ duyumu kaybettiğim anlar oldu, bazen de yakalayıp geri getirdiğim ve mantığımla vicdanım büyük bir çatışmaya girdi. Biri “yeter artık inceldiği yerden kopsun” diyordu diğeri sakın “piyon olmayın, amaç milli istikrarı yıkmak ve geriye dönmek”diyordu… Gel-gitler yaşıyordum tam anlamıyla… Bu olay 70’lerin sağ-sol olaylarını anımsattı birazcıkta bana…

Şehit haberlerinin ertesi günü çıkmadım evden. Dışarıda bir dünya iş dururken kalakaldım ve hayatı durdurdum. Ne yapıyoruz dedim? Üçüncü kez tek başına iktidar olundu da ne oldu? Neden duruldu şimdiye kadar? Neden bir şeyler karşısında aciz kalındı? Valisi nerde o şehrin? Komutanların görevleri başında durmaları için 24+5 mi gerekliydi? Güçlü bir silah sistemine sahip olan askerim neden şimdiye kadar bekletildi? Hükümet, Kürt açılımı diyerek olayları farklı boyuta mı taşıdı? Acaba aramızda ayrım yokken birilerinin aklına karpuz kabuğunu mu düşürülmüştü? Yine birilerinin çıkarları uğruna mı feda edildi Mehmetçik?...  Mayın döşenirken emniyet, jandarma her ne ise neredeydi? Bunlar gece sızarken istihbaratımız nasıl görmedi? Birileri hangi vicdanla “arz ettik”ten öteye geçemedi?
    Millet aya çıktı biz hala aya gidene el mi sallıyoruz? Dişe diş, kana kan mı deyip dökülmeliydik sokağa?Yumruğumuzu masaya vurup “siz Kürtler” diyerek mi başlamalıydık söze, tıpkı onların “siz Milliyetçiler” diyerek söze başladığı gibi bilmiyorum?... Düşünerek dedi sağ duyusunu kaybeden ben mantığına… Biraz durdum… Sakinleştim…

İktidarlık döneminde çok çete çökertildi. Bazı ileri görüşlü, çok aydın düşünen komutanlarımızın tekelinde olan TSK yavaş yavaş kendini yenilemeye başladı. Öyle ya bir asa yoktu değil mi? Yavaş olacaktı her şey… Erdoğan, ta ki il başkanlığında Güneydoğuya heyet yollayıp araştırmalar yaptırmış bunu şimdi yanlarına bırakır mıydı? Bırakmaz… En azından öyle düşünmek istiyorum,bırakmaz değil mi?...

Terör örgütü bu saldırılarla toplumumuzu tahrik ederek, provokasyonlara sebebiyet verip Türk-Kürt zihniyetini bulandırmak istemişti… Asıl amacı; Kürtlerle problemleri olmayan bizleri kışkırtarak düşmanlığa sebebiyet verip bizi birbirine düşürmek ve toprakları daha rahat bir şekilde ele geçirmektir…  PKK; AKP-MHP-CHP sorunu değildir ki bu üçgen içerisinde kalsın. PKK vatan sorunudur… PKK vicdan muhakemesidir… PKK geçmişten kalan utançtır… PKK geçmişin aynadaki kara yazgılı yüzüdür…

Biz artık “üzgün olmak” istemiyoruz biz artık “üzeni üzdük” demek istiyoruz. İsrail’e imrendiğim bir noktadır “vatandaşına sahip çıkmak”…Benim Mehmedimin canı bir Yahudi canı kadar neden değerli değildi? 1=10 sadece onlara mı özeldi?

Benim ülkemdeki her karış toprak benimken nasıl olurda da şimdi girilebilen vadiye günler önce askerim girip tarumar edemiyordu? Dört günde yüz terörist öldüren askerimiz öncesini geç son beş yılda kaç yüz tane öldürebildi?

Başbakanın üzgün yüz ifadesini, donuk gözlerini, kelimelerin kifayetsizliğini artık görmek istemiyorum. Diyorum ya sağduyum kayıp ama gel gitler yaşadığım anda bir savaş düşüncesi bile Türkiye’nin yıllar yılı geri gitmesine yetecektir. Sağ duyumsuz suçlarken birilerini televizyonda Kılıçdaroğlu sayesinde topluyorum kendimi: Hakkâri’deki saldırının ardından MYK’yı olağanüstü toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hükümeti anlamakta zorluk çekiyoruz, sayın başbakanı anlamakta zorluk çekiyoruz. Altını özenle çizerek söylüyorum, şehitlerimizin sorumlusu AKP hükümeti ve onun başındaki Recep Tayyip Erdoğan’dır, bunu çok net ortaya koymamız lazım” diye bir şeyler diyor kurnazca,acaba geçmişteki neleri unutuyor bunları derken?

Şehitlerden hükümeti sorumlu tutan zihniyet önce bir geçmişteki Türkiye’ye bakmalı.80’li-90 lı yıllarda bu hükümet var mıydı? İhtilal yapıldığında bu hükümet mi vardı? O zamanlar ülkemi yıllar yılı geriye götüren zihniyet hangi aydın kesimdi? 84’de dağ kadrolarını kurup PKK yapılanmaya başladığı zaman ve isim değiştirerek siyasi tarihte, bir kara leke olarak bu güne kadar gelirken bu çok bilenler neredeydi? 90’lı yıllarda Kürt kökenli milletvekillerinin Kürtçe yemin etmeye kalkmalarını Erdoğan mı emretti?  1 Mayısların sorumlusu bu hükümet miydi? APO idam edilmeyip İmralı’da şaşalı bir saray yapılırken bu hükümet mi vardı? Şimdi Silivri’ye tıktıklarını o zaman oraya bu hükümet mi koydu? Halkı gaflarıyla kışkırtan Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesi milletvekili adayı olarak eski terör örgütü üyelerini göstermesi ve doğuya ekonomik özgürlük tanınacağını söylemesi seçim öncesi hangi palavraların peşinde olduğunun göstergesi değil midir? Silivri’dekiler kimin vekili ve oradan kimlere hala emirler savurmakta? Daha da geriye gidiyorum Şeyh Sait ayaklanmasında bu hükümet mi vardı? Dersim’de isyana iştirak için siviller öldürülürken, insanlara kin tohumları ekilirken, aşiret liderleri tarafından kardeşlik körüklenirken bu hükümet mi vardı acaba? Safınızı belli etmekte fayda varken nasıl şehidimin üzerinden rant elde edersiniz böyle olursa sizde bir vatan haini değil misin?

Birileri yazdı, birileri yönetti, birileri de oynadı bu rolü ama ne otuz sene geriye giden Türkiye geri geldi ne de şehidimin arkasından yakılan ağıtlarla öldürülen teröristler yürekleri ferahlatmaya yetti… Kürt şehidimin arkasından Kürtçe ağıt yakan anayı ben hala unutamadım…

Bizim Kürtlerle sorunumuz yok bizim Kürt sorunu var diyenlerle çok büyük sorunumuz var.

Bu defa hepimiz gazi olduk…

EBRU’Lİ SÖZ:
                "Tarih"i "tekerrür" diye tarif ediyorlar;
                Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?
    (M.A.Ersoy)

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: horoftera (29 Ekim 2011 - 15:28), Şafak YAZICI (28 Ekim 2011 - 16:22), sadıkyılmaz (27 Ekim 2011 - 23:18), Hasan AKYOL (27 Ekim 2011 - 20:07), Kenan Yazıcı (27 Ekim 2011 - 14:19)
    • “Sevgiliden gelen her şey sevgilidir.” Ne geldiyse ELHAMDÜLİLLAH..
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize her yer VİSİR..
    • 28 Mesajı Toplam
      55 Kere Beğenildi
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #1: 27 Ekim 2011 - 21:06 »
  • Yayınlama
  • Beyaza kara, karaya beyaz diyen muhalefet ateşe körükle gitmeye devam ediyor maalesef. Ülkemizde hala bu muhalefete destek verenlerin olmasıda düşündürücü. Adam gibi muhalefet edenlere destek verseler amenna. Hasetçimidirler yoksa gözlerine kulaklarına perdemi çekilmiş ondanmıdır bilinmez ama bu muhalefete destek vermeleri anlaşılır gibi değil....PKK konusuna gelince ; bazı kürt halkının terör örgütü PKK ya destek vermesi çok üzücü. Onlar da cahillikten mi yoksa korkudanmı destek verirler bilinmez. Aslında dış güçlere destek verdiklerinin farkında bile değiller. Tüm kürt halkı değil elbette. PKK ya nefret kusan içimizde yaşayan kürt aileleri var. Diyarbakır'lıyım, Batman'lıyım, Van'lıyım  Güneydoğuluyum diyemeyen veya derken yüzü kızaran arkadaşlarımız var içimizde. Bizler uyanık olup aramıza kin tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. EVET TARİHTEN İBRET ALINMALI Kİ TEKERRÜR ETMESİN. HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ.....

34_61

Hasan AKYOL 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: ebruçobanoğlu (29 Ekim 2011 - 22:19), Şafak YAZICI (28 Ekim 2011 - 16:57)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #2: 27 Ekim 2011 - 23:28 »
  • Yayınlama
  • 1 türk dünyaya bedelldi, şimdi bi kenara idildi. terorü us ile devirip eçtadim buna nederdi
    devri ataturk de bir muhtarı vurmuşlar tüm köyükuşatarak vuranını bulmüşlar.
    sarılmazmı o dağlar asker ile o zaman gelsın köreyim öleceğini bile bile
    malesef terör yolunda adamadık sağlam bir adım kirlenmemeli benim mikadım

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: ebruçobanoğlu (29 Ekim 2011 - 22:19), Şafak YAZICI (28 Ekim 2011 - 16:57)
    • Aktif Visirli
    • *
    • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
    • 40 Mesajı Toplam
      47 Kere Beğenildi
    • GSM: 05337352022
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #3: 28 Ekim 2011 - 16:39 »
  • Yayınlama
  • Kıymetli kardeşim çok güzel yazdın çok güzel değindin. bende senin gibiyim hala daha. ALLAH teale birşeyleri vesile kıldı. ama bundan sonra meçhul... devlet, hükümet olaya el koyup kandili silip süpürmez ise bu toplumun sabrının kalmadığı aşikardır. savaş çıkarsa çıksın birşey geri gitse de ileri gidecek çok şey vardır. ATALARIMIZ, böyle bozgunculara müsamaha göstermemiştir. biz sabırlıyızda ne oldu. kendimi bildim bileli ŞEHİT haberleri yankılanır oldu kulağımda. öyle ki bunu bilen halk bile yardımcı olmuyor devlet'ine. Birde deprem var tabi. efendiliğimiz milletimizin asalet'indendir. bu gayet açık. padişah vezire sormuş, ey vezir eğitim mi? asalet mi? vezir: duraksamadan asalet demiş. Padişah: ısrar etmiş eğitimde. vezir öneri sunmuş; padişahım o zaman bunu deneyelim, Padişah: nasıl? vezir: ülkedeki en iyi hayvan eğitmenini bulalım. padişah:tamam. aradılar taradılar. en sonunda bir kedi eğitmeni buldular ve bir kedi. padişah ve vezir sordu: ne kadar sürede bu kediyi eğitirsin? Eğitmen: 6 ay efendim. gel zaman git zaman eğitmen kediyi usta bir garson gibi eğitmiş ve huzura çıkarmış padişah sormuş, bitti mi kesin olarak eğitmen:evet padişahım. peki deneyim der padişah. eğitmen direktifleri verir ve kedi güzel bir garsonluk yapmaya başlar. bu arada vezir cebinde bir fare getirir. ve servis sırasında fareyi salar. fareyi gören kedi tepsiyi unutarak farenin peşinden gitmeye başlar. padişah eğitmene ve vezire döner....
    vezir kendinden emin; Padişahım ferman sizindir der... kıssadan hisse. ne anlam çıkarırsanız çıkarın. olmayan bir kürt sorunu oldu. ilk kürt sorunu dediler tepki olunca demokratik açılım. geldi geldi nerelere delalet etti. kimse kimseyi kandırmasın. Ben TÜRK üm, benim sahip olduğum kanla aldığım toprakta ben 2.sınıf vatandaş muamelesi görmekteyim. benim sorunlarım ne olacak. bir sınıf farklılığı oluşturuldu. cemaatler topluluğu oluşturuldu. akıl bali insan imanını kurtaramaz mı da cemaatler ortaya çıktı. bölmek için her türlü ingiliz oyunu ve yalakası mevcut buna hükümet ve diğer siyasi partiler de dahildir. TÜRK 2.sınıf insan muamelesi görmektedir.

delikanlı olan adam olan desin bu böyle değildir. bu güne kadar sağduyu ile düşündüm ama artık kaybettim hükümsüzdür. vurduklarında bildiğimiz hainleri vurmak hak olmuştur. KISASA KISAS. yürürlüktedir. bir hristiyan değiliz. anlayan anlar. eleştiri yapacaklar. önce bu kuralı ben koymadım hak olarak ALLAH (C.C.) bunu bildirdi.

vesselam.   

Şafak Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (29 Ekim 2011 - 22:29)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #4: 28 Ekim 2011 - 18:59 »
  • Yayınlama
  • DEMOKRASİLERDE BAŞARISIZ YÖNETİCİLERİN İSTİFASI BİR ERDEMDİR

Hatalarıyla yüzleşebilen vatandaşlara, yöneticilere ihtiyacımız var.... Hata yaptıkça daha da yüzsüzleşen, ihanete kucak açan, inatla uyumaya devam edip, Türkiye Cumhuriyeti'nin peşkeş çekilmesini sadece seyredenlere değil!

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarına, ebediyete intikal eden şehitlerimize, gazilerimize ve bugünlerimizi borçlu olduğumuz tüm ceddimize şükranlarımızı sunuyor, ALLAH'tan rahmet diliyorum

Zaman BİR olma zamanıdır! Gayrı bu davanın SAĞCISI - SOLCUSU kalmamıştır. Ya TÜRK MİLLETİ olarak bu AZİZ VATANI savunuruz,  ya da gelecek nesillerimizin köleliğini şimdiden kabul ederiz

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

• Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      28 Kere Beğenildi
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #5: 28 Ekim 2011 - 19:03 »
  • Yayınlama
  • DEPREM BÖLGESİNDEKİ belediye başkanı çağrıda bulunuyor:

"İş makinelerini buraya gönderin..." - cevap : İŞ MAKİNALARINI YAKTINIZ!
    "Doktorları buraya gönderin ;" - DOKTORLARI ÖLDÜRDÜNÜZ!
    "Polis gelsin..." - POLİSİ TAŞLADINIZ!
    "Para gönderin" - GÖNDERDİĞİMİZ PARALARI BELEDİYELERİNİZ pkk'ya VERDİ!
    "Mehmetçik bize yardım etsin..." - MEHMETÇİĞİ ŞEHİT ETTİNİZ, EDENLERE YARDIM ETTİNİZ! Ama ilk önce o kurşun sıktığınız MEHMETÇİK oradaydı!

AMA BİZ İNSANIZ, İNSAN! HAİN DEĞİLİZ... TÜRK MİLLETİ ve DEVLETİ olarak tüm vatandaşlarımızın yanındayız!

Van Belediye başkanı! Bak, yardımı terörist cenazesinde yanında posterini taşıdığın imralıdakinden değil, Devletten istiyorsun... Anladın mı şimdi?

YÜREĞİNDE HAİNLİK OLMAYAN, ŞEHİT HABERLERİNE SEVİNMEYEN MASUM İNSANLARIMIZA ALLAH RAHMET EYLESİN! TÜRK MİLLETİNİN DE BAŞI SAĞ OLSUN

hatasız_kulolmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (29 Ekim 2011 - 21:44)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #6: 29 Ekim 2011 - 21:41 »
  • Yayınlama
  • HATASIZ_KULOMAZ;

""DEMOKRASİLERDE BAŞARISIZ YÖNETİCİLERİN İSTİFASI BİR ERDEMDİR...
    Hatalarıyla yüzleşebilen vatandaşlara, yöneticilere ihtiyacımız var.... Hata yaptıkça daha da yüzsüzleşen, ihanete kucak açan, inatla uyumaya devam edip, Türkiye Cumhuriyeti'nin peşkeş çekilmesini sadece seyredenlere değil!""(hatasız_kulolmaz)

Bu güne kadar sizin hiç  bir siyasi söyleminize katılmadım ta ki "Pedaliza" olduğunuz zamandan beri ... Sizler başarıları göremediğiniz için (bu AKP için kesinlikle değil sağ hükümetler içindir sözüm) başarısızlıkla sonuçlanan ya da kösteklenip başarısızlığa itilen her olayda meydana çıkıp Laik,Demokrat,benim ATAM demenizden olsa gerek bu fikrim !

Hangi başarıyı alkışladınız ki başarısızlıklara avazınız çıktığı kadar bağırıp "VATAN,MİLLET,SAKARYA" diyebiliyorsunuz pekala anlamış değilim ....

Sizin gibi düşüncelere sahip olanlar bizi gerilere götürmekle kalmadı bak VATANIMI ikiye böldü.Siz bizi ihanetle suçlarken demokratik, çağdaş, özgürlükçü, ATATÜRKÇÜ, sosyalist,devrimci,vurdumduymaz,laf anlamaz ...... kişi ya da kişilerin nerede ikamet ettiklerini unuttunuz sanırım ...Hani şöyle bir bakıpta sonra karar verseniz kim doğruyu ve yanlışı görebiliyor o zaman daha usturuplu bir tartışma ortamı oluşturabiliriz ne dersiniz ?.....

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (29 Ekim 2011 - 23:53)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #7: 29 Ekim 2011 - 22:13 »
  • Yayınlama
  • Bak büyük konuşmuşum hatasız_kulolmaz size katıldığım bir nokta varmış yukarıda.Şimdi şöyle diyeyim bu yazının birde ikinci bölümü var aslında onuda yayınlayacağım ve yukarıda sizin yazdıklarınızın aynısı bir sohbet esnasında nasıl gelişecek ve nerelere doğru gidecek okuyacaksınız.....

Şimdi bana mutlaka ki kızılacak,Ebru sen ne yapıyorsun denilecek,belki siz milliyetçiler diye söze başlanacak,belkide senin gibi düşünenler .......... diye denecek çok cümle yalan diyemem ama ben VAN depremine şehidimin haberleri kadar üzülemedim.

Şöyle ki 24 şehit beni enkaz yığınına çevirdi adeta...Hiç bu kadar elden ayaktan düşmemiştim.Canım yemek yemek istemedi konuşmak istemedi.Bir şekilde cezalandırılmalılar diyordum.Birde BDP vekillerinin çıkıp "iki taraftan da ölenler var""bir insanın ölmesini isteyen insanlıktan çıkmıştır kardeşlik istiyoruz" diyerek yüzsüzleşmeleri bana yine acaba TRABZONSPOR şampiyon olsaydı bunlar burada bu kadar fazla olamazlardı fikrini yine canlandırdı beynimde ve çoğu TRABZONluların sandıkta hesap sorduğunu bilerek tüm yükü üzerimize çekmiştim......Belkide bizi suçluyordum ,belkide çok anlamsızdı ama bir şeyleri bir yerlere bağlıyordum...

"Atın yularını elimizden kaçırmıştık bir kere ........."

Van depreminde ölenlerde bundan 5 gün önce kalleşçe şehit olan kardeşlerimizle aynı kaderi zaten yaşıyordu...Peki bu suçsuzların yanında ölen suçlular için varsın şehitlik mertebesine depremzedelerde ulaşsın diyebiliyordum içimden...Yanlış anlaşılmasın (bizden olan)ölen kardeşlerimiz için yapabildiğim sadece dua etmekti ve ettimde.

Kalan (pkklı) sağlar benim miğdemi bulandırdı.Bir kürt(PKK) kanalında kürtçe bir alt yazı "KÜRDİSTAN SALLANDI" aman ALLAH'ım vatanım bölünmüş ve bölünen vatanım sallanmış.Röp. yapılan şahıs hararetle devletimi suçluyordu,

-Başbakan nerede?Ben bu başbakanın.....?Ben bu devletin....?Heycanlandıkça anlatıyor , anlattıkça bağırıyor , bağırdıkça ağzı köpürüyordu....Durdum "gelde bunlara şimdi yardım et" dedim.....

Peki bu KÜRDİSTAN için neden benim TÜRKİYE CUMHURİYETİ'MDEN yardım istenip çığlıklarını ayyuka çıkarıyorlardı ki?Akılları sıra vatan ikiye bölünmemiş miydi?

Depremde hayatını kaybeden dinine,devletine,milletine karşı hainlik düşünmeyen insanlarımızın Rabbim yerlerini cennet etsin inşALLAH...Geride kalmış (pkk)kalıntılarınada Rabbim bilir ne yapacağını ........

Şunu belirtmekte fayda var "HER KÜRT PKK'LI DEĞİLDİR" .....

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (29 Ekim 2011 - 23:53)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    BU DEFA GAZİYİM
    « Yanıtla #8: 29 Ekim 2011 - 22:23 »
  • Yayınlama
  • ŞAFAK AĞABEY;

Yorumuna son paragrafa kadar katılıyorum .... Sona yakın paragraf tartışmaya bayağı açık bir konu ....Şunu sorabilirim  biz neden "teröre meydan okumakta geri kaldık?Şehitlerimizin olmasındaki amaç ne?"

Facebook Yorumları

Twittear